Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 943
113
Április 27-től csak maszkban vagy sállal eltakart arccal lehet igénybe venni a BKK járatait – adta hírül Facebook-oldalán Karácsony Gergely.

Bakker, 3,5 órája írta ki a facebookjára KG hogy két hét múlva kötelező lesz a maszk a BKV-n.. én meg hazafelé már kétszer (buszon és metrón) láttam olyat hogy két ember ordibál egymással hogy miért nincs az egyiken maszk...
Hát sajnálom, de minden előítéletemet mellőzve ez a főpolgi intézkedés is furára sikerült így. Miért kell így 2 hétre előre ilyen intézkedést bejelenteni. 50% a hír felét sem olvassa el... aztán jön a feszkó.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
W

Wilson

Guest
Hát sajnálom, de minden előítéletemet mellőzve ez a főpolgi intézkedés is furára sikerült így. Miért kell így 2 hétre előre ilyen intézkedést bejelenteni. 50% a hír felét sem olvassa el... aztán jön a feszkó.

Szerintem ebben a helyzetben nem lehet jó döntést hozni, ha csak pl két napot hagynak az embereknek a felkészülésre akkor meg az emberek egy része azt fogja mondani,hogy miért nem két héttel hamarabb tájékoztatták az embereket,mindig lesznek olyanok akik elégedetlenek lesznek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 943
113
ÓÓÓ dehogy! :p
Ennél sokkal "rosszabb" a helyzet.
Feleslegesen tesztelgetni???
Én nem mondom, hogy korlátlanul tesztelgessünk, de ami idehaza folyik, az vicc.
Akkor egy kis tájékoztatás:
Ahhoz, hogy valakit gyógyultnak nyilvánítsanak, minimum 2 de inkább 3 teszt kell. Most kezdenek kiszabadulni az emberek a karanténból....Ezért a megemelkedett negatív tesztek száma.
De hogy még viccesebb legyen. Elég gyakori, hogy a feloldó tesztek "nem sikerülnek"!
A nemzetközi gyakorlatban igen gyakran előfordul, hogy 2 negatív teszt - 24 órán belül - elegendő a gyógyultnak nyilvánításhoz. A Protokoll szerint, de ez ahigy koreai esetekből látszik, nincs így .
Az a fő vicces, hogy idehaza ha kapcsolatban vagy 3-4 járványügyes emberkével, pontosan ennyiféle feloldó protokollt fognak veled ismertetni.
Pl.: 2 teszt 24 órán belül, 2 tesz 48 órán belül, 3 teszt 48 órás közökkel.
Szerk.: a drága feleségem most mondja, hogy az új protokoll szerint a korábban pozitívra teszteltek "polgári személyek" is automatikusan feloldódnak mindenféle tesztelés nélkül! ;)

Jelenleg az egészségügy azzal küzd, hogy sziszifuszi munkával el tudják különíteni a rendszerben megjelenő betegeknél a Covidos és nem Covidos betegeket.
Ha beesel a sürgősségire, akkor jó esetben egy gyorstesztet végeznek el rajtad. Aminek a megbízhat(atlan)ósága ismert. Amíg nincs meg a teszt eredménye, triázs alapján osztályoznak, hogy mennyire vagy Covid gyanús. Ha peched van, akkor Covid negatívként, de lázasan bekerülsz a intermedier osztályra (ez egy átmeneti fektető, ahol arra vársz, hogy a gyorsteszt eredménye meglegyen) egy még csak gyanús, de valójában Covid pozitív mellé.
Ha közben Covid fertőzött leszel, akkor ezt senki sem fogja megtudni csak kb. 2-7nap múlva. Mivel lehet, hogy felvesznek osztályra egy negatív gyorstesztel. Ahol tovabb terjeszted a várakozási idő alatt megkapott vírust.
Ez lazán elkerülhető lenne azzal ha minden gyanus esetet letesztelnének már amikor otthon van, mert ha rosszabbodik az állapota, és bekerül a kórházba (jelenleg már ugye az az alap, hogy mindenki otthon gyógyuljon, és ha már halálán van akkor menjen kórházba) már tudnák, hogy pozitív, és egyből mehet a Covid részlegre, így kisebb számú pozitív eset kerülne az intermedier osztályra, így csökken a sima osztályokra az intermedieren befertőződött betegek száma...
Meg a kórházban befertőződött alapból nem Covidos betegek száma is.
Szerk.: a drága feleségem most mondja, hogy az új protokoll szerint a korábban pozitívra teszteltek "polgári személyek" is automatikusan feloldódnak mindenféle tesztelés nélkül, a 14 napos karantén után! ;)
Hát nem mindent értek, amit irsz, de amit értek az meg részben nagyon fura! :)

Hogy a feleséged drága ez világos, mert kétszer is leírtad, de ezt a többség már tudja a nőkről. :p

Miért nem tesztelnek szted sokkal többet? Teszt van bőven. Már 200.000 felé közelít a szám. Ilyet kölcsönbe sem adtunk. Nincs kapacitás levenni, bevizsgálni? Nincs értelme, mert 5 nap után sok esetben újra ismételni kéne?
Egyébként régiós szinten 1M főre vetítve, hasonló a roman, lengyel és görög adattal. A szlovák is picivel van előrébb. Az ukrán, szerb, Balkán lefelé rosszabb.

Ez milyen új protokoll, hogy feloldó teszt nélkül lesz a beteg negatív? Viszont ez ellentmond annak a verziódnak, hogy azért van több teszt kevés pozitivitással, mert sok a feloldó teszt. Vagy rosszul követtelek?

Én ugy tudom, hogy most a gyanús új itthoni eseteket a mentősök gyorstesztelik. Van ismerősöm akinél igy jártak el. Ez a teszt egyébként nem jelenik meg a közölt statisztikában, ahogy a magán PCR teszt sem.

Ha beesel a sürgősségire, akkor jó esetben egy gyorstesztet végeznek el rajtad. Aminek a megbízhat(atlan)ósága ismert. Amíg nincs meg a teszt eredménye, triázs alapján osztályoznak
De a gyorstesztnek 5 perc alatt van eredménye. Épp ezért gyorstesztelnek a sürgősségin.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Olvastad pocshuszar beszamolojat 1-2 oldallal ezelott? Az igazoltan koronavirusosok csaladjat nem tesztelik, nekem az jott le belole. Esetleg ha vegig fogjak teszteli az idosotthonokat, na az mondjuk az amit te emlitettel, a nagyobb merites a koronavirusos korbol..

Esete válogatja. Az én ismerősi körömben pl. a közös háztartásban élő, de tünetmentes nem volt tesztelve, a védendő életkorban lévő szoros kontakt - akivel ugyan nem egy háztartásban él, de találkoztak - viszont igen! És azt is tesztelték, aki olyan foglalkozású volt a kontaktja közül, hogy szükségét látta a járványügy.
..
Csak arra akartam rámutatni, hogy a mintavétel nem reprezentatív, nem teljesen random. Valamelyest felülképviseltek közöttük a potenciális hordozók. És ennek ellenére akad fenn a cirka 4% konstans módon!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 943
113
Szerintem ebben a helyzetben nem lehet jó döntést hozni, ha csak pl két napot hagynak az embereknek a felkészülésre akkor meg az emberek egy része azt fogja mondani,hogy miért nem két héttel hamarabb tájékoztatták az embereket,mindig lesznek olyanok akik elégedetlenek lesznek.
Most mondok egy faszább példát. Fehérváron minden család kapott 2 maszkot, majd 3-5 nap múlva jött a kötelező húsvéti utcai viselési rendelet.

Egyébként 99%-ban, aki akart az már tudott szerezni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 120
113
LMzek 2.0

Van, hogy nem szeretem, mikor igazam van: a Karácsony-féle "tömegközlekedés" is ide vehető, mint korrekció. Szerintem kb. 8-15 fős induló halálesettel : döntően a "tömegközlekedők" idős rokonai, szomszédai :( / :mad:




Ezt remélem büntetőjogi felelőséged teljes tudatában is el kell majd ismételned egy bírósági tárgyaláson.
És remélem ezt adatokkal is alá fogod tudni támasztani! o_O


A Karácsony Gergővel összevont tárgyalás lesz, ugye?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Elbizonytalanítasz. A nyers adat gondolom változhat, de azért feltámadás nem lesz. Legalábbis szerintem nem most.

A többi országé is nyers halálozási rátát mutat. Nem emiatt torzít a portfólió térképe. Hanem amiatt, mert nincs súlyozva az időtényezővel.
Nevezetesen azzal, hogy az egyes országok eltérő fázisában vannak a járvány lefutásának!
..
Kompatibilitása akkor lesz majd az országok adatainak, ha vége a járványnak!
Ausztria ("előrébb van", több gyógyult van már, mint beteg):
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Austria
..
Csehország ("hátrébb van"):
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Austria
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/orban-viktor-a-hazai-lelegeztetogep-gyartasrol-tajekozodott-2499387
"Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott, és megtekintette a készülék prototípusát - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke...
...Az eseményen beszámoltak a rövidesen beinduló sorozatgyártás ütemezéséről is."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/techtud/2020/04/17..._receptor_koronavirus_tudogyulladas_fibrozis/
"Fordulatot hozhat a koronavírus-betegség kezelésében egy magyar felfedezés
  • Fekete Andrea és Lendület-kutatócsoportja a Semmelweis Egyetemen felfedezték, hogy a számos sejtben jelen lévő szigma-1 receptor gátolja a szervezeten belüli hegesedési folyamatokat (vagyis a fibrózist).
  • A receptorok olyan fehérjék a szervezetben, amelyekhez más anyagok képesek kötődni.
  • Korábbi szabadalmukban éppen azt a típusú tüdőgyulladást jelölik meg a szigma-1 receptort célzó terápia lehetséges felhasználási területeként, amely a covid-19 betegségben gyakran kialakul, és amely a legtöbb áldozat halálát okozza.
  • Az egészben az a jó, hogy az általuk leírt hatóanyag más betegségek kezelésében már régóta engedélyezett gyógyszer, így azonnal a betegek bevonásával kezdődhetnek a klinikai kísérletek.
  • A szabadalom teljesen magyar kézben van.
  • A humán vizsgálatokhoz (a gyógyszerfejlesztésben egyébként kevésnek számító) pár százmillió forintra van szükség, lehetőleg azonnal..."
...A magyar kutatók szabadalma szerint a receptort hatékonyan serkentő fluvoxamin gátolja a hegesedést, ráadásul egy gyakori, már piacra dobott antidepresszáns. Így megvan az az előnye, hogy végigment a gyógyszer-engedélyeztetési procedúrákon, ismert, hogy nem toxikus, biztonságosan alkalmazzák a világon depresszióban szenvedők millióin.
A hatóanyag különösen érdekes, mert az egészséges sejtekben nem csinál semmilényegeset. Csak akkor serkenti a szigma-1 receptorokat, ha sejt károsodott.
A kutatók szabadalmában éppen az a fajta (intersticiális) tüdőgyulladás elleni hatékonyság szerepel, amely a covid-19 betegeknél is gyakran kialakul. Így a következő lépésben, néhány héten belül, ahogy az engedélyek, illetve a szükséges anyagi források összejönnek, koronavírusos-betegeknek terveznek fluvoxamint adni (ami tehát nem fejlesztés alatt álló gyógyszer, hanem már engedélyezett készítmény)...
...DE EGYELŐRE A LEGFONTOSABB, HOGY HATÉKONY-E A SZER.
Most azonban a hazai klinikai tesztek az elsődlegesek, amelyek legjobb esetben május elején indulhatnak. Első körben száz beteget terveznek a vizsgálatokba bevonni, jelentős költségekkel számolnak. "
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/orban-viktor-a-hazai-lelegeztetogep-gyartasrol-tajekozodott-2499387
"Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott, és megtekintette a készülék prototípusát - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke...
...Az eseményen beszámoltak a rövidesen beinduló sorozatgyártás ütemezéséről is."

https://magyarnemzet.hu/belfold/a-k...geztetogep-gyartasrol-tajekozodott-a-8015924/
"...Orbán Viktor a Facebook-oldalán is megemlékezett a látogatásról. „Harminchetedik nap. Elindul a magyar lélegeztetőgépek gyártása. Köszönet érte a magyar mérnököknek, orvosoknak” – írta a videó mellé."

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 478
25 320
113
Nem tudom volt-e már szó erről de épp jön egy (nem NATO) 747-es Kínából Ferihegyre: https://www.flightradar24.com/YZR7471/245eec32
Miskolc felett észleltem cigizés közben. Szokatlan volt a gép hangja és az útiránya. :)

Átrepült pl Mongólia, Oroszország, Fehéro. Meglestem én is a Fligthradaron.
Lementettem printscreenként, de lusta vagyok felrakni.

Ez a gép volt.

47951_1578843886.jpg


https://www.jetphotos.com/photo/9582406
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 667
46 815
113
Miért nem tesztelnek szted sokkal többet? Teszt van bőven. Már 200.000 felé közelít a szám. Ilyet kölcsönbe sem adtunk. Nincs kapacitás levenni, bevizsgálni? Nincs értelme, mert 5 nap után sok esetben újra ismételni kéne?
Leírtam neked. Ha már a gyanús esetek mindegyikét, amit a háziorvos előjegyez, mint "Covid gyanús esetet" még az otthon levés állapotában letesztelnék, és nem gyorsteszttel, hanem PCR-rel, akkor amikor be kell menni a kórházba mert súlyossá válik a helyzet, akkor a kapuban bemondja az beteg, hogy diagnosztizált Covid pozitív akkor nem kerül intermedier osztályra, hanem egyből megy a "vörös zónába". Ezzel drasztikusan lehetne csökkenteni az olyan betegek fertőződésének veszélyét, akik különben mondjuk egy agyvérzéssel, vagy vakbélgyulladással kerülnek a kórházba. Mert bármilyen furcsa is, nem csak Covid-19 fertőzöttet kezelnek a magyar egészségügyben.
Nincs kapacitás levenni, bevizsgálni? Nincs értelme, mert 5 nap után sok esetben újra ismételni kéne?
Nyilvánvalóan kapacitási probléma!
Természetesen nincs értelme mindenkit végigszűrni, de a háziorvosok nem hülyék. Ők viszonylag nagy merítéssel találkoznak, de a protokoll megköti a kezüket. És olyan esetben, amikor az ösztönük azt súgja, hogy nem ártana egy teszt, akkor sem kérhetnek ilyet. Az én esetemben a háziorvosnak kellett a járványügyest győzködnie, hogy ugyan tessék már leszűrni a feloldás előtt a nyilvánvalóan elsődleges kontaktként, egy kis lakásban, egy pozitív diagnózisú beteggel, egy 14 napos karantént lehúzó személyt, hogy tényleg úgy engedjük már ki, hogy biztosan nem fertőz. Végül is 1 teszt lett belőle csupán.
Szerinted mindenki aki 14 napot töltött a 4 fal között szigorú karanténban, olyan "lelkes" lesz hogy a tesztelést forszírozza a saját lelkiismeretének a megnyugtatására?
Egyébként régiós szinten 1M főre vetítve, hasonló a roman, lengyel és görög adattal. A szlovák is picivel van előrébb. Az ukrán, szerb, Balkán lefelé rosszabb.
Ennek mi értelme van??? :confused:
Szerintem addig ne nagyon döngessük a mellünket, amíg a fentebb leírt tesztelési anomáliák előfordulhatnak. Márpedig számos példa van rá már a sajtóban, ha esetleg az én példám nem lenne elég informatív.
Ez milyen új protokoll, hogy feloldó teszt nélkül lesz a beteg negatív? Viszont ez ellentmond annak a verziódnak, hogy azért van több teszt kevés pozitivitással, mert sok a feloldó teszt. Vagy rosszul követtelek?
A beteg nem a feloldó teszttől lesz negatív, csak feloldó teszt nélkül szűnik meg a karantén korlátozása. Nem ugyan az!
Ezért írtam, hogy ez egy vadonatúj protokoll (akkor hallottam először, miközben írtam a hozzászólást). Hivatalosan, ha lemegy a 14 nap, akkor szabadulsz. So long! És az a vicces, hogy az új protokollok 2-3 naponta jönnek ki. Ezért van az, hogy a járványüggyel foglalkozók sem tudják, hogy éppen mi a stájsz.
Én ugy tudom, hogy most a gyanús új itthoni eseteket a mentősök gyorstesztelik. Van ismerősöm akinél igy jártak el. Ez a teszt egyébként nem jelenik meg a közölt statisztikában, ahogy a magán PCR teszt sem.
Háát a gyorsteszteknek nem véletlenül van meg a rossz hírük... :(
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a magán PCR teszt nem kerül bele a statisztikában. Szerintem per pillanat (a különleges jogrend miatt is) de normál körülmények között is a magánlabornak is jelentési kötelezettsége kell legyen a hatóságok felé. Pozitív teszt esetén 1000%, hogy bekerül a rendszerbe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 943
113
Leírtam neked. Ha már a gyanús esetek mindegyikét, amit a háziorvos előjegyez, mint "Covid gyanús esetet" még az otthon levés állapotában letesztelnék, és nem gyorsteszttel, hanem PCR-rel, akkor amikor be kell menni a kórházba mert súlyossá válik a helyzet, akkor a kapuban bemondja az beteg, hogy diagnosztizált Covid pozitív akkor nem kerül intermedier osztályra, hanem egyből megy a "vörös zónába". Ezzel drasztikusan lehetne csökkenteni az olyan betegek fertőződésének veszélyét, akik különben mondjuk egy agyvérzéssel, vagy vakbélgyulladással kerülnek a kórházba. Mert bármilyen furcsa is, nem csak Covid-19 fertőzöttet kezelnek a magyar egészségügyben.
.
Ezt értettem elsőre is, tök logikus!

Nyilvánvalóan kapacitási probléma!
Volt erről vmi hivatalos info, hogy mennyi a napi kapa? 3.000 volt a max, amit láttam. De az is csak egyszer. Szal a kapacitás sincs kihasználva? Warum?

Ennek mi értelme van??? :confused:
Szerintem addig ne nagyon döngessük a mellünket, amíg a fentebb leírt tesztelési anomáliák előfordulhatnak
Semmilyen melldöngetés, csak tényként leírtam. Tesztelési anomália, mindenhol van, csak nekünk elsősorban Mo. - ról van infó. Ausztriában is előfordul, hogy gyanús esetet negyedszeri könyörgésre tesztelnek. Belgiumban meg gyanús de enyhe eseteket abszolút nem, közvetlen kontaktot meg csak karanténoznak. A svédek nem különben.
Szal a rendkívüli helyzet, mindenhol okoz zavart. Most az olasz-spanyol-francia KO-t nem is említem.

Hivatalosan, ha lemegy a 14 nap, akkor szabadulsz.
De a végén most van kötelező teszt oder nincs? Vagy korábban volt, most meg nincs? Még mindig nem értem! Bocsi! :)

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a magán PCR teszt nem kerül bele a statisztikában."
Alapból tuti nem kerül bele, ezt többször olvastam, de pozitivitásnál sem hiszem. A győri polgi pozitiv magántesztje kapcsán, nem emelkedtek a megyei hivatalis adatok, csak napokkal később az állami tesztnél. De ez lehet azóta valtozott.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Most mondok egy faszább példát. Fehérváron minden család kapott 2 maszkot, majd 3-5 nap múlva jött a kötelező húsvéti utcai viselési rendelet.

Egyébként 99%-ban, aki akart az már tudott szerezni.
Te miről beszélsz?
Abba nem gondolnak ostoba emberek bele, hogy a kijelentéseikkel a fórum üzemeltetőit hozzák kellemetlen helyzetbe! o_O
A hvg és a 444 cikk írói nem így érzik amikor riógatásukkal klikk vadászatra használják fel az újságírói tudásukat. A hvg hozzászólásában beírt fórumozok sem nagyon rettegnek attól hogy lecsap rájuk a törvény.o_O
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and LMzek 2.0