Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Nem tudom, hova tegyem, talán ez a legrelevánsabb topik a következőhöz:


“Az emberi genetikai mutációk nem véletlenszerűen történnek, mint azt az evolúció alapelve megkövetelné!” (elfogadott cikk a Genome Research tudományos folyóiratban)
Ez idáig evolúciós genetikusok a pont-mutációs rátákat átlagként mérték a genom számos bázis pozíciójában. Ezt a korlátot leküzdve most a Livnat és Melamed által kifejlesztett új módszer lehetővé tette, hogy a HbS mutáció pontos keletkezési sebességét megmérjék. Az eredmények az evolúció alapelvével szembe menve nem random, véletlenszerű eloszlást mutatnak, hanem halmozódást a környezeti tényezők összefüggésében. A fenti eredmények továbbgondolandónak mutatják a mutációk eredetével kapcsolatos legfontosabb evolúciós alapelvet(, ami azok véletlenszerűségéről szól)! (…. opening up new vistas for studies on mutation origination.)"


 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Súlyos vád az omikron felfedezőjétől: azt kérték tőle, hogy mondja veszélyesebbnek a variánst, mint amilyen a valóságban volt - Portfolio.hu
Nagyon, nagyon, érdekes :oops: .
Mi ez ha nem összeesküvés? Győzködi a laikus politikus a tudóst, hogy ne mondjon igazat, mert ez árt a felépített narratívának és mesterségesen gerjesztett hisztinek:mad:! Szép, nem mondhatom. Gondolom arra gondolt ez a sok jómadár szakértő és politikus, hogy nem mer fecsegni szegényke.

Gyerekek, homok került a fogaskerekek közé:(.
Ez van. Az ember mint építő elem, kiszámíthatatlan :rolleyes: .
Na meg a természet is. Megcsinálják szép erősre, aztán a 38 mutációjával elcseszi magát ez a fránya vírus:D. És még nem elég, hogy nem is súlyos, még védelmet is ad a többi súlyos variáns ellen;).

Nem mellékesen én is és még egy tucatnyi ismerősöm is meg tudja erősíteni, hogy ez az Omikron gyengébb tüneteket okoz mint egy közepes erősségű náthavírus.
Ez van. Ki kell találni valami újat:D.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A szomszédom szerint meg ilyen szar náthája még sosem volt. Ő meg aztán már csak tudja. :)
Biztos be van oltva. De komolyan. Az oltottakat jobban oda cseszte. Legalábbis akiket én ismerek. Közben azzal vígasztaltűk magukat, hogy legalább nem kerültek kórházba. Amikor felhoztam nekik, hogy, de hát az oltatlan Pistajancsi akit ők is ismertek, csak alig volt tűnetes, az volt a válasz, hogy szerencséje volt, vagy, nem is az volt a baja.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Biztos be van oltva. De komolyan. Az oltottakat jobban oda cseszte. Legalábbis akiket én ismerek. Közben azzal vígasztaltűk magukat, hogy legalább nem kerültek kórházba. Amikor felhoztam nekik, hogy, de hát az oltatlan Pistajancsi akit ők is ismertek, csak alig volt tűnetes, az volt a válasz, hogy szerencséje volt, vagy, nem is az volt a baja.
És könnyen lehet, hogy tényleg nem az volt a baja, és ha igen, akkor szerencséje volt.
Tényleg nem egészen értem, hogy miért bonyolult, hogy az élettudományok statisztikai tudományok. Tudod, mint a Sheldoni pszihohisztoria. Egy egyén reakciói csak erős korlátokkal számolhatók, de a sokaság jól vizsgálható.
Egyszerűen annyira bonyolult a szervezet, hogy nem tudsz minden változót felmérni. Lehet aznap amikor elkapta jobban aggódott, vagy futott a busz után, vagy bármi.
Ettől még jelenleg az oltatlanok halnak bele főleg, bár az omikron tényleg nem rosszabb, mint egy durvább influenza törzs. Csak érezd a különbséget: durvább influenza vs nagyon enyhe covid. Meg tudod jósolni, hogy a zéta, vagy kappa, vagy epszilon variáns milyen lesz? Mert én nem. Azt viszont tudom, hogy semmi nem indokolja, hogy enyhébb legyen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.721.483 fertőzött (+4.411)
5.291 kórházban (+105)
211 lélegeztetőgépen (+12)
210.285 aktív eset (-13.525)
1.468.444 gyógyult (+17.813)
42.754 elhunyt (+123)
6.383.559 kapott oltást (+552)
3.771.453 kapott harmadik oltást (+1.896)
10.520.765 mintavétel (+7.685)
18.572 hatósági házi karanténban (-1.474)
3810d19a392eab6fa783036e5773b143.png
1.730.366 fertőzött (+8.883)
5.166 kórházban (-125)
203 lélegeztetőgépen (-8)
209.035 aktív eset (-1.250)
1.478.480 gyógyult (+10.036)
42.851 elhunyt (+97)
6.384.088 kapott oltást (+539)
3.773.694 kapott harmadik oltást (+2.241)
10.538.698 mintavétel (+17.933)
18.079 hatósági házi karanténban (-493)
40dca344ad474bd5cdb1923aa506e9ef.png
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
És könnyen lehet, hogy tényleg nem az volt a baja, és ha igen, akkor szerencséje volt.
Kettőnek is az volt, mert gyors teszt és később PCR teszt is igazolta. Mindketten enyhe tünetekkel voltak. Igaz volt olyan háromszor oltott ismerős is, aki otthonléte alatt elvégezte az elmaradt háztartási munkákat.
Tényleg nem egészen értem, hogy miért bonyolult, hogy az élettudományok statisztikai tudományok. Tudod, mint a Sheldoni pszihohisztoria. Egy egyén reakciói csak erős korlátokkal számolhatók, de a sokaság jól vizsgálható.
Egyetértek. De azt se feledjük, hogy egyénekből tevődik össze a sokaság.
Ettől még jelenleg az oltatlanok halnak bele főleg,
Ezt te honnan tudod? A hivatalos közleményből?
Sok olyan hivatalos közlemény volt eddig, amiről később kiderült, hogy fele sem igaz.
Ezek után én fenntartásokkal kezelem a hivatalos közleményeket.
Az oltásról annyit, hogy hasznos és az is lenne a jövőben is, ha nem az ezelőtt két éve megjelent Wuhani törzs ellen kifejlesztettet nyomatnák. Nem mellékesen a hivatalos álláspont is az, hogy nem hatásos az Omikron ellen, aztán azt is közlik, hogy a 3. oltás kell - mert enyhébb lesz a lefolyás (teljesen logikus - nem?).
bár az omikron tényleg nem rosszabb, mint egy durvább influenza törzs. Csak érezd a különbséget: durvább influenza vs nagyon enyhe covid.
Én életemben kétszer voltam súlyos influenzás. Négy napig 40 fok közeli lázzal feküdtem, még a vécére is négykézláb mentem ki. Ehhez képest az Omikronon átesett ismerőseim és családtagom nagyjából 3-4 nap alatt, az egyébként nem is súlyos tünetekből kijöttek.
Az angol és indiai mutáció okozta betegségről ezt nem lehetett elmondani. Az is igaz, hogy a gyerekeim az angol törzset is könnyen vették (5-6 nap alatt túl voltak rajta enyhe tünetekkel), míg mi felnőttek, 3-4 hét alatt gyógyultunk (én még 11 nap kórházat is begyűjtöttem).
Szóval ami most fut omikron variánsként, a fasorban sincs az előzőekhez.
Meg tudod jósolni, hogy a zéta, vagy kappa, vagy epszilon variáns milyen lesz? Mert én nem. Azt viszont tudom, hogy semmi nem indokolja, hogy enyhébb legyen.
Egyelőre az látható, hogy az omikronon történő átesés védelmet ad a többi variáns ellen. Ezért is jó lenne, ha ezen az enyhe változaton minél többen átesnének.
Hogy lesz-e zéta vagy kappa variáns, azt majd a jövő megmutatja. Egyelőre, úgy néz ki, hogy nem. Ti. minden hullám felénél/csúcsán már bejelentették és megelőlegezték a következő variánst. Hogy aztán Kaszandra jóslataként beteljesítse önmagát.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Hát majd kiderül a halálozási statisztikából.
A napokban nyilatkozta valamelyik fő virológus orvos, hogy nem súlyos az omikron, és azért vannak tele mégis a COVid osztályok, mert ha egy beteget bevisznek valamilyen problémával és kiderül, hogy pozitív, akkor automatikusan a COV osztályra teszik be. NAmármost, ha egy ilyen meghal, mondjuk infarktusban vagy sztrókban, az COV halott lesz a statisztikában. Ausztriában pedig pont fordítva számolják, ahogyan hallottam. Ha meghal valaki a COV szövődményeként előálló tüdőgyusziban, és már nem mutatható ki benne a vírus, akkor ő nem kerül be a COV áldozatai közé.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113

Most már a nagy orosz támadás van a napirenden a médiában, a járványt el kell engedni.