Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Öröm az ürümben, hogy január-február során Redgreg-gel szinte szóról szóra hasonló észrevételeket tettünk, mint amiket az OGYÉI ellenőrzést végző hivatalnokai és a felkért külsős szakértők leírtak. Akkor a fórumközösség egy igen számottevő része elhordott minket mindenféle szarházinak, amiért szakmai szempontból kifogásoltunk számtalan dolgot és felhívtuk a figyelmet több lehetséges problémára.
Ezek az észrevételek mire voltak jók, mert az oltakozási kedvet biztos nem növelték, vagy nem ez volna a lényeg?
Nos most beigazolódott, hogy lényegében igazunk volt. A minimum a bocsánatkérés lenne az illetők részéről, de tudom, hogy túl sokat várok el tőlük.
Fölöslegesen pörögtetek a témán. Csak az egótoknak volt jó, meg az ellenzéki keleti vakcina ellenes kampánynak... Gratulálok!
(Ui.: kivételesen próbálja meg a narancsos slepp nem széttrollkodni a topikot csak azért, mert nem tetszik nekik az igazság.)
Bocsánatkérés, hogy mi? :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Ezek az észrevételek mire voltak jók, mert az oltakozási kedvet biztos nem növelték, vagy nem ez volna a lényeg?
A felesleges titkolózás és félrevezetés mennyivel volt jobb? Bizalmat nem lehet hazudozással elnyerni.
Fölöslegesen pörögtetek a témán. Csak az egótoknak volt jó, meg az ellenzéki keleti vakcina ellenes kampánynak... Gratulálok!
Miután sok olyan ember próbált meggyőzni minket az állításunk ellenkezőjéről, akiknek vagy semmi, vagy minimális köze volt a témához, úgy vélem szükséges volt újra és újra kiállni az igazunkért. Amit most már hivatalos dokumentumok is alátámasztanak.
És igen, pont erről (kiemelt rész) beszéltem… politikai alapon cáfoltok szakmai érveket. Nagyon stílusos.
Bocsánatkérés, hogy mi? :rolleyes:
Fényévekkel kulturáltabb szókapcsolat, mint amit mi kaptunk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A felesleges titkolózás és félrevezetés mennyivel volt jobb? Bizalmat nem lehet hazudozással elnyerni.
Azzal, hogy fölöslegesen lovagoltatok tök jelentéktelen apróságokon mégis kinek a bizalmát sikerült elnyernetek? Nekem öncélú okoskodásnak tűnt, mert nem láttam, hogy növeltétek volna az oltakozási kedvet.
Miután sok olyan ember próbált meggyőzni minket az állításunk ellenkezőjéről, akiknek vagy semmi, vagy minimális köze volt a témához, úgy vélem szükséges volt újra és újra kiállni az igazunkért. Amit most már hivatalos dokumentumok is alátámasztanak.
És igen, pont erről (kiemelt rész) beszéltem… politikai alapon cáfoltok szakmai érveket. Nagyon stílusos.
Bőven van mit sepregetni az EU hivataloknál, vagy a nyugati oltásoknál is, de ott valahogy már nem voltatok olyan aktívak... És akkor ki beszél politikai alapon érvekről?
Fényévekkel kulturáltabb szókapcsolat, mint amit mi kaptunk.
Nem emlékszem, hogy a keleti vakcináknak készített negatív reklámotokért bárki is (idézlek) "szarházinak" nevezett volna, de az elmúlt két napban te azért elég szépet mégy, ami eddig azért nem volt jellemző. :oops:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Azzal, hogy fölöslegesen lovagoltatok tök jelentéktelen apróságokon mégis kinek a bizalmát sikerült elnyernetek? Nekem öncélú okoskodásnak tűnt, mert nem láttam, hogy növeltétek volna az oltakozási kedvet.

Bőven van mit sepregetni az EU hivataloknál, vagy a nyugati oltásoknál is, de ott valahogy már nem voltatok olyan aktívak... És akkor ki beszél politikai alapon érvekről?
A kötekedésed sem viszi előre a párbeszédet..
Az EU-s beszerzést azt hiszem kiválóan kiveséztétek, nem volt szükséges és érdemes hozzászólni a vitához.
Nem emlékszem, hogy a keleti vakcináknak készített negatív reklámotokért bárki is (idézlek) "szarházinak" nevezett volna, de az elmúlt két napban te azért elég szépet mégy, ami eddig azért nem volt jellemző. :oops:
Ha egy illető csak kötözködni és politikai alapon köpködni jár ide, engedtessék már meg nekem, hogy az ő stílusában reagáljak. :)

Részemről a téma lezárva.
 
Last edited by a moderator:
W

Wilson

Guest
Azzal, hogy fölöslegesen lovagoltatok tök jelentéktelen apróságokon mégis kinek a bizalmát sikerült elnyernetek? Nekem öncélú okoskodásnak tűnt, mert nem láttam, hogy növeltétek volna az oltakozási kedvet.

Bőven van mit sepregetni az EU hivataloknál, vagy a nyugati oltásoknál is, de ott valahogy már nem voltatok olyan aktívak... És akkor ki beszél politikai alapon érvekről?

Nem emlékszem, hogy a keleti vakcináknak készített negatív reklámotokért bárki is (idézlek) "szarházinak" nevezett volna, de az elmúlt két napban te azért elég szépet mégy, ami eddig azért nem volt jellemző. :oops:
Tudod Zeal amilyen az adjon isten olyan lesz a fogadj isten is......
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Részemről a téma lezárva.
Most jött volna az a rész amikor megvesztegetlek, de akkor hagyjuk. :)
Tudod Zeal amilyen az adjon isten olyan lesz a fogadj isten is......
Hát..., legfeljebb így érzed, de nem küldték el Blitz97-et a "retkes pics*ba", csak kinevették a belinkelt cikk elfogult szerzői miatt. Ennyinek azért bele kellene férnie.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 916
91 537
113
Az OGYÉI által kiadott iratokban több kitakart rész is volt, ezek egy részét könnyen olvashatóvá lehet tenni, ha a linkeken elérhető pdf fájlokból kimásoljátok Word-be a szöveget.

Az OGYÉI által kiadott iratok:
  • Szputnyik V:
  • Sinopharm:

Végigolvasva a linkelt dokumentumokat, sok furcsa dologgal szembesültem. Az OGYÉI, az NNK és a Nébih (utóbbi kettő, mint az OMCL hálózat hazai képviselője) számos vizsgálattal próbálta betömni a dokumentáció hiányos részeit, hol több, hol kisebb sikerrel, amivel végső soron fenn tudták tartani a betegbiztonságot.

Öröm az ürümben, hogy január-február során Redgreg-gel szinte szóról szóra hasonló észrevételeket tettünk, mint amiket az OGYÉI ellenőrzést végző hivatalnokai és a felkért külsős szakértők leírtak. Akkor a fórumközösség egy igen számottevő része elhordott minket mindenféle szarházinak, amiért szakmai szempontból kifogásoltunk számtalan dolgot és felhívtuk a figyelmet több lehetséges problémára.

Nos most beigazolódott, hogy lényegében igazunk volt. A minimum a bocsánatkérés lenne az illetők részéről, de tudom, hogy túl sokat várok el tőlük.



(Ui.: kivételesen próbálja meg a narancsos slepp nem széttrollkodni a topikot csak azért, mert nem tetszik nekik az igazság.)
Igazából mi a probléma a Szputnyukkal, Sinoval??

Mindkét oltás hatékony és a nyugati vakcinákkal szemben, AZ, Janssen vérrög, Moderna, Pfizer szívizomgyulladás, semmilyen komoly, botrányt okozó mellékhatásról nem hallottam. Pedig, ha lenne nulla huszonnégyben tolná a Független Objektiv Sajtó.

Félre ne értsd, nekem egyikkel sincs bajom. De lassan qrva unalmas a keleti vakcinák fikázása. Sztem lassan meg lehet nyugodni. Győzött az amerikai-német üzleti lobbi brüsszeli segitseggel.,Mo.n is csak Pfizer lesz. Tudom ez jó monopolium, a mi érdekünket szolgálja. Az hogy pár bürokrata meg biztos számlája nagyot ugrott az nem korrupció, olyan Brüsszelben nincs.

De majd a valóság bebizinyitja, ez rossz döntés volt. Eleve szted is a Moderna hatékonyabb mint a Pfizer, ami logikusnak tűnik, hisz háromszor, ötször (?) annyi hatóanyagot tartalmaz, mint a Pfizer. Másrészt sokan, bár alaptalanul, de tartanak az mRNS oltásoktól. Nekik miért nem hagyunk választást??
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Igazából mi a probléma a Szputnyukkal, Sinoval??
Bizonyos körülmények között semmi. Utólag tudjuk, hogy a Szputnyik V egyértelműen jó választás volt. Hagyományosan az orosz gyógyszerek, vakcinák kimagasló hatékonysággal rendelkeznek. Lehet, hogy "leesik a karod" tőle két napig, de működik. A Sinopharmról pedig azt tudjuk, hogy - bár kissé csökkent mértékben, de - működik az idősek körében is, azonban inkább a fiatal szervezetnek való vakcina.
Kezdettől fogva azt mondtuk, hogy az engedélyeztetés körül túl sok homályos, bizalomromboló dolog van, amivel foglalkozni kell(ene). Ilyen volt például Szijjártó bevonása az engedélyeztetésbe, a feltehetően meglévő politikai nyomásgyakorlás az OGYÉI-n (ez igazából sosem fog kiderülni, hogy volt-e vagy sem). Elmondta Redgreg, hogy az orosz és az EU-s szabvány bizony marhára eltérő, így miatta még sok probléma lehet. Az iratok ezt is említik, mint potenciális hibaforrást. Vagy például, hogy a Sinopharm esetén nem voltak elérhetőek a fázis III-as eredmények, ami azért nem elhanyagolható dolog. És sorolhatnám tovább...
De majd a valóság bebizinyitja, ez rossz döntés volt. Eleve szted is a Moderna hatékonyabb mint a Pfizer, ami logikusnak tűnik, hisz háromszor, ötször (?) annyi hatóanyagot tartalmaz, mint a Pfizer. Másrészt sokan, bár alaptalanul, de tartanak az mRNS oltásoktól. Nekik miért nem hagyunk választást??
Igen, hatékonyabb a Moderna, a 3,33-szor akkora hatóanyag tartalmának köszönhetően, ezt többször is leírtam. Én magam is ezt választottam harmadik oltásnak, pedig az oltóorvos nagyon kínálgatta a Pfizert... Épp ezért nehéz lenne a Pfizer ügynökének nevezni engem. A Pfizer mellett az szól leginkább, hogy nagyságrendekkel nagyobb kapacitást tudott a marketing és a gyártás részére bocsátani, mint a Moderna, amely korábban csak kutatásokat végzett, nem volt piaci terméke.
Aki fél a mRNS alapú oltásoktól, rendelkezésre áll(t) több millió adenovírus vakcina. A jövőben pedig a debreceni gyárunkból kikerülő inaktivált vakcina annyira konzervatív, hogy senki sem ellenezheti. Állítólag lesz fehérje(alegység) vakcina, az már modernebb az előzőnél, de még mindig hagyományos technológia. Talán gyártunk majd Szputnyik V-t is licenceben, ez a pletykák szerint Pilisborosjenőn lesz készítve... majd meglátjuk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 916
91 537
113
Bizonyos körülmények között semmi. Utólag tudjuk, hogy a Szputnyik V egyértelműen jó választás volt. Hagyományosan az orosz gyógyszerek, vakcinák kimagasló hatékonysággal rendelkeznek. Lehet, hogy "leesik a karod" tőle két napig, de működik. A Sinopharmról pedig azt tudjuk, hogy - bár kissé csökkent mértékben, de - működik az idősek körében is, azonban inkább a fiatal szervezetnek való vakcina.
Honnan nézzük az idősebbet?? Emlékeim szerint 85 éves kor fölött van szignifikáns eltérés, alatta pár százalék a Pfizerhez képest. Ez sztem durvan el lett és a mai napig el van túlozva.
Kezdettől fogva azt mondtuk, hogy az engedélyeztetés körül túl sok homályos, bizalomromboló dolog van, amivel foglalkozni kell(ene). Ilyen volt például Szijjártó bevonása az engedélyeztetésbe, a feltehetően meglévő politikai nyomásgyakorlás az OGYÉI-n (ez igazából sosem fog kiderülni, hogy volt-e vagy sem). Elmondta Redgreg, hogy az orosz és az EU-s szabvány bizony marhára eltérő, így miatta még sok probléma lehet. Az iratok ezt is említik, mint potenciális hibaforrást. Vagy például, hogy a Sinopharm esetén nem voltak elérhetőek a fázis III-as eredmények, ami azért nem elhanyagolható dolog. És sorolhatnám tovább...

Igen, hatékonyabb a Moderna, a 3,33-szor akkora hatóanyag tartalmának köszönhetően, ezt többször is leírtam. Én magam is ezt választottam harmadik oltásnak, pedig az oltóorvos nagyon kínálgatta a Pfizert... Épp ezért nehéz lenne a Pfizer ügynökének nevezni engem. A Pfizer mellett az szól leginkább, hogy nagyságrendekkel nagyobb kapacitást tudott a marketing és a gyártás részére bocsátani, mint a Moderna, amely korábban csak kutatásokat végzett, nem volt piaci terméke.
Aki fél a mRNS alapú oltásoktól, rendelkezésre áll(t) több millió adenovírus vakcina. A jövőben pedig a debreceni gyárunkból kikerülő inaktivált vakcina annyira konzervatív, hogy senki sem ellenezheti. Állítólag lesz fehérje(alegység) vakcina, az már modernebb az előzőnél, de még mindig hagyományos technológia. Talán gyártunk majd Szputnyik V-t is licenceben, ez a pletykák szerint Pilisborosjenőn lesz készítve... majd meglátjuk.
Ez valószínű. De jövő júliustól csak Pfizer lesz, addigra a maradék kuka.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Honnan nézzük az idősebbet?? Emlékeim szerint 85 éves kor fölött van szignifikáns eltérés, alatta pár százalék a Pfizerhez képest. Ez sztem durvan el lett és a mai napig el van túlozva.
Lehet, ezen nem fogunk összeveszni.
Ez valószínű. De jövő júliustól csak Pfizer lesz, addigra a maradék kuka.
Nem egészen, lesz Sinopharm és Janssen is (2 évig tárolhatók adott hőmérsékleten). Ez a kettő önmagában van vagy 5-6 millió dózis, attól függően mennyi adományoz(t)unk el.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 002
7 164
113
https://www.northamptonchron.co.uk/...n-death-in-uk-happened-in-northampton-3501629

Nohát, a britt médiába azt terjesztették hogy az első omicron-s halott nem volt beoltott, s mitöbb...kimondani is nehéz...ö...ösz..összeesküvésnek tartotta az ezt az egész teljessen természetes járványt és a rá adott globálissan szinkronizált választ...Csak aztán kiderült hogy hazudtak és az említett kórházban ilyen nem történt..upsz
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 502
113
Négyszeresére nőtt az igazolt omikronos esetek száma Magyarországon

Újabb 46 omikronos esetet azonosítottak a Nemzeti Népegészségügyi Központ laborjában, írja a koronavirus.gov.hu.

Korábban 15 omikron-fertőzöttet szűrtek ki, így megnégyszereződött és 61-re nőtt az igazoltan omikron variánssal fertőzött személyek száma.

 
  • Szomorú
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
https://www.northamptonchron.co.uk/...n-death-in-uk-happened-in-northampton-3501629

Nohát, a britt médiába azt terjesztették hogy az első omicron-s halott nem volt beoltott, s mitöbb...kimondani is nehéz...ö...ösz..összeesküvésnek tartotta az ezt az egész teljessen természetes járványt és a rá adott globálissan szinkronizált választ...Csak aztán kiderült hogy hazudtak és az említett kórházban ilyen nem történt..upsz
Nahát, hogy mik vannak. :rolleyes: Ez a betelefonáló csak segíteni akarta a védekezést, akár még úgy is lehetett volna ahogy mondta, nem kell mindjárt aljas alávaló hazugságot kiáltani. :D :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and L.O.B

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Egy elgondolkodtató eset ! Múlt héten meghalt anyám postása , 36 éves volt nem volt tudott betegsége . November végén lett beteg ő azt hitte csak megfázott , dolgozott folyamatosan majd amikor jött az ukáz , hogy mint állami alkalmazott oltakoznia kell hát nem vacilált tovább 2 hete beoltották Pfizerrel rá egy hétre kórházba került és a következő napon meghalt -nem került lélegeztető gépre - csak elaludt . Maradt utána 2 kicsi gyerkőc !

Felelősség ?

A kérdésem csak az lenne , hogy amikor oltották tünetes volt taknyolt/köhögött miért nem küldték orvoshoz és miért oltották be ? Ha a Covid igazából a tüdőt támadva okoz halálos kimenetelt akkor is javarészt az intubáltaknál akkor itt mi lehetett ? Ilyenkor mi van ?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Egy elgondolkodtató eset ! Múlt héten meghalt anyám postása , 36 éves volt nem volt tudott betegsége . November végén lett beteg ő azt hitte csak megfázott , dolgozott folyamatosan majd amikor jött az ukáz , hogy mint állami alkalmazott oltakoznia kell hát nem vacilált tovább 2 hete beoltották Pfizerrel rá egy hétre kórházba került és a következő napon meghalt -nem került lélegeztető gépre - csak elaludt . Maradt utána 2 kicsi gyerkőc !

Felelősség ?
Amennyiben voltak tünetei, nem lett volna szabad beoltani, akár megfázás, akár covid volt... Ugyanakkor azt is be kell látni, hogy oltóponton, háziorvosnál sokszor nem feltétlen van lehetőség (idő) mindenkit alaposan megvizsgálni (nálam pl. egyszer sem volt ilyen).
Ha mindenáron felelőst keresel, nem feltétlen az oltás vagy az egészségügy háza táján kell keresni. Ugyanis adott az oltásos beleegyező nyilatkozat, ott meg kell adni, hogy volt-e az elmúlt két hétben lázad vagy akut megbetegedésed. Az, hogy valaki letagadja (különben nem kapná meg az oltást), szerintem leginkább az illető felelőssége.