Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mikor semmilyen fajta bizonyíték nincs, hogy a lezárások értek volna bármit?
Azért egy ekkora baromságot nem kellene elhinni a Gödényéknek... A tavaszi lezárás utáni betegszám csökkenés nem győzött meg? Te ennyire buta vagy?

A zsidók szeptember közepén megint lezártak, mert nem akarták elengedni a vírust. Itt a legfrissebb eredmény:
70d30b487c76b999fe26b2ed4459cb71.png

Semmi bizonyíték, mi? Jesszusom... :eek:
 
S

Shektor11

Guest
Azért egy ekkora baromságot nem kellene elhinni a Gödényéknek... A tavaszi lezárás utáni betegszám csökkenés nem győzött meg? Te ennyire buta vagy?

A zsidók szeptember közepén megint lezártak, mert nem akarták elengedni a vírust. Itt a legfrissebb eredmény:
70d30b487c76b999fe26b2ed4459cb71.png

Semmi bizonyíték, mi? Jesszusom... :eek:

Nem tudom mi ez a Gődény-mánia nálad. Ha Gődény lenne az egyetlen, aki kiáll ezek ellen az embertelen és káros intézkedések ellen, akkor nagy bajban lennénk.

"
A nagy Barrington-nyilatkozatot három neves, a közegészségügyben tevékenykedő tudós tette és írta alá 2020. október 4-én az Egyesület Államokban Nagy Barringtonban.

E három tudós

Dr. Martin Kulldorff , a Harvard Egyetem orvosprofesszora , biostatisztikus és epidemiológus, aki jártas a fertőző betegségek felderítésében és megfigyelésében, valamint az oltások biztonságának értékelésében.

Professor-Sunetra-Gupta_0.jpg

Dr. Sunetra Gupta, az Oxfordi Egyetem professzora, az immunológia, az oltóanyag-fejlesztés és a fertőző betegségek matematikai modellezésében jártas epidemiológus

Jay-Bhattacharya-1024x683.jpeg

Dr. Jay Bhattacharya, a Stanfordi Egyetem Orvostudományi Karának professzora, orvos, epidemiológus, egészségügyi közgazdász és közegészségügyi szakpolitikai szakértő a lakosság és a fertőző betegségek kapcsolata terén

Az aláírt nyilatkozat, melyet egyszerű állampolgárként, orvosként és tudósként akár Ön is aláírhat és talán jó is, ha aláír, itt olvasható és aláírható. Többek között a következőket írják:

A jelenlegi lezárási politika pusztító hatással van a rövid és hosszú távú közegészségügyre. Az eredmény az alacsonyabb gyermekkori oltási arány, romló szív- és érrendszeri betegségek, kevesebb rákszűrés és romló mentális egészség – ami az elkövetkező években nagyobb mértékű halálozáshoz fog vezetni, amelyben a munkásosztály és a társadalom fiatalabb tagjai lesznek leginkább érintettek. A diákok iskolától távol tartása súlyos igazságtalanság.

Ezeknek az intézkedéseknek az oltásig történő fenntartása helyrehozhatatlan kárt okoz, és a hátrányos helyzetűeket aránytalanul károsítja.

Szerencsére egyre jobban megértjük a vírust. Tudjuk, hogy a COVID-19 okozta halálozás iránti sebezhetőség több mint ezerszer nagyobb az időseknél és a fogyatékosoknál, mint a fiataloknál. Valójában a gyermekek számára a COVID-19 kevésbé veszélyes, mint sok más ártalom, beleértve az influenzát is.

Amint az immunitás felépül a lakosságban, csökken a fertőzés kockázata mindenki számára – beleértve a sérülékenyeket is. Tudjuk, hogy minden populáció végül eléri az állomány immunitását – vagyis azt a pontot, amikor az új fertőzések aránya stabil -, és ezt egy vakcina segítheti (de nem függ attól). Célunk tehát a halandóság és a társadalmi károk minimalizálása, amíg el nem érjük az állomány immunitását.

A legegyüttérzőbb megközelítés, amely kiegyensúlyozza az állomány immunitásának elérésével járó kockázatokat és előnyöket, az az, hogy lehetővé teszi, hogy azok, akiknél a halálos veszély minimális, normális életet kell éljenek, természetes vírus elleni immunitás kialakulását kell biztosítani számukra, miközben ők maguk jobban védik azokat, akiknél a legmagasabbak kockázat. Ezt hívjuk Célzott Védelemnek.

A kiszolgáltatottak védelme kell a COVID 19-re adott közegészségügyi válasz központi célja. Például az idősek otthonaiban már megszerzett immunitással rendelkező személyzetnek kell tevékenykedni és az immunitással még nem rendelkezők, valamint a látogatók PCR-vizsgálatát jó gyakran elvégezni. A személyzet rotációját minimalizálni kell. Az otthon élő nyugdíjasoknak élelmiszert és más alapvető dolgokat kell házhoz szállítani. Ha lehetséges, a családtagokkal inkább épületen kívül kell találkozniuk. A intézkedések átfogó és részletes felsorolását kell létrehozni, beleértve a több generációs háztartások eljárásrendjét is.

Azoknak, akik nem veszélyeztetettek, azonnal meg kell engedni, hogy a szokásos módon folytassák az életüket. Az állomány immunitási küszöbének csökkentése érdekében mindenkinek gyakorolnia kell az egyszerű higiéniai intézkedéseket, például a kézmosást és a betegek otthon maradását. Az iskoláknak és az egyetemeknek nyitottaknak kell lenniük a személyes oktatásra. A tanórán kívüli tevékenységeket, például a sportot, folytatni kell. Az alacsony kockázatú fiatal felnőtteknek normálisan kell dolgozniuk, nem pedig otthon. Az éttermeknek és más vállalkozásoknak meg kell nyitniuk. A művészeti, zene-, sport- és egyéb kulturális tevékenységeknek folytatódniuk kell. A nyitott életben a veszélyeztetettebb emberek is részt vehetnek, ha ezt akarják."

https://orvosokatisztanlatasert.hu/great-barrington-declaration/

Bemásoltam az egész cikket neked, mert valószínű ha csak kiraknám a linket úgyse kattintanál rá. Három neves egyetem három neves professzora állt ki az értelmetlen hisztéria ellen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 692
113
Azért egy ekkora baromságot nem kellene elhinni a Gödényéknek... A tavaszi lezárás utáni betegszám csökkenés nem győzött meg? Te ennyire buta vagy?

A zsidók szeptember közepén megint lezártak, mert nem akarták elengedni a vírust. Itt a legfrissebb eredmény:
70d30b487c76b999fe26b2ed4459cb71.png

Semmi bizonyíték, mi? Jesszusom... :eek:
Izraelben qurva nagy gáz van. A vallásos zsidók basznak maszkot viselni, fertőtleníteni. Képzelheted mi mehet ott, bármilyen erőfeszítéseket is tesz a vezetés.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Vagy csak fáj az igazság. Mondjuk a tavaszi lezárás kissé túlzásnak bizonyult, de akkor még ahhoz sem volt az országban védőfelszerelés, hogy az egészségügyet ellássák, nemhogy lakosságot.
Amúgy mennyi is ennek a nyavalyának a halálozása 70 évesen? A 70 éves meg már odavaló?

A halálozási arány életkor szerint bontva (eddigi kínai adatok alapján):

  • 0-9 év között: 0%
  • 10-19 év között: 0.2%
  • 20-29 év között: 0.2%
  • 30-39 év között: 0.2%
  • 40-49 év között: 0.4%
  • 50-59 év között: 1.3%
  • 60-69 év között 3.6%
  • 70-79 év között 8.0%
  • 80 év felett: 14.8%


Hagyjad már ezeket a régi vagy igaz vagy nem Kínai statisztikákat ! Lássunk már egy hazai valósat és nem a Cilike által kimondott feltuningoltat ! 8 hónap alatt a Covid számlájára íródott 1052 halott ez uszkve 131,5 halott havonta statisztikailag ami ugye lehet soknak is tekinteni de ha kivonnánk a "csak covid hordozó de nem abban meghaltakat" akkor egy nagyságrendekkel karcsúbb számot látnánk . Amit ha lebontunk személyes érzelmekre akkor szomorú , de az évi 100 000 feletti halálozáshoz képest (2015/131 600) szinte kerekítési tétel ! De ha a vírus miatti gazdasági hatások miatt tönkre ment családok és a stressztől vagy öngyilkosságtól elvesztett embereket nézzük (amikről statisztika sosem fog készülni) akkor jogos Shektor11 olvtárs felvetése ! Aki nem került még szopó ágra gazdaságilag (nem úgy mint a turizmusból élők , előadó művészek , vendéglátósok etc ) és kapja a kis fizetését az könnyen dumál és és osztja az észt , de kíváncsi lennék a véleményére ha már nem volna otthon pénze amiből fent tartja a családját akkor is a "védekezés" , a "maszkhasználat" meg a vigyázzunk egymásra lenne a fontos vagy az , hogy élhessünk és ne nyomorogjunk ? Mert ez csak úgy oldható meg ha nem állunk meg jobban és csak annyira vesszük komolyan amivel még nem tesszük tönkre az országot !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Gődény György az Orvosok a tisztánlátásért című konferencián adott elő Debrecenben
https://index.hu/mindekozben/poszt/..._maszk_a_virustagado_godeny_gyorgy_eloadasan/
a nézőközönségben, ahol egymás mellett szorosan ült mindenki, senki nem viselt maszkot. A nézők ránézésre akár több mint százan is lehettek
34945513_5fb741f7edf22f88ec76bfa8912f3bdc_x.png

Az ilyen rendezvények után érkeznek az olyan hírek, hogy "a vírustagadó szektavezér megfertőződött és meghalt".

Rühellem ezt a Gőrényt, mert emberileg ki nem állhatom az ilyeneket. Mr.Kamupárt-elnök, megélhetési-celeb, koronavírus-szagértő....
 
S

Shektor11

Guest
Szabad ország , szabad akarat ! Tudtommal 400-500 fő a felső határ !

Itt már akkor is meghurcolnak ha valaki betartja a törvényeket. Kemény eretnek üldözés zajlik. A középkort idézi ez az egész. A birka tömegekkel együtt. Még jó hogy nem akarnak koncentrációs táborba zárni minket.

 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Gődény György az Orvosok a tisztánlátásért című konferencián adott elő Debrecenben
https://index.hu/mindekozben/poszt/..._maszk_a_virustagado_godeny_gyorgy_eloadasan/
a nézőközönségben, ahol egymás mellett szorosan ült mindenki, senki nem viselt maszkot. A nézők ránézésre akár több mint százan is lehettek
34945513_5fb741f7edf22f88ec76bfa8912f3bdc_x.png
Ránézésre erről a képről az jut eszembe hogy pár héten belül az amúgy is magas megbetegedések meg fognak ugrani. Már csak a nagy számok törvénye miatt is.
Azok az egészségügyisek akik a covid osztályokon dolgoznak azoknak is jó kimerő heteik lesznek ebből.
Ja persze majd elfelejtettem. Nincs itt semmi kérem szépen.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

A végén azért csak kijött belőle a vitamin-mágnás.
Nem tudom, hogy minek ijesztget állandóan azzal, hogy nekem milyen rossz a maszk, a hőmérés, a kézmosás (főleg ha alkoholos*),stb.

*Nekem eleve van a kocsiban koronavírus nélkül is alkoholos zselé, meg kéztörlő is(most pont alkoholos, de általában legalább a sima babaseggtörlő).Azt már írtam itt, hogy éltem Angliában, egy csomót járkáltam haza kocsival.Út közben nem feltétlenül luxusbudik vannak (bár az egyiknek az ülőkéje zúgott és körbe-körbe forgott, amit úgy néztem, mint más az aug.20-i tűzijátékot), meg hát Anglia se arról híres, hogy milyen tiszta.Szóval kellett az nekem, legalább a lelki nyugalmam végett.Még nem száradt le a kezem az alkoholtól.Azt már csak félve említem meg, hogy évek óta alkoholos szappant használok, de ez mondjuk a sarki paki-boltban olcsóbb volt, mint a sima.Covid előtt, persze.Azóta tuti felnyomta az árakat, de az meg már nem érint.

Nem betarthatatlanok a szabályok, de van aki szeret hergelni.A Covid-járvány káros mellékhatása az ilyen megélhetési károgók fokozott termelődése.Ezek ilyenkor jönnek elő.A maszkoknál meg végképp nem értem, hogy mi a problémája azzal, hogy csak 95%-t véd.Ja, hát végülis ilyen alapon hetente vihetném a kocsimat gumishoz, hogy már csak 95%-nyi futófelületem maradt és lecserélném, mert dr Gődény szerint a 95% az tulajdonképpen haszontalan.
Az idióta ráadásul olyasmit szól(nem először), hogy az udvaron nem kell a maszk az iskolába.Vajon neki feltűnt már, hogy az iskolában az osztályokban egy zárt közösséget alkotnak a tanulók, a folyosón már több ilyen zárt közösség keveredik(de mondjuk csak 4-5 ilyen közösség), míg az udvaron már az összes ilyen zárt osztály (bocsi :) ) keveredik? Tehát ahol a legtöbb embert lehet fertőzni az pont az udvar.

Idéznék a költőtől, de kicsit átfogalmazva:"Előbb-utóbb beépül a tudatalattimba, hogy reflexből ignorálom Gődény véleményét"
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Hagyjad már ezeket a régi vagy igaz vagy nem Kínai statisztikákat ! Lássunk már egy hazai valósat és nem a Cilike által kimondott feltuningoltat ! 8 hónap alatt a Covid számlájára íródott 1052 halott ez uszkve 131,5 halott havonta statisztikailag ami ugye lehet soknak is tekinteni de ha kivonnánk a "csak covid hordozó de nem abban meghaltakat" akkor egy nagyságrendekkel karcsúbb számot látnánk . Amit ha lebontunk személyes érzelmekre akkor szomorú , de az évi 100 000 feletti halálozáshoz képest (2015/131 600) szinte kerekítési tétel ! De ha a vírus miatti gazdasági hatások miatt tönkre ment családok és a stressztől vagy öngyilkosságtól elvesztett embereket nézzük (amikről statisztika sosem fog készülni) akkor jogos Shektor11 olvtárs felvetése ! Aki nem került még szopó ágra gazdaságilag (nem úgy mint a turizmusból élők , előadó művészek , vendéglátósok etc ) és kapja a kis fizetését az könnyen dumál és és osztja az észt , de kíváncsi lennék a véleményére ha már nem volna otthon pénze amiből fent tartja a családját akkor is a "védekezés" , a "maszkhasználat" meg a vigyázzunk egymásra lenne a fontos vagy az , hogy élhessünk és ne nyomorogjunk ? Mert ez csak úgy oldható meg ha nem állunk meg jobban és csak annyira vesszük komolyan amivel még nem tesszük tönkre az országot !

Szerintem nincs olyan ember, aki örülne ennek a helyzetnek, és nem szabadulna tőle.
De eddig, ahol elszabadult a járvány, ott megteltek a korházak és az intenzív osztályok, mert a fertőzöttek egy része kórházi ellátást igényel. És nincs annyi kórház meg intenzív osztály a világon, ahol beférnének, ha beindul a terjedés.
Már két hónapja is kérdeztük tőled, de nem jött értékelhető válasz: ezt a problémát hogyan és milyen eszközzel oldanád meg?

"Lehet viszont következtetni a járvány alakulására más adatokból. Kézenfekvő lenne a halálozási adatokat nézni, hiszen ez arányos az összes esetszámmal, sőt, tulajdonképpen ez a legfontosabb adat, mert kit érdekel, hogy hányan náthásak, meg köhécselnek a koronavírustól - az a lényeg, hogy hány emberéletbe kerül ez az egész iszonyat. Jelenleg már napok óta 20 felett van a napi halálozás. Ez a nagyságrend statisztikailag még nem számít "nagy szám"-nak, a nem túl nagy számok jellegzetessége pedig a nagy szórás, tehát a napi halálozási adatokból nem könnyű a járványgörbe alakjára következtetni.
Ezért szerintem a legjobb a lélegeztetőgépen lévő emberek számából kiindulni, hiszen ez is arányos az összes esetszámmal, minden valahányadik (nem tudjuk, hányadik, de feltételezhető, hogy az arány nagyjából fix) ember kerül gépre. Szeptember 25-én 37 lélegeztetett honfitársunk volt COVID miatt, ma 167 van, ennek alapján nagyjából 9 naponta duplázódik az esetszám. Emlékeztetőül, amikor márciusban berobbant a járvány, akkor nemzetközi adatok alapján 4-5 napnak becsültük a duplázódást, ennél tehát sokkal jobb a helyzet (nyilván a maszkhasználat és egyéb korlátozó intézkedések miatt), de így is az van, hogy ha nem történik valami, akkor egy hónap múlva 1000 feletti lélegeztetett betegünk lesz, ami már feszíteni fogja az intenzív osztályos kapacitásokat. (Egyébként szerintem sokkal előbb feszíteni fogja, mert hiába vettünk nemtomhány lélegeztetőgépet, ha nincs hozzá személyzet.)
"
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem nincs olyan ember, aki örülne ennek a helyzetnek, és nem szabadulna tőle.
De eddig, ahol elszabadult a járvány, ott megteltek a korházak és az intenzív osztályok, mert a fertőzöttek egy része kórházi ellátást igényel. És nincs annyi kórház meg intenzív osztály a világon, ahol beférnének, ha beindul a terjedés.
Már két hónapja is kérdeztük tőled, de nem jött értékelhető válasz: ezt a problémát hogyan és milyen eszközzel oldanád meg?

"Lehet viszont következtetni a járvány alakulására más adatokból. Kézenfekvő lenne a halálozási adatokat nézni, hiszen ez arányos az összes esetszámmal, sőt, tulajdonképpen ez a legfontosabb adat, mert kit érdekel, hogy hányan náthásak, meg köhécselnek a koronavírustól - az a lényeg, hogy hány emberéletbe kerül ez az egész iszonyat. Jelenleg már napok óta 20 felett van a napi halálozás. Ez a nagyságrend statisztikailag még nem számít "nagy szám"-nak, a nem túl nagy számok jellegzetessége pedig a nagy szórás, tehát a napi halálozási adatokból nem könnyű a járványgörbe alakjára következtetni.
Ezért szerintem a legjobb a lélegeztetőgépen lévő emberek számából kiindulni, hiszen ez is arányos az összes esetszámmal, minden valahányadik (nem tudjuk, hányadik, de feltételezhető, hogy az arány nagyjából fix) ember kerül gépre. Szeptember 25-én 37 lélegeztetett honfitársunk volt COVID miatt, ma 167 van, ennek alapján nagyjából 9 naponta duplázódik az esetszám. Emlékeztetőül, amikor márciusban berobbant a járvány, akkor nemzetközi adatok alapján 4-5 napnak becsültük a duplázódást, ennél tehát sokkal jobb a helyzet (nyilván a maszkhasználat és egyéb korlátozó intézkedések miatt), de így is az van, hogy ha nem történik valami, akkor egy hónap múlva 1000 feletti lélegeztetett betegünk lesz, ami már feszíteni fogja az intenzív osztályos kapacitásokat. (Egyébként szerintem sokkal előbb feszíteni fogja, mert hiába vettünk nemtomhány lélegeztetőgépet, ha nincs hozzá személyzet.)
"


Addig amíg nem láthatunk valós számokat és adatokat mert van ahol így van ahol úgy számolják az eseteket/kezelteket/halottakat addig nehéz egyenes megoldásokat tenni ! Ameddig egy információs háború van a világon nem is fogják hagyni , hogy tisztán lássunk . A tavasszal a felszabadított osztályokon malmoztak az orvosok/ápolók . Az összezsúfolt egyéb osztályokon meg megbolondultak . A kommunikáció az , hogy senkinek se kellett meghalnia az ágyfelszabadítás miatt nekem 7 ismerősöm családjában is történt tragédia e miatt , ezt viszont már úgy kezelik , hogy úgyis meghalt volna az illető ! Tehát a kettős mérce , a túltolt rendszer szintű egyoldalú hírfolyam számomra a gond . Azt el kell ismernem , hogy itthon a kormányunk sokkal jobban kezeli ezt mint bárhol Európában ! Ha megállunk ennél a szintnél még azt mondom oké , de az összes további szigorítás amit Európában látunk (lezárt település , utcán is kötelező maszk , ha vendégeid jönnek akkor is legyél maszkban etc) az már az idiotizmus netovábbja !

A kérdésre a válasz : a veszélyeztetett korosztály kiemelt védelme és segítése lenne a fontos ! De az ezen kívül esőkre akikre nem vagy csak elenyészően veszélyes a vírus bízzák a természetre és az immunrendszerükre . Még azt is elfogadhatónak tartom , hogy tömegközlekedésen és pl áruházakban legyen kötelező a maszk . De például még egyszer sem láttam (pedig naponta többször is meg kéne tenni) a bevásárló kocsik fertőtlenítését !
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
41732 fertőzött (+950)
1555 kórházban (+17)
167 lélegeztetőgépen (+11)
28052 aktív eset (+457)
12628 gyógyult (+464)
1052 elhunyt (+29)
861620 mintavétel (+10742)
24710 hatósági házi karanténban (+895)
44anfyxxzg2lwjjurtt5.jpg
43025 fertőzött (+1293)
1642 kórházban (+87)
171 lélegeztetőgépen (+4)
28806 aktív eset (+754)
13134 gyógyult (+506)
1085 elhunyt (+33)
871417 mintavétel (+9797)
22656 hatósági házi karanténban (-2054)
f95d93eb3aa617fa758a185ec0018091.png
 
W

Wilson

Guest
Gődény György az Orvosok a tisztánlátásért című konferencián adott elő Debrecenben
https://index.hu/mindekozben/poszt/..._maszk_a_virustagado_godeny_gyorgy_eloadasan/
a nézőközönségben, ahol egymás mellett szorosan ült mindenki, senki nem viselt maszkot. A nézők ránézésre akár több mint százan is lehettek
34945513_5fb741f7edf22f88ec76bfa8912f3bdc_x.png

Erre debreceniként is csak azt tudom mondani,hogy nagy az isten állatkertje én értem,hogy a résztvevők szerint ez az egész vírus mizéria a gonosz háttérhatalom kísérlete,hogy megossza és félelemben tartsa az emberiséget.De legalább a szervezőknek lehetett volna annyi esze,hogy ha már konferenciásat játszanak akkor azt nem egy ilyen heringparty formájában valósítsák meg a maszkokat meg sem említem mert ha felvennék akkor elismernék,hogy tényleg komoly veszélyt jelent a covid a társadalomra.Csak ezzel az a probléma,hogy ezzel a szükségtelen kockázatvállalással mások egézségét veszélyeztetik.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/gazdasag/2020/10/16/tucatnyi_beteg_kapta_meg_eddig_a_richter_gyogyszeret/
"Hétfőn indultak a klinikai vizsgálatok a Richter Gedeon által kifejlesztett, remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni gyógyszerrel. Az Index értesülései szerint csütörtök délig 12 beteg kapta meg a gyógyszert, ami nem tűnik soknak, ugyanakkor az első tapasztalatok szerint a tucatnyi betegnél nem tapasztaltak mellékhatásokat...
...Miután a szert 5-10 napig kell adni a betegeknek, még korai messzemenő következtetéseket levonni a hatékonyságáról, de a professzor annyit azért elárult, hogy a legelső beteg, aki kedden Debrecenben megkapta a szert, kezdetben még oxigénre szorult, de csütörtökön már nem szorult oxigénkezelésre.
Szintén pozitívum, hogy csütörtök délutánig, A VIZSGÁLATBA BEVONT 12 BETEG KÖZÜL SENKINÉL NEM TAPASZTALTAK MELLÉKHATÁST..."
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Addig amíg nem láthatunk valós számokat és adatokat mert van ahol így van ahol úgy számolják az eseteket/kezelteket/halottakat addig nehéz egyenes megoldásokat tenni ! Ameddig egy információs háború van a világon nem is fogják hagyni , hogy tisztán lássunk . A tavasszal a felszabadított osztályokon malmoztak az orvosok/ápolók . Az összezsúfolt egyéb osztályokon meg megbolondultak . A kommunikáció az , hogy senkinek se kellett meghalnia az ágyfelszabadítás miatt nekem 7 ismerősöm családjában is történt tragédia e miatt , ezt viszont már úgy kezelik , hogy úgyis meghalt volna az illető ! Tehát a kettős mérce , a túltolt rendszer szintű egyoldalú hírfolyam számomra a gond . Azt el kell ismernem , hogy itthon a kormányunk sokkal jobban kezeli ezt mint bárhol Európában ! Ha megállunk ennél a szintnél még azt mondom oké , de az összes további szigorítás amit Európában látunk (lezárt település , utcán is kötelező maszk , ha vendégeid jönnek akkor is legyél maszkban etc) az már az idiotizmus netovábbja !

A kérdésre a válasz : a veszélyeztetett korosztály kiemelt védelme és segítése lenne a fontos ! De az ezen kívül esőkre akikre nem vagy csak elenyészően veszélyes a vírus bízzák a természetre és az immunrendszerükre . Még azt is elfogadhatónak tartom , hogy tömegközlekedésen és pl áruházakban legyen kötelező a maszk . De például még egyszer sem láttam (pedig naponta többször is meg kéne tenni) a bevásárló kocsik fertőtlenítését !

Alapvetően ha mindig csak ennyit írtál volna, nem problémáztunk volna az írásaidon, mert az amit most írtál, teljesen jó.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80 and zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Addig amíg nem láthatunk valós számokat és adatokat mert van ahol így van ahol úgy számolják az eseteket/kezelteket/halottakat addig nehéz egyenes megoldásokat tenni ! Ameddig egy információs háború van a világon nem is fogják hagyni , hogy tisztán lássunk . A tavasszal a felszabadított osztályokon malmoztak az orvosok/ápolók . Az összezsúfolt egyéb osztályokon meg megbolondultak . A kommunikáció az , hogy senkinek se kellett meghalnia az ágyfelszabadítás miatt nekem 7 ismerősöm családjában is történt tragédia e miatt , ezt viszont már úgy kezelik , hogy úgyis meghalt volna az illető ! Tehát a kettős mérce , a túltolt rendszer szintű egyoldalú hírfolyam számomra a gond . Azt el kell ismernem , hogy itthon a kormányunk sokkal jobban kezeli ezt mint bárhol Európában ! Ha megállunk ennél a szintnél még azt mondom oké , de az összes további szigorítás amit Európában látunk (lezárt település , utcán is kötelező maszk , ha vendégeid jönnek akkor is legyél maszkban etc) az már az idiotizmus netovábbja !

A kérdésre a válasz : a veszélyeztetett korosztály kiemelt védelme és segítése lenne a fontos ! De az ezen kívül esőkre akikre nem vagy csak elenyészően veszélyes a vírus bízzák a természetre és az immunrendszerükre . Még azt is elfogadhatónak tartom , hogy tömegközlekedésen és pl áruházakban legyen kötelező a maszk . De például még egyszer sem láttam (pedig naponta többször is meg kéne tenni) a bevásárló kocsik fertőtlenítését !

És továbbra sem teszik közzé, hogy az elhunytakból hányan vesztették életüket a lélegeztetőgépen!
Ma is csak annyi látszik, hogy négy emberrel többet kellett föltenni, de 33-an haltak meg.
..
Feltűnt amúgy nektek, hogy dél-amerikai országokban mennyire felfutott?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Erre debreceniként is csak azt tudom mondani,hogy nagy az isten állatkertje én értem,hogy a résztvevők szerint ez az egész vírus mizéria a gonosz háttérhatalom kísérlete,hogy megossza és félelemben tartsa az emberiséget.De legalább a szervezőknek lehetett volna annyi esze,hogy ha már konferenciásat játszanak akkor azt nem egy ilyen heringparty formájában valósítsák meg a maszkokat meg sem említem mert ha felvennék akkor elismernék,hogy tényleg komoly veszélyt jelent a covid a társadalomra.Csak ezzel az a probléma,hogy ezzel a szükségtelen kockázatvállalással mások egézségét veszélyeztetik.

Ha valakinek nincs tünete és leül melléd egy székre, attól még a koronavírus nem ugrik át. Ne legyünk már teljesen paranoiásak.
Ismerősi körben is, ahol volt megbetegedés, alig fertőzött tovább. Majdnem mindig akadt családtag, aki NEM KAPTA EL!
..
Lehet, hogy ismét inkább el kéne gondolkodni azokon a tudósításokon, amelyek szerint a koronavírus már tavaly ősszel itt volt.
Azaz bennünk van a vírus, vagy nagyon sokakban és aztán valamilyen hatás ezt aktiválja (D vitamin szint csökkenése vagy akármi).
Fül-orr-gégész ismerősöm január elején! esett át a betegségen. Utólagos vér-antitest-vizsgálat igazolta, hogy koronavírusos volt!