Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 855
5 087
113
Ja, nyilván azért mert makk egészségesek...
(Basszus erre az uszításra de ráéreztek a szocik... Grrr...!)

Az is része a melónak, hogy a körzeti kezelje az ilyen helyzeteket, de ugye amíg para volt, és fizettek a vérnyomásmérésért.... (Khmm...!)
Miért lenne jobb az a helyzet, ha a vizitdíj befizetése után követelnék a vizsgálatokat? :rolleyes:

Nahh itt álljunk meg.
Sehol nem irtam,hogy vizitdíj kellene.
A szocikat liberosokat meg kifezetten rühellem.
De ez amit en is és többen is felhoztak egy létező jelenség.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az élet szerves része, hogy néha az ember életében kimarad pár képkocka? :eek: :eek: Hát én nem szeretnék pl. hasi műtét közben megébredni úgy, hogy bennem van még az izomrelaxáns és kacsintani sem tudok jelezvén baj van, miközben a hasamban turkálnak!:oops:
Egy ilyen beteggel találkoztam eddig, akinél működött a relaxáns, de az altatás már nem... :eek:
Szívműtét volt, később nálam ébredt, (de addigra már szokásomhoz híven teletömtem fájdalomcsillapítókkal.) Simán elmesélte az egészet. Csak megkérdeztem, hogy ha már végig fenn volt, akkor mit gondol az ellátásáról, és azt mondta, hogy elégedett az emberekkel. Kedves beteg volt, nem az a perelős fajta. :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 511
18 518
113
Egy ilyen beteggel találkoztam eddig, akinél működött a relaxáns, de az altatás már nem... :eek:
Szívműtét volt, később nálam ébredt, (de addigra már szokásomhoz híven teletömtem fájdalomcsillapítókkal.) Simán elmesélte az egészet. Csak megkérdeztem, hogy ha már végig fenn volt, akkor mit gondol az ellátásáról, és azt mondta, hogy elégedett az emberekkel. Kedves beteg volt, nem az a perelős fajta. :)
Nem egy ember bolondult meg ettől, erre nagyon oda kell figyelni, hogy az anesztézia jól működjön! Gondolom ő sem pozitív élménynek élte meg!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem egy ember bolondult meg ettől, erre nagyon oda kell figyelni, hogy az anesztézia jól működjön! Gondolom ő sem pozitív élménynek élte meg!
Alig merte elmondani, de az ügyeletes anesztes is beszélt vele, és úgy néz ki valamiért a propofol csődöt mondott, de szerencsére morfin is járt mellé. Az meg kikapcsolja a fájdalmat, mintha nem is lenne teste az embernek... :rolleyes: Nem viselte meg annyira, amiben nagyon nagy szerepe lehetett annak, hogy úgy vigyáztak a műtőben minden betegre, mint a hímes tojásra.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Egy ilyen beteggel találkoztam eddig, akinél működött a relaxáns, de az altatás már nem... :eek:
Szívműtét volt, később nálam ébredt, (de addigra már szokásomhoz híven teletömtem fájdalomcsillapítókkal.) Simán elmesélte az egészet. Csak megkérdeztem, hogy ha már végig fenn volt, akkor mit gondol az ellátásáról, és azt mondta, hogy elégedett az emberekkel. Kedves beteg volt, nem az a perelős fajta. :)
Az intraoperatív ébredés azért nem szakirodalmi ritkaság...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az intraoperatív ébredés azért nem szakirodalmi ritkaság...
Igen, de hogy el sem alszol, az azért picit durvább.
Nem gondoltam volna, hogy egy ilyennel fogok valaha is találkozni. A nagyfőnök egyszer beleszaladt egy malignus hipertermiába. Azt mondta, esélyük sem volt. Azt hittem, hogy az lehet a legdurvább, aztán ezzel szinte rálicitáltak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 040
92 049
113
11.000 milliard forintosos Pfizer mutyi. :cool::cool::cool:

Von der Leyenék nem árulják el, miről beszélt az EB a Pfizer vezérigazgatójával

Az Európai Bizottság elnökének stábját erős kritika érte, amiért képtelenek előkeríteni a szóban forgó üzeneteket.

VdL-nek nem ez az első ilyen ügye. Védelmi miniszteri laptopja merevlemezének is nyomaveszett..

Európai Bizottság (EB) elnöke, Ursula von der Leyen által a Pfizer vezérigazgatójának küldött szöveges üzeneteket vizsgáló uniós felügyeleti szerv „hivatali visszásságok” elkövetésében találta bűnösnek von der Leyen stábját – írja a Guardian.

Von der Leyen segédeit hevesen kritizálta Emily O'Reilly európai ombudsman azon szöveges üzenetekkel kapcsolatban, melyet az EB-elnök az oltóanyag-vásárlások idején folytatott a Pfizer vezérigazgatójával, Albert Bourlával. Az EB eredetileg azt állította, hogy alapos keresés után sem talált szöveges üzenetet Von der Leyen és Albert Bourla között, akinek cége 36 milliárd dolláros bevételt prognosztizál az idei pénzügyi évre a vakcinaeladásokból. Az uniós ombudsman vizsgálata azonban megállapította, hogy a bizottsági tisztviselők csak egy belső dokumentum-nyilvántartásban kutattak az SMS-ek alapján folytatott beszélgetések után. A bizottság később azt állította, hogy nem hiszi, hogy az SMS-ek a szakpolitikával kapcsolatos dokumentumok megőrzésére vonatkozó uniós jogszabály hatálya alá tartoznának, mivel azok túlságosan „rövid életűek”.

O'Reilly álláspontja szerint azonban a Bizottság viselkedése nem felelt meg az uniós szabályok által megkövetelt átláthatóságnak.

Az a szűkszavúság, ahogyan ezt a nyilvános hozzáférési kérelmet kezelték, azt mutatja, hogy meg sem kísérelték felkutatni ezeket az üzeneteket”
–fogalmazott.

A bizottságot most utasították, hogy végezzen további átfogó kutatást a szöveges üzenetek után.

A Pfizer több szerződést is kötött az Európai Bizottsággal. A legutóbbi további 1,8 milliárd adag vakcinát foglalt le, a korábban meghatározottnál magasabb áron, amelyet 2021 vége és 2023 között kell szétosztani a 27 uniós tagállam között. A bizottságot bírálták az mRNS Covid vakcinákért kialkudott magas árak miatt, egy elemzés szerint az EU 31 milliárd eurót (több mint 11 ezer milliárd forintot) fizetett az előállítási költség felett.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Te csak ezzel nyugtatod a lelkiismereted, vagy tényleg elhiszed, hogy ettől majd jobb lesz a kórháznak? A politikusok a más címeken járó támogatásokat hozzáigazítanák ehhez, és nem javulna a helyzet, hanem csak muszáj lenne kalapoznotok a 300 forintokért...
A vizit díjat nem megszüntetni kellett volna hanem jobban szabályozni ! Pl 1 nap csak 1 vizit díj !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ja, nyilván azért mert makk egészségesek...
(Basszus erre az uszításra de ráéreztek a szocik... Grrr...!)

Az is része a melónak, hogy a körzeti kezelje az ilyen helyzeteket, de ugye amíg para volt, és fizettek a vérnyomásmérésért.... (Khmm...!)
Miért lenne jobb az a helyzet, ha a vizitdíj befizetése után követelnék a vizsgálatokat? :rolleyes:
Én nagyon nem vagyok szoci de a vizitdíjjal maxi egyetértek ! Te városi vagy vidéki lakos vagy ? Mert vidéken a idősebb javarészt nyugdíjas hölgyek simán közösségi helynek tartják az orvosi várót -de ez igaz a városok peremkerületeire is - szét idegesítve a standard beteget ! A vérnyomás mérésért feltartani a valós betegeket volt a nonplus ultra !
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 373
34 190
113
Azért van tanárhiány mert a tanárok öregednek ki. de ezek a régi tanárok nem engedték be a fiatal frissen képzett ppedagogust vagy ha megengedték hogy tanítson az iskolába amég támogatás járt utánna alkalmazták majd nem alkalmazták tovább...
van egy csomo olyan tannár aki tanitott engem de még anyámat is !!!
van egy szakadék évekig nem engedték évtizedekig nm engedték a fiatalok bekerülését a tanári karba kivéve amire muszály vólt.... info ének ha valaki nyugdíjba ment az előzö generációból.
csak most aez a nyugdíjbamenetel tömeges mert egy generáció tanít az utánpótlást már 20 éve fel kelett vólna venni.meg 15 meg 10 meg 5 évig a kisegítő tanároknak meg kéne lenni....
de ez az öreg tanárook rendje vólt.... ezért nem is tudnak fegyelmezni.
kellene a fiatal de a tanári karok (vagy az igazgatók) gondoskodtak arról hogy most ne legyen mert nmem fog senki 25 évet várni arra hogy majd állást kap tanárként... keresett más munkát már rég...
ez persze nem mindenhol van így valahol joban kezelték és nincs tanárrhiáyn vagy nem olyan jelentős.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én nagyon nem vagyok szoci de a vizitdíjjal maxi egyetértek ! Te városi vagy vidéki lakos vagy ? Mert vidéken a idősebb javarészt nyugdíjas hölgyek simán közösségi helynek tartják az orvosi várót -de ez igaz a városok peremkerületeire is - szét idegesítve a standard beteget ! A vérnyomás mérésért feltartani a valós betegeket volt a nonplus ultra !
A körzeti az nem egy sürgősségi ellátás, és már megoldották a problémát a vizitdíj nélkül is, mert konkrét időpontot lehet kérni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 373
34 190
113
nyelvtanárhoz nem kell pedagógus diploma pl énekzenéhez is elég valami komolyzenei vagy müvész diploma rajztanárnak is. testnevelés sport edző van abból is valami diplomaszerűség. teknika tanár sem igényel feltétlen tanári diiplomát ahogy az infotanár sem.
A matek tanár az amelyiket nehéz pótolni pl történelem tanár van egy csomo régész történész szakot végzett. alsobb osztályokba az osztályfőnök tanít szinte mindent. oda szerintem mindenképp kell tanári diploma. ott zajlik az igazi nevelés.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime
M

molnibalage

Guest
Te csak ezzel nyugtatod a lelkiismereted, vagy tényleg elhiszed, hogy ettől majd jobb lesz a kórháznak? A politikusok a más címeken járó támogatásokat hozzáigazítanák ehhez, és nem javulna a helyzet, hanem csak muszáj lenne kalapoznotok a 300 forintokért...
Annyira imádom a hegyi beszédeidet...
....de a realitás az alsó hangon fél évtizede, hogy ha ellátást akarok értelmezhető időn belül, akkor magánba kell mennem, 300 Ft viztdíj ide vagy oda.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
A körzeti az nem egy sürgősségi ellátás, és már megoldották a problémát a vizitdíj nélkül is, mert konkrét időpontot lehet kérni.
Ja, fogja magát az ember és bemegy az SBO-ra, mert a jövő hétre kapott időpontot a házisámánhoz vagy házisámántól való kardiológiai beutalóval szembesül a ténnyel, hogy 1/2 év az előjegyzés...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 923
27 758
113
Azért van tanárhiány mert a tanárok öregednek ki. de ezek a régi tanárok nem engedték be a fiatal frissen képzett ppedagogust vagy ha megengedték hogy tanítson az iskolába amég támogatás járt utánna alkalmazták majd nem alkalmazták tovább...
van egy csomo olyan tannár aki tanitott engem de még anyámat is !!!
van egy szakadék évekig nem engedték évtizedekig nm engedték a fiatalok bekerülését a tanári karba kivéve amire muszály vólt.... info ének ha valaki nyugdíjba ment az előzö generációból.
csak most aez a nyugdíjbamenetel tömeges mert egy generáció tanít az utánpótlást már 20 éve fel kelett vólna venni.meg 15 meg 10 meg 5 évig a kisegítő tanároknak meg kéne lenni....
de ez az öreg tanárook rendje vólt.... ezért nem is tudnak fegyelmezni.
kellene a fiatal de a tanári karok (vagy az igazgatók) gondoskodtak arról hogy most ne legyen mert nmem fog senki 25 évet várni arra hogy majd állást kap tanárként... keresett más munkát már rég...
ez persze nem mindenhol van így valahol joban kezelték és nincs tanárrhiáyn vagy nem olyan jelentős.
Azért már bő 20 éve divat volt végezni biológia - kémia szakon, és elmenni gyógyszerügynöknek. Vagy egyenesen gyógyszerésznek, biológusnak menni, miért vállalta volna valaki a tanári pályát, sokkal stresszesebb, jóval kevesebb fizetésért. Ez nem 3 éve kezdődött.
 
M

molnibalage

Guest
Ausztria:
38 631 új fertőzött
+77 kórházban
+3 intenzíven
+19 halott
Azért valahol elképesztő kontraszt a haza 2020 dec-jan állapottal.
Akkor itthon napi 7k fertőöztt, ha volt és a napi halálozás 200-at karcolgatta.

Min. 1+ hete van ez a tartomány és 7-szer magasabb esetszámhoz tartozik tizedannyi halott.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 923
27 758
113
Azért valahol elképesztő kontraszt a haza 2020 dec-jan állapottal.
Akkor itthon napi 7k fertőöztt, ha volt és a napi halálozás 200-at karcolgatta.

Min. 1+ hete van ez a tartomány és 7-szer magasabb esetszámhoz tartozik tizedannyi halott.
Ja, hát a sokéves átlaghoz képesti többlethalálozás az kb mint nálunk. Ausztriában nem covidban halnak meg, hanem tüdőgyulladásban. :D Vagy tudomisén. Októberben volt erről több cikk is a Krone-n, az időskori többlethalálozás az egekben, közben covidban alig néhányan halnak meg...