Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 777
113
Annyira imádom a hegyi beszédeidet...
....de a realitás az alsó hangon fél évtizede, hogy ha ellátást akarok értelmezhető időn belül, akkor magánba kell mennem, 300 Ft viztdíj ide vagy oda.
És akkor most nézd meg, kinek a hegyi beszédét idézted :) valamit összekevert a fórummotor. Még néztem is, hogy mikre válaszolsz, amire én nem is emlékeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És akkor most nézd meg, kinek a hegyi beszédét idézted :) valamit összekevert a fórummotor. Még néztem is, hogy mikre válaszolsz, amire én nem is emlékeztem.
Ne kifogásokat keress @Allesmor Obranna! Én már számtalanszor megtárgyaltam molni eü kalandjait. Most ezt a hálás szerepet neked szánta a sors. :p
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Azért már bő 20 éve divat volt végezni biológia - kémia szakon, és elmenni gyógyszerügynöknek. Vagy egyenesen gyógyszerésznek, biológusnak menni, miért vállalta volna valaki a tanári pályát, sokkal stresszesebb, jóval kevesebb fizetésért. Ez nem 3 éve kezdődött.
ezt íróm én is ez a tanárjiány már 25 éve elkezdősött a tanári kar fele aki engem tanított anyámat is tanította és most uokaöcséimet.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az omikrontól nem lehet elbújni – mondta Zacher Gábor, a hatvani kórház sürgősségi osztályának orvosa a Hír TV-nek adott interjújában. Hozzátette, hogy jelenleg a kórházak olyan betegekkel vannak tele, akik pozitívak, de egyéb betegség miatt kerültek kórházba. A szakember azonban úgy gondolja, nem ez lesz a legnagyobb probléma az elkövetkezendő időszakban, hanem az egészségügyi dolgozók hiánya, ha többen is elkapják a betegséget.


Mint mondta, lehet, hogy nem jelentkeznek náluk nagyon súlyos tünetek, de akkor is kiesnek legalább egy hétre a munkából. Véleménye szerint erre az egészségügyi rendszer nem tud felkészülni, csak helyettesítéssel lehet megoldani az így kialakult helyzetet.


Véleménye szerint az omikron-variáns hozzásegíthet minket ahhoz, hogy meglegyen a 90 százalékos átfertőzöttség. A kérdés az, hogy lesznek-e újabb variánsok – mondta.


Lehet, hogy a következő variáns egy sokkal durvább történet lesz

– emelte ki, ugyanakkor megjegyezte, hogy nem lehet megjósolni, mit hoz a jövő. Zacher Gábor elmondta, hogy a leginkább Jakab Ferenc és Kemenesi Gábor véleményét érdemes meghallgatni ebben a témában.

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Megint mindenki máshogy számol...Vattay szerint Budapest már tetőzött, a Nyugat-Dunántúl most hétvégén tetőzik, Kásler szerint meg még 1-2 hétig nőni fog az esetszám...

Az emberi erőforrások minisztere szerint várhatóan tovább emelkedik majd a fertőzöttek napi száma, emiatt fontos, hogy megfelelő védettségünk legyen a koronavírussal szemben. Kásler Miklós szerint továbbra is az oltatlanok vannak kitéve a legnagyobb veszélynek.

Az várható, hogy az elkövetkező egy-két hétben emelkedni fog a fertőzöttek száma, ami akár a harmincezret is elérheti – mondta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere az Életközelben című videósorozat új adásában. Hozzátette ugyanakkor, hogy a betegség lefolyása gyengébb, mint az eddig ismert vírusvariánsoknál.

 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ettől a chatfotótól összefosom a bokámat olyan bizonyíték, hogy az UFO-k el fogják kerülni a földet, mert itten mindenki átlát az összeesküvést kiváltó álcájukon.

Mielőtt bárki bármit gondol, fogalmam sincs be volt-e oltva Csollány. De nem tartom az újságírók felböfögte tényeket automatikusan objektívnek vagy igaznak. Az ilyen híreken meg nem tudom sírjak vagy röhögjek.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Ettől a chatfotótól összefosom a bokámat olyan bizonyíték, hogy az UFO-k el fogják kerülni a földet, mert itten mindenki átlát az összeesküvést kiváltó álcájukon.

Mielőtt bárki bármit gondol, fogalmam sincs be volt-e oltva Csollány. De nem tartom az újságírók felböfögte tényeket automatikusan objektívnek vagy igaznak. Az ilyen híreken meg nem tudom sírjak vagy röhögjek.

Mivel a lánya osztotta meg én hitelesnek tartom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Boldogkői Zsolt, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára emlékeztetett arra, hogy az omikron nagyon gyorsan terjed, pont ezért azt valószínűsítik a szakemberek, hogy

AZ ÁLTALA GENERÁLT HULLÁM HAMAR FOG CSÚCSOSODNI, ÉS A LECSENGÉSE IS GYORS LESZ.
Az Indexnek arról is beszélt, hogy szerinte Magyarország elég szabadon kezelte az ötödik hullám időszakát, szöges ellentétben például a korábban a miniszterelnök által „laborként” emlegetett Ausztriával.

A kormány most alapvetően a gazdasági szempontokat tartja szem előtt és a társadalom tűrőképességét. Virológusként csak azt tudom mondani, hogy bizonyos szigorítások nem ártanának. Az oltási igazolványhoz érdemes volna erősebb jogosítványokat rendelni, ami nyilván erősebb szigorításokat jelentene az oltatlanok számára
– mondta a molekuláris biológus az Indexnek.

Boldogkői Zsolt úgy véli, magától ez a vírus szinte biztosan nem fog eltűnni. Hangsúlyozta: a nyájimmunitás elérése lehet az egyetlen eszköze annak, hogy elmúljon a vírus, amit oltásokkal és természetes fertőzéssel lehetne elérni.

Az omikron nagy fertőzési képessége igen magasra emelte a nyájimmunitás küszöbszintjét, és vele szemben kevésbé védenek az eredeti variáns elleni oltások. A kétszeri oltás 30 százalékos védelmet ad, ami gyakorlatilag nulla. A háromszori oltás hatékonyságáról pedig nincsenek még egzakt adatok. Nagy kérdés az is, hogy teljes átoltottság esetén elérhető-e a nyájimmunitás
– fejtette ki a szakember. Azt is egy lehetséges forgatókönyvnek látja, hogy a megszelídült vírus már nem pandémiaként jelentkezik, hanem szezonálissá válik.

Boldogkői Zsolt az Index kérdésére elmondta: egy vírus evolúciója ott indul, hogy egy állatról átkerül az emberre, ezt követi a gazdaszervezethez való alkalmazkodás, melynek legfontosabb aspektusa, hogy a vírus egyre hatékonyabban ismerje fel a célsejtek megfelelő receptorát. A következő lépés a szervezet immunválaszához történő alkalmazkodása, és olyan fertőzés okozása, amely a gazdaszervezetet talpon tartja azért, hogy tovább tudja adni a fertőzést.

Nem biztos az, hogy az omikron-variáns az, amelyik a legoptimálisabb megoldást hozta létre
– foglalta össze a lényeget Boldogkői Zsolt. Ugyanakkor elképzelhetőnek tartja, hogy még az omikronnál erősebb virulens törzs is felbukkanhat a közeljövőben.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Január második hetében több mint 11 ezren fordultak háziorvoshoz influenzaszerű tünetekkel a Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint. Az RTL Híradónak nyilatkozó miskolci háziorvos szerint

10 LÉGÚTI PANASZOS BETEGBŐL 8 ESETBEN KORONAVÍRUSRÓL VAN SZÓ.

Elmondta azt is, hogy a jellemző esetben nagyon erős torokfájás jelentkezik, inkább nátha, gyengébb fejfájással, és nem annyira magas a láz. Sokan emiatt nem is gondolnak koronavírusra. Felhívja továbbá a figyelmet, hogy az enyhébb tüneteket is komolyan kell venni.

A háziorvos azt javasolja, hogy torokfájás, köhögés és láz esetén gyanakodjunk az omikronra. Ebben az esetben ne menjünk a rendelőbe, hanem telefonáljunk. Az orvos szerint ilyen esetben mindenképpen tesztelni kell, hogy kiderüljön a panasz oka.