Egy nagy kiválthatja több tucat kicsit.
Pontosan így működik ma a rendszer.
Központi oxigén és sűrített levegő (plusz vákuum) van falakban az ágyak fejrészénél. Ezekkel működnek a lélegeztetők. (Van akkuval és palackokkal működő változat is, de az csak a betegek szállításához kell.)
Ilyen csövek vannak beépítve az intenzíveken, a szubintenzíveken, a műtőkben és a betegfelvételi osztályokon. Ezeken a helyeken lehet lélegeztetőgépet működtetni és nagyjából az itt dolgozók azok, akik kezelni is tudják. Mindez erősen limitálja a lehetőségeket, vagyis hiába szereznénk be korlátlanul lélegeztetőgépeket, azokat nem tudnánk működtetni.
Ezek biztonsági okokból nincsenek központosítva, gondolj bele 1 helyen elvizesedik a cső (igen nagyipari rendszer bármilyen jó is, előfordul) akkor azon a szakaszon nem megfelelő az ellátás, szakadás és egyéb dolgokról nem is beszélve.
Á, ezt már megoldották. Sok kórháznál látszanak a központi tartályok is, amik kis földsánccal körbe vannak véve. Már rájöttem, ha bombáznak, akkor bárhova, csak oda nem szabad bújni.
Lengyelek csináltak open source nyomtatható lélegeztetőt aminek az összköltsége 45 EUR.
Humán célra nem alkalmas. Több légzési paraméternek kellene állíthatónak és monitorozhatónak lennie. A megbízhatósága is kérdéses. A többi eszközzel a kompatibilitása sem biztos. A kalibráció esetleges lehet. Bírnia kell a folyadékot, a gyógyszereket, a vegyszereket. Az sem baj, ha van egy kisebb akku kapacitása, csak biztonságból. A felhasználók érintésvédelme is fontos, stb, stb.
Ez a 10 milla ez brutálisan túl van árazva!
Ennek csak egy része a megnövekedett kereslet, de meg kell fizetni a termék mögött felhalmozott tudást is, sőt, ezen túl évtizedekig biztosítják az alkatrészeket, helyben elvégzik szervizt, biztosítják a frissítéseket és a kompatibilitást a későbbi termékekkel, ilyesmik.
Persze abban igazad van, hogy akkor is túl vannak árazva.
Jó lenne egy hazai kisvállalat, ahol ilyen respirátorokat, monitorokat és pumpákat, stb-t gyártanánk. Legalább a hazai szükséglet felét le kellene tudni fednünk ilyen eszközökből. A baj az, hogy hiába van meg hozzá a tudás itthon, azért ehhez picit több kell, mint egy garázscéghez. Ha jól emlékszem a 2000-es évek körül sokan fogtak bele egészségügyi kütyük gyártásába, de a legtöbben felsültek, mert nem tudták hozni az elvárt színvonalat. Meg egyébként is, ki akarna ilyen eszközöket venni egy startuptól, amikor évtizedekig terveznek ezekkel az eszközökkel.
Hiába akar ma a Ferrari lélegeztetőgépeket gyártani. Ilyen körülmények között az vagy licensz lesz, vagy tragédia.