Sokat gondolkodtam azon a reggeli két postom után, hogy tudnék-e valahogy másoknak segíteni átlendülni a koronavírus járványon, aztán közben rájöttem, hogy igen, tudok, elégé sokat, méghozzá konkrét egyszerű és olcsó tanácsokkal az időbeni felkészítésére a szervezetnek amikor majd találkozhat a vírussal, és könnyebben átlépi a fertőzést.
Mint a neves szakemberek már elmondták (linkelt videokon), szinte biztosan át fog menni az országon is a fertőzés, ez nem kérdés. A vírussal kapcsolatos védőeszköz tudnivalókat, a terjedés és a megfertőződés minimalizálására a viselkedési mintákat már mind ismertették a szakemberek, azzal nincs mit foglalkozni, az már ki van maxolva. (szájmaszk, kerülni a tömeget, forgalmas helyeket, sűrű kézmosás,, fertőtlenítés, stb.) Az hogy elkapja-e valaki majd vagy sem a koronavírust, ezt előre nem lehet megmondani, de az nagyon nem mindegy, hogy ezt egy jelentős hendikeppel teszi (jelentős előnnyel), vagy helyből azonos rajtrácsról, netán hátrányból kell versenyeznie a vírussal (az immunrendszerének ugye).
Mi az előnye a szervezet felkészítésének ? Például ha valaki belecsúszna a szervezete felkészítése nélkül pld. a 15%-nál súlyos lefolyású kategóriába, de a szervezete időbeni felkészítéssel enyhe lefolyású tünetekkel megússza, az már sokat nyert
(meg az egészségügy is !!! :
) Ha pedig valaki enyhe tünetekkel megúszná, de a szervezet felkészítésével tünetmentesen átvészeli, az is nyert. Az egyetlen "hátránya" annak amiket javasolni fogok később, hogy aki nem fertőződik meg vagy tünetmentes marad, az amíg mások táppénzen vannak, neki akkor is dolgoznia kell...
Mondjuk ez is egy szempont, de nem kéne "emiatt hanyagolni az immunrendszer turbóra kapcsolását". Már csak azért sem, mert az influenza ellen is hatásosak a megelőző lépések.
Hogyan működik ez a "felturbózása" az immunrendszernek ? Egy példával szemléltetném: Vegyük úgy, hogy a koronavírus egy 1,5 méter széles vizesárok, aki megkapja, annak át kell ugrania ezt vizesárkot. De mindenki indulhat ennek neki egyenlő eséllyel, lássuk a variációkat: 1., mezítláb, fáradtan, helyből kell megpróbálni - ergó nagy eséllyel az ugrás után visszacsúszik a vizesárokba, ugyan kimászik később belőle, de nagy kínlódás lesz. (ez a 15% súlyos lefolyású kategória) 2., helyből, de bakancsban, közepes erőnlétben kell ugornia, max. egy lépés nekifutása van - ergó ő már nagy valószínűséggel megússza vizesárokba beesés nélkül, max. bokáig, térdig lép vissza mikor megcsúszik, de a bakancsnak köszönhetően viszonylag könnyen kimászik (ők lesznek az enyhe vagy kevésbé súlyos tünetekkel átvészelők 40-60%, az arányokat majd csak 1 év múlva tudjuk meg a statisztikákból) 3., akik nekifutásból, dobbantóval ugorják át a vizesárkot, gyakorlatilag egy sem érinti még az árok túlszélét sem, nem hogy beleesne, könnyedén veszik az akadályt (ők azok, akik tünetmentesen vészelik át a koronavírus fertőzést)
Nos ahhoz, hogy ha csak nem tartozunk ahhoz a kis réteghez, akik szervezete helyből "KO.-val kiüti" a koronavírust, előre meg kell dolgoznunk (mint a fitneszben az izomzatért) az immunrendszerünket, hogy a "nekifutós dobbantós" kategóriába kerülhessünk. Ez lenne a lényege a szervezetük immunrendszerének időben elkezdett felkészítésése a fertőzéssel találkozásra. Ahogy az izmokat, az állóképességet sem lehet 1 nap alatt megedzeni / megszerezni, úgy az immunrendszerünk sem turbózhatjuk fel 1 nap alatt, 1-2 hét "edzés" kell hozzá. Ehhez szeretnék hathatós segítséget nyújtani, ebben tudok segíteni, ahogy mások is. Nem kell bedőlni a hisztériázó idióta sajtó portáloknak, ha most kezdi valaki az immunrendszer felturbózását, szerintem még nem késett le semmiről. Ha lesz időm megírom még ma amiket én javaslok, mások megírják a saját javaslataikat, és ezzel meg is oldódnak a problémák. Az már most bizonyos, ezt a következtetést 150 új fertőzésből vonták ahol 1 volt a mortalitás, hogy jóval 1% alatt van a halálozás, tehát egy felturbózott immunrendszerrel könnyedén vehető akadály szinte bárki számára a koronavírus járvány.