Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az biztos, én pl erőteljesen oltáskárosult vagyok. Komolyan veszélyezteti a mentális épségem, a sok baromság, amit itt is kénytelen vagyok olvasni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Bár az alaptalan összeesküvés-elméletek ellen az az intuitív megoldás, hogy bemutatjuk az összeesküvés-magyarázatnak ellentmondó tényeket és érveket, kutatásunk azt mutatja, hogy ez a megközelítés a legkevésbé hatékony módszerek közé tartozik.

Abszolút igaz megállapítás, a 2020 eleje óta tartó időszakban én is pontosan ezt tapasztaltam.

 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Bár az alaptalan összeesküvés-elméletek ellen az az intuitív megoldás, hogy bemutatjuk az összeesküvés-magyarázatnak ellentmondó tényeket és érveket, kutatásunk azt mutatja, hogy ez a megközelítés a legkevésbé hatékony módszerek közé tartozik.

Abszolút igaz megállapítás, a 2020 eleje óta tartó időszakban én is pontosan ezt tapasztaltam.

Valóban, a "konteóhívők" a leghiszékenyebb és gyenge realitásérzékkel megáldott emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 938
113
2023_covid_13.jpg


 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 938
113
4 oltásom van, 3 hete kaptam másodszorra covidot (nem tudom honnan).
Lefolyás mint egy közepes influenza,csak még köhögök...
Maradéktalan felgyógyulást kívánok! Igyál sok folyadékot! :)

Az első fertőzést rég kaptad? A 4. oltás régen volt?

Nekem is 4 van, de már nagyon rég kaptam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 938
113
"Az Egyesült Királyság Egészségbiztonsági Ügynökségének (UKHSA) vezetői 135 esetben észlelték az omikronból kifejlődött új változatot, amely először február közepén jutott el Nagy-Britanniába. Csupán az ország északkeleti régiójában nem észlelték még.

AZ ARCTURUS EDDIG ÖT HALÁLESETET OKOZOTT NAGY-BRITANNIÁBAN.

Az esetek számát azonban − a genomikai megfigyelések alapján − masszívan alulértékelik, mivel a mintáknak egyelőre csak egy töredékét vizsgálják alaposan. A megfigyelési adatok azt mutatják, hogy a tudományos nevén XBB.1.16 törzs az új esetek nagyjából 2,3 százalékát teszi ki. Nem hivatalos adatok szerint naponta mintegy 65 ezer brit fertőződik meg"

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Hogy is van ez? Kolorádóbogár, kullancs, denevér?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Ennyit a maszkviselésről:


"Face masks may raise the risk of stillbirths, testicular dysfunction and cognitive decline in children, 'explosive' new research suggests.

A review of dozens of studies on face coverings suggested they can cause mild carbon dioxide poisoning when worn over long periods."