Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Értem.

Azért kérdeztem, mert egy kis tanmesét szerettem volna mondani neked. Ez arról szól, hogy veszettség ellen 4 oltás szükséges az alapimmunizáláshoz (0., 7, (21.) 28. napon, valamint egy évvel az első után. Ezt követően pedig 5 évente szükséges ismétlő dózis. Tehát nem rendkívüli, hogy valamiből több dózis szükséges a kívánt immunitás kialakításához, fenntartásához.
Csak a veszettség elleni oltás akárhány adagban is, de megakadályozza, hogy a kórságot az oltott megkapja, míg a COV elleni oltások nem akadályozzák meg, hogy az oltott megkapja a kórságot, sőt az esetek egy jelentős részében azt sem, hogy beteg legyen, sőt azt sem, hogy kórházba kerüljön, sőt azt sem, hogy....
Milyen lenne az, kérdem én, ha a veszettség elleni óltástól csak egy kicsit veszne meg az ember?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
És most képzeld el az influenzával keresztezve.
A hideg háborúban a cccp és az usa is a himlővel keresztezte a veszettség vírusát, és olyan eredmény jött ki, hogy ők is összeszarták magukat. Kb. mint a Z-War-ban. Sikerült egy olyan vírust összebuheráljanak egymás kiirtása érdekében, ami a fertőzés után 10 perccel produkálja a veszettség tüneteit, úgy, hogy az aeroszolos fertőző képességét felturbózták.
A szovjeteknél állítólag volt egy baleset, amikor laboron belül elszabadult ez a szar (ha jól emlékszem Pox-rabiola a neve) és a tisztítás után megtalált személyzet között volt olyan, aki az ajtófélfába harapva lehelte ki a lelkét. Na ekkor - gondolom - az elvtársak (USA-CCCP) hamar felvették egymással a kapcsolatot:eek:. Na, ha ez - Isten őrízzen meg - elszabadulna, lenne csodálni való.;).
De nem kell aggódni, mert a rossz nyelvek szerint jobban örzik ezt a vírust, mint az atomkódokat.:D
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Megszületett a poszt-COVID szindróma definíciója – az Egészségügyi Világszervezet által vezetett folyamat keretében a Delphi konszenzus
Eszerint: Poszt-COVID állapot áll fenn valószínűleg vagy igazoltan SARS-CoV2 fertőzésen átesett személyeknél, rendszerint 3 hónappal a fertőzés kezdetét követően, legalább 2 hónapon át tartó tünetekkel, amelyek nem magyarázhatók alternatív diagnózissal. A gyakori tünetek közé a teljesség igénye nélkül az alábbiak tartoznak: kimerültségérzet, légszomj, a kognitív működés rendellenssége; mindezek általában károsan befolyásolják a mindennapi életet. A tünetek kialakulhatnak újonnan a kezdeti gyógyulás után, vagy folyamatosan fennállhatnak a kezdeti betegségtől. A tünetek hullámzóak lehetnek vagy súlyosbodhatnak az idő függvényében. Gyermekre külön definíció vonatkozhat. A részletek a hivatkozásban érhetőek el.
Hivatkozás: Joan B Soriano, Srinivas Murthy, John C Marshall, Pryanka Relan, J et al.: A clinical case definition of post-COVID-19 condition by a Delphi consensus. Lancet Infect Dis 2021 Published Online December 21, 2021 https://doi.org/10.1016/ S1473-3099(21)00703-9
https://www.thelancet.com/.../PIIS1473-3099(21.../fulltext
Hát nekem per pillanat egyik sincs. Na meg a kórteremben fekvő "kollégák" egyikénél sem. Honnan tudom? Hárommal a mai napig tartom a kapcsolatot.
Nálam júniusig voltak kisebb nagyobb alvatlansági zavarok, oszt szépen elmúltak. Ami hiányzik így visszagondolva, a tüdőt védő antidepresszáns. Amíg adták, nagyon happy volt minden :D .
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 158
113
A hideg háborúban a cccp és az usa is a himlővel keresztezte a veszettség vírusát, és olyan eredmény jött ki, hogy ők is összeszarták magukat. Kb. mint a Z-War-ban. Sikerült egy olyan vírust összebuheráljanak egymás kiirtása érdekében, ami a fertőzés után 10 perccel produkálja a veszettség tüneteit, úgy, hogy az aeroszolos fertőző képességét felturbózták.
A szovjeteknél állítólag volt egy baleset, amikor laboron belül elszabadult ez a szar (ha jól emlékszem Pox-rabiola a neve) és a tisztítás után megtalált személyzet között volt olyan, aki az ajtófélfába harapva lehelte ki a lelkét. Na ekkor - gondolom - az elvtársak (USA-CCCP) hamar felvették egymással a kapcsolatot:eek:. Na, ha ez - Isten őrízzen meg - elszabadulna, lenne csodálni való.;).
De nem kell aggódni, mert a rossz nyelvek szerint jobban örzik ezt a vírust, mint az atomkódokat.:D
Akkor minden lehetséges már és nem fognak ilyen szar koronavírusokkal foglakozni, mint a SARS COV2. Mert aki a dsDNS poxvírust összekombinálja a negatív szálú ssRNS lyssavírussal, annak tényleg minden lehetséges. Azért a 10 perces encephalitis egy kicsit túlzás még így is.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 457
10 374
113
A hideg háborúban a cccp és az usa is a himlővel keresztezte a veszettség vírusát, és olyan eredmény jött ki, hogy ők is összeszarták magukat. Kb. mint a Z-War-ban. Sikerült egy olyan vírust összebuheráljanak egymás kiirtása érdekében, ami a fertőzés után 10 perccel produkálja a veszettség tüneteit, úgy, hogy az aeroszolos fertőző képességét felturbózták.
A szovjeteknél állítólag volt egy baleset, amikor laboron belül elszabadult ez a szar (ha jól emlékszem Pox-rabiola a neve) és a tisztítás után megtalált személyzet között volt olyan, aki az ajtófélfába harapva lehelte ki a lelkét. Na ekkor - gondolom - az elvtársak (USA-CCCP) hamar felvették egymással a kapcsolatot:eek:. Na, ha ez - Isten őrízzen meg - elszabadulna, lenne csodálni való.;).
De nem kell aggódni, mert a rossz nyelvek szerint jobban örzik ezt a vírust, mint az atomkódokat.:D
Szerintem ez csak legenda. Mégis milyen módszerrel vágták volna össze a megfelelő szakaszokat mikor még nem létezett hozzá a technológia? Illetve ha a fertőzést követően 10 perccel már mutatja a tüneteket és gyorsan kivégzi az áldozatot akkor hogy van ideje terjedni? Persze megoldható, de közel sem optimális, mert jól elszeparálható és ezzel elejét vehető.
Viszont manapság már rendelkezésre áll a technológia ahhoz hogy készítsenek ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Sokakat nagyon érdekel a biogenetikus fegyverkutatás a nagyok közül.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Szerintem ez csak legenda. Mégis milyen módszerrel vágták volna össze a megfelelő szakaszokat mikor még nem létezett hozzá a technológia? Illetve ha a fertőzést követően 10 perccel már mutatja a tüneteket és gyorsan kivégzi az áldozatot akkor hogy van ideje terjedni? Persze megoldható, de közel sem optimális, mert jól elszeparálható és ezzel elejét vehető.
Viszont manapság már rendelkezésre áll a technológia ahhoz hogy készítsenek ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Sokakat nagyon érdekel a biogenetikus fegyverkutatás a nagyok közül.
Akkor minden lehetséges már és nem fognak ilyen szar koronavírusokkal foglakozni, mint a SARS COV2. Mert aki a dsDNS poxvírust összekombinálja a negatív szálú ssRNS lyssavírussal, annak tényleg minden lehetséges. Azért a 10 perces encephalitis egy kicsit túlzás még így is.
Ezt még vagy tíz éve hallottam egy az ügyben jártas embertől. Ha ő hazudott, akkor én is.

Nem mellékesen azt amit most a civil szféra megvalósít, azt a hadsereg már harmincévvel ezelőtt tudta. Nem gondoljátok, hogy a halandók számára elérhető technológia a hadsereg szintjén van ;) . Ezek tükrében én el tudom hinni, hogy van ilyen katonai kiméra vírus.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 158
113
Nem mellékesen azt amit most a civil szféra megvalósít, azt a hadsereg már harmincévvel ezelőtt tudta. Nem gondoljátok, hogy a halandók számára elérhető technológia a hadsereg szintjén van ;) . Ezek tükrében én el tudom hinni, hogy van ilyen katonai kiméra vírus.
Ne álmodozz, attól még hogy géneket egymás után lehet rakni, még nem kapsz jól működő élőlényt, még vírust sem. Lehet módosítani a tulajdonságokat így-úgy, de dr Moreau szigete még vírusoknél sem működik.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Szerintem ez csak legenda. Mégis milyen módszerrel vágták volna össze a megfelelő szakaszokat mikor még nem létezett hozzá a technológia? Illetve ha a fertőzést követően 10 perccel már mutatja a tüneteket és gyorsan kivégzi az áldozatot akkor hogy van ideje terjedni? Persze megoldható, de közel sem optimális, mert jól elszeparálható és ezzel elejét vehető.
Viszont manapság már rendelkezésre áll a technológia ahhoz hogy készítsenek ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Sokakat nagyon érdekel a biogenetikus fegyverkutatás a nagyok közül.
Gondold el, ha egy moziban egy elkezdi marni a többit, amíg felébrednek az emberek, addig kint is van a mozis megfertőzőt népség az utcán, hogy nekiessenek az utcán békésen járkáló embereknek. Akik a harapás után szépen vagy rohanva elindulnak a kórházba, hogy a sebüket ellássák. Amíg oda érnének, rajtuk is kijön a veszettség és marnak akit érnek. Ezt a brutál terjedést, hol lehetne megállítani? Kb. egy pár óra alatt mindenki fertőző lenne, aki nem zárkózik el. Na jó repülővel nem terjedne, mert ha azon kitörne, nem szállna fel, és ha igen akkor lezuhanna. De ennek ellenére, pár hónap és körbe érné a földet.
 
W

Wilson

Guest

Vérvizsgálattal kimutatható, hogy kinél válhat életveszélyessé a Covid​


2021.12.22. 16:51

Tudható, hogy melyik citokinvihar végzetes.

A Yorki Egyetem orvosi karának kutatói kórházi ellátásra szoruló Covid-betegek vérmintáit elemezve olyan tényezőket fedeztek fel, amelyek előrejelzik, hogy ki szorul majd intenzív ellátásra. Az eredmény segíthet abban, hogy a hatékonyabb triázs tehermentesítse a kórházakat a hullámok idején.
A tanulmányunk olyan faktorokat azonosított, amelyek kiemelkedő összefüggést mutatnak a kórházba kerülő covidos páciensek betegségének súlyos és halálos kimenetelével. Ezek az adatok alátámasztják azt a megfigyelést is, hogy ez egy olyan betegség, amelynek különböző szakaszai vannak, amelyekhez különböző kezelések illeszkednek. Fontos, hogy az eredmények olyan, bármely kórházban elvégezhető vérvizsgálat alapját képezhetik, ami rutinművelet a Covid-páciensek kezelésében
– mutatott rá dr. Dimitris Lagos, a vezető szerző.
Az iScience folyóiratban publikált kutatásban 160, kórházi kezelésre szoruló koronavírusos beteg vérmintáit vizsgálták az első és második hullámból. Egyebek között a vér citokin- és kemokinszintjét mérték, továbbá az úgynevezett mikroRNS-ek mennyiségét. Előbbiekből az immunreakció hevességére, utóbbiból a szövetek állapotára tudtak következtetni. Sikerült beazonosítani a citokinek, kemokinek és mikroRNS-ek egy csoportját, amelyek jelenléte összefüggést mutatott a Covid halálos kimenetelével.

Vérminták sorakoznak egy amszterdami laboratóriumban 2020 júliusában

Vérminták sorakoznak egy amszterdami laboratóriumban 2020 júliusában
Fotó: SOPA Images / Getty Images Hungary

A kutatás résztvevője, dr. Nathalie Signoret rámutatott, hogy már a járvány elején ismertté vált az úgynevezett citokinvihar-jelenség, ez azonban az enyhébb megbetegedéseknél is megjelent. A vizsgálatok finomították a tudást azzal kapcsolatban, hogy mely citokinviharok tartoznak az életveszélyesek közé.

Ez egyben azt is jelenti, hogy pontosabban meghatározható, kik azok a veszélyeztetett betegek, akik az újabb hatékony kezelésekből részesülhetnek.
A kutatást a húsz intézményt tömörítő brit koronavírus-immunológiai konzorcium (UK-CIC) vezetésével végezték, 6,5 millió fontos állami támogatással...

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 614
11 284
113
Csak a veszettség elleni oltás akárhány adagban is, de megakadályozza, hogy a kórságot az oltott megkapja, míg a COV elleni oltások nem akadályozzák meg, hogy az oltott megkapja a kórságot, sőt az esetek egy jelentős részében azt sem, hogy beteg legyen, sőt azt sem, hogy kórházba kerüljön, sőt azt sem, hogy....
Milyen lenne az, kérdem én, ha a veszettség elleni óltástól csak egy kicsit veszne meg az ember?
Na most mielőtt valaki tévedésbe esne: egy vakcina fejlesztése és gyártása során nem tudja a mérnök-biológus-orvos brigád előre, hogy sterilizáló hatású lesz-e a vakcinája vagy sem. Ezt nem ők döntik el, lesz amilyen lesz. Nagyon kevés sterilizáló hatású vakcina van forgalomban, a veszettség elleni pont ilyen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.233.744 fertőzött (+3.359)
5.159 kórházban (-368)
464 lélegeztetőgépen (-37)
135.217 aktív eset (-2.852)
1.060.360 gyógyult (+6.072)
38.167 elhunyt (+139)
6.239.410 kapott oltást (+6.835)
3.124.497 kapott harmadik oltást (+10.486)
9.037.023 mintavétel (+15.165)
31.081 hatósági házi karanténban (-462)
a103241747c900bbe9976457b3b396e9.png
1.237.330 fertőzött (+3.586)
4.827 kórházban (-332)
454 lélegeztetőgépen (-10)
127.251 aktív eset (-7.966)
1.071.772 gyógyult (+11.412)
38.307 elhunyt (+140)
6.245.773 kapott oltást (+6.363)
3.136.000 kapott harmadik oltást (+11.503)
9.058.668 mintavétel (+21.645)
32.319 hatósági házi karanténban (+1.238)
14eaec47d7f487afb503208e65c04229.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 158
113
Gondold el, ha egy moziban egy elkezdi marni a többit, amíg felébrednek az emberek, addig kint is van a mozis megfertőzőt népség az utcán, hogy nekiessenek az utcán békésen járkáló embereknek. Akik a harapás után szépen vagy rohanva elindulnak a kórházba, hogy a sebüket ellássák. Amíg oda érnének, rajtuk is kijön a veszettség és marnak akit érnek. Ezt a brutál terjedést, hol lehetne megállítani? Kb. egy pár óra alatt mindenki fertőző lenne, aki nem zárkózik el. Na jó repülővel nem terjedne, mert ha azon kitörne, nem szállna fel, és ha igen akkor lezuhanna. De ennek ellenére, pár hónap és körbe érné a földet.
Van fantasy és van valóság. Ha nem tudod elválasztani a kettőt, akkor nagy baj van az általános iskolai vagy egyéb oktatással. Vagy a mentális állapottal.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
A hideg háborúban a cccp és az usa is a himlővel keresztezte a veszettség vírusát, és olyan eredmény jött ki, hogy ők is összeszarták magukat. Kb. mint a Z-War-ban. Sikerült egy olyan vírust összebuheráljanak egymás kiirtása érdekében, ami a fertőzés után 10 perccel produkálja a veszettség tüneteit, úgy, hogy az aeroszolos fertőző képességét felturbózták.
A szovjeteknél állítólag volt egy baleset, amikor laboron belül elszabadult ez a szar (ha jól emlékszem Pox-rabiola a neve) és a tisztítás után megtalált személyzet között volt olyan, aki az ajtófélfába harapva lehelte ki a lelkét. Na ekkor - gondolom - az elvtársak (USA-CCCP) hamar felvették egymással a kapcsolatot:eek:. Na, ha ez - Isten őrízzen meg - elszabadulna, lenne csodálni való.;).
De nem kell aggódni, mert a rossz nyelvek szerint jobban örzik ezt a vírust, mint az atomkódokat.:D

Ezt még vagy tíz éve hallottam egy az ügyben jártas embertől. Ha ő hazudott, akkor én is.

Nem mellékesen azt amit most a civil szféra megvalósít, azt a hadsereg már harmincévvel ezelőtt tudta. Nem gondoljátok, hogy a halandók számára elérhető technológia a hadsereg szintjén van ;) . Ezek tükrében én el tudom hinni, hogy van ilyen katonai kiméra vírus.

Gondold el, ha egy moziban egy elkezdi marni a többit, amíg felébrednek az emberek, addig kint is van a mozis megfertőzőt népség az utcán, hogy nekiessenek az utcán békésen járkáló embereknek. Akik a harapás után szépen vagy rohanva elindulnak a kórházba, hogy a sebüket ellássák. Amíg oda érnének, rajtuk is kijön a veszettség és marnak akit érnek. Ezt a brutál terjedést, hol lehetne megállítani? Kb. egy pár óra alatt mindenki fertőző lenne, aki nem zárkózik el. Na jó repülővel nem terjedne, mert ha azon kitörne, nem szállna fel, és ha igen akkor lezuhanna. De ennek ellenére, pár hónap és körbe érné a földet.

Ez még hollywoodi forgatókönyvnek is eszméletlenül gagyi lenne (mondjuk egy rossz zombi filmbe való). A valósággal pedig köszönő viszonyban sincs.
 
W

Wilson

Guest

Merkely Béla: 56 műtüdő kezelésben részesült beteg közül 54-en oltatlanok voltak....​


Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a Klinikai Járványelemző Munkacsoport vezetője arról beszélt, hogy

a Semmelweis Egyetemen COVID-19 miatt eddig 56 műtüdő (ECMO) kezelésben részesült beteg közül 54-en oltatlanok voltak, míg 2 beteg két oltással rendelkezett ugyan, de 180 napon túl voltak oltva akkor, amikor a koronavírust diagnosztizálták náluk.
A rektor hozzátette: az ilyen adatok bizonyítják leginkább az oltás szükségességét és hatékonyságát.

Ahogy korábban beszámoltunk róla, Merkely Béla a kórházban kezeltek oltottságára vonatkozó számokat ismertetett, de Szél Bernadett független parlamenti képviselő hiába kérte ezeknek az adatoknak a részleteit.

A képviselő hiába kérte, nem kapta meg a kórházban ápoltak átoltottságára vonatkozó információkat.
Az egyetem honlapján ezzel kapcsolatban azt írják, hogy a négy orvosképző egyetem klinikai központjainak egészségügyi szolgáltatóként járványügyi jelentési kötelezettsége van a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) felé, de a munkacsoport ülésén nem kizárólag ezeket a közérdekű adatokat osztják meg a résztvevőkkel.

Az intézmények a betegellátás területéről úgynevezett aggregált adatokat gyűjtenek, és az így kapott keresztmetszeti, tehát az aktuális helyzetet tükröző információkat tárják a résztvevők elé.
A munkacsoport ezeket megvizsgálva, a klinikumban szerzett tapasztalatokat, gyakorlatokat és eljárásokat figyelembe véve fogalmaz meg konszenzusos javaslatokat és ajánlásokat az Operatív Törzs vezetői felé.

A közérdekű adatok az NNK-hoz tartoznak, míg saját betegellátásból származó belső információik felett az egyes intézmények rendelkeznek. Ennek megfelelően egyik egyetem sem adhatja ki a másik három intézmény adatait, nem kommunikálhatnak – még közadatkérés esetén sem – egymás nevében.
A Semmelweis Egyetem rektora és szakértői a munkacsoportban végzett feladatuk miatt ismerik az aggregált adatokat, de adatgazdaként nem rendelkeznek felettük, nem kezelik és nem is adhatják ki ezeket részletekbe menően. A munkájuk során csak az megengedett, hogy a legfontosabb, összesített adatokat tudassák a közvéleménnyel.

Merkely Béla kifejtette:

Az elmúlt hónapokban nem csak a betegellátás során kellett megküzdenünk a COVID-19 által kiváltott hatásokkal, hanem a közbeszédben is, ahol laikusok „értelmezik” a tudományos munkák eredményét és igazságként kiáltják ki azt.
A rektor hangsúlyozta, hogy minden olyan híresztelés, amely az orvosokat támadja és igyekszik ellehetetleníteni egy világjárvány idején, gyengíti a védekezést és zavart kelt, továbbá csökkenti az oltási hajlandóságot, ami növeli a megbetegedések és halálozások számát.

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 614
11 284
113
Az OGYÉI által kiadott iratokban több kitakart rész is volt, ezek egy részét könnyen olvashatóvá lehet tenni, ha a linkeken elérhető pdf fájlokból kimásoljátok Word-be a szöveget.

Az OGYÉI által kiadott iratok:
  • Szputnyik V:
  • Sinopharm:

Végigolvasva a linkelt dokumentumokat, sok furcsa dologgal szembesültem. Az OGYÉI, az NNK és a Nébih (utóbbi kettő, mint az OMCL hálózat hazai képviselője) számos vizsgálattal próbálta betömni a dokumentáció hiányos részeit, hol több, hol kisebb sikerrel, amivel végső soron fenn tudták tartani a betegbiztonságot.

Öröm az ürümben, hogy január-február során Redgreg-gel szinte szóról szóra hasonló észrevételeket tettünk, mint amiket az OGYÉI ellenőrzést végző hivatalnokai és a felkért külsős szakértők leírtak. Akkor a fórumközösség egy igen számottevő része elhordott minket mindenféle szarházinak, amiért szakmai szempontból kifogásoltunk számtalan dolgot és felhívtuk a figyelmet több lehetséges problémára.

Nos most beigazolódott, hogy lényegében igazunk volt. A minimum a bocsánatkérés lenne az illetők részéről, de tudom, hogy túl sokat várok el tőlük.



(Ui.: kivételesen próbálja meg a narancsos slepp nem széttrollkodni a topikot csak azért, mert nem tetszik nekik az igazság.)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 898
113
Az OGYÉI által kiadott iratokban több kitakart rész is volt, ezek egy részét könnyen olvashatóvá lehet tenni, ha a linkeken elérhető pdf fájlokból kimásoljátok Word-be a szöveget.

Az OGYÉI által kiadott iratok:
  • Szputnyik V:
  • Sinopharm:

Végigolvasva a linkelt dokumentumokat, sok furcsa dologgal szembesültem. Az OGYÉI, az NNK és a Nébih (utóbbi kettő, mint az OMCL hálózat hazai képviselője) számos vizsgálattal próbálta betömni a dokumentáció hiányos részeit, hol több, hol kisebb sikerrel, amivel végső soron fenn tudták tartani a betegbiztonságot.

Öröm az ürümben, hogy január-február során Redgreg-gel szinte szóról szóra hasonló észrevételeket tettünk, mint amiket az OGYÉI ellenőrzést végző hivatalnokai és a felkért külsős szakértők leírtak. Akkor a fórumközösség egy igen számottevő része elhordott minket mindenféle szarházinak, amiért szakmai szempontból kifogásoltunk számtalan dolgot és felhívtuk a figyelmet több lehetséges problémára.

Nos most beigazolódott, hogy lényegében igazunk volt. A minimum a bocsánatkérés lenne az illetők részéről, de tudom, hogy túl sokat várok el tőlük.



(Ui.: kivételesen próbálja meg a narancsos slepp nem széttrollkodni a topikot csak azért, mert nem tetszik nekik az igazság.)
Bocsánat, hogy igazatok volt. Elnézem nektek. :oops::rolleyes:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 898
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány