Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem unjátok még ezt?
Talán tucatszám fekszenek a hullák az utcákon? Vagy mi a franc van?
Én már kurv@ra!
De legjobban azt, hogy folyamatosan a FIDESZ Facebook csoport "híreit" tolják az arcomba, miközben nem véletlenül nem regisztráltam oda.
Miközben olyan emberek vannak "rémhírterjesztő"-nek elkönyvelve (úgy a teljes MOK vezetősége különben) - "pártkatonák" által - , akinek utána a javaslatai fel vannak használva a hivatalos intézkedésekben.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Talán beindult a csökkenés Nyugaton.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...szorszagbol-a-koronavirus-terjedeserol-423072
francia-nemet-spanyol-olasz-friss-200330-360018.png
ez sajnos csak 1 napnyi csokkenes, de mindenesetre mind a 4 vizsgalt orszagban. Holnap - holnaputan kiderul valos dolog, vagy csak statisztikai anomalia.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
2 nap múlva bezárták az iskolákat. Tudtommal igazolt iskolás korú fertőzött nélkül.
Minden nap változott a helyzet és ennek megfelelően jöttek a szigorítások. Ennyi.
Később is rákérdeztek erre Gulyásnál. Azokat is linkeld be nyugodtan. Ugyanilyen fölösleges kötözködés az összes.
Megjegyzem, hogy ez jó döntés volt! De ezt már leírtam.
Leírtad, elolvastam,
...meg azon is napokig rágódtál, hogy de miért nem két hét szünettel kezdtek, stb... Biztos jó ötlet lett volna gyerekeket bezárni feladat nélkül? Jó ez így ahogy van.
A MOK elnöke, meg egy rémhírkeltő, akinek szinte az összes javaslatát utólag bevezették! Ugye?
Teljesen értelmes javaslatok közé keveredett egy kis pánikkeltés, amit aztán a közérdekre hivatkozva nyilvánosságra is hoztak...
Ez nagyon gáz volt. Te is csak politikai okok miatt véded őket.
Mondjuk ez egy kamara, és nem egy akadémiai testület. Az ötleteiket pedig az op. törzsnek kell címezni és nem a kormánynak. Az egyik sajttájon Müller meg is köszönte nekik, mert felhasználták a jó ötleteiket és várják a továbbiakat. Hogy azt a mok javaslatcsomagot(?) miért kellett nyilvánosságra hozni, arra csak egy tippem van. Szerintem a bírónak is le fog esni. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
KORONAVÍRUS: Frissült az előrejelzés, július közepén jöhet el a csúcspont Szlovákiában, 170 ezren fertőződhetnek meg!

A miniszter kifejtette, hogy az új modell szerint mintegy 110 nap múlva, július közepén érheti el a koronavírus-járvány a csúcspontját Szlovákiában.

Az ország lakosságának mintegy 3,1%-át fertőzné meg - a korábbi 10%-os becsléssel szemben, ez pedig azt jelenti, hogy az összes fertőzött mintegy 170 ezer fő lehet. Ez persze azokat is tartalmazza, akikről ez soha nem is derül ki, mert tünetmentesek maradnak.

https://parameter.sk/koronavirus-fr...pen-johet-el-csucspont-szlovakiaban-170-ezren

Nem nagyon pörögnek nálatok a tesztek.

Szlovákia
Tegnap: 6.817 tesztből 314 beteg.
Ma: 7196(+379) tesztből 336(+22) beteg.

Ezért itt a mainstream sajtó a kormány fejét venné. Nálatok ezen nem megy a majré?
A kormányváltás után úgy olvastam, hogy Szlovákiának kb. 3.000 tesztje maradt. Az kb. 1 hete volt, de úgy látom nem tudták pótolni...
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Főként Borsodban vannak olyan roma raszból valók (mert ugye több van), akik ilyenek. Errefelé délen is előfordulnak persze. Amikor én gyerek voltam, itt is megjelent egy ilyen banda. Kinézetre, felépítésre is mások voltak. Meg nagyon agresszívek is, lusták is, pofátlanok is. Mi csak "turcsiorrúaknak" hívtuk őket, meg nagyon meglehetett erről ismerni őket. Ahogy megjelentek, a régóta itt élő cigányokra telepedtek rá. Elűzték őket a házaikból, folyamatosan ment a háború. A helyi sokkal békésebb és elviselhető cigányság folyamatosan hívta a rendőrséget segítségül, volt hogy félnapokat, éjszakákat töltöttek itt, 2-3 autóval, 10-15 emberrel. Amúgy tudom hogy mire ment ki a játék az árvíznél amit mesélsz. Azért nem védekeztek, mert ha az ár elviszi a házuk meg mindenük, akkor állambácsi kitömi őket pénzzel !!! ÜZLET !! HASZONLESÉS !!! Így már talán világosabb neked is, miért nem csináltak semmit a védekezésben ! Talán még azért is imádkoztak, hogy vigye el a házaikat az árvíz ! A borsodi romák nagyrésze az ilyen hétpróbás roma raszhoz tartozik. Jártam arra én is többször, meg láttam róluk videokat is, úgy hogy efelől semmi kétségem.
Na ezért van így kialakitva a családpolitika hogy munkából lehesen jól megélni.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Nekem sem kell bemutatni őket, de itt felénk azért a nagyrészük az olyan, akikről sosem hallottál az országban. De mint mondtam, vannak köztük vadabb raszból valók is, szinte mindenhol, errefelé is. (a déli részen)
Nekem gyereként mindig meg kellett küzdeni velük, így nőtem fel hogy része volt az életemnek. Nem akarok a Gyöngyöspatai helyzetre vissza térni de teljesen megértem őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Nem nagyon pörögnek nálatok a tesztek.

Szlovákia
Tegnap: 6.817 tesztből 314 beteg.
Ma: 7196(+379) tesztből 336(+22) beteg.

Ezért itt a mainstream sajtó a kormány fejét venné. Nálatok ezen nem megy a majré?
A kormányváltás után úgy olvastam, hogy Szlovákiának kb. 3.000 tesztje maradt. Az kb. 1 hete volt, de úgy látom nem tudták pótolni...

Igen, tesztbol nincs sok tovabbra sem, par napig ment a napi 800-900, de most visszaesett megint.

ez a tegnapi allapot:

22 új ferőzöttet regisztráltak vasárnap, összesen 401 tesztet végeztek el.

Ezzel 336-ra nőtt a fertőzöttek száma és 7196-ra negatív teszteké.

A magánlaboratóriumok tesztjeiről még mindig nincs információ.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Igen, tesztbol nincs sok tovabbra sem, par napig ment a napi 800-900, de most visszaesett megint.

ez a tegnapi allapot:

22 új ferőzöttet regisztráltak vasárnap, összesen 401 tesztet végeztek el.

Ezzel 336-ra nőtt a fertőzöttek száma és 7196-ra negatív teszteké.

A magánlaboratóriumok tesztjeiről még mindig nincs információ.
A magánlaborok tesztjeit nálunk nem keverik az állami eredményekbe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Igen, tesztbol nincs sok tovabbra sem, par napig ment a napi 800-900, de most visszaesett megint.

ez a tegnapi allapot:

22 új ferőzöttet regisztráltak vasárnap, összesen 401 tesztet végeztek el.

Ezzel 336-ra nőtt a fertőzöttek száma és 7196-ra negatív teszteké.

A magánlaboratóriumok tesztjeiről még mindig nincs információ.
Én örülnék neki ha itt lenne V4 együttműködés. Már ha van nálunk most nagyobb tartalék.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
"We are doing our best so that everyone can be at home with their loved ones. To this day, Lufthansa Group has flown almost 48,000 passengers on 262 special flights back home, on behalf of our governments. Right now, we are preparing 46 additional flights. If you are stranded abroad, please always check the websites of your governments and embassies. We thank our amazing crews of Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa, Swiss International Air Lines and Edelweiss Air AG for doing this job in such challenging times. We are really proud of you. May everyone be safe – and healthy."
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt biztos jó embertől kérdezed? Nekem 3 gyerekem van, amiből 2 alsós korú.
A tavaszi szünet alatt milyen feladat lesz? Megkérdezhetem? :rolleyes:
És a nyári szünet 2,5 hónapja alatt?
Mennyi lesz a tavaszi szünet? 1 hét? Majd kitalálsz valamit. Van még időd.
A nyári szünet is odébb van. Ne mondd már nekem, hogy most emiatt izgulsz. Mindenben ilyen bugyuta kifogásokat keresel...
Az a szánalmas, hogy te - és itt jópáran - ezt már csak így tudod elképzelni. Na viszlát!
Na pá! :cool: