Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Beni

Well-Known Member
2019. október 18.
77
261
53
Valamilyen szintű cenzúra azért kell, mert mindig vannak, akik kihasználják az egybites emberek hiszékenységét, tudatlanságát. És ha e célból még legálisan, széles körben terjeszthetik is a "tanaikat" az azért durván káros tud lenni a társadalomra, sőt, adott esetben az egész világra (volt néhány példa erre a világtörténelemben).
Igazából ebben a témában is a kritikus tényező a kormány önmérséklete, illetve az, hogy tényleg jót akarjanak a vezetők, és ne csak maguknak.
Egyetértek és mégsem. Elgondolkodtam a dolgon. Ha cenzúrázzák számunkra nem tetsző megnyilvánulásokat (lásd Meta aka Facebook) arról nem is tudunk róla, nem is tudunk ellene tenni. Ha én magam ignorálom az adott megszólalót az is dittó. Van akit ignorálok itt a fórumon, de a számomra láthatatlan megszólálsaira adott válaszokból időnként arra gondolok, lehet, hogy nem kellett volna. Az én korosztályom (54éves és szerintem az idősebbeknek, fiatalabbaknak is) számára az írott betű az igazság. Ebbe nőttem fel, így csináltam végig az iskolákat, így szerződtem munkákra stb. A problémát ott látom, hogy most bárki olyan nyilvánosságot kap amit nem érdemel meg, nem támasztott alá semmilyen valós teljesítménnyel és hamar rájöttek, hogy kontroll nélkül bármit írogathatnak.
Egyszer Uj Péternek volt egy írása ( a pacákot egyébként nem bírom), hogy amikor ő elkezdett dolgozni még valami print újságnál kb. 20 személyen, ellenőrzésen ment át az írása. Szerkesztó, olvasó szerkesztő, főszerkesztő, felelős szerkesztő, tördelő szerkesztő, szedő , nyomda főnök, nyomdász mire az adott "tartalom" kikerült a napvilágra. Ennek többsége nyilván csak a nyelvhelyességre, stilisztikára vonatkozott, de szerintem volt ott tartalmi sorompó is. Arról írt, hogy manapság (kb 15 éve) a lehető leggyorsabban kiadott tartalom a nyerő, arra jön az olvasó és a kattintás, a reklám.
Ez azóta csak romlott. Itt már elveszítettem az olvasók felét, túl hosszú amit írok.
Az átlag ember leszokott a hosszan tartó figyelemről, a koncentrációról. Nem a mának, a mostnak (kb fél óra) élés a gyakori.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy a káros tartalmak ne jussanak annyi emberhez, de a szólás szabadság is megmaradjon. Szívesen látnék egy kis vitát ebben részetekről.
 
K

kamm

Guest
Egyetértek és mégsem. Elgondolkodtam a dolgon. Ha cenzúrázzák számunkra nem tetsző megnyilvánulásokat (lásd Meta aka Facebook) arról nem is tudunk róla, nem is tudunk ellene tenni. Ha én magam ignorálom az adott megszólalót az is dittó. Van akit ignorálok itt a fórumon, de a számomra láthatatlan megszólálsaira adott válaszokból időnként arra gondolok, lehet, hogy nem kellett volna. Az én korosztályom (54éves és szerintem az idősebbeknek, fiatalabbaknak is) számára az írott betű az igazság. Ebbe nőttem fel, így csináltam végig az iskolákat, így szerződtem munkákra stb. A problémát ott látom, hogy most bárki olyan nyilvánosságot kap amit nem érdemel meg, nem támasztott alá semmilyen valós teljesítménnyel és hamar rájöttek, hogy kontroll nélkül bármit írogathatnak.
Egyszer Uj Péternek volt egy írása ( a pacákot egyébként nem bírom), hogy amikor ő elkezdett dolgozni még valami print újságnál kb. 20 személyen, ellenőrzésen ment át az írása. Szerkesztó, olvasó szerkesztő, főszerkesztő, felelős szerkesztő, tördelő szerkesztő, szedő , nyomda főnök, nyomdász mire az adott "tartalom" kikerült a napvilágra. Ennek többsége nyilván csak a nyelvhelyességre, stilisztikára vonatkozott, de szerintem volt ott tartalmi sorompó is. Arról írt, hogy manapság (kb 15 éve) a lehető leggyorsabban kiadott tartalom a nyerő, arra jön az olvasó és a kattintás, a reklám.
Ez azóta csak romlott. Itt már elveszítettem az olvasók felét, túl hosszú amit írok.
Az átlag ember leszokott a hosszan tartó figyelemről, a koncentrációról. Nem a mának, a mostnak (kb fél óra) élés a gyakori.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy a káros tartalmak ne jussanak annyi emberhez, de a szólás szabadság is megmaradjon. Szívesen látnék egy kis vitát ebben részetekről.
Már a töltött káposztára koncentrálok, de ha túl vagyok rajta, akkor majd előkeresem az írást, én eltettem anno.
UP arra írta (nagyrészt) a cikket válaszul, hogy rengetegen csesztették őket apró helyesírási hibák avagy magyartalansagok miatt - boldog békeidők, nézd meg most azt a sok írástudatlan mocskot, amit nem egy "blog" stb minden szégyenérzet nélkül kirak!
Arra én már akkor is kontráztam, hogy természetesen nem az a mérvadó, hogy ő mit szokott meg a Népszabinál anno - ami nem mellesleg messze-messze a legnagyobb sleppel rendelkező szerkesztőség volt akkor, amikor ő ott kezdett, a kilencvenesek közepén, ráadásul valóban, abban a szándékosan merev, kontrollált-elitista struktúrában egy belsős ITs fejlesztőnek sosem jelent volna meg cikke semmiről -, de nem is attól kell sikeresnek lenni, hogy ki a gyorsabb, kinél van ugyanaz előbb kinn akár hajmeresztő elutesekkel is.
Nem, a lényeg hosszú távon úgyis az, hogy kinél van kinn színvonalasabb írás, több háttérrel, elemzéssel, témától függően frappánsabban megírva stb.
Ha visszatekintünk, akkor pl a HVG sikeres átállása pontosan ezt igazolja versus a 444 lassú periferizalodasa, ahogyan egyre szélesebb körű lett az elutasítása (konkrétan emeszpes ismerőseim sem hajlandóak már olvasni, csaknem úgy kezelik, mint az Origot); hiába voltak az oknyomozó anyagaik kifejezetten jók, ha ugye az általános hírek meg vélemények fokozatosan, egyre nyíltabban sokkal elfogultabba váltak pár éven belül es ez kinyírta az átlagos olvasókat.
No de ez már tarsadalmi tema, vigyük át oda inkabb. :)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Beni

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Egyetértek és mégsem. Elgondolkodtam a dolgon. Ha cenzúrázzák számunkra nem tetsző megnyilvánulásokat (lásd Meta aka Facebook) arról nem is tudunk róla, nem is tudunk ellene tenni. Ha én magam ignorálom az adott megszólalót az is dittó. Van akit ignorálok itt a fórumon, de a számomra láthatatlan megszólálsaira adott válaszokból időnként arra gondolok, lehet, hogy nem kellett volna. Az én korosztályom (54éves és szerintem az idősebbeknek, fiatalabbaknak is) számára az írott betű az igazság. Ebbe nőttem fel, így csináltam végig az iskolákat, így szerződtem munkákra stb. A problémát ott látom, hogy most bárki olyan nyilvánosságot kap amit nem érdemel meg, nem támasztott alá semmilyen valós teljesítménnyel és hamar rájöttek, hogy kontroll nélkül bármit írogathatnak.
Egyszer Uj Péternek volt egy írása ( a pacákot egyébként nem bírom), hogy amikor ő elkezdett dolgozni még valami print újságnál kb. 20 személyen, ellenőrzésen ment át az írása. Szerkesztó, olvasó szerkesztő, főszerkesztő, felelős szerkesztő, tördelő szerkesztő, szedő , nyomda főnök, nyomdász mire az adott "tartalom" kikerült a napvilágra. Ennek többsége nyilván csak a nyelvhelyességre, stilisztikára vonatkozott, de szerintem volt ott tartalmi sorompó is. Arról írt, hogy manapság (kb 15 éve) a lehető leggyorsabban kiadott tartalom a nyerő, arra jön az olvasó és a kattintás, a reklám.
Ez azóta csak romlott. Itt már elveszítettem az olvasók felét, túl hosszú amit írok.
Az átlag ember leszokott a hosszan tartó figyelemről, a koncentrációról. Nem a mának, a mostnak (kb fél óra) élés a gyakori.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy a káros tartalmak ne jussanak annyi emberhez, de a szólás szabadság is megmaradjon. Szívesen látnék egy kis vitát ebben részetekről.
Az a helyzet, hogy ha az emberek elől elzárják a "nem tetsző" megnyilvánulásokat, nem is kell ellene tennie az embereknek, mert nem fog eljutni senkihez, csak a hatóságokhoz az adott személy. Már amennyiben a nem tetsző alatt a törvénybe ütközőket érted. Ide tartozik az is, amikor megrágalmazzák az egészségügyi dolgozókat a korábbi posztban leírt módon. Vagy éppen aláássák a járványügyi védekezést azzal, hogy az abban előírtak megszegésére buzdítanak.

Három gond van jelenleg meglátásom szerint:
1. A törvények nem pontosak eléggé arra vonatkozóan, hogy mit, illetve kit kell szankcionálni, így aztán elég sok dolog szürke zónában marad, amivel nem tudnak mit kezdeni

2. A törvények betartatását nem tudják kivitelezni, csak nagyon kirívó és nagy nyilvánosságot kapó esetekben, kapacitás hiány miatt, illetve akkor sem mindig az 1. pontban leírtak miatt.

3. Az internet technológiájából fakadóan, egyszerűen nem tudják a legtöbbször egyértelműen beazonosítani az elkövetőt. Az IPV6 korában elvileg technikailag már beazonosítható az eszköz, amiről publikálták az anyagot, de azt nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy tényleg az nyomta-e meg a gombot, akié mondjuk az adott eszköz. Igazából szerintem ez a pont az, ami miatt nem nagyon várható, hogy javuljon a helyzet.

A fentiek miatt szerintem még jó darabig marad a mostani helyzet, amikor itt-ott megpróbálnak valamit szűrni, de gyakorlatilag szélmalomharc az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 631
3 896
113
Ki dönti el, hogy mi a valótlan? (vigyázz! provokálok)
Végzettség alapján a névtelen net óceánjában? Wikipédia szerű közösségi szerkesztőség? Hatóság?
Szia,

Szerintem nem cenzura (elozetes torles) kellene, hanem a jelenleg is meglevo torvenyek betartatasa (utolagos felelossegrevonas).

Az emberek nem komplett hulyek, magyarul beszelobol van kb 15 millio, ha a legdurvabb egy tucat megkapja a letoltendo szabadsagveszteset (nyilvan elso korben felfuggesztettet, letoltendot az ez alatt ismetelt elkovetesert kapja), a tobbiek zome abbahagyja a durva hazudozast.

Nem ertek egyet azzal, hogy hiba, ha a torvenyek nem egyertelmuek: a vilag bonyolult, ha az a cel, hogy a felhulye birok szamara go/nogo szabalyokat hozzunk, akkor ezeknek a "pontos" szabalyoknak torvenyszeruen az lesz a kovetkezmenye, hogy nehany esetben azt is szigoruan buntetik, amit nem szerettek volna, sokkal tobb esetben pedig azt nem buntetik, amit szerettek volna. Ha ezzel szemben altalanossagban fogalmazzuk meg a szabalyokat, akkor nagysagrendekkel kevesebb kiskapu lesz. Persze ennek az az ara, hogy szukseg lesz jo birokra, akik nem csak agyatlanul hoznak primitiv donteseket, hanem erdemben elbiraljak az eseteket. Merem remelni, hogy a vilagban van sok jo biro, raadasul a jogrend maga ved 1-1 hibazotol:
-ami a rendor szerint nem buncselekmeny, ott megtagadja a nyomozast (a valosagban persze ez viszonylag ritka)
-ami az ugyesz szerint nem buncselekmeny, ott megtagadja a vademelest (ez kifejezetten gyakori)
-ami az 1. foku biro szerint nem buncselekmeny, ott felmenti a vadlottat
-ami a 2. foku biro szerint nem buncselekmeny, ott felmenti a vadlottat

Ami gond, hogy ugy altalanossagban osszeomlo felben van a magyar allam, ezen belul az igazsagszolgaltatas is, ezert a megszokott alapfeladatait sem tudja ellatni, ezert az uj kihivasoknak meg annyira sem tud megfelelni.
 
W

Wilson

Guest

Hatvanszor nagyobb eséllyel kerülnek intenzívre az oltatlanok

Akár hatvanszor nagyobb eséllyel kerülhetnek intenzív osztályra az oltatlanok – derült ki az Egyesült Királyság Intenzív Terápia Nemzeti Audit és Kutatóközpontjának (ICNARC) legfrissebb tanulmányából.
A kutatóközpont hat hónap adatait vizsgálta idén, azokon belül is azt, hogy hány embernek volt szüksége kórházi ellátásra a koronavírus miatt. A Portfolio szerint idén május és november között a két oltást felvett koronavírusosok és a nem oltakozókat vizsgálták. Ebből kiderült, hogy
  • a 60-as éveikben járó oltatlanok közül százezer főre vetítve 0,6 főnek volt szüksége kórházi ellátásra heti átlagban,
  • az 50-es és 70-es éveikben járó oltottak és oltatlanok között 30-szor nagyobb eséllyel szorulnak kórházi ellátásra,
  • a 30–40-es éveikben járó oltatlanok pedig akár 15-ször nagyobb eséllyel kerülnek kórházba, mint az ebbe a korcsoportba tartozó oltottak.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and Roni
K

kamm

Guest
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Beni

Well-Known Member
2019. október 18.
77
261
53
Az a helyzet, hogy ha az emberek elől elzárják a "nem tetsző" megnyilvánulásokat, nem is kell ellene tennie az embereknek, mert nem fog eljutni senkihez, csak a hatóságokhoz az adott személy. Már amennyiben a nem tetsző alatt a törvénybe ütközőket érted. Ide tartozik az is, amikor megrágalmazzák az egészségügyi dolgozókat a korábbi posztban leírt módon. Vagy éppen aláássák a járványügyi védekezést azzal, hogy az abban előírtak megszegésére buzdítanak.

Három gond van jelenleg meglátásom szerint:
1. A törvények nem pontosak eléggé arra vonatkozóan, hogy mit, illetve kit kell szankcionálni, így aztán elég sok dolog szürke zónában marad, amivel nem tudnak mit kezdeni

2. A törvények betartatását nem tudják kivitelezni, csak nagyon kirívó és nagy nyilvánosságot kapó esetekben, kapacitás hiány miatt, illetve akkor sem mindig az 1. pontban leírtak miatt.

3. Az internet technológiájából fakadóan, egyszerűen nem tudják a legtöbbször egyértelműen beazonosítani az elkövetőt. Az IPV6 korában elvileg technikailag már beazonosítható az eszköz, amiről publikálták az anyagot, de azt nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy tényleg az nyomta-e meg a gombot, akié mondjuk az adott eszköz. Igazából szerintem ez a pont az, ami miatt nem nagyon várható, hogy javuljon a helyzet.

A fentiek miatt szerintem még jó darabig marad a mostani helyzet, amikor itt-ott megpróbálnak valamit szűrni, de gyakorlatilag szélmalomharc az egész.
3-as ponthoz
Van technikai lehetőség arra, hogy akár a például KAÜ-t (Központi Azonosítási Ügynök) használjon bármelyik üzemeltető a felhasználók beléptetésére. Talán a jogi lehetőség is adott, ezt nem tudom, de arról, hogy hogyan lehetne a KAÜ szolgáltatását (és általában az állami szolgáltatásokat) nyíltan felhasználni már gondolkodtak a kormányzati szervek. Persze bármi más azonosítás is lehet. Mindegy.
Ha pl. KAÜ-vel azonosítva kellene itt szövegelni, hányan maradnánk? Akik 'névvel' felvállalva komentelnénk?
Gondolom a fiatalabbaknál nagyobb a hajlandóság, de akik még az rendszerváltozás előtt is kiláttak már a fejükből, azoknak ez nem annyira tetszene.
(Félreértés ne essék, a KAÜ-s azonosítás nem jelentené azt, hogy az azonosítást kérő minden személyes információhoz hozzáfér, csupán annyit, hogy az adott felhasználó egy létező, valódi személyazonossággal bíró entitás, ami valós személyre konvertálható a KAÜ által)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113

Háát. Én csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok. Ez most úgy jött ki nekik, hogy az összes oltást elosztották a lakossággal? Úgy kevés. Vagy úgy, hogy mindenkit figyelembe vettek, aki valaha kapott legalább egyet, hiába járt már le a védettségi időszaka... talán így lehet, bár így is picit magasnak tartom összeurópai szinten. A gond az, hogy ez a hamis védettség illúzióját sugallja, mert ez nem azt jelenti, hogy a lakosság 78%-a védett... mert mint tudjuk nem egy életre immunizál ez az oltás... ez olyan Orbános "EU jobban teljesít" óriásplakátos szlogen így, ebben a formában... ez van, politikusok... az ősi mesterség szabályai örökök és megváltoztathatatlanok, csak az újszülötteket tudják etetni...
Én sem értem, hogy jött ki Fonderlédinek, ez a szám. Mert ha figyelembe vesszük, hogy az EU-ban (mert gondolom erről beszélt) pl. Ausztria és Mo. is csak valamivel 60% felett oltott, na meg hozzáadjuk Bulgáriát és Ro-t, ahol valamivel 30% felett vannak az oltottak, erősen nem stimmel ez a szám. Minden esetre, ha nem másra, de arra, jó, ahogy írtad, hamis védettségi illúziót sugalljon :( .
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 145
113
Egyetértek és mégsem. Elgondolkodtam a dolgon. Ha cenzúrázzák számunkra nem tetsző megnyilvánulásokat (lásd Meta aka Facebook) arról nem is tudunk róla, nem is tudunk ellene tenni. Ha én magam ignorálom az adott megszólalót az is dittó. Van akit ignorálok itt a fórumon, de a számomra láthatatlan megszólálsaira adott válaszokból időnként arra gondolok, lehet, hogy nem kellett volna. Az én korosztályom (54éves és szerintem az idősebbeknek, fiatalabbaknak is) számára az írott betű az igazság. Ebbe nőttem fel, így csináltam végig az iskolákat, így szerződtem munkákra stb. A problémát ott látom, hogy most bárki olyan nyilvánosságot kap amit nem érdemel meg, nem támasztott alá semmilyen valós teljesítménnyel és hamar rájöttek, hogy kontroll nélkül bármit írogathatnak.
Egyszer Uj Péternek volt egy írása ( a pacákot egyébként nem bírom), hogy amikor ő elkezdett dolgozni még valami print újságnál kb. 20 személyen, ellenőrzésen ment át az írása. Szerkesztó, olvasó szerkesztő, főszerkesztő, felelős szerkesztő, tördelő szerkesztő, szedő , nyomda főnök, nyomdász mire az adott "tartalom" kikerült a napvilágra. Ennek többsége nyilván csak a nyelvhelyességre, stilisztikára vonatkozott, de szerintem volt ott tartalmi sorompó is. Arról írt, hogy manapság (kb 15 éve) a lehető leggyorsabban kiadott tartalom a nyerő, arra jön az olvasó és a kattintás, a reklám.
Ez azóta csak romlott. Itt már elveszítettem az olvasók felét, túl hosszú amit írok.
Az átlag ember leszokott a hosszan tartó figyelemről, a koncentrációról. Nem a mának, a mostnak (kb fél óra) élés a gyakori.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy a káros tartalmak ne jussanak annyi emberhez, de a szólás szabadság is megmaradjon. Szívesen látnék egy kis vitát ebben részetekről.
Szivemből beszélsz. Ez egyike a legfontosabb témàknak ebben a digitàlis vilàgban, szerintem. Megerne egy kis vitát, gondolkozàst. És egyszerű megoldàs, ahogy azt pl mèrnökök elképzelik ( :)) nincs rá. Mert az egészsegügy legyilkosázása nem igaz vagy nem kerdése, hanem a bûntetőtörvényé.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
1.245.319 fertőzött (+7.989, 4 nap alatt)
4.063 kórházban (-764)
409 lélegeztetőgépen (-45)
118.633 aktív eset (-8.618)
1.087.943 gyógyult (+16.171)
38.743 elhunyt (+436)
6.245.773 kapott oltást (csütörtöki adat - friss infó kedden lesz)
3.136.000 kapott harmadik oltást (csütörtöki adat - friss infó kedden lesz)
9.114.949 mintavétel (+56.281)
17.751 hatósági házi karanténban (-14.568)
331c7b4a240accadef928dc3a20c95e4.png
1.246.689 fertőzött (+1.370)
4.019 kórházban (-44)
374 lélegeztetőgépen (-35)
116.778 aktív eset (-1.855)
1.091.017 gyógyult (+3.074)
38.894 elhunyt (+151)
6.252.653 kapott oltást (6.880, 5 nap alatt)
3.153.470 kapott harmadik oltást (17.470, 5 nap alatt)
9.119.505 mintavétel (+4.556)
15.775 hatósági házi karanténban (-1.976)
294754fb23cee49c8df37062ad31f45f.png
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Rusvai megint jósol (ő volt az aki szerint nem lesz negyedik hullám Magyaroszágon)...


Az ATV Híradójának mondta azt a virológus Rusvai Miklós, hogy

szinte elkerülhetetlen egy újabb járványhullám, ennek elindulását ő január végére prognosztizálja az omikron változat miatt.
Rusvai szerint ez a hullám kevésbé lesz súlyos a vírusmutáns gyengébb kórokozó képessége, az átoltottság szintje és a körülbelül 1,5 millió immunis, vagyis a fertőzésen már átesett személy miatt. „A világban a negyedik hullám volt a legvégzetesebb, Magyarországon pedig a harmadik. A harmadik hullám idején volt a legtöbb halott, az idén tavasszal, és most a negyedik hullám idején már jóval kevesebb volt, és vélhetőleg az ötödik járványhullám idején pedig még kevesebb lesz” – vélekedett híradónknak nyilatkozva Rusvai.

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
  • Dühítő
Reactions: fishbed

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Rusvai megint jósol (ő volt az aki szerint nem lesz negyedik hullám Magyaroszágon)...


Az ATV Híradójának mondta azt a virológus Rusvai Miklós, hogy


Rusvai szerint ez a hullám kevésbé lesz súlyos a vírusmutáns gyengébb kórokozó képessége, az átoltottság szintje és a körülbelül 1,5 millió immunis, vagyis a fertőzésen már átesett személy miatt. „A világban a negyedik hullám volt a legvégzetesebb, Magyarországon pedig a harmadik. A harmadik hullám idején volt a legtöbb halott, az idén tavasszal, és most a negyedik hullám idején már jóval kevesebb volt, és vélhetőleg az ötödik járványhullám idején pedig még kevesebb lesz” – vélekedett híradónknak nyilatkozva Rusvai.

Szerintem az Omikron variáns egy vihar előtti csend.
Az ötödik hullám nem fog különösebb ramazurit okozni.
Amitől tartok, hogy nehogy ez a nagyon fertőzőképes Omikron keveredjen valami súlyos lefolyást okozó variánssal, ami még az oltást is kikerüli.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Szerintem az Omikron variáns egy vihar előtti csend.
Az ötödik hullám nem fog különösebb ramazurit okozni.
Amitől tartok, hogy nehogy ez a nagyon fertőzőképes Omikron keveredjen valami súlyos lefolyást okozó variánssal, ami még az oltást is kikerüli.
nem fogja ez már a vége. az omikron tesz egy gyors kört és egy csomó ember szervezete találkozik majd a vírússal. és megszelidül.
A lakosság szervezetének már nem lessz új dolog a vírús vagy oltás vagy természetes esetek miatt.