VAKCINA hírek
Egyenlőre csak a magyar sajtóból szemlézve.
2020. 06. 10. PHARMINDEX Online
Civil önkénteseket is elkezdett felkészíteni a Covid-19 elleni vakcina klinikai tesztelésére az orosz hadsereg - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
A tárca szerint az első ötvenfős, katonákból álló önkéntescsoport június 4. és 9. között kezdte meg a tesztelést megelőző kéthetes kórházi karantént. Kedden a civil önkénteseket is elhelyezték a Nyikolaj Burdenko katonai klinikán.
Szergej Sojgu védelmi miniszter május 26-án azt ígérte Vlagyimir Putyin elnöknek, hogy a vakcina klinikai tesztelése július végére zárul le.
Oroszországban hét kutatóközpont foglalkozik a Covid-19 elleni vakcina kifejlesztésével. Hat szérumon a novoszibirszki Vektor, kettőn a Biocard dolgozik. (
ezek téves részinformációk, ennél jóval több vakcina fejlesztés folyik, és legalább 9 fejlesztés nevesíthetően is megjelent már az orosz sajtóban (a Zvezda cikkeiben)(cégnevekkel - 6 VEKTOR lab. és 3 egyéb cégek))
Május 22-én vált ismertté, hogy a katonai kutatókkal együttműködő Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet (NICEM) munkatársai elsőként és nem hivatalosan önmagukon próbálták ki az ott kifejlesztett vakcinát. (mellékhatások náélkül)
Koronavírus - Civileken is teszteli vakcináját az orosz hadsereg
2020. 06. 07. Világgazdaság
Kína „globális közkinccsé” tenné az új típusú koronavírus elleni oltóanyagot, amikor a vakcina sikeres kutatást és klinikai teszteket követően készen áll majd az alkalmazásra – jelentette ki Vang Cse-kang kínai tudományos és technológiai miniszter vasárnapi sajtótájékoztatóján Pekingben.
A miniszter hangsúlyozta továbbá, hogy
"szorosabb nemzetközi együttműködésre lenne szükség az oltóanyag-fejlesztés, a klinikai tesztek, valamint a vakcina alkalmazásának terén."
A kínai kormányzat kommunikációs irodája vasárnap úgynevezett fehér könyvet adott ki, amelyben Peking a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos állásfoglalását ismertette,
tagadva azt a vádat, miszerint a kínai hatóságok késleltették volna a járvány kezdeti szakaszában a nemzetközi közösség tájékoztatását.
Bár a fehér könyvben nem esik szó róla, de megfigyelők szerint a dokumentum válasz lehet arra a január 3-án az AP amerikai hírügynökség által közzétett jelentésre, miszerint Kína több mint egy hétig nem bocsátotta a WHO rendelkezésére a vírus genetikai térképét, miután azt már három különböző kormányzati laboratórium is megfejtette.
Az AP az Egészségügyi Világszervezet januári belső üléseiről készült felvételek alapján továbbá azt írta:
Kína ezt követően még legalább két hétig vonakodott megosztani a WHO-val a betegek részletes adatait.
Az AP szerint miközben a világszervezet nyilvánosan dicsérte Kínát a koronavírus-járványra adott gyors válasza, nyitottsága és készséges együttműködése miatt, a színfalak mögött valójában jelentős frusztrációt okoztak a késések és hiányos információk.
Kína közkincsé tenné a vírus elleni vakcinát
2020. 06. 08. Travelo (MTI)
Eddig 51 ezer koronavírus-szűrést végzett a négy hazai orvosképző – ezt Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a klinikai járványelemző munkacsoport vezetője mondta hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a maszk hordása zárt térben még mindig fontos, hiszen naponta átlag húsz új esetet regisztrálnak, és minden egyes eset mögött lehetnek olyanok, akik kevés tünettel rendelkeznek, így betegségüket nem bizonyítják. A betegek tíz százalékát jelentő szuperfertőzők pedig akár százakat is megfertőzhetnek.
A rektor elmondta, van esély arra, hogy novemberre elkészül a védőoltás, miközben hozzátette:
A vakcina valószínűleg a 65 felettieknek, a betegségeik miatt rizikócsoportba sorolandóknak, a kórházi dolgozóknak és az idős-otthonok személyzetének lesz kötelező.
NOVEMBERRE ELKÉSZÜLHET A KORONAVÍRUS ELLENI VÉDŐOLTÁS – KIDERÜLT, KINEK LESZ KÖTELEZŐ
2020. 06. 07. HVG
A
The Lancet című lap számolt be arról, hogy a kínai kutatók által kifejlesztett vakcina jól reagált a vírusra. A cikket az
Orvostovábbképző Szemle Onlineszúrta ki. Azt írják, Wei Chen professzor és munkatársai beszámoltak arról, hogy a COVID-19 fertőzés elleni vakcina kifejlesztése közben korábban még soha nem tapasztalt buktatókkal szembesültek, ezért az elért immunválasz nem szükségképpen jelenti egyben azt is, hogy a vakcina emberek számára is védelmet nyújt majd a vírussal szemben.
Az eredmények mindenesetre ígéretesek, de hosszú még az út addig, míg a mindennapi gyakorlatban is használható oltóanyag lesz a kezünkben - mondták. Jelenleg több mint 100 vakcinajelölttel folynak tesztelések szerte a világban.
Azért arra figyelmeztetnek, hogy korai még biztosra menni a megelőzést illetően.
Kínai kutatóknak sikerült gyors immunválaszt előidézniük egy koronavírus elleni vakcinával
2020. 06. 08. Klubrádió (a cikk lejátszható hanganyagot tartalmaz)
Akár egy évbe is telhet, mire elkezdődhet a tömeges oltás, annak ellenére, hogy 4-5 kísérlet a vakcina kifejlesztésére már klinikai fázisban van. Az óvintézkedéseket be kell tartani.
Nincs még itt a pezsgőbontás ideje, sokkal inkább a felkészülés időszakát éljük. Továbbra is fontos a távolságtartás, a maszk viselése, a kézmosás és fertőtlenítés. Még mindig nem nulla az új megbetegedések száma naponta, a járvány fellángolásának nagy a veszélye. A nyári meleg segíthet, de csak abban, hogy lassíthatja a vírus terjedését, a többi az embereken múlik.
Minderről Jakab Ferenc virológus, a Pécsi Tudományegyetem professzora beszélt az Esti gyorsban. Elmondta azt is, hogy a világ számos tudományos műhelyében dolgoznak a vakcina kifejlesztésén. Négy-öt kísérlet már klinikai fázisban van, ami azt jelenti, hogy egészséges embereken próbálják ki a szert.
(
Megj.: Figyelem ! A "4-5 kísérlet a vakcina kifejlesztésére már klinikai fázisban van" nem felel meg a valóságnak ! Csak az általam rendszeresen hozott WHO hivatalos vakcina jelentés is 10 humán teszt alatt álló (III. fázisú teszteleések) vakcina jelöltről ad
HIVATALOSAN hírt ! )
Koronavírus – Nem vagyunk túl rajta!
2020. 06. 06. Keszi Channel
Ebben a hírben röviden egy magyar és
egy angol BCC hírre (2020. 06. 05.) hivatkozva újabb 2 millió Oxfordi vakcina jelölt (mert több is van belőle) előzetes gyártásáról kötött megállapodásról és annak szereplőiről és anyagi / gyártóhelyi vonatkozásairól van szó. (mint korábban már részletesen hírt adtam róla, ezt is a világon a legnagyobb indiai vakcina gyárban gyártatják majd le). A megállapodás érdekessége, hogy non-profit szervezet kötötte (
a "Bill és Melinda Gates Alapítvány" a megállapodás létrehozója és finanszírozója)
További részletek a cikkben és az ott taláható linkeken hivatkozott cikkekben vannak.
MEGKEZDI A COVID-19 ELLENI LEHETSÉGES VAKCINA GYÁRTÁSÁT AZ ASTRAZENECA