Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ha valakinek nincs tünete és leül melléd egy székre, attól még a koronavírus nem ugrik át. Ne legyünk már teljesen paranoiásak.
Ismerősi körben is, ahol volt megbetegedés, alig fertőzött tovább. Majdnem mindig akadt családtag, aki NEM KAPTA EL!

Szerintem ezt gondold át még egyszer értem én,hogy te a másik oldalon álsz de a tudomány által igazolt tényeket ne söpörjuk már az asztal alá ebben a topikban is találsz böven de a net tele van komoly kutató intézetek által lefolytatott tudományosan igazolt kísérletekkel amelyek azt igazolják,hogy az állításoddal ellentétben ha leül melléd egy ilyen heringpartyn egy tünetmentes koronavírus fertőzött te azt simán elkaphatod lehet nálad sem okoz tünetet de anélkul hogy tudnál róla megfertőzöl(isten ments)egy olyan rokonodat,barátodat,kollégádat akinél súlyos problémát és akár maradandó egészségkárosodást okozhat a vírust,ezért mondom azt,hogy ezek az emberek a szükségtelen kockázatvállalásukkal orosz rulettet játszanak más emberek
(köztuk a szeretteik,rokonaik,barátaik,kollégáik)egézségével.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Szerintem ezt gondold át még egyszer értem én,hogy te a másik oldalon álsz de a tudomány által igazolt tényeket ne söpörjuk már az asztal alá ebben a topikban is találsz böven de a net tele van komoly kutató intézetek által lefolytatott tudományosan igazolt kísérletekkel amelyek azt igazolják,hogy az állításoddal ellentétben ha leül melléd egy ilyen heringpartyn egy tünetmentes koronavírus fertőzött te azt simán elkaphatod lehet nálad sem okoz tünetet de anélkul hogy tudnál róla megfertőzöl(isten ments)egy olyan rokonodat,barátodat,kollégádat akinél súlyos problémát és akár maradandó egészségkárosodást okozhat a vírust,ezért mondom azt,hogy ezek az emberek a szükségtelen kockázatvállalásukkal orosz rulettet játszanak más emberek
(köztuk a szeretteik,rokonaik,barátaik,kollégáik)egézségével.

Nézd, nem állok semmilyen "oldalon". Legfeljebb a közvetett személyes tapasztalás oldalán!
És annak pedig sokkal inkább hiszek, mint híreknek. Nem ugrik át csak úgy. Nem levelibéka!
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Szerintem ezt gondold át még egyszer értem én,hogy te a másik oldalon álsz de a tudomány által igazolt tényeket ne söpörjuk már az asztal alá ebben a topikban is találsz böven de a net tele van komoly kutató intézetek által lefolytatott tudományosan igazolt kísérletekkel amelyek azt igazolják,hogy az állításoddal ellentétben ha leül melléd egy ilyen heringpartyn egy tünetmentes koronavírus fertőzött te azt simán elkaphatod lehet nálad sem okoz tünetet de anélkul hogy tudnál róla megfertőzöl(isten ments)egy olyan rokonodat,barátodat,kollégádat akinél súlyos problémát és akár maradandó egészségkárosodást okozhat a vírust,ezért mondom azt,hogy ezek az emberek a szükségtelen kockázatvállalásukkal orosz rulettet játszanak más emberek
(köztuk a szeretteik,rokonaik,barátaik,kollégáik)egézségével.

Ez így van, én is ismerek olyanokat, akiknek a kollégájuk volt fertőzött az irodában (kiderült, hogy ő meg a gyerekétől kapta el, aki az iskolából vitte haza), teljesen tünetmentes volt, mégis megfertőzött az irodában több embert.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nézd, nem állok semmilyen "oldalon". Legfeljebb a közvetett személyes tapasztalás oldalán!
És annak pedig sokkal inkább hiszek, mint híreknek. Nem ugrik át csak úgy. Nem levelibéka!

Nem levelibéka. Cseppfertőzés. Te adod neki a kezdősebességet a légzéssel, beszéddel, kiabálással (v. énekkel) ill. köhögéssel így növekvő mértékben.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 524
113
Alapvetően ha mindig csak ennyit írtál volna, nem problémáztunk volna az írásaidon, mert az amit most írtál, teljesen jó.
Nekem nem tisztem @ogretankHU pajtást védeni, de nem igazán volt más a lényege eddig sem annak amit leírt.
Én most azt látom, hogy a szélsőséges kommunikációt mindkét fél kezdi befejezni, ahogy nagyjából mindenki kezdi felmérni a járvány természetét.
Szerintem senki (ismétlem SENKI) nem tagadta itt a fórumon a vírus jelenlétét, és veszélyességét. Igen, rohadt veszélyes a 60 felettiekre, vagy egyéb krónikus betegekre. Ezzel nincs mit tenni. De tudni kell meghúzni a határt, és egyensúlyozni kell az intézkedések között. Sajnos nem elkerülhető, hogy végigmenjen a teljes társadalmon. És valószínűleg ebben volt igaza a svédeknek, hogy lehet, hogy jobb, ha kontrolláltan gyorsan van túl a társadalom a dolgot, mint hogy elhúzzuk. Könnyebb a veszélyeztett csoport védelme, ha rövidebb ideig kell őket "bezárni".
Sokat fognak segíteni a helyzeten a folyamatosan megjelenő különböző hatékonyságú kezelések, gyógyszerek...
 
W

Wilson

Guest
Nézd, nem állok semmilyen "oldalon". Legfeljebb a közvetett személyes tapasztalás oldalán!
És annak pedig sokkal inkább hiszek, mint híreknek. Nem ugrik át csak úgy. Nem levelibéka!

Ok:) De az is tudományosan bebizonyított tény,hogy a koronavírus cseppfertőzéssel pl kilégzéssel,beszéddel(a köhögés erre csak rásegít)a levegőben terjed.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Nem levelibéka. Cseppfertőzés. Te adod neki a kezdősebességet a légzéssel, beszéddel, kiabálással (v. énekkel) ill. köhögéssel így növekvő mértékben.

A köhögés már tünet, és nem tünetmentesség!
Volt olyan ismerősöm, aki a köhögős mellett sem kapta el másfél hétig!
A statisztika alapján is az "R"-érték ~1 körül van!
Szerencsére ez a biológiai fegyver (már, ha az, de egyre inkább úgy tűnik az) nem túl virulens!
Szerencsére!
..
Ha jellemzően légzéssel is terjedne, akkor nem 40 ezer lenne mostanra, hanem már áprilisra lett volna ~4 millió fertőzöttünk!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Ok:) De az is tudományosan bebizonyított tény,hogy a koronavírus cseppfertőzéssel pl kilégzéssel a levegőben terjed.

Ismerősöm háztartása kivétel.
És eddig a budapesti metró is az. Ez meg a személyes tapasztalatom.
És nyilván, nagyon-nagyon remélem, hogy ez így is marad! Mivel naponta többször utazok. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Nekem nem tisztem @ogretankHU pajtást védeni, de nem igazán volt más a lényege eddig sem annak amit leírt.
Én most azt látom, hogy a szélsőséges kommunikációt mindkét fél kezdi befejezni, ahogy nagyjából mindenki kezdi felmérni a járvány természetét.
Szerintem senki (ismétlem SENKI) nem tagadta itt a fórumon a vírus jelenlétét, és veszélyességét. Igen, rohadt veszélyes a 60 felettiekre, vagy egyéb krónikus betegekre. Ezzel nincs mit tenni. De tudni kell meghúzni a határt, és egyensúlyozni kell az intézkedések között. Sajnos nem elkerülhető, hogy végigmenjen a teljes társadalmon. És valószínűleg ebben volt igaza a svédeknek, hogy lehet, hogy jobb, ha kontrolláltan gyorsan van túl a társadalom a dolgot, mint hogy elhúzzuk. Könnyebb a veszélyeztett csoport védelme, ha rövidebb ideig kell őket "bezárni".
Sokat fognak segíteni a helyzeten a folyamatosan megjelenő különböző hatékonyságú kezelések, gyógyszerek...

Részben egyetértek.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Nekem nem tisztem @ogretankHU pajtást védeni, de nem igazán volt más a lényege eddig sem annak amit leírt.
Én most azt látom, hogy a szélsőséges kommunikációt mindkét fél kezdi befejezni, ahogy nagyjából mindenki kezdi felmérni a járvány természetét.
Szerintem senki (ismétlem SENKI) nem tagadta itt a fórumon a vírus jelenlétét, és veszélyességét. Igen, rohadt veszélyes a 60 felettiekre, vagy egyéb krónikus betegekre. Ezzel nincs mit tenni. De tudni kell meghúzni a határt, és egyensúlyozni kell az intézkedések között. Sajnos nem elkerülhető, hogy végigmenjen a teljes társadalmon. És valószínűleg ebben volt igaza a svédeknek, hogy lehet, hogy jobb, ha kontrolláltan gyorsan van túl a társadalom a dolgot, mint hogy elhúzzuk. Könnyebb a veszélyeztett csoport védelme, ha rövidebb ideig kell őket "bezárni".
Sokat fognak segíteni a helyzeten a folyamatosan megjelenő különböző hatékonyságú kezelések, gyógyszerek...

Alapvetően a svédek elméletével annyi volt a gond, hogy akkor találták ki, amikor még fogalmuk sem volt róla, hogy mivel állnak szemben. Némiképp orosz rulett jelleggel. Másfelől nem is igazán sikerült kontrolláltan lezavarniuk, pont nem sikerült megvédeni a veszélyeztetett csoportot sem.
Azzal egyetértek, hogy az emberek nagy része előbb-utóbb megkapja majd, de a gyors lezavarás csak akkor működhet, ha a kórházi kezelések szükségességét valahogy sikerül minimalizálni, különben a gyors felfutást nem bírja kapacitással az egészségügy. Továbbra is erről szól a dolog, ahogy tavasz óta már sokszor lett hangsúlyozva.
 
W

Wilson

Guest
Ismerősöm háztartása kivétel.
És eddig a budapesti metró is az. Ez meg a személyes tapasztalatom. És nyilván, nagyon-nagyon remélem, hogy ez így is marad! Mivel naponta többször utazok. :)

Természetesen nem mindenki betegszik meg de ilyet senki sem állított az,hogy valaki nem betegszik meg az nem azért van mert az ismerősöd otthonában nem cseppfertőződéssel terjed a vírus a metrón pedig tudtommal kötelező a maszk az pedig nagyban csökkenti a megfertőződés esélyét.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A köhögés már tünet, és nem tünetmentesség!
Volt olyan ismerősöm, aki a köhögős mellett sem kapta el másfél hétig!
A statisztika alapján is az "R"-érték ~1 körül van!
Szerencsére ez a biológiai fegyver (már, ha az, de egyre inkább úgy tűnik az) nem túl virulens!
Szerencsére!
..
Ha jellemzően légzéssel is terjedne, akkor nem 40 ezer lenne mostanra, hanem már áprilisra lett volna ~4 millió fertőzöttünk!

Te még sosem köhögtél egészségesen? :) Amúgy van dohányzás, allergia, hirtelen hideg levegő egyebek amik köhögésre késztethetnek vírusfertőzés nélkül is.
Te meg akarod amúgy tudni, mi lenne, ha az összes járványügyi intézkedést eltörölnék? Mennyi lenne az R? Valószínűleg több lenne, mint 1.
Biológiai fegyvernek meg elég gyenge, arra jobb a lépfene meg a pestis na meg pláne a himlő.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Természetesen nem mindenki betegszik meg de ilyet senki sem állított az,hogy valaki nem betegszik meg az nem azért van mert az ismerősöd otthonában nem cseppfertőződéssel terjed a vírus a metrón pedig tudtommal kötelező a maszk az pedig nagyban csökkenti a megfertőződés esélyét.

Nem arról van szó, hogy nem betegedett meg, hanem arról, hogy nem is fertőződött meg!, amit a biztonsági okból eltöltött karanténos idő után kíváncsiságból önkéntesen elvégeztetett antitestes-vérvizsgálat bebizonyított!
..
Kizárt, hogy ne fordult volna meg a metrón koronavírusos!
A maszk a cseppfertőzés terjedését nagyban gátolja, de a kilégzéssel való terjedést nem, vagy sokkalta kevésbé!
Na meg te nem látod, sokan, hogy és milyen maszkokat viselnek. Én meg minden nap látom!
Ezért hiszek magamnak, nem a távoli WHO-s, CDC-s híreknek!
 
W

Wilson

Guest
Jaja, nem látom, tehát nincsen is!
Logikus végülis.
Így lesz az elektromosság isteni csoda.

Végül is az emberek nagy része se látta még a maga nyers valójában a saját agyát tehát akkor ezen logika mentén az nem is létezik:).Amúgy látva a világban zajló folyamatokat egyre inkább úgy érzem,hogy egyre több ember esetében ez a helyzet:).
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Te még sosem köhögtél egészségesen? :) Amúgy van dohányzás, allergia, hirtelen hideg levegő egyebek amik köhögésre késztethetnek vírusfertőzés nélkül is.
Te meg akarod amúgy tudni, mi lenne, ha az összes járványügyi intézkedést eltörölnék? Mennyi lenne az R? Valószínűleg több lenne, mint 1.
Biológiai fegyvernek meg elég gyenge, arra jobb a lépfene meg a pestis na meg pláne a himlő.

Szerintem teljesen nem értetted meg, hogy mire írtam azt, amit!
A köhögés akkor is tünet, ha nem a koronavírus váltja ki. Én azt írtam: ha benned van, de nincs semmilyen tüneted - akármilyen okból kifolyólag is - akkor nem megy át egy széken melletted ülőre!
..
Hibrid hadviselés.
Nem kell kipusztítani a lakosságot. Destabilizálnia kell csak a társadalmat, gazdaságot, normál üzemműködést felborítani, kapacitásokat leköttetni stb.
Vannak fokozatok, tudod!
Igenis könnyen lehet, hogy ez egy biológiai fegyver! Ez a véleményem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Szerintem teljesen nem értetted meg, hogy mire írtam azt, amit!
A köhögés akkor is tünet, ha nem a koronavírus váltja ki. Én azt írtam: ha benned van, de nincs semmilyen tüneted - akármilyen okból kifolyólag is - akkor nem megy át egy széken melletted ülőre!
..
Hibrid hadviselés.
Nem kell kipusztítani a lakosságot. Destabilizálnia kell csak a társadalmat, gazdaságot, normál üzemműködést felborítani, kapacitásokat leköttetni stb.
Vannak fokozatok, tudod!
Igenis könnyen lehet, hogy ez egy biológiai fegyver! Ez a véleményem.

Van egy MRSA nevű baci. Úgy fedezték fel első esetben az eredetét, hogy a megbetegedések halmozódtak, mikor a hordozó orvos náthás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro