Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 052
113
Jaj dehogynem... Az öregasszonyok kedvenc napi programja a háziorvos és/vagy a szakorvos baszogatása, mert otthon unatkoznak. Amikor felépült nálunk az új alapellátási központ, valósággal megrohamozták, hogy gyorsan megnézzék, milyen lett az új komplexum...

Úgyúgy
Szerencsére ritkán kell orvoshoz mennem,de ezek mindig ott tobzódnak.
Gyakorlatilag egy közösségi hely nekik, egymás licitálják túl ki a betegebb.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
És azt csinálnám, hogy jól van legyen vizitdíj, de azt az összeget fordítsák az ellátóintézményre! Tennék ezt úgy, hogy oda menne a lóvé ahol azt beszedik! Tehát pl. A hatvani kórházban összegyűlt 300 Ft-at a hatvani kórház gyerekosztálya vagy sürgősségi osztálya kapná!
Te csak ezzel nyugtatod a lelkiismereted, vagy tényleg elhiszed, hogy ettől majd jobb lesz a kórháznak? A politikusok a más címeken járó támogatásokat hozzáigazítanák ehhez, és nem javulna a helyzet, hanem csak muszáj lenne kalapoznotok a 300 forintokért...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Te csak ezzel nyugtatod a lelkiismereted, vagy tényleg elhiszed, hogy ettől majd jobb lesz a kórháznak? A politikusok a más címeken járó támogatásokat hozzáigazítanák ehhez, és nem javulna a helyzet, hanem csak muszáj lenne kalapoznotok a 300 forintokért...
Nem nyugtatom a lelkemet tisztában vagyok a hátterével csak azt írtam le, hogy én mire fordítanám azt a pénzt! 17 eltöltött év után az EÜ-ben nekem újat nagyon nem tudnak mutatni, pláne nem vagyok naív! :rolleyes:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Te csak ezzel nyugtatod a lelkiismereted, vagy tényleg elhiszed, hogy ettől majd jobb lesz a kórháznak? A politikusok a más címeken járó támogatásokat hozzáigazítanák ehhez, és nem javulna a helyzet, hanem csak muszáj lenne kalapoznotok a 300 forintokért...
A dolgozóknak biztosan csökkentené a kiégettségét meg azon érzését hogy mindenki ingyenrabszolgái. Mielőtt bárki rosszra gondolna: nem a betegekkel, hanem a kíváncsiskodókkal meg a "háziorvoshoz lusták elmenni" emberekel van a gond. Meg az idióta szabályozással.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Jaj dehogynem... Az öregasszonyok kedvenc napi programja a háziorvos és/vagy a szakorvos baszogatása, mert otthon unatkoznak. Amikor felépült nálunk az új alapellátási központ, valósággal megrohamozták, hogy gyorsan megnézzék, milyen lett az új komplexum...

Úgyúgy
Szerencsére ritkán kell orvoshoz mennem,de ezek mindig ott tobzódnak.
Gyakorlatilag egy közösségi hely nekik, egymás licitálják túl ki a betegebb.
És ki szed több gyógyszert! :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Úgyúgy
Szerencsére ritkán kell orvoshoz mennem,de ezek mindig ott tobzódnak.
Gyakorlatilag egy közösségi hely nekik, egymás licitálják túl ki a betegebb.
Ja, nyilván azért mert makk egészségesek...
(Basszus erre az uszításra de ráéreztek a szocik... Grrr...!)

Az is része a melónak, hogy a körzeti kezelje az ilyen helyzeteket, de ugye amíg para volt, és fizettek a vérnyomásmérésért.... (Khmm...!)
Miért lenne jobb az a helyzet, ha a vizitdíj befizetése után követelnék a vizsgálatokat? :rolleyes:
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Ja, nyilván azért mert makk egészségesek...
(Basszus erre az uszításra de ráéreztek a szocik... Grrr...!)

Az is része a melónak, hogy a körzeti kezelje az ilyen helyzeteket, de ugye amíg para volt, és fizettek a vérnyomásmérésért.... (Khmm...!)
Miért lenne jobb az a helyzet, ha a vizitdíj befizetése után követelnék a vizsgálatokat? :rolleyes:
Gyűlölöm a politikát. A szocik voltak a 19 a fidesz meg az 1 híjján 20.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
A dolgozóknak biztosan csökkentené a kiégettségét meg azon érzését hogy mindenki ingyenrabszolgái. Mielőtt bárki rosszra gondolna: nem a betegekkel, hanem a kíváncsiskodókkal meg a "háziorvoshoz lusták elmenni" emberekel van a gond. Meg az idióta szabályozással.
Teljesen jó meglátás, de az is baj idehaza, hogy nincs normális egészségügyi nevelés! Én ezt az iskolában elkezdeném már egészen kicsi korban! Gondolok itt arra, hogy elsősegély, mikor hívj mentőt és azt hogyan, mikor menje háziorvoshoz mikor a sürgősségire, hogyan lehet egy lázat csillapítani otthon ( gyógyszerrel meg anélkül) stb, stb.....
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Teljesen jó meglátás, de az is baj idehaza, hogy nincs normális egészségügyi nevelés! Én ezt az iskolában elkezdeném már egészen kicsi korban! Gondolok itt arra, hogy elsősegély, mikor hívj mentőt és azt hogyan, mikor menje háziorvoshoz mikor a sürgősségire, hogyan lehet egy lázat csillapítani otthon ( gyógyszerrel meg anélkül) stb, stb.....
Dehogy nincsen. Megtanulta a 18 éves hölgy, hogy ha zödségreszelés köznem 2 mm-es felszínes sérülést ejt a kisujján, akkor mentőt KELL hívni. Régebben némi bosszankodás után folytatták a reszelést. Ez ám a fejlődés.

És nincs az az Isten, hogy a mentő költségét valaki ráverje!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A dolgozóknak biztosan csökkentené a kiégettségét meg azon érzését hogy mindenki ingyenrabszolgái.
Ja, mert 300 forintért máris követelőzhet? Mert ugye tudod, hogy az lenne belőle?
Mielőtt bárki rosszra gondolna: nem a betegekkel, hanem a kíváncsiskodókkal meg a "háziorvoshoz lusták elmenni" emberekel van a gond. Meg az idióta szabályozással.
A szociális problémát is kezelni kell, és az idióták, illetve a rossz emberek is lesznek betegek. Sőt, sokszor a jó fej emberek is kiállhatatlanul viselkednek, de ezen sem segítene a vizitdíj.
Pl. az elcseszett pótlékszabályok, vagy a munkahelyi terror sokkal komolyabb problémák...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Ja, mert 300 forintért máris követelőzhet? Mert ugye tudod, hogy az lenne belőle?

A szociális problémát is kezelni kell, és az idióták, illetve a rossz emberek is lesznek betegek. Sőt, sokszor a jó fej emberek is kiállhatatlanul viselkednek, de ezen sem segítene a vizitdíj.
Pl. az elcseszett pótlékszabályok, vagy a munkahelyi terror sokkal komolyabb problémák...
Csak egy egyszerű szabály kéne: az menjen orvoshoz, aki beteg. Vagy menjen szűrőprogramra, ha nem az, csak aggódik.
Már az is valami lenne, ha az orvosi javaslat ellenére távozókra rávernél az addigi vizsgálatok költségét, csak úgy oktatási céllal, hogy ha nem akarják betartani az orvosi utasítást, ne menkjenek orvoshoz. De a részegekkel sem fizetteti meg senki a utcakép-javító mentőszállítást.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Dehogy nincsen. Megtanulta a 18 éves hölgy, hogy ha zödségreszelés köznem 2 mm-es felszínes sérülést ejt a kisujján, akkor mentőt KELL hívni. Régebben némi bosszankodás után folytatták a reszelést. Ez ám a fejlődés.

És nincs az az Isten, hogy a mentő költségét valaki ráverje!
Tehát ha van is akkor szar! Mert az! Az én gyerekeim nem tanulnak ehhez hasonlót sem, általános iskolás mind a 3 még! De nem ennyire életképtelenek az biztos! A mentőszolgálat amúgy kiszámlázza, ha jogtalan a hívás, csak basznak kifizetni! És hát mivel nem olyan mint a bírság, hogy ketyeg és kamatozik, így hát kicsit nehézkes behajtani! Azt kellene mint a gyerektartással, ha nem fizet a delikvens! Fizetés letiltás, inkasszó, ha ez sem akkor közmunka vagy leüli szépen!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Tehát ha van is akkor szar! Mert az! Az én gyerekeim nem tanulnak ehhez hasonlót sem, általános iskolás mind a 3 még! De nem ennyire életképtelenek az biztos! A mentőszolgálat amúgy kiszámlázza, ha jogtalan a hívás, csak basznak kifizetni! És hát mivel nem olyan mint a bírság, hogy ketyeg és kamatozik, így hát kicsit nehézkes behajtani! Azt kellene mint a gyerektartással, ha nem fizet a delikvens! Fizetés letiltás, inkasszó, ha ez sem akkor közmunka vagy leüli szépen!
Hát vérző sérült az Istenadta! Má' hogyan is lehetne kiszámlázni? Több csepp vérét elvesztette... Régen az ilyet kiröhogte a többi ember, hogy elment az ilyentől a kedve. Most meg a TVben interjúvolnák, hogy ilyen súlyos sérülést nem vitt el a mentő...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Amúgy nem lehetetlen a dolog! Elárulom amelyik településen egy jól működő háziorvosi rendszer van ( mert van ilyen), ott az ügyeletnek is kevesebb a dolga jóval! Sőt oda az OMSZ is kevesebbet jár! És vannak ilyen települések idehaza is! De nyilván ehhez kell egy tökös háziorvos vagy kettő! Meg az önkormányzati háttér és a kommunikáció! Persze vannak javíthatatlan betegek! Minden településnek van egy Erzsike nénije, aki hajnalban 3-4x hívja az ügyeletet meg naponta a háziorvosnál ül! Ilyen mindenhol van és lesz is! És ilyen van Németországban meg Ausztriában is!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Hát vérző sérült az Istenadta! Má' hogyan is lehetne kiszámlázni? Több csepp vérét elvesztette... Régen az ilyet kiröhogte a többi ember, hogy elment az ilyentől a kedve. Most meg a TVben interjúvolnák, hogy ilyen súlyos sérülést nem vitt el a mentő...
De a hülyékkel nem tudsz mit csinálni azok anno is voltak meg lesznek! Ezért mondom a tudatos nevelést, ingyenes szűrővizsgálatok, jó háziorvosi rendszer és kellene egy normális jogrendszer is ami megvédi a dolgozókat az atrocitásokkal szemben! Hogy igen is legyen jogom elhajtani a halál faszára ha kell!!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Csak egy egyszerű szabály kéne: az menjen orvoshoz, aki beteg. Vagy menjen szűrőprogramra, ha nem az, csak aggódik.
Már az is valami lenne, ha az orvosi javaslat ellenére távozókra rávernél az addigi vizsgálatok költségét, csak úgy oktatási céllal, hogy ha nem akarják betartani az orvosi utasítáést, ne menkjenek orvoshoz.
Én nem vagyok ilyen szigorú. A másik oldalnak is ugyanolyan igaza van ebben. Pl. sokszor fölöslegesen megalázóak vagy fájdalmasak a beavatkozások.
Van ahol egy normális hashajtót sem kapsz, csak ha külön fizetsz érte. Van ahol nem bódítanak el a bronchoszkópiához, vagy van ahol spórolnak a fájdalomcsillapítókkal, amiért nagyon tudok haragudni, stb, stb... Sokáig lehetne sorolni.
De a részegekkel sem fizetrteti meg senki a utcakép-javító mentőszállítást.
Elvileg van akire ráverik, de én ezt sem fizettetném ki. Szerintem az élet szerves része, hogy ...néha kimarad pár képkocka, és valami furcsa helyen ébred az ember. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
De a hülyékkel nem tudsz mit csinálni azok anno is voltak meg lesznek! Ezért mondom a tudatos nevelést, ingyenes szűrővizsgálatok, jó háziorvosi rendszer és kellene egy normális jogrendszer is ami megvédi a dolgozókat az atrocitásokkal szemben! Hogy igen is legyen jogom elhajtani a halál faszára ha kell!!!
Olyan ez, mint a közlekedés. Régebben kinézték maguk közül a työtymörgőket, most meg a työtymörgők nézik ki maguk közül az, aki menne normálisan, mert ők kerültek többségbe. Nincs presszió, hogy mennj már normálisan, ne tartsd fel az embertársaidat indok nélkül.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Elvileg van akire ráverik, de én ezt sem fizettetném ki. Szerintem az élet szerves része, hogy ...néha kimarad pár képkocka, és valami furcsa helyen ébred az ember. :oops:
Normális ember olyan társaságban iszik, ahonnan hazaviszik a haverok (vagy épp a főnöke :) )... A probléma a krónikus alkoholistákkal van napi 1 mentőszállítás + bűzölgés a kórházban.
Az egyszeri meggoldolatlan túlivók törpe minoritást képeznek, és utána mindent elkövetnek, hogy ne legyen ilyen többet.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Én nem vagyok ilyen szigorú. A másik oldalnak is ugyanolyan igaza van ebben. Pl. sokszor fölöslegesen megalázóak vagy fájdalmasak a beavatkozások.
Van ahol egy normális hashajtót sem kapsz, csak ha külön fizetsz érte. Van ahol nem bódítanak el a bronchoszkópiához, vagy van ahol spórolnak a fájdalomcsillapítókkal, amiért nagyon tudok haragudni, stb, stb... Sokáig lehetne sorolni.

Elvileg van akire ráverik, de én ezt sem fizettetném ki. Szerintem az élet szerves része, hogy ...néha kimarad pár képkocka, és valami furcsa helyen ébred az ember. :oops:
Az élet szerves része, hogy néha az ember életében kimarad pár képkocka? :eek: :eek: Hát én nem szeretnék pl. hasi műtét közben megébredni úgy, hogy bennem van még az izomrelaxáns és kacsintani sem tudok jelezvén baj van, miközben a hasamban turkálnak!:oops: