Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
A portfóliós cikk címe és első mondata tényleg nagyon erős csúsztatás. Ha valaki nem olvassa tovább csak ránéz a statisztikára azt úgy ahogy van félreinformálták. Viszont abban a pár sornyi szösszenetben ha végig olvassa az ember végül normálisan leírják, hogy mit láthatunk a térképen. Mondjuk szerintem ezt kár volt kirakni a portfóliónak, ez nem ért meg egy cikket, teljesen fölösleges statisztika, haszna, értéke nincs.

Amúgy lehet, hogy tévedek, de a portfóliót miért hívjátok ellenzéki oldalnak, az többé kevésbé objektív szokott lenni, nem? Én szoktam olvasni amikor van rá időm, és már sokszor voltak rajta a kormányt dicsérő cikket is főleg gazdasági oldalról.
Jaj, istenem, vajon miért. De nem az ellenzéki oldal miatt dobtam hátast, hanem amit FOLYAMATOSAN leírnak rajta. Most éppen a tesztelés a sláger, de korábban miért ekkor, miért nem ezt, miért így, stb. volt a lemezjátszón náluk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Tesztek száma 1 milla lakosra vs halottak száma vs 1m főre vetítve a halottak száma (mondom, nálunk 3k körüli a laborkapacitás):

18,344 SLO vs 61 vs 29 - fsz: 1,268
14,409 CZE vs 170 vs 16 fsz: 6,437
6,311 SLK vs 8 vs 1 fsz: 977
4,910 CRO vs 35 vs 9 fsz:1,791
4,467 POL vs 318 vs 8 fsz: 8,214
4,460 ROM vs 400 vs 21 fsz: 8,067
4,305 HUN vs 156 vs 16 fsz: 1,763
3,373 SER vs 103 vs 12 fsz: 5,318
2,663 BUL vs 40 vs 6 fsz: 825

Miért is kozmetikázunk akkor?
Kiszedtem mindent korábban.

De beírom a svédeket is, már amit egy ideig mutattak:
7,387 SWE vs 1,333 vs 132 fsz: 12,540 (papíron)

tesztek száma összesen: 74,600
tesztek száma összesen HUN: 41,590
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szeeintem elképesztően naív, ideologizált kép él benned.
Akkor is voltak gazemberek, azóta is vannak, nem kéne kisarkítani mindent. Ja, pld. egy villanyoszloppal bármit bármit elhitethetsz, de velem nem. Amúgy ha nem lettek volna ilyen történetek, nem lettek volna ilyen történeteket elmesélő csontvázak sem. javaslom, hogy gyűjtsed be őket, hogy ne legyen ilyenre bizonyíték. Nem te lennél az első, sem a második, csak a sok százezredik, akik szeretik átírni még azt a történelmet is, amiről bizonyítékok mutatják meg, hogy úgy volt. A szomszéd faluban ettől függetlenül akár ki is nyírhatta a betegeket, sérülteket, öregeket, mert esetleg egy idióta volt. Ilyen történetekről is mesélnek kisebb tömegsírok, ilyenek is voltak. Te viszont a saját szád íze szerint sarkítasz mindent, és a "jól bevált" egymondatos beszólásokkal operálsz. :D:D Fejezd be légyszíves ezt a faxságodat. A vitákhoz (kötözködéshez) meg keress egy villanyoszlopot, az mindent elhisz neked és türelmes is, nem is szól vissza. :rolleyes::):p (a gémeskút még bólogatni is tud neked)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Kis statisztika:

01chart.png


Itt majd a Pesti utat "zárthelyi " kategóriára fogom cserélni, ahogy a többi otthon adata is megjelenik, mert a Pesti út csak egy volt a feltehetően több tucatni helyből, ahol hamarosan tömeges fertőzés és azt követő halálozás fog fellépni:
01chartb.png


02chart.png


03chart.png


A számok, itt látható, hogy az összes fertőzött korrigált becslését az intenzív ellátást igénylőkre alapozom (korrigálatlan szimplán egy halottra jutó 220-250 fertőzött hozzávetőleg), egyelőre minden negyediket hozzászámítom a halottakhoz, aztán ahogy lesz statisztikánk arról, hogy az intenzívre kerülők hány százaléka nem jön ki onnan élve, majd korrigálom ezt az arányt::
04stat.png


És jövő héttől lesz érdekes, mert elvben akkor lassan meg kell jelennie a halálozási statisztikában a kijárási korlátozások hatásának. Az átlagos lappangási időszak hat nap és kettőtől-tizenegy napig terjed a szóródás java. Az első tünetektől a halálozásig terjedő időszak átlagosan tizennégy nap, amelynek a szóródása tíztől negyvenegy nap, míg a hetven évnél idősebbeknél hattól tizenkilenc nap. Szóval legkorábban április első hetének a végén kezdődhetett az a hatás, ami csökkenteni fogja a halálozást, de alapvetően és érzékelhetően e héttől jelenhet ez meg a halálozási statisztikában.

Nos, ha megnézzük a napi növekedési ütemeket és az ötnapi átlagokat is, akkor ez már elvben megjelent és a korlátozó intézkedések működnek. De ne kiabáljunk javulást pár nap kilengése alapján, mert az reménykedés lenne és okos ember nem reménykedik, hanem számít! Majd a hónap végén meglátjuk, hogy tényleg jobban álltunk e már a hónap közepén!


Van, hogy nem szeretem, mikor igazam van: a Karácsony-féle "tömegközlekedés" is ide vehető, mint korrekció. Szerintem kb. 8-15 fős induló halálesettel : döntően a "tömegközlekedők" idős rokonai, szomszédai :( / :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Ez viszont:

"Fontos döntés az Európai Parlamentben – Tegnap és ma délelőtt arról tárgyaltunk az Európai Parlamentben, hogy szabadítsanak fel pénzeket a válsághelyzet kezelésére, az emberek és a veszélyben lévő munkahelyek, vállalkozások védelmére. Csak együtt, európai összefogással lábalhatunk ki a válságból. Sajnos, immár egész Európában látják, hogy a legtöbb kormánnyal ellentétben a Fidesz rendszere nem megoldani akarja a válságot, hanem nyerészkedni próbál rajta. Ezt a viselkedést a civilizált világban nem tűrik. Ezért az összegek felszabadítása mellett az is bekerült az elfogadott szövegbe, hogy Orbán politikája elfogadhatatlan. A 27 országból, köztük Közép-Európából is érkezett képviselőkkel együtt én is megszavaztam az indítványt. Segítséget és támogatást a magyar embereknek, büntetést a korrupt tovajoknak! Én ezért dolgozom."

Szerintetek normálisak? Ilyet beletenni? Amúgy Gyöngyösi ...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Ez viszont:

"Fontos döntés az Európai Parlamentben – Tegnap és ma délelőtt arról tárgyaltunk az Európai Parlamentben, hogy szabadítsanak fel pénzeket a válsághelyzet kezelésére, az emberek és a veszélyben lévő munkahelyek, vállalkozások védelmére. Csak együtt, európai összefogással lábalhatunk ki a válságból. Sajnos, immár egész Európában látják, hogy a legtöbb kormánnyal ellentétben a Fidesz rendszere nem megoldani akarja a válságot, hanem nyerészkedni próbál rajta. Ezt a viselkedést a civilizált világban nem tűrik. Ezért az összegek felszabadítása mellett az is bekerült az elfogadott szövegbe, hogy Orbán politikája elfogadhatatlan. A 27 országból, köztük Közép-Európából is érkezett képviselőkkel együtt én is megszavaztam az indítványt. Segítséget és támogatást a magyar embereknek, büntetést a korrupt tovajoknak! Én ezért dolgozom."

Szerintetek normálisak? Ilyet beletenni? Amúgy Gyöngyösi ...
Tudnék mesélni róluk. Pár éven keresztül megkérdezték a véleményem erről-arról. Maradjunk annyiban, hogy a családtámogatási javaslatokat majdnem 100%-ban a kormány már megvalósította. A mostani intézkedései a kormánynak meg annyira "későn meghozott és elmaradott, rossz, stb", hogy az agyon fényezett Svájc örülne hasonlónak. Komolyan nem értek néhány embert, akik szövegértelmezési (vagy elfogultsági) okokból csak "fikázni" képesek. Apropó....van itt néhány mérnök "géniusz". Lehet követni a jó példát és tervezni BÁRMI hasznosat, ami segít a járvány ellenében (lélegeztetőgép pl.:). De nem ér grabcad-ról lerántani :D
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Akárhány tesztet végeznek, a feltárt esetek aránya nagyjából konstans, 3-4 %! Hetek óta nem változik érdemben!
Ráadásul úgy, hogy értelemszerűen nagyobb a merítés abból a körből, akik már igazoltan koronapozitívval voltak szoros kontaktusban!
Jó lenne ezt is szem előtt tartani, mielőtt teljesen alávetjük magunkat a tömegmanipulációnak!
(Egyébként meg az influenza vírus is folyamatosan jelen van az emberi szervezetben, nem véletlenül van velünk szezonról-szezonra.)

Olvastad pocshuszar beszamolojat 1-2 oldallal ezelott? Az igazoltan koronavirusosok csaladjat nem tesztelik, nekem az jott le belole. Esetleg ha vegig fogjak teszteli az idosotthonokat, na az mondjuk az amit te emlitettel, a nagyobb merites a koronavirusos korbol..
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 353
113
Rajtunk kívül Németországban, Svédországban és Lengyelországban sincs időbeli korlátja a veszélyhelyzetnek, de az első kettőt valahogy nem vette észre az Európai Parlament
https://888.hu/amerika-london-pariz...ettot-valahogy-nem-vette-eszre-az-eu-4243164/

:D
Sokszor felmerül a kettős mérce, itt is tetten érhető, de azért azt is meg kell említeni, hogy a Fidesz/KDNP-nek kétharmada van, tehát ezek a kétharmados garanciák nem jelentenek sokat. Bármit megszavazhatnak, amit akarnak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Sokszor felmerül a kettős mérce, itt is tetten érhető, de azért azt is meg kell említeni, hogy a Fidesz/KDNP-nek kétharmada van, tehát ezek a kétharmados garanciák nem jelentenek sokat. Bármit megszavazhatnak, amit akarnak.
Na oké, de pont azért kérték azt, hogy legyen, mert te pl. honnan tudod, hogy lesz-e még parlament júniusban kétharmaddal? Egyáltalán nem dől-e ki a fél parlament addig? És akkor majd politikai döntésben minden hülyeség közbejön, mint a kvóta kapcsán, és a végén egy új kétharmad kell hozzá, hogy valamit megszavazzon? Tényleg ez kell az országnak? Hogy döntésképtelen maradjon, esetleg ne működjön? A járvány kellős közepén?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Nem hiszem, hogy mindenki csal, mi meg egyedül becsületesek vagyunk, azért ilyen szar a mortalitás. A térkép magáért beszél. Az okokat lehet vizsgálni, de egyik lehetséges válasz sem vet ránk jó fényt...
Nem mki csal, hanem a statisztika torzíthat.
Kevés infónk van a többi adatról.
De pl. Egy érdekesség.
Belgium, Vallónia.
Annyi a beteg és a halott, hogy az idősotthonok korábban nem tesztelt halottait nincs kapacitás vizsgálni, mi okozta a tüdőgyulladásuk és a haláluk. Népességre a mi kategóriánk, de a napi 1.000-3.000 új beteg hetek óta ennyire leköti a kapacitásokat. Így is van napi 300-500 új igazolt koronás halott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Olvastad pocshuszar beszamolojat 1-2 oldallal ezelott? Az igazoltan koronavirusosok csaladjat nem tesztelik, nekem az jott le belole. Esetleg ha vegig fogjak teszteli az idosotthonokat, na az mondjuk az amit te emlitettel, a nagyobb merites a koronavirusos korbol..
De ez sem egyedülálló magyar intézkedés. Ismerek osztrák és belga példákat is. Nincs teszt csak karantén.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Van, hogy nem szeretem, mikor igazam van: a Karácsony-féle "tömegközlekedés" is ide vehető, mint korrekció. Szerintem kb. 8-15 fős induló halálesettel : döntően a "tömegközlekedők" idős rokonai, szomszédai :( / :mad:
Ezt remélem büntetőjogi felelőséged teljes tudatában is el kell majd ismételned egy bírósági tárgyaláson.
És remélem ezt adatokkal is alá fogod tudni támasztani! o_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Esetleg ha vegig fogjak teszteli az idosotthonokat, na az mondjuk az amit te emlitettel, a nagyobb merites a koronavirusos korbol..
Ez vagy 50-60 ezer ember vizsgálatát jelentené, kétszer. Ennél sokkal jobb megoldás, ha az intézménybe érkezőket automatikusan elkülönítik 2 hétre. Sokkal olcsóbb is és nem köti le fölöslegesen a laborkapacitásokat.