Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 508
113
yzxumu3j6xka1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: PPE

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 042
32 508
113
Pont én is ezt akartam betenni.
Azért laikusként, néhány kérdésem, hozzáfűzni valóm lenne.

Egyáltalán nem taglalják, hogy ez a nagy szám milyen megbontású korcsoportonként.
Az elhunytak egészségesek voltak vagy jó pár krónikus betegségben szenvedtek (tudjuk, hogy Németországban mindenki egészséges egyes csoportok szerint)?
Az elhunytak egyáltalán kaptak-e Covid ellen vakcinát?
Átestek-e a Covidon?
Nem tudom kivenni a cikkből, hogy amúgy mi is az elhalálozások oka?

Már nem emlékszek pontosan az évre. Olyan 2015-2016 környékén volt Mo-n influenza járvány, kb. ~25%-al emelkedett azon a télen és tavasszal az elhunytak száma. Minden szenzáció nélkül tudomásul vette mindenki, hogy sajnos ez van. A temetkezési vállalkozók kaszáltak.

A cikk alatt a hozzászólásokat szerintem nem is érdemes elolvasni. Ismét előjött, hogy a mindenhez is jobban értők népe vagyunk. Annyit azért érdemes megjegyezni, a 2 év tapasztalata alapján, hogy egyértelműen nehéz kijelenteni, hogy egy Covid megbetegedés hogyan fog lezajlani. Elhunyt olyan 30 éves ismerősöm, aki maga volt a megtestesült egészség. Megmaradt olyan 80 valahány éves ismerősöm, akibe amúgy csak hálni jár a lélek, többszörös krónikus betegségben szenved. Kétszer is beleesett a Covidba, mindkétszer viszonylag könnyen átvészelte. Elhunytak olyan ismerőseim, akik megkapták a vakcinát, de elhunytak olyanok is akik teljesen vakcina ellenesek voltak.

Nem tudom milyen adat ez, itt 7%-ot ír Németországra decemberben

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 547
113
Az angol kormány a covid elején feltételezte, hogy háziállatok terjesztik a járvànyt és azon gondolkozott, hogy a UK összes macskáját kiirtja. Irja az osztrák Kronen Zeitung ma. Gondolom, ezt hozni fogja a The Telegraph is.
Nesz neked Higgins! :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Az angol kormány a covid elején feltételezte, hogy háziállatok terjesztik a járvànyt és azon gondolkozott, hogy a UK összes macskáját kiirtja. Irja az osztrák Kronen Zeitung ma. Gondolom, ezt hozni fogja a The Telegraph is.
Nesz neked Higgins! :)
Gondolkodni sok mindenen lehet (még a globális atomháborún is el lehet gondolkodni), de szerencsére általában győz a nagyobb dolgokban a józan ész. Mondjuk "néha" nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Amúgy minden utólag nagyon okos embernek javaslom, hogy gondolkodjon.
Eleinte Olaszországban 18% halálozási arány volt. Ez volt a rendelkezésre álló adat. Ha ilyen halálozás lett volna az egész járvány idején, akkor csak nálunk 400k halott lett volna. Szerencsére csak 2.22% eddig a halálozás szűk 50k halottal. És most senki se jöjjön azzal, hogy szerintem nem így alakult a statisztika, meg csak annak a statisztikának hiszek, ami magam hamisítottam. Ezek a rendelkezésre álló hivatalos adatok. Ennél hitelesebbet egyetlen google-huszár sem tud mondani. Maximum azt, hogy SZERINTEM . Akinek meg 400k (vagy akár 48k) halott az semmi, annak a véleményét inkább nem minősítem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 977
19 304
113
Amúgy minden utólag nagyon okos embernek javaslom, hogy gondolkodjon.
Eleinte Olaszországban 18% halálozási arány volt. Ez volt a rendelkezésre álló adat. Ha ilyen halálozás lett volna az egész járvány idején, akkor csak nálunk 400k halott lett volna. Szerencsére csak 2.22% eddig a halálozás szűk 50k halottal. És most senki se jöjjön azzal, hogy szerintem nem így alakult a statisztika, meg csak annak a statisztikának hiszek, ami magam hamisítottam. Ezek a rendelkezésre álló hivatalos adatok. Ennél hitelesebbet egyetlen google-huszár sem tud mondani. Maximum azt, hogy SZERINTEM . Akinek meg 400k (vagy akár 48k) halott az semmi, annak a véleményét inkább nem minősítem.
Sokak mindezt nem vitatják, valóban arányos és ésszerű intézkedéseknek tűntek eleinte a dolgok, de a vita erőből elfolytása volt ami igazán nagy gondokat okozott, okoz a mai napig is, főleg olyan dolgokban, mint egyes gyógyszerek, alternatív gógymódok (lógyógyszer, meg injekciózzunk be hípót erőltetett mémek) hatékonysága körüli vita elfolytása, utólag kiderül azért, hogy bizony, úgy néz ki egyes amerikai nagyvállalatok érdekében, aztán az új rohamtempóban engedélyezett oltások biztonságosságával kapcsolatos aggályok és az "oltástagadás" összemosása, vagy a halálozási ráta körüli párbeszéd is el volt folytva... stb.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Sokak mindezt nem vitatják, valóban arányos és ésszerű intézkedéseknek tűntek eleinte a dolgok, de a vita erőből elfolytása volt ami igazán nagy gondokat okozott, okoz a mai napig is, főleg olyan dolgokban, mint egyes gyógyszerek, alternatív gógymódok (lógyógyszer, meg injekciózzunk be hípót erőltetett mémek) hatékonysága körüli vita elfolytása, utólag kiderül azért, hogy bizony, úgy néz ki egyes amerikai nagyvállalatok érdekében, aztán az új rohamtempóban engedélyezett oltások biztonságosságával kapcsolatos aggályok és az "oltástagadás" összemosása, vagy a halálozási ráta körüli párbeszéd is el volt folytva... stb.
Milyen vita-elnyomás? Amennyi alaptalan konteós téveszme uralkodott itt, inkább az látszik, hogy a józan ész volt elnyomva, az észérv meg pergett le mint az 50 éve napsütötte festék. És a járvány/oltástagadók/kritikusok/akármik ugyan olyanok maradtak, mint voltak "elnyomás" előtt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 977
19 304
113
Milyen vita-elnyomás? Amennyi alaptalan konteós téveszme uralkodott itt, inkább az látszik, hogy a józan ész volt elnyomva, az észérv meg pergett le mint az 50 éve napsütötte festék. És a járvány/oltástagadók/kritikusok/akármik ugyan olyanok maradtak, mint voltak "elnyomás" előtt.
ékes példája ez az orvoskaszt magas lóról észosztásának ellenvélemények egyből szalmabábbal helyettesítésének és azt megfogalmazók dehonesztálásának, főleg a mainstream médiában az ellenvéleményt képviselő szakemberek elhallgattatása.

Pár téma:
  • maszkok hatékonysága
  • ivermectin esetleges hatékonysága
  • hydroxychloroquine esetleges hatásossága
  • mesterséges eredetű-e a betegség
  • oltások biztonságával kapcsolatos aggályok
  • teljes lezárások indokoltak-e a fejlemények függvényében? Nem volt értelmes párbeszéd, egyszer csak az ukrán háború miatt véget ért a covid.
  • oltások akadályozzák-e a terjedést, vagy sem?
  • indokolt és arányos-e emberek munkahelyének elvesztése a szabványos engedélyezési folyamaton át nem esett oltások beadásának megtagadásáért (nem felvételének, felvenni a Borkait vették fel ahogy kurvázott!)

Itthon viszonylag mérsékelt volt az egész balhé, meg a cenzúra, akolból kibeszélésért a retorziók, de az amerikai cégek amit lenyomtak, az brutális volt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 547
113
Amúgy minden utólag nagyon okos embernek javaslom, hogy gondolkodjon.
Eleinte Olaszországban 18% halálozási arány volt. Ez volt a rendelkezésre álló adat. Ha ilyen halálozás lett volna az egész járvány idején, akkor csak nálunk 400k halott lett volna. Szerencsére csak 2.22% eddig a halálozás szűk 50k halottal. És most senki se jöjjön azzal, hogy szerintem nem így alakult a statisztika, meg csak annak a statisztikának hiszek, ami magam hamisítottam. Ezek a rendelkezésre álló hivatalos adatok. Ennél hitelesebbet egyetlen google-huszár sem tud mondani. Maximum azt, hogy SZERINTEM . Akinek meg 400k (vagy akár 48k) halott az semmi, annak a véleményét inkább nem minősítem.
Nem vagyok oltàs ellenes. 4 oltāsom van. Tulajdonképen nem erdekel a dolog egészsgügyi része, inkàbb a politikai hatàsai.
De tudtommal nem vizsgálták, boncolták fel az összes halottat. Igy utólag nem tudni, hogy covid miatt vagy covidokán,de màs okokból haltak meg emberek. És a politika alaposan rájátszott a félelemre, pedig fingjuk se volt, hogy mennyire veszélyes ez a nyavalya. Emlékszem a bergamói éjjeli teherautó sorokra…. Az egészhez való hozzáállás a hatalmasok részéről gyalázatosan gyenge volt. Most, mert politikailag megfelel, előjönnek, hogy laborszökevény volt a virus. Két évvel ezelőtt ezt kizàrták. Látszik, hogy idióták kormányozzák ezt a vilàgot es a nép ezt hagyja is. Most kb ugyanaz megy az ukrajnai háborúval.
Részemről OFF, levizsgázott mindenki, politika, tudomány, statisztika stb.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 547
113
Először a migrànsválság, aztán klimaválság, aztán covid, most Ukrajna. Figyeld meg, 1-2 év múlva valamilyen új balhé jön, ami miatt a népet tovább lehet regulázni. :mad:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 646
3 239
113
Amúgy az megvan, hogy egy Szolnoknyi ember belehalt?

Nem tudjuk, hogy pontosan mennyien haltak bele, mert mindenkit is beleszámoltak akinek volt egy pozitív tesztje, akkor is ha tünetmentes volt.
De még ha elfogadjuk is, hogy egy Szolnoknyi ember belehalt, akkor tegyük tönkre mindenkinek az életét is? Arányosság elve szabadságra ment?