Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ez manipulatív félre magyarázás! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ki mondta, hogy az egész országot teszteljék???!!!

1. Sehol sem tesztelik az egész lakosságot.
2. Senki nem is követeli ezt.
3. Ha döntéshozó lennék akkor sem akarnék lehetetlent, de nem is beszélnék mellé.
4. A gyorstesztek problémáit mindenki ismeri.

A tesztek jelentősége az, hogy nagyobb számú minta alapján reálisabb képet lássanak a helyzetről, idejében felderítsék az esetleges gócpontokat, valós képet kapjanak a terjedés sebességéről, és lássák azt is, ha már végre kezd alábbhagyni, vagy tetőzni a folyamat.

Szóval ne másolgass ide olyat ami nem ide tartozik, mert nem erről beszélünk. :confused:

Akárhány tesztet végeznek, a feltárt esetek aránya nagyjából konstans, 3-4 %! Hetek óta nem változik érdemben!
Ráadásul úgy, hogy értelemszerűen nagyobb a merítés abból a körből, akik már igazoltan koronapozitívval voltak szoros kontaktusban!
Jó lenne ezt is szem előtt tartani, mielőtt teljesen alávetjük magunkat a tömegmanipulációnak!
(Egyébként meg az influenza vírus is folyamatosan jelen van az emberi szervezetben, nem véletlenül van velünk szezonról-szezonra.)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Nagyon köszönöm a politikailag semleges adatokat! (találomra innen https://www.worldometers.info/coronavirus/
, remélem nem sorosista)
Tényleg gyökeresen más, ide is rakom a helyes adatokat a szomszédainkkal összevetve:
Szerbia: 1,9%
Szlovákia: 0,9 %
Románia: 5 %
Magyarország: 8,9 %

Nézd meg jól még egyszer hátha rájössz....o_O
koronavirus2-364218.png

Benne van a kulcs-szó; NYERS halálozási ráta!
(a gyógyultak aránya is emiatt csak ~12% eddig)
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Látom itt te is csak trollkodsz, de akkor még egyszer: Ne csak ezt az egy számot nézd! Van ott még néhány ezen kívül is. Köszi!

Akkor most mit szeretnél? A portfólió adatsorát nem akartad elfogadni a mortalitásról. Nem találtál sehol sem más számokat (hogyan?). Akkor szerinted ne nézzük ezeket, nézzünk olyat ami szebb? Pl: javul az időjárás, azok biztos jobb adatok, hisz tavasz van?
Miért is trollkodom? Betettem egy újságcikket, valakiknek nem tetszik, a tényeket cáfolni nem tudják,
tehát akkor ÉN TROLLKODOM???
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
448
1 474
93
Nagyon köszönöm a politikailag semleges adatokat! (találomra innen https://www.worldometers.info/coronavirus/
, remélem nem sorosista)
Tényleg gyökeresen más, ide is rakom a helyes adatokat a szomszédainkkal összevetve:
Szerbia: 1,9%
Szlovákia: 0,9 %
Románia: 5 %
Magyarország: 8,9 %

Nézd meg jól még egyszer hátha rájössz....o_O
koronavirus2-364218.png
No akkor egyezzünk meg egy komment erejéig, hogy a https://www.worldometers.info/coronavirus/ a fő obiektív, elfogadott forrásunk.
Ugye a térképed szerint mondjuk Románia sokkal jobb helyzetbe van mint Magyarország. Ok, akkor nézzük az általad is elfogadott oldal adatait:
Légyszíves próbáld meg úgy rendezni a táblázatot, hogy Románia jobb számokkal szerepeljen mint Magyarország. Megsúgom: egyedül a tesztek abszolút száma és a meggyógyultakban jobbak ( ezek mind nominálisan értendőek ), 2x nagyobb népesség 2x annyi tesztelés ( + náluk egy csomó olasz és spanyol vendégmunkás jött haza azt ne feledjük ). De ha a tesztet 1M népességre nézünk akkor kb egyenlő (lsd. táblázat ), illetve a gyógyultakat arányítsuk a megbetegedettek számához ( nem tudnak többen kigyógyulni mint ahányan lebetegednek elv alapján ) akkor biza ebben is jobban állunk.
A statisztikával lehet játszani kedvünk szerint, eddig 10M virológus országa voltunk, most 10M statisztikus országa hirtelen, ennyi erővel az olaszoknál számoljuk a halottakat a gyógyultak közé ( mint Peruban vagy hol ), s máris milyen ügyesek ezek az olaszok, mindent ki lehet hozni csak akarni kell!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Akkor most mit szeretnél? A portfólió adatsorát nem akartad elfogadni a mortalitásról. Nem találtál sehol sem más számokat (hogyan?). Akkor szerinted ne nézzük ezeket, nézzünk olyat ami szebb? Pl: javul az időjárás, azok biztos jobb adatok, hisz tavasz van?
Azt írtam, hogy tedd mellé a többi számot is, és ne csak egy negatív statisztikán pörögj oldalakon keresztül.
Miért is trollkodom? Betettem egy újságcikket, valakiknek nem tetszik, a tényeket cáfolni nem tudják,
tehát akkor ÉN TROLLKODOM???
Egy ellenzéki újság kiemelt egyetlen mutatót amire te lecsaptál, mintha az lenne az összes mutató közül a legfontosabb.
Talán ha szánnál rá pár percet, akkor biztos találnál más számokat is, amik szintén tények, de soha nem fogja lehozni az ellenzéki média. Persze azokkal nem lehetne ilyen jót trollkodni. Hehe!
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Higgyétek el hetek óta nézem a számokat, egy kérdésre keresem a választ: miért tűnik úgy, hogy nálunk többen halnak meg mint máshol (arányaiban), és ne az olasz, spanyol, brit helyzethez nézzétek, mert szerintem a mi helyzetünk inkább a szomszédos országokéhoz hasonló.
Azért mondtam, hogy minden válasz rossz, mert valamivel baj van. Vagy a betegek számával vagy az ellátás hatékonyságával. Vagy van valami egyéb különös ok?
Nem hiszem, hogy a román vagy szerb egészségügyi rendszer jobb.
De ezek a számok már tendenciát mutatnak, és érdekel a válasz. Viszont nem hiszem, hogy ebbe napi politikát kellene belevinni..... és csak baloldali vagy csak jobboldali válasz van....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 701
55 584
113
Ausztria:
Kórházban: 909
Intenziven: 227
Halottak: 431
Pozitivan tesztelt mai napig: 14562
Gyógyult: 9704
Utolsó 24órában tesztelt: 6456

És elkezdtek lazitani ezen a héten. Maszkot kell viselni nyilvános közlekedésben, üzletekben, távolságtartàs.
Egyetemek bezàrva októberig. Iskolák legalább május közepéig. Minden nagyobb nyári rendezvény lemondva.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Azt írtam, hogy tedd mellé a többi számot is, és ne csak egy negatív statisztikán pörögj oldalakon keresztül.

Egy ellenzéki újság kiemelt egyetlen mutatót amire te lecsaptál, mintha az lenne az összes mutató közül a legfontosabb.
Talán ha szánnál rá pár percet, akkor biztos találnál más számokat is, amik szintén tények, de soha nem fogja lehozni az ellenzéki média. Persze azokkal nem lehetne ilyen jót trollkodni. Hehe!
Ami nem állami vagy pártközeli az már ellenzéki? Nagyon szűken látod a világot. Itt a mortalitásról volt szó, semmi másról. Ezek tények. Ha a nyilvántartott esetek számáról lenne térkép, nyilván tök jól nézne ki, de hát azt sem igen propagálják valamiért, pedig tök jók lennénk benn....;)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A portfóliós cikk címe és első mondata tényleg nagyon erős csúsztatás. Ha valaki nem olvassa tovább csak ránéz a statisztikára azt úgy ahogy van félreinformálták. Viszont abban a pár sornyi szösszenetben ha végig olvassa az ember végül normálisan leírják, hogy mit láthatunk a térképen. Mondjuk szerintem ezt kár volt kirakni a portfóliónak, ez nem ért meg egy cikket, teljesen fölösleges statisztika, haszna, értéke nincs.

Amúgy lehet, hogy tévedek, de a portfóliót miért hívjátok ellenzéki oldalnak, az többé kevésbé objektív szokott lenni, nem? Én szoktam olvasni amikor van rá időm, és már sokszor voltak rajta a kormányt dicsérő cikket is főleg gazdasági oldalról.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
448
1 474
93
Higgyétek el hetek óta nézem a számokat, egy kérdésre keresem a választ: miért tűnik úgy, hogy nálunk többen halnak meg mint máshol (arányaiban), és ne az olasz, spanyol, brit helyzethez nézzétek, mert szerintem a mi helyzetünk inkább a szomszédos országokéhoz hasonló.
Azért mondtam, hogy minden válasz rossz, mert valamivel baj van. Vagy a betegek számával vagy az ellátás hatékonyságával. Vagy van valami egyéb különös ok?
Nem hiszem, hogy a román vagy szerb egészségügyi rendszer jobb.
De ezek a számok már tendenciát mutatnak, és érdekel a válasz. Viszont nem hiszem, hogy ebbe napi politikát kellene belevinni..... és csak baloldali vagy csak jobboldali válasz van....
A táblázat alapján mi a világátlag alatt vagyunk elhalálozásban ( 1M népességre nézve ). A szomszédos országok közül Szerbia, Szlovákia és Horvátország áll jobban. Ezek közül nem hinném, hogy ellátás szempontjából jobb tudást/körülményt tudna bármelyik nyújtani ( annyival, hogy ez a statisztikában látható különbségeket produkálja ).
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Mert ugyanazok a számok vannak bent. Az abszolút szám tök jó, szinte alig van eset. De ha nagyon szögletesen nézem statisztikailag fele, negyed akkora esélye van nálunk egy idősnek élve kijönni a kórházból, mint a térség többi országában. Nem akarok válogatni és nekem tetsző adatokat kiszedni. Nem akarok abba az illúzióba kapaszkodni, hogy nálunk kevesebb beteg van, mint máshol, ha közben meg jóval többen halnak meg, mint máshol.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 769
113
Többnyire megbecsülték a saját vérrokonaikat, és ez az időszámítás alatti időkben is általános volt. Ma meg bedobták a kukába ezt az elvet az ultraliberalizmus és ultrafeminizmus "dicső eredményeként". Gondolom ezzel is egyetértesz. Egyedül akar gyereket, ezzel kiirtja a saját gyereke családját, annak tudta és beleegyezése nélkül, például... A mai világ elkorcsosult, az erkölcsök, az emberek, a társadalmak. Amúgy ezt előre megmondták hogy be fog következni, azt is hogy ez ebben az időszakban lesz. (vannak akik jóval hosszabb modellekkel és tudással rendelkeznek az emberiségnél, ez tény ;)) De ebbe a témába még véletlenül sem mennék bele. Ami ide tartozik azt szerintem már leírtam. :) (más topicban sem akarok erről eszmét cseréni,. engem nem zavar ki mit hisz, elég nekem amivel én tisztában vagyok, nem akarok senkit sem meggyőzni sem vitázni vele)

Szeeintem elképesztően naív, ideologizált kép él benned.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Szerinted akkor minden kafa?
Ha valaki neked nem tetsző adatot közöl, az csal. Kemény érv.....
A szlovákok csalnak, a románok, szerbek csalnak, mindenki csal, mi meg tisztán játszunk?
Ugyan már királylány....
Nagyon részrehajló vagy, mindenbe politikát látsz.
A számok makacs dolgok, ezeket megmagyarázni nagyon nem lehet. Ugyanis minden lehetséges válasz a magas halálozásra valakinek kellemetlen.
Na ezért kellene tárgyilagosnak maradni, és nem napi politikát belevinni a nem tetsző adatokba.....
A teszt nem megállítja a vírust, hanem reálisabb képet ad a valós helyzetről, az adatok pedig segítik a döntéshozókat a járvány megfékezésében. Ha valaki nem szeretné a valóságot megismerni vagy nyilvánosság elé tárni, az persze vitatja, meg bagatellizálja a teszt jelentőségét.... Ne állj be közéjük.
Gondolom erre céloztál a "tesztmániással". Én például "prevenciómániás", meg "higiénia mániás" lehetek a szemedben, ha elkerülöm a zsúfolt helyeket, vagy többször mosok kezet. Ha ez valakinek nem tetszik akkor meg biztos baloldali leszek, vagy "lemandinereznek".
Ez nem politikai fórum, maradjunk a számoknál, meg a kulturált véleménynyilvánításánál.
Leírtam mindent. Értelmezd.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Ez manipulatív félre magyarázás! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ki mondta, hogy az egész országot teszteljék???!!!

1. Sehol sem tesztelik az egész lakosságot.
2. Senki nem is követeli ezt.
3. Ha döntéshozó lennék akkor sem akarnék lehetetlent, de nem is beszélnék mellé.
4. A gyorstesztek problémáit mindenki ismeri.

A tesztek jelentősége az, hogy nagyobb számú minta alapján reálisabb képet lássanak a helyzetről, idejében felderítsék az esetleges gócpontokat, valós képet kapjanak a terjedés sebességéről, és lássák azt is, ha már végre kezd alábbhagyni, vagy tetőzni a folyamat.

Szóval ne másolgass ide olyat ami nem ide tartozik, mert nem erről beszélünk. :confused:
Na, én ezt itt befejezem. Értelmetlen vita. Csaó.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
No akkor egyezzünk meg egy komment erejéig, hogy a https://www.worldometers.info/coronavirus/ a fő obiektív, elfogadott forrásunk.
Ugye a térképed szerint mondjuk Románia sokkal jobb helyzetbe van mint Magyarország. Ok, akkor nézzük az általad is elfogadott oldal adatait:
Légyszíves próbáld meg úgy rendezni a táblázatot, hogy Románia jobb számokkal szerepeljen mint Magyarország. Megsúgom: egyedül a tesztek abszolút száma és a meggyógyultakban jobbak ( ezek mind nominálisan értendőek ), 2x nagyobb népesség 2x annyi tesztelés ( + náluk egy csomó olasz és spanyol vendégmunkás jött haza azt ne feledjük ). De ha a tesztet 1M népességre nézünk akkor kb egyenlő (lsd. táblázat ), illetve a gyógyultakat arányítsuk a megbetegedettek számához ( nem tudnak többen kigyógyulni mint ahányan lebetegednek elv alapján ) akkor biza ebben is jobban állunk.
A statisztikával lehet játszani kedvünk szerint, eddig 10M virológus országa voltunk, most 10M statisztikus országa hirtelen, ennyi erővel az olaszoknál számoljuk a halottakat a gyógyultak közé ( mint Peruban vagy hol ), s máris milyen ügyesek ezek az olaszok, mindent ki lehet hozni csak akarni kell!
A Hopkins már lazán nem nézi a gyógyultakat.