Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hú, majdnem elfelejtettem, de nem ússzátok meg a második részt. :)

ORVOSOK A TISZTÁNLÁTÁSÉRT KONFERENCIA /2 - Spiritual Tv. 165. adás

Most már olyan tisztán fogunk látni, mint a Kondorkeselyűk ! :D 5km magasról is ki fogjuk szúrni a dögöket. De vajon a járványtagadókat is ? :D;):p

Mindjárt jön az új mai megyei bontású térkép.:)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Az a helyzet, hogy azt látom a kormány lassan és keveset reagál., a népnek meg még ez is sok.

Érdemes meghallgatni a matematikust, a számok nem tévednek. Lassan fölülünk a szopórollerre, ha töketlenkedünk. Aztán utólag mki qrva okos lehet.

Számomra megnyugatatobb lenne, ha a Merkely csapat venné át az irányítást!

Én meg azt látom, hogy ez az egész hajcihő eredendően nem arról szól, hogy van egy erősebb influenza vírus és az terjed!
Kínában (~1.4 Mrd lakos) jelenleg 237 aktív eset van, hogy ebből mennyi a ténylegesen beteg, na az jó kérdés, nyilván kevesebb!
..
Arra válaszoljatok nekem, hogy ha tünetmentes vagy (nincs cseppfertőzés, nem köhögsz, nem tüsszögsz) akkor, hogyan terjesztesz bármit is?
OK, tudom házasélet. :)
..
Komolyra fordítva, még mindig nem válaszolt senki arra, hogy hogyan alakult a mortalitás idén az összes többi influenza-ágens okozta szövődményekből következően! Nagyon, de nagyon kíváncsi lennék erre! De tudom én, az felettébb kellemetlen lenne, ha pl. kiderülne, hogy influenza A-ban mondjuk idén már ezer fölött hunytak el.
..
És nem a koronavírust tagadom! Csak elborzadva látom, hogy mit okoz a tömegpszichózis, meg hogy mi mindenre ki lehet majd használni ezt a felgerjesztett hisztériát! Csak ami eddig elkezdődött...
:(
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Volt egy kis probléma a mai térképpel (ez nem késleltette), de ez csak kezdet volt. Először-is megváltoztatták a képkiterjesztést. Rendben, ez nem gond. De megváltoztatták a képméretet is. Ajaj... sablon próba ? Még belefér az elcsúszás a méretváltozás miatt, "szódával elmegy", nem lesz új sablon. Kicsit szétszórt lett a feliratozás, de még jó így is. El volt csúszva rajta jobbra az egész kép, ezt azért visszatettem a közepére. Ahhoz már hozzászoktam, hogy a WHO oldalán is olyan esetlegesen mennek a dolgok, majd ezt is megszokom. Ha kell összedobok egy másik sablont hozzá. Oké, megcsináltam a mai képet. Feltöltés... hát nincs sehol a szerver ahova fel szoktam tölteni ! :rolleyes::D Másikat... az sem elérhető... :rolleyes: (valami gond van valamelyik szerparkkal, és mind a kettő ezek szerint azon működik) Úgy hogy most kerestem egy új szervert a világ másik felén. :D Mindegy, azért a lényeg az, hogy remélhetőleg sikerül a védőcsapatnak bekeríteni a gócokat. Nemsokára szerintem újra 10000 körül lesznek a házi karanténosok.

vp9Hybx.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Arra válaszoljatok nekem, hogy ha tünetmentes vagy (nincs cseppfertőzés, nem köhögsz, nem tüsszögsz) akkor, hogyan terjesztesz bármit is?
OK, tudom házasélet. :)
Nem a házasélet. Ha valaki nem tüsszög és/vagy köhög, akkor is vannak kis folyadékcseppek a kilégzett levegőjében, csak sokkal kevesebb. Ha pld. megnézel egy chipgyártó üzemet, szkafanderben vannak a dolgozók, a kilégzett levegőjüket is mikro-szűrik, mert tartalmaznak folyadékcseppeket. Bármilyen kis mikroszkópikus szennyeződés is hibás áramkörökhöz vezet a gyártás során, ezért szűrik a kilégzett levegőjüket is. Szóval a teljesen egészséges ember is bocsát ki kis mennyiségben mikroszkópikus méretű folyadékcseppeket, csak sokkal kevesebbet mint egy szuperfertőző tüneteket mutató beteg. Így fertőznek a tünetmentesek (is), bár kevésbé és sokkal kisebb az esély a fertőzésre tőlük. Viszont ha egy fogékony kap egy ilyen minimális fertőzést, az simán elkapja, míg egy ellenállóbbnak nagyobb dózisú vírus kell, hogy beinduljon a szervezetébe a láncreakciós vírus szaporodás. (itt is érvényes az mint a fertőzési "R" reprodukciós számnál, át kell lépnie az 1-et, hogy meginduljon a szervezetében az elfertőződés, viszont egyetlen kis gócot a szervezet immunrendszere úgy letámadhat, hogy nem lesz képes erre)

Az influenza ágensekkel kapcsolatban nem tudok neked válaszolni, passz...

És nem a koronavírust tagadom! Csak elborzadva látom, hogy mit okoz a tömegpszichózis, meg hogy mi mindenre ki lehet majd használni ezt a felgerjesztett hisztériát! Csak ami eddig elkezdődött...
:(

Az 1930-as években volt amerikában egy rádiójáték, ahol a marsról származó idegenek megtámadták a földet.Biztosan hallottál már róla te is. Nem jut eszembe a címe. Nos annyira jól sikerült ez a rádiójáték, hogy élő közvetítésnek hitték az emberek. Kitört a pánik, a lakosság egymást riadóztatva exponenciális tempóban esett pánikba, a tömegpszichózis persze szintén azonnal megjelent. Sorra zárták le a városokat az önkéntes fegyveres védelmi egységek akik szerveződtek. Egyszerűen hihetetlen volt. Nos azóta tudjuk biztosan, hogy a médiában megjelenő tartalmakkal döntően lehet irányítani a lakosság nagyrészét. Ezt ki is használták pld. a második világháború előtt és alatt is. De már az első VH. alkalmával is, csak akkor még az írott sajtóban. Persze ezt követhetjük vissza a nyomtatott sajtóban, a forradalmakat is erősen gerjesztették az újságok, gondolj csak például a 48-as szabadságharc kitörésére, ugye mentek a nyomdába, na vajon miért ? Kiáltványokat nyomtattak, stb., ment a propagandaháború. A tömegpszichózis pedig a rádiójáték óta ismert, addig sosem tapasztalták ilyen elementáris erővel, mint ami akkor fellépett. A másik nagy tanulsága az esetnek - bármilyen baromágot be lehet adni a nép, elhiszik, csak jó körítés kell hozzá, hihetőre kell formálni.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
158
271
63
Azert azt tudod ugye, hogy a transplantaltakat a transplantacio utan ovjak, mint a himes tojast a fertozesektol/kornyezettol. Na ok alaposan el vannak szigetelve a kornyezettol, tudjak, hogy BARMILYEN fertozes veszelyes rajuk, igy vigyaznak is magukra. Szoval az, hogy nem lett Covidos, nem egyenlo azzal, hogy a Covidos transplantaltak nem haltak bele a fertozesbe. Mivel vedekeznek, nem kapjak el. Jo latni ezen is a vedekezes fontossagat.
Igen, én tudom, hogy mi történik a transplantáltakkal a transplantacio után. :) azt is tudom, hogy mennyire le van butítva az immunrendszerük még évekkel késöbb is, amikor már normál életvitelt élnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
A miniszterelnök politikai alapon hülyét csinál a rendelkezésekből. 5 napon belüli 2 negatív teszttel a szállást foglalt csehek beléphetnek, mert csak....

2 kérdés felmerült bennem.
A hazautazo magyaroknak, akkor miért hazai teszt kell?
Más külföldi állampolgárok esetében miért nem ez a szabály?

De a legfontosabb, miért kell hülyét csinálni a rendelkezésekből, ha már igy is a virustagadók vannak többségben a közösségi médiában??

Viktor!! Egységes szabályozás mkire érvényesen!! A balfaszkodás ideje nem most jött el! Legyen mkire érvényes a külföldi teszt is, az ingazókat ne korlatozzuk a 30km-es hazai sávval. Előbb gondolkodni utána cselekedni!!
Több Merkely, kevesebb Kásler!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
A miniszterelnök politikai alapon hülyét csinál a rendelkezésekből. 5 napon belüli 2 negatív teszttel a szállást foglalt csehek beléphetnek, mert csak....

2 kérdés felmerült bennem.
A hazautazo magyaroknak, akkor miért hazai teszt kell?
Más külföldi állampolgárok esetében miért nem ez a szabály?

De a legfontosabb, miért kell hülyét csinálni a rendelkezésekből, ha már igy is a virustagadók vannak többségben a közösségi médiában??

Viktor!! Egységes szabályozás mkire érvényesen!! A balfaszkodás ideje nem most jött el! Legyen mkire érvényes a külföldi teszt is, az ingazókat ne korlatozzuk a 30km-es hazai sávval. Előbb gondolkodni utána cselekedni!!
Több Merkely, kevesebb Kásler!!

Azért, hogy gondolkodjon el végre mindenki! Szerintem azért a "kettős beszéd és üzenetek"!
Nemzeti konzultációs plakát megvan? (fele maszk nélkül!!)
..
Miért nem büntetnek, ha nem hordasz maszkot? Lehetne? Lehetne, mert a §-ok mindent elbírnak, de még sem akarnak ilyet élesben.
Ellenőr a metrón rád se ránt, ha maskara nélkül vagy...
..
Fel kellett szállnia az egész világnak a hullámvasútra valamiért, de ez nem a koronavírusról szól.
Emögött valami nagyobb durranás lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
..
Miért nem büntetnek, ha nem hordasz maszkot? Lehetne? Lehetne, mert a §-ok mindent elbírnak, de még sem akarnak ilyet élesben.
Ellenőr a metrón rád se ránt, ha maskara nélkül vagy...
..
Nem törődömség, lexarom hozzállás, trehányság. Ez van mögötte. Én nem büntetnék, hanem leszállítanám, nem engedném be/fel.
Kritikus időszakban politikai kettősbeszédnek helye nincs!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Nem törődömség, lexarom hozzállás, trehányság. Ez van mögötte. Én nem büntetnék, hanem leszállítanám, nem engedném be/fel.
Kritikus időszakban politikai kettősbeszédnek helye nincs!!

Csak nem tudjuk megítélni, hogy kritikus időszak van-e, mivel számokat kapunk távoli országokból, de közvetlen tapasztalatot meg nem! Vagy ha igen, akkor az meg az ellenkezője!
..
Írtam fentebb, hogy érdemes visszalapozni ugyanezt a topikot február-márciusra (szellemirtók, véres köpetes videók stb.)
Gondolod, ha valami komoly helyzet volna pl. radioaktivitás terjedne akkor is ez lenne?
KÍNA:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/china/
..
Hihetetlenül manipulálható lények vagyunk!
Tudom, minden irányba!
..
Valamire való felkészítés folyik, valami nagyobbra...
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
158
271
63
Azért, hogy gondolkodjon el végre mindenki! Szerintem azért a "kettős beszéd és üzenetek"!
Nemzeti konzultációs plakát megvan? (fele maszk nélkül!!)
..
Miért nem büntetnek, ha nem hordasz maszkot? Lehetne? Lehetne, mert a §-ok mindent elbírnak, de még sem akarnak ilyet élesben.
Ellenőr a metrón rád se ránt, ha maskara nélkül vagy...
..
Fel kellett szállnia az egész világnak a hullámvasútra valamiért, de ez nem a koronavírusról szól.
Emögött valami nagyobb durranás lesz!

Dr Bubó emlékezetes mondásai:
-“Ne terjessz el egy ragályt csak azért, hogy legyen mit megfékezned!"
-"Az elmegyógyász csak akkor tévedhet nagyot, ha nem állapít meg semmit."
-"A baj akkor válik jelentéktelenné, ha a beteggel egy nagyobbat is sikerül beszereztetni."
118120712_1275221062818458_6703470321746352637_n.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megugrott a maszkok iránti kereslet Svédországban, miután a hatóságok belátták: a maszkviselés bizonyos szituációkban mégiscsak hasznos lehet a vírus terjedése elleni védekezésben. Az európai szinten bevett gyakorlatot eddig a skandináv országban hanyagolták, mert vitatták annak hatékonyságát. Ezzel a lépéssel fordulatot vehet az ország járványkezelési politikája is.
Felhagyhatnak a svédek a különutas politikával - Megindult a roham a maszkokért
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 768
113
Viktor!! Egységes szabályozás mkire érvényesen!! A balfaszkodás ideje nem most jött el! Legyen mkire érvényes a külföldi teszt is
Szép elmélet!
És mi volt a gyakorlat? Amikor a görögök a belépéshez negatív tesztet kértek, a bolgár határállomáson már 3 nap múlva árulták a negatív teszteket 50(?) ojróért.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Szép elmélet!
És mi volt a gyakorlat? Amikor a görögök a belépéshez negatív tesztet kértek, a bolgár határállomáson már 3 nap múlva árulták a negatív teszteket 50(?) ojróért.
Hamis teszt esetén komoly büntetőjogi szankciókat kell hozni, aztán mki elgondolkodhat mi éri meg.
De még a hazait is elfogadom kisebbik rossznak, de egyedi kivételezés ne legyen, mert az aláássa a szakmai bizalmat.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szép elmélet!
És mi volt a gyakorlat? Amikor a görögök a belépéshez negatív tesztet kértek, a bolgár határállomáson már 3 nap múlva árulták a negatív teszteket 50(?) ojróért.
Pont erre gondoltam én is amikor olvastam. Itt csibész van már, hogy pénzért bármire képesek sokan. Tesztelni csak itthon lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hamis teszt esetén komoly büntetőjogi szankciókat kell hozni, aztán mki elgondolkodhat mi éri meg.
De még a hazait is elfogadom kisebbik rossznak, de egyedi kivételezés ne legyen, mert az aláássa a szakmai bizalmat.
Olyan rendszer kell, amit online le tud kérdezni a hatóság a szomszédos országról, mert minden HIVATALOS TESZTET ami a belépéshez használható ÍGY LE LEHETNE ELLENŐRIZNI !!! Ki kell hozzá építeni valamit nem, csak minimálisat, egy központi adatbázis egy-egy országhoz. Ma már az internet mindenhol ott van, mindent összeköt, nem nehéz létrehozni egy ilyent, mert a gépi háttér is mindenhol adott. Egyetlen egyedi azonosító kell a papírra, és a számhoz legyen vonalkód is. Ez alapján a határon pillanatok műve az igazolás eredetének leellenőrzése. Ennyi lenne az egész, és ezt az egész EU-ban be kéne vezetni, minden országra. Miért ? Repülővel is jöhet németországból. Ennyi lenne a probléma megoldása. A rendszerre később is szükség lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD