Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 457
25 221
113

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ha ijesztgetnek, akkor az a baj, ha nem ijesztgetnek, akkor meg az. :p


Egy órája mondta a Müller, hogy lezárás nélkül 3 millió halott lett volna Európában, egyes becslések szerint. (Hogy ez az EU vagy Európa, azt nem tudom, mert csak fél füllel figyeltem.) Ennyi dráma jutott a mai napra. :)
Oké, engem a feltételes múlt idő nem hat meg ("lett volna"), és nem a drámát vagy pánikot hiányolom. :) Viszont érezhetően visszaszorult a covid a fejekben, pl. a BKV tele van maszk (sál, stb.) nélküli emberekkel. Úgy tűnik, hogy a halálfélelmes narratíva helyét lassan átveszi a győzelem közvetítése. ("Hánymilliólettvolna", ha már.) De papíron két-három hét múlva egy csomó antifa-BLM tüntető meg kellene betegedjen az USA-ban és Európában. És most van az az időszak, amikor már nálunk is jelentkeznie kellene a nyitás hatásainak az új megbetegedések számában. Inkább ezek az érdekes kérdések sztem.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
De papíron két-három hét múlva egy csomó antifa-BLM tüntető meg kellene betegedjen az USA-ban és Európában. És most van az az időszak, amikor már nálunk is jelentkeznie kellene a nyitás hatásainak az új megbetegedések számában. Inkább ezek az érdekes kérdések sztem.
Ja, ezekre kíváncsi vagyok én is. Azt viszont már kijelenthetjük, hogy az érettségi semmit sem rontott a helyzeten, ami azért egy picit meglepő.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 068
83 331
113
A G média lequrta Lukasenko miatt, most beöltözött:
104016194_10158308084006093_252512439777545435_o.jpg

103966352_10158308084366093_4146605737340506460_o.jpg

104168749_10158308084946093_6579772647755181112_o.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
De papíron két-három hét múlva egy csomó antifa-BLM tüntető meg kellene betegedjen az USA-ban és Európában.

Meg megbetegedtek, már az US nemzeti gárdában is vannak fertőzöttek, akiket a tüntetések ellenőrzésére vezényeltek ki (1600 fő), pedig azokon volt maszk is !!! Szóval lesz ott a tüntetők között is bőven fertőzött, ebben biztos lehetsz. Az ő általuk elindított vírusjárvány eszkaláció már folyamatban van, ez szinte teljesen biztos.
Viszont érezhetően visszaszorult a covid a fejekben, pl. a BKV tele van maszk (sál, stb.) nélküli emberekkel. Úgy tűnik, hogy a halálfélelmes narratíva helyét lassan átveszi a győzelem közvetítése.
És most van az az időszak, amikor már nálunk is jelentkeznie kellene a nyitás hatásainak az új megbetegedések számában. Inkább ezek az érdekes kérdések sztem.
Ez a tendencia nálunk eléggé aggasztó. Remélhetően a szigorral végzett kontakt kutatás (az időjárással együttesen) mérsékelni tudja az eszkalációs hatásokat. Én TÖRVÉNYILEG SZIGORÚÚAN kötelezővé tenném MINDEN ZÁRT HELYEN, ÉPÜLETEKBEN, KÖZLEKEDÉSI ESZKÖZÖKÖN, STB. STB. A MASZK KÖTELEZŐ VISELÉSÉT !!! "Az emberi felelős viselkedésre" NEM LEHET ALAPOZNI !!!! (az emberi faj alapvetően értetlen és felelőtlen, ebből kell kiindulni, ez az alap ! ) Nagyon kemény törvényekkel és hatalmas szigorral A NYAKUKRA KELL LÉPNI A RENITENSEKNEK, ez semmilyen más módszerrel nem oldható meg !!! (lásd: a kínai és dél-koreai "vasszigor" intézkedések !!!) Szóval van megoldás, de csak egyféle... odab..szni egy jó-nagyot azoknak, akik nem értenek a szép szóból... Ez van. :D:D:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
De papíron két-három hét múlva egy csomó antifa-BLM tüntető meg kellene betegedjen az USA-ban és Európában.
Íme így működik az US COVID-19 keltető az US-ben. Bár már több mint egy hetes felvételek, de utána még jobban így működött. Nem "véletlenül" fertőződtek meg a nemzeti gárda tagjai sem jó-páran. Szóval lesz fertőzés növekedés bőven náluk, ez egészen biztos, bár a nagy fertőzésszám miatt lehet hogy kevéssé lesz látványos a számokban megjelenő többlet fertőzésszám. Majd kiderül idővel, mennyire látszik meg a statisztikákon.

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
VAKCINA hírek
Már jeleztem korábban, hogy ez a hónap eseménydúsnak ígérkezik vakcina és gyógyszerfejlesztés terén. Szerintem így is lesz.
Ugyan tegnap este már láttam ezt a hírt, de csak ma kerül ide. Mivel eléggé fontosnak néz ki, és van némi megjegyzésem is egyes részletekre, kivételesen az egész cikk szövegét bemásolom. Jelenleg ők szeretnének lenni (a MODERNA) az első számú vakcina.
Tehát ez a vakcina a III. fázis III. fázisába lép júliusban, tehát III./III. tesztfázisba. Ezt sajnos gyakran keverik az újságírók (a Portfólió nem, ők olvasnak minket is... ;):p) Szóval az I. fázis labor tesztelés, a II. fázis az állatkísérletes szakasz (toxicitás, hatásosság stb. egyebek), és csak a III. fázisban kezdődnek a humán (embereken) folytatott tesztek. Mindegyik ilyen tesztfázis önmagában több tesztfázis szakaszból áll.
Tehát a Moderna szeretné elkezdeni a III./III. humán tesztelést, ami az utolsó szakasz. Miután a múltkor közölték a különböző dózisokkal kialakult eredményeket, abból sajnos az jött le, hogy a 200 mikrogrammos dózis alacsony számú emberi mintán IS gyakori mellékhatásokat okozott, ami nem elfogadható. Így most leszállították a dózist 100 mikrogramra, ami viszont hatásfokát veszélyezteti a vakcinának, ugyan is könnyen előfordulhat, hogy kevés védettséget fog adni. Erről írtam is a múltkor, hogy a 200-as lenne az ideális, de az már sokaknál mellékhatást mutat, és ez a baj. Nagyon kérdéses az idős generációnál a hatásosság és a mellékhatások, ami egy neuralgikus pontja az egész tesznek. Szóval van miért aggódni a Modernának, mert itt most könnyen elbukhatnak. Szerintem lesz ennél jobb vakcina is. Ez az én egyéni véleményem.

2020. 06. 11. Portfolio
A Moderna csütörtökön megerősítette, hogy júliusban kezdenék meg a koronavírus elleni vakcina tesztelését 30 ezer önkéntes bevonásával, ekkor lép be ugyanis a vállalat a tesztelés utolsó szakaszába - írja a
Reuters.


Júliusban kezdődhet az amerikai biotechnológiai cég, a Moderna vakcina tesztje, amely során az elsődleges cél a tünetekkel járó COVID-19 által okozott betegség megelőzése lenne.

Anthony Fauci, az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó országos intézet (NIAID) igazgatójakorábban elmondta, hogy most fejezik be a Moderna vakcinájával a klinikai fázis I. vizsgálatokat, amelynek előzetes adatai ígéretesnek tűnnek, és nagyjából július elején megkezdődhetnek a fázis III. vizsgálatok is.

A társaság részvényei 6% -ot ugrottak a hír bejelentése kapcsán.

A cég elmondta, hogy a vakcina 100 mikrogrammos dózisát választotta ki a vizsgálathoz, ezen a dózisszinten a vállalat arra készül, hogy évente mintegy 500 millió adagot tud gyártani, 2021-től ez pedig 1 milliárdra is emelkedhet amint létrejön a stratégiai együttműködés a svájci Lonza gyógyszergyártóval.

Elmondták azt is, hogy a 100 mikrogrammos adagot az immunválasz maximalizálása és a mellékhatások minimalizálása érdekében választották.

A harmadik fázisban a cég 300 egészséges felnőttet tesztelt, köztük idősebbeket is, náluk különösen fontos volt, hogy milyen immunreakció érkezik az oltóanyagok beadása után.A cég hozzátette, hogy a kísérletekben résztvevőket egy éven keresztül figyelik.
Júliustól 30 ezer emberen tesztelnék a koronavírus ígéretes ellenszerét

vakcina-oltas-jarvany-354311.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
VAKCINA hírek
Már jeleztem korábban, hogy ez a hónap eseménydúsnak ígérkezik vakcina és gyógyszerfejlesztés terén. Szerintem így is lesz.
Ugyan tegnap este már láttam ezt a hírt, de csak ma kerül ide. Mivel eléggé fontosnak néz ki, és van némi megjegyzésem is egyes részletekre, kivételesen az egész cikk szövegét bemásolom. Jelenleg ők szeretnének lenni (a MODERNA) az első számú vakcina.
Tehát ez a vakcina a III. fázis III. fázisába lép júliusban, tehát III./III. tesztfázisba. Ezt sajnos gyakran keverik az újságírók (a Portfólió nem, ők olvasnak minket is... ;):p) Szóval az I. fázis labor tesztelés, a II. fázis az állatkísérletes szakasz (toxicitás, hatásosság stb. egyebek), és csak a III. fázisban kezdődnek a humán (embereken) folytatott tesztek. Mindegyik ilyen tesztfázis önmagában több tesztfázis szakaszból áll.
Tehát a Moderna szeretné elkezdeni a III./III. humán tesztelést, ami az utolsó szakasz. Miután a múltkor közölték a különböző dózisokkal kialakult eredményeket, abból sajnos az jött le, hogy a 200 mikrogrammos dózis alacsony számú emberi mintán IS gyakori mellékhatásokat okozott, ami nem elfogadható. Így most leszállították a dózist 100 mikrogramra, ami viszont hatásfokát veszélyezteti a vakcinának, ugyan is könnyen előfordulhat, hogy kevés védettséget fog adni. Erről írtam is a múltkor, hogy a 200-as lenne az ideális, de az már sokaknál mellékhatást mutat, és ez a baj. Nagyon kérdéses az idős generációnál a hatásosság és a mellékhatások, ami egy neuralgikus pontja az egész tesznek. Szóval van miért aggódni a Modernának, mert itt most könnyen elbukhatnak. Szerintem lesz ennél jobb vakcina is. Ez az én egyéni véleményem.

2020. 06. 11. Portfolio
A Moderna csütörtökön megerősítette, hogy júliusban kezdenék meg a koronavírus elleni vakcina tesztelését 30 ezer önkéntes bevonásával, ekkor lép be ugyanis a vállalat a tesztelés utolsó szakaszába - írja a
Reuters.


Júliusban kezdődhet az amerikai biotechnológiai cég, a Moderna vakcina tesztje, amely során az elsődleges cél a tünetekkel járó COVID-19 által okozott betegség megelőzése lenne.

Anthony Fauci, az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó országos intézet (NIAID) igazgatójakorábban elmondta, hogy most fejezik be a Moderna vakcinájával a klinikai fázis I. vizsgálatokat, amelynek előzetes adatai ígéretesnek tűnnek, és nagyjából július elején megkezdődhetnek a fázis III. vizsgálatok is.

A társaság részvényei 6% -ot ugrottak a hír bejelentése kapcsán.

A cég elmondta, hogy a vakcina 100 mikrogrammos dózisát választotta ki a vizsgálathoz, ezen a dózisszinten a vállalat arra készül, hogy évente mintegy 500 millió adagot tud gyártani, 2021-től ez pedig 1 milliárdra is emelkedhet amint létrejön a stratégiai együttműködés a svájci Lonza gyógyszergyártóval.

Elmondták azt is, hogy a 100 mikrogrammos adagot az immunválasz maximalizálása és a mellékhatások minimalizálása érdekében választották.

A harmadik fázisban a cég 300 egészséges felnőttet tesztelt, köztük idősebbeket is, náluk különösen fontos volt, hogy milyen immunreakció érkezik az oltóanyagok beadása után.A cég hozzátette, hogy a kísérletekben résztvevőket egy éven keresztül figyelik.
Júliustól 30 ezer emberen tesztelnék a koronavírus ígéretes ellenszerét

vakcina-oltas-jarvany-354311.jpg

Az "után-követés" kritikáját sajnos kifelejtettem. Szóval azt is nagy problémának látom, hogy csak 1 évig akarják "után-követni" a beoltottakat, ami nagyon kevés idő, én minimum 3 vagy több évet látok indokoltnak. Ez nem csak a hosszútávú mellékhatások vizsgálata szempontjából lényeges, hanem a hosszútávú védettség szempontjából is. Ennek a vakcinának legalább 3 éves védettséget kellene adnia, amit 1 év után még nem lehet ellenőrizni !!! Na ez is probléma a részemről a terveikkel.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Svédországban rekordszámú új fertőzöttet azonosítottak az utóbbi huszonnégy órában
https://pestisracok.hu/svedorszagba...et-azonositottak-az-utobbi-huszonnegy-oraban/

Svédországról már nem is merek írni... Ugye nagyon keményen kritizátam őket még az elején, ez nem változott semmit a részemről. Sőt azt is montam, hogy imádkozhatnak, hogy ne eszkalálódjon a járvány, az is elkezdődött. Nem merek semmit írni, mert már félek hogy bejön minden amit írok. (mondjuk ez nem újdonság nekem). Szóval inkább nem kommentálom, mert amit írnék arra nagyon ráfaragnának ha megint bejönne. Gonosz meg nem vagyok. Így talán megússzák valamennyire.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
4039 fertőzött (+12)
321 kórházban (-23)
19 lélegeztetőgépen (-1)
1095 aktív eset (-26)
2391 gyógyult (+36)
553 elhunyt (+2)
222247 mintavétel (+4558)
9167 hatósági házi karanténban (+362)
6ac618cfa5e463a704453dc2ecb5555c.jpg
4053 fertőzött (+14)
290 kórházban (-31)
20 lélegeztetőgépen (+1)
1051 aktív eset (-44)
2447 gyógyult (+56)
555 elhunyt (+2)
226669 mintavétel (+4422)
8834 hatósági házi karanténban (-333)
26ac2f34cf5bc9487ce416a7d19bae80.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Svédországról már nem is merek írni... Ugye nagyon keményen kritizátam őket még az elején, ez nem változott semmit a részemről. Sőt azt is montam, hogy imádkozhatnak, hogy ne eszkalálódjon a járvány, az is elkezdődött. Nem merek semmit írni, mert már félek hogy bejön minden amit írok. (mondjuk ez nem újdonság nekem). Szóval inkább nem kommentálom, mert amit írnék arra nagyon ráfaragnának ha megint bejönne. Gonosz meg nem vagyok. Így talán megússzák valamennyire.


Az önfényezésről ez jut eszembe !


 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
OFF
Az önfényezésről ez jut eszembe !



Nem hat meg öreg. A "bizonyítványod" már megszerezted úgy is nálam, csak nullák kellenek hozzá.
Ja, és ha nem lennél ilyen, akkor legalább egy köcsög személyeskedéshez használnád az OFF/ON világszinten elfogadott fórum jelzést, de mit is várhatnék egy csupa nullástól... :rolleyes::) (még egy nullát... ?? Reméléem a majommal legalább jól érezted magad, közel vagytok lelkileg... :D:D:p:cool:)
Ja, és legalább BUD képét ne égesd, mert szeretem.

ON
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 901
11 367
113

Legalabb visszamegy majd a normal arara a maszk is, mert az eredeti arakhoz kepest meg mindig nagyon tularazottak. De majd a piac rendet tesz, mar a LIdliben is tomve volt veluk a regal es nem vitte a jonep, 130 Ft/db korul jott ki az ara.