Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.176.038 fertőzött (+7.310)
7.119 kórházban (-87)
579 lélegeztetőgépen (-28)
184.527 aktív eset (+232)
955.248 gyógyult (+6.863)
36.263 elhunyt (+215)
6.171.489 kapott oltást (+4.649)
2.864.508 kapott harmadik oltást (+40.044)
8.734.938 mintavétel (+33.162)
53.187 hatósági házi karanténban (+5.469)
e8f902e061d86fe6bb8335e63b9cf1ba.png
1.182.922 fertőzött (+6.884)
6.939 kórházban (-180)
573 lélegeztetőgépen (-6)
177.596 aktív eset (-6.931)
968.897 gyógyult (+13.649)
36.429 elhunyt (+166)
6.176.567 kapott oltást (+5.078)
2.906.959 kapott harmadik oltást (+42.451)
8.768.881 mintavétel (+33.943)
55.544 hatósági házi karanténban (+2.357)
4648e69feb39fc90d9dbcca6adfb1039.png
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
A paraszolvencia kivezetésével pedig az egészségügyi ellátórendszer dezintegráltsági foka nem csökkent, hanem nőtt, ami a szakember szerint mindenképpen meglepő.
Én nem tudom melyik kórházban vezették ki de ahol családtagom dolgozott és ahol apám miatt megfordultunk, ott mindenki vastagon szedi, sőt vannak akik majdhogynem zsarolják az idős betegeik hozzátartozóit... o_O
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Én nem tudom melyik kórházban vezették ki de ahol családtagom dolgozott és ahol apám miatt megfordultunk, ott mindenki vastagon szedi, sőt vannak akik majdhogynem zsarolják az idős betegeik hozzátartozóit... o_O
Akkor abban a kórházban még nem voltak belügyminisztériumi provokátorok...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Tegyél feljelentést :hadonaszos:
Ahhoz alkalmazottként rejtett kamerával kéne forgatni egy jó ideig hogy tudd is bizonyítani és ne csak az legyen hogy láttam és hallottam, amiből aztán semmi sem lesz. nem könnyű ez.
A beteg meg azért nem tesz feljelentést mert ki van szolgáltatva...így is nehéz más orvost keresni úgyhogy azok az öreg nénik és bácsik többnyire csak maradnak a hálapénz fizetésnél.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ahhoz alkalmazottként rejtett kamerával kéne forgatni egy jó ideig hogy tudd is bizonyítani és ne csak az legyen hogy láttam és hallottam, amiből aztán semmi sem lesz. nem könnyű ez.
A beteg meg azért nem tesz feljelentést mert ki van szolgáltatva...így is nehéz más orvost keresni úgyhogy azok az öreg nénik és bácsik többnyire csak maradnak a hálapénz fizetésnél.
Basszus, járnak provokátorok, akik ismerik az adott orvos szokásait, belehúzzák a csőbe és akár bilincsben viszik el. Nálunk megtörtént. Ez a szép új világ.
 
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: bel and Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ahhoz alkalmazottként rejtett kamerával kéne forgatni egy jó ideig hogy tudd is bizonyítani és ne csak az legyen hogy láttam és hallottam, amiből aztán semmi sem lesz. nem könnyű ez.
A beteg meg azért nem tesz feljelentést mert ki van szolgáltatva...így is nehéz más orvost keresni úgyhogy azok az öreg nénik és bácsik többnyire csak maradnak a hálapénz fizetésnél.
Nekem apámmal volt ez. Bekerült a jánosba, közölte, hogy ennyit kell jattolni a főorvosnak különben két nap múlva kiteszik. Igaz most műtötték, járni nem tud, rehabilitálni kéne, de nincs hely a rehabon és náluk sem, de jópénzért... aztán megtaláltam egy hálapénzes feljelentős cikkben a nevét, egy másik körházból már kirúgtán ugyanez miatt. Aztán annyi történik, hogy átmegy egy másik kórházba dolgozni, mert orvoshiány van. Annyi a tetű rosszindulatú meg kiégett közöttük, hogy csak na, de nem tud seni semmit csinálni, mert kell az orvos... legalábbis a rendszer erre van beállva, hogy e miatt enyhe büntetést kapnak, mert szükség van rájuk. Nem tudom mikor jön el az idő, hogy komolyan vegyék a hálapénz felszámolását... főleg az idős meg krónikus betegeknél, valamint az idősellátás terén burjánzik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 635
32 209
113
BREAKING NEWS: A Pfizer cég sajtónyilatkozata vakcinája omikron variánsra gyakorolt hatásáról (2021. 12. 08.)
Előzetes laboratóriumi vizsgálatok azt mutatták, hogy három Pfizer vakcina adag semlegesíti (neutralizálja) az omikron (B.1.1.529) variánst, de 2 adag jelentősen csökkent semlegesítő (neutralizáló) képességet mutat.
A harmadik Pfizer vakcina adag 25-szörösére növeli az omikronnal szembeni semlegesítő ellenanyagszintet a két adaggal szemben. Az emlékeztető oltás által előidézett ellenanyagszintek összevethetők a vad típusú vírus ellen két oltást követően kialakult szintekkel, amelyek jelentős védőhatással mutattak összefüggést.
Mivel a tüskefehérje CD8+ immunsejtek által felismert epitópok 80%-át (az epitóp az antigénnek az a része, amit az immunrendszer sejtjei felismernek, és amihez az ellene termelt ellenanyag kötődik) nem érintik a mutációk, két vakcina adag még védelmet nyújthat a súlyos kimenetelő COVID-19 ellen.
A Pizer és a BioNTech dolgozik az omikron-specifikus vakcina fejlesztésén, ami előreláthatóan márciusban válik elérhetővé, ha szükséges.
Hivatkozás: https://www.pfizer.com/.../pfizer-and-biontech-provide...
Akkor az oltás is olyan mint a propaganda, ha eleget ismételgetik hatni fog? :eek:
De róluk lepattan. Akkor mivégre a sivalkodás? :rolleyes:
Aszongya az osztrák tudományos akadémia kutatója, hogy a januári 5. hullám minden eddiginél szopósabb lesz: https://youtu.be/7jPeAUEZRP8

Guglis fordítása az összefoglalónak a standardról: Elling molekuláris biológus: A januári ötödik hullám magasabb lesz, mint az összes korábbi Még mindig számos megválaszolatlan kérdés van az új koronavírus-mutációval, az Omikronnal kapcsolatban. Az egyik ember, aki részletesen foglalkozik vele, és aki már kitekintést tud adni, az Ulrich Elling molekuláris biológus, aki az Osztrák Tudományos Akadémián végez kutatásokat. Nikolaus Forgónak adott szerdai interjújában megosztotta jelenlegi tudását, és a laikusoknak is áttekintést és kitekintést kínál. A Dél-Afrikában megfigyelt növekedési görbe arra utal, hogy a mutáns masszívan fertőző – magyarázza a tudós. Ez a növekedés nem csak Dél-Afrikában figyelhető meg. "Európában két ország van, amely nagyon jól elemzi a változatokat. Ez az Egyesült Királyság és Dánia" - mondja Elling. Ez a két ország tegnap új intézkedéseket jelentett be. Nagy-Britannia néhány napja arról is beszámolt, hogy az ottani omikronos esetek száma két-három naponta megduplázódik. „A fertőzőképesség – és sajnos ez a keserű igazság – valószínűleg olyan magas, a fertőzések elleni védelem pedig annyira lecsökkent, még a beoltottaknál is, hogy januárban egy ötödik hullámmal kell számolnunk, ami valószínűleg magasabb lesz, mint amit mi eddig tapasztaltam” – mondja Elling. Ezért a következő néhány hetet arra kell használnunk, hogy felkészüljünk rá.
Ajjajajj! Akkor most hatásosak az omikron ellen, vagy sem? A Fájzer márciusra ígéri az omikron elleni verziót, mire mi már az ióta hullámnál fogunk tartani. De mindegy, mert arra is jó lesz, meg szúnyogcsípésre is.
Basszus, járnak provokátorok, akik ismerik az adott orvos szokásait, belehúzzák a csőbe és akár bilincsben viszik el. Nálunk megtörtént. Ez a szép új világ.
Te most akkor hálapénztámogató vagy? :eek:
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
Digitális analfabétáknak okoz gondot a regisztráció. Ha vki itt elvérzik, felhivja a háziorvost aki házhoz küld vkit és regisztrálnak. Ráadásul a legutóbbi oltási héten 80-90% a harmadik oltást vette fel, tehát nem kellett regisztrálnia, csak időpintot egyeztetnie. De erre lusta volt ezért inkább beállt órás sorokba.

Az előzetes regisztráció nélküli oltás azt jelenti, hilogy ott más ember, katona vagy egészségügyis hasznos idejét baszod el a lustaságoddal, ugyanis helyetted ők a helyszínen regisztrálnak. Sajnálom, ha ez sértő, de ez az igazság. Kell regisztráció kben ki tudja milyen és hányadik oltást kapod. A tapasztalatok alapjan a helyszíni regisztráció során több a hibafaktor, pontatkanság. Aztán lehet hőbötögni, mi szerepel rosszul az EESZT-ben.

Tehát nem regisztrálni előzetesen alapvetően lustaság. Persze vannak kivételek, akiknek rajtuk kívülálló okok miatt nem sikerul, de nem kivételekre hozunk szabályt.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
Kunetz Zsombi nem független egészségügyi szakértő, hanem DK-s politikus, esettleg szakpolitikus. Ezt kellene a neve mögé irni, hogy legyen forráskritika. Ettől még írhat igazat is, dr mivel fizetett DK-s alkalmazott, ezért érdemes forráskritikával illetni az igazságait.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and zeal