Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én meg úgy gondolom, hogy ez egy hatásvadász kijelentés bizonyítékok nélkül.
Kínában közismerten 10 milliók hordanak maszkot minden vírustól függetlenül, a légszennyezés miatt.

Figyelmesen olvasd el, de segítek: Maszk + masszív vagy tömeges tesztelés + betegek izolációja + a fertőzöttek és a kontaktszemélyek nyomonkövetése. Pontosan az a metodika, amit Dél-Korea, Hong-Kong, Makaó, Szingapúr, Tajvan csinál az elejétől.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Egyébként a MOK elnöke épp két hete mondta ezt (ami miatt feljelentették és el is tűnt):
„Az ismertté vált esetek száma alapján a járvány Magyarországon már a gyors kibontakozás szakaszában van, és a fertőzött, de még nem azonosított betegek száma már akár az 1 000 főt is elérheti. Ez a szám egy hét múlva az epidemiológiai statisztikai modellek alapján a 7-8 ezer, két hét múlva akár 50 – 60 ezer is lehet.”
Akkor tegyük ide, hogy valójában mit is mondott:
Az ismertté vált esetek száma alapján a járvány Magyarországon már a gyors kibontakozás szakaszában van, és a fertőzött, de még nem azonosított betegek száma már akár az 1 000 főt is elérheti. Ez a szám egy hét múlva az epidemiológiai statisztikai modellek alapján a 7-8 ezer, két hét múlva akár 50 – 60 ezer is lehet.
Mondta mindezt Március 15-én. Még kijárási korlátozás sehol, meg egy csomó intézkedés sehol.
És amit a MOK AKKOR javasolt:
A Magyar Orvosi Kamara elnöksége ezért az alábbi intézkedések bevezetését javasolja a Kormánynak:
  1. Más országokhoz (pl. Spanyolország, Olaszország, Franciaország) hasonlóan vezessen be intézkedéseket a vírus terjedését lehetővé tevő érintkezések radikális csökkentése érdekében. Ideértve pl. a vendéglátó és szórakozóhelyek, a színházak és kulturális intézmények, sportlétesítmények, templomok és az élelmiszert nem áruló üzletek teljes bezárását.
  2. Szükségesnek tartjuk a lakhely elhagyásának korlátozását, csak rendkívül indokolt esetben, a munkába járásra, bevásárlásra, egészségügyi szolgáltatások igénybevételére és a feltétlenül szükséges ügyintézésre szűkítve azt.
  3. Javasoljuk olyan egészségügyi ellátóhelyek kijelölését, amelyek kizárólag légúti tünetekkel jelentkező betegeket látnak el. Ezzel az intézkedéssel a védőeszközök elérhetőségét koncentráljuk és az ellátást hatékonyabbá tehetjük.
  4. A lázas és légúti panaszokkal jelentkező betegek részére a többi betegtől elkülönített ellátás lehetőségét meg kell teremteni, úgy, hogy az ilyen betegek a várakozás és az ellátás során is legalább két méter távolságot tarthassanak egymástól.
  5. Meg kell vizsgálni annak kivitelezhetőségét, hogy a tünetmentes kontaktokat ne az aktív kórházi ágyakon tartsák megfigyelés alatt.
  6. Az egészségügyi dolgozók kizárólag megfelelő védelmet nyújtó védőfelszerelésben dolgozhatnak, az ehhez szükséges mennyiséget minden ellátó számára központilag biztosítani kell. Ez kiemelt fontosságú, mert a megbetegedett egészségügyi személyzet maga is terjesztheti a járványt, másrészt akár karantén, akár betegség miatt ellátók tömege eshet ki. A kórházakba csak sebészi szájmaszkban és kézfertőtlenítést követően lehessen belépni, ennek feltételeit a bejáratoknál biztosítani kell.
  7. A 65 év feletti egészségügyi dolgozók mozgósítását és bevonását az ellátásba határozottan ellenezzük. A legrosszabb prognózisú csoportot tennénk ki ezzel a legnagyobb kockázatnak. Kifejezetten a védelmükre kellene törekedni, rájuk a járvány lezajlását követően továbbra is nagy szüksége lesz a magyar egészségügyi rendszernek.
  8. Minden, a kezelőorvos által indokoltnak tartott esetben (pl. kórházi felvétel esetén is) biztosítsák a koronavírus-teszt elvégzésének lehetőségét, annak érdekében, hogy a fertőzött betegeket időben elkülöníthessék és az egészségügyi személyzet védelme is eredményesebben legyen megoldható.
  9. A szűrővizsgálatokat a közvetlen kontaktusban lévő személyek esetében minden esetben végezzék el.
  10. Engedélyezzék az arra felkészült laboratóriumok által a koronavírus vizsgálatok végrehajtását, az NNK nemzeti referencia laboratóriuma a pozitív eseteket erősítse meg. A megerősítő vizsgálat eredményéig a beteggel a megfelelő protokoll szerint járjanak el. A kontaktok kutatása a járvány jelenlegi szakaszában lehetséges és indokolt, a rendelkezésre álló teszteket ilyenkor kell felhasználni.
  11. Országosan tiltsák meg minden halasztható egészségügyi szolgáltatás nyújtását, beleértve a magánegészségügyet is.
ÖÖÖ tulajdonképpen ez a Magyar Kormány jelenlegi akcióterve.
Forrás.
Szóval van értelme rá kígyót-békát óbégatni, csak azért, mert számodra nem megfelelő a POLITIKAI beállítottsága?
És a számokhoz:
Ahogy írtam, jelenleg a családban egyetlen hivatalos COVID-19 pozitív fertőzött van. Ha meg azt is hozzávesszük, hogy Őt sem azért tesztelték, mert tünetei voltak, akkor
simán elképzelhető már akár 15-én az 1000-es szám. (Hivatalosan 32 volt. Meg még mennyi az önkéntes karanténban lévő külföldről hazatérő, akiket persze nem teszteltek!) Ezen kívül tudok 2 olyan családról, ahol 99%-os valószínűséggel van minimum egy, tünetekkel rendelkező beteg.
Magyarul a család minden tagja MÁR fertőzött. Mindkét család 4-4 fős. És nem titkolták! Az egyiknél fel sem tudták hívni a központi számokat (háziorvos sem), a másik esetében az orvos csak azért zárta ki a fertőzést, mert gasztro tünetei voltak a betegnek.
Pedig a kínai adatok alapján a betegek majd 40%-ánál van hasmenés, vagy más gasztro tünet.
Csak szólok, hogy nekem is volt! Gyakorlatilag azzal kezdődött a "móka". :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Nekem csak meséltek olyat Edelényből nagy árvíz idején, hogy kigyúrt tagbaszakdt cigány szotyolázva nézte hogy mások töltik a homokzsákokat hogy védjék a házát, néha még okoskodott is úgy hogy senki se kérdezte! Mikor valaki megkérdezte miért nem fog lapátot saját házánál legalább, azt válaszolta hogy sajnos rokkant nyugdíjas... Ez vagy igaz vagy nem, nem voltam ott, de elég sok felháborodott embertől hallottam anno hasonló sztorikat, meg hogy nem nagyon akarták még a saját portát sem védeni!
Amit én írtam az így volt a tv-ben mutatták, amit meg te írsz azt simán el tudom képzelni, ahogy én ismerem őket személyes tapasztalatból.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 224
20 308
113
Figyelmesen olvasd el, de segítek: Maszk + masszív vagy tömeges tesztelés + betegek izolációja + a fertőzöttek és a kontaktszemélyek nyomonkövetése. Pontosan az a metodika, amit Dél-Korea, Hong-Kong, Makaó, Szingapúr, Tajvan csinál az elejétől.
És mi az amit ebből Kína nem csinált jan. végétől? Amikor első esetként elkezdték felismerni, hogy miről van szó?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 994
91 925
113
Talán beindult a csökkenés Nyugaton.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...szorszagbol-a-koronavirus-terjedeserol-423072
francia-nemet-spanyol-olasz-friss-200330-360018.png
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 224
20 308
113
Mondta mindezt Március 15-én. Még kijárási korlátozás sehol, meg egy csomó intézkedés sehol.
Veszélyhelyzet elrendelését javasolja a kormánynak az operatív törzs
https://index.hu/belfold/2020/03/11/rendkivuli_intezkedesekrol_donthet_szerdan_a_kormany/

Veszélyhelyzetet rendelt el a kormány
https://index.hu/belfold/2020/03/11...nyek_otthoni_karanten_kormany_sportesemenyek/

------------------------------------------------------------------

Először maradjunk a tényeknél. A politika ráér azután is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Veszélyhelyzet elrendelését javasolja a kormánynak az operatív törzs
https://index.hu/belfold/2020/03/11/rendkivuli_intezkedesekrol_donthet_szerdan_a_kormany/

Veszélyhelyzetet rendelt el a kormány
https://index.hu/belfold/2020/03/11...nyek_otthoni_karanten_kormany_sportesemenyek/

------------------------------------------------------------------

Először maradjunk a tényeknél. A politika ráér azután is.

Töredelmesen bevallom, hogy nem értem, hogy hogy jön ide a 11-ei vészhelyzet bevezetése!

De olyan szép, hogy ezt betetted: :)

Gulyás szerint a betegség gyerekeknél nem jellemző, így nem indokolt az iskolák bezárása. Az Európai Unió 28 tagállamából 15 ország döntött az iskolák teljes vagy részleges bezárásáról, de a miniszter szerint mi ahhoz a 13 országhoz tartozunk, amelyek úgy látják, hogy az iskolák bezárására egyelőre nincs ok. Amint gyerekeket is fog érinteni a vírus, újabb intézkedésekről dönthetnek. „Teljesen kizárt”, hogy az egymillió iskolás gyerek ne lépjen ki az utcára Gulyás szerint.

Csak szólok, hogy az egyetemek bezárása már késő volt. ;)
Ugye az iráni betegek, hordozók akkor már behozták a vírust. De sejthető még olyan egyetemi fertőzés, ami valószínűleg nem iráni volt, de mégis elég komoly hatású.o_O
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem csak meséltek olyat Edelényből nagy árvíz idején, hogy kigyúrt tagbaszakdt cigány szotyolázva nézte hogy mások töltik a homokzsákokat hogy védjék a házát, néha még okoskodott is úgy hogy senki se kérdezte! Mikor valaki megkérdezte miért nem fog lapátot saját házánál legalább, azt válaszolta hogy sajnos rokkant nyugdíjas... Ez vagy igaz vagy nem, nem voltam ott, de elég sok felháborodott embertől hallottam anno hasonló sztorikat, meg hogy nem nagyon akarták még a saját portát sem védeni!
Főként Borsodban vannak olyan roma raszból valók (mert ugye több van), akik ilyenek. Errefelé délen is előfordulnak persze. Amikor én gyerek voltam, itt is megjelent egy ilyen banda. Kinézetre, felépítésre is mások voltak. Meg nagyon agresszívek is, lusták is, pofátlanok is. Mi csak "turcsiorrúaknak" hívtuk őket, meg nagyon meglehetett erről ismerni őket. Ahogy megjelentek, a régóta itt élő cigányokra telepedtek rá. Elűzték őket a házaikból, folyamatosan ment a háború. A helyi sokkal békésebb és elviselhető cigányság folyamatosan hívta a rendőrséget segítségül, volt hogy félnapokat, éjszakákat töltöttek itt, 2-3 autóval, 10-15 emberrel. Amúgy tudom hogy mire ment ki a játék az árvíznél amit mesélsz. Azért nem védekeztek, mert ha az ár elviszi a házuk meg mindenük, akkor állambácsi kitömi őket pénzzel !!! ÜZLET !! HASZONLESÉS !!! Így már talán világosabb neked is, miért nem csináltak semmit a védekezésben ! Talán még azért is imádkoztak, hogy vigye el a házaikat az árvíz ! A borsodi romák nagyrésze az ilyen hétpróbás roma raszhoz tartozik. Jártam arra én is többször, meg láttam róluk videokat is, úgy hogy efelől semmi kétségem.
Amit én írtam az így volt a tv-ben mutatták, amit meg te írsz azt simán el tudom képzelni, ahogy én ismerem őket személyes tapasztalatból.
Nekem sem kell bemutatni őket, de itt felénk azért a nagyrészük az olyan, akikről sosem hallottál az országban. De mint mondtam, vannak köztük vadabb raszból valók is, szinte mindenhol, errefelé is. (a déli részen)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 994
91 925
113
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kezdeményezésére tudományos konzorcium alakult a koronavírussal fertőzött betegek passzív immunizálása céljából – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

A közlemény szerint a tudományos konzorcium az Emmi javaslatára jött létre és az Operatív Törzs támogatásával működik.

Az összegzés szerint a felállított szakmai csapat már egy hete elkezdte a munkát, aminek az a feladata, hogy megvizsgálja a koronavírus-fertőzésen átesett, így a vírussal szemben hatékony immunválasszal rendelkező betegek vérplazmájának gyűjtését, továbbá ennek esetleges felhasználását terápiás célból.

Az egyelőre kutatási fázisban lévő munkát Vályi-Nagy István, a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatója koordinálja. A tudományos konzorcium tagjai még a Dél-pesti Centrumkórház, a Nemzeti Népegészségügyi Központ, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet és az Országos Vérellátó Szolgálat munkatársai
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and zeal

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 649
46 774
113
Nem ezt mondta, csak a Gmédia átköltötte. Te ne legyél olyan kárörvendő mint ők!
Télleg?
2 nap múlva bezárták az iskolákat. Tudtommal igazolt iskolás korú fertőzött nélkül.
Megjegyzem, hogy ez jó döntés volt! De ezt már leírtam.
A MOK elnöke, meg egy rémhírkeltő, akinek szinte az összes javaslatát utólag bevezették! Ugye? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 617
5 384
113
Télleg?
2 nap múlva bezárták az iskolákat. Tudtommal igazolt iskolás korú fertőzött nélkül.
Megjegyzem, hogy ez jó döntés volt! De ezt már leírtam.
A MOK elnöke, meg egy rémhírkeltő, akinek szinte az összes javaslatát utólag bevezették! Ugye? o_O

Nem unjátok még ezt?
Talán tucatszám fekszenek a hullák az utcákon? Vagy mi a franc van?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 903
11 379
113
KORONAVÍRUS: Frissült az előrejelzés, július közepén jöhet el a csúcspont Szlovákiában, 170 ezren fertőződhetnek meg!

A miniszter kifejtette, hogy az új modell szerint mintegy 110 nap múlva, július közepén érheti el a koronavírus-járvány a csúcspontját Szlovákiában.

Az ország lakosságának mintegy 3,1%-át fertőzné meg - a korábbi 10%-os becsléssel szemben, ez pedig azt jelenti, hogy az összes fertőzött mintegy 170 ezer fő lehet. Ez persze azokat is tartalmazza, akikről ez soha nem is derül ki, mert tünetmentesek maradnak.

https://parameter.sk/koronavirus-fr...pen-johet-el-csucspont-szlovakiaban-170-ezren