Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Pontosan erről beszélek. Ezt a mellékhatást titkolták addig, amíg nyilvánosságra nem hozták, hogy a britt oltásnál is hasonló mellékhatások vannak.
De ha Te szeretnél orosz oltást, akkor nyugottan oltasd be magad vele. Én megvárom amíg lesz britt vagy német oltás.:)

en meg megvarom hogy legyen egy normalis, nem gyorsan osszebarkacsolt (mi legyunk az elsok hogy legtobb penzt bekaszaljunk) oltas.

sajnos a jarvanybol a komoly hozzaalasbol megint a politikusok fasszagai es a penzehseg lett..nemtom mit csodalkodok ezen, a politikusok elertek azt hogy az emberek elfogadjak a hulyeseguket/lopasukat mint normalis mindenapi dolgot (igazabol a bortonbe lenne a helye ilyeneknek akik egy kis zsebpenzert tonkretesznek vmit)..

meg a facebookos nagyfaszok akik olyan okosak hogy tagadnak mindent is elertek a sikeruket, alig lattok maszkosat itt nalunk boltba, reggen amikor nem ettek a (huuu de okos vagyok de a altalanos sulit ugy fejeztem hogy 3x mentem ujbol)) a szart addig bar az emberek vigyaztak magukra, es nem is volt ennyi beteg.

aztan meg rinyalunk hogy betegek vagyunk,vagy elpatkolunk mert az egeszseg osszedult a sok beteg miatt...

ezt elobb utobb mindenki el fogja kapni.
de jobb utobb mert minel kesobb, anal nagyobb a lehetoseg hogy ki is gyogyitanak (lesz gyogymod)...

szoval, ha mindenki esszi a szart, szard oket le, gondolj magadra es a csaladodra.
ha valaki el akar patkolni a respiratoron, vagy otthol mert nincs hely a korhazba, csak hajra..szive igenye, az o elete.

de nekem van felelosegem, magamhoz is es a csaladomhoz is es inkabb nem szeretnem elkapni.


amugy tegnap neztem a fertozes cimu filmet
https://www.imdb.com/title/tt1598778/

van meg vmi hasonlo?

ott is volt egy nagyokos aki a kozzosegi mediaban hulyesegeket beszelt, meg egy haszontalan orvosagot reklamalt, ami ott alitolag kigyogyitotta, volt 12 millio kovetoje, az emberek szetzuztak a gyogyszertarakat orszag szerte hogy kapjonak belole...

es a film vegen kiderult, h nem is volt beteg, es 4.5 millio dolcsit kereset az egeszen...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 435
113
Forrás? Mert ezt már a nyáron mondták... Egyébként még egy ideig nem kell tartanod tőle, hogy milliószámra lesz belőle, még ha rendelünk is.
Forrás? Követtem a híreket, és feltűnt, hogy az oroszok a sikeres tesztekről korábban számoltak be mint a britek, a mellékhatásokról meg később. A britek pontosan elmondták hogy hány betegen teszteltek, az oroszoknál ez is később jelent meg.

Én nem az orosz orvosokban nem bízom, hanem az orosz politikusokban. Nagyjából egyidőben folyt az oltás első körös tesztje a briteknél és az oroszoknál. Mindkét országban beoltottak néhány tucat egészséges fiatal embert. Mit mondtak a britek? még fél év és készen lesz az oltás. Mit mondta az oroszok? kész az oltás, megvan az engedély.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 957
113
Forrás? Követtem a híreket, és feltűnt, hogy az oroszok a sikeres tesztekről korábban számoltak be mint a britek, a mellékhatásokról meg később. A britek pontosan elmondták hogy hány betegen teszteltek, az oroszoknál ez is később jelent meg.

Én nem az orosz orvosokban nem bízom, hanem az orosz politikusokban. Nagyjából egyidőben folyt az oltás első körös tesztje a briteknél és az oroszoknál. Mindkét országban beoltottak néhány tucat egészséges fiatal embert. Mit mondtak a britek? még fél év és készen lesz az oltás. Mit mondta az oroszok? kész az oltás, megvan az engedély.
Sztem akkor döntesz jól, ha egy politikusban sem bízol, ne csak az oroszokkal legyenek fentartásaid. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
75321 fertőzött (+3908)
4048 kórházban (+295)
281 lélegeztetőgépen (+14)
54539 aktív eset (+2778)
19032 gyógyult (+1079)
1750 elhunyt (+51)
1065143 mintavétel (+16563)
28596 hatósági házi karanténban (+2200)
3d44303e2991040e19279bb7df2c7c46.png
79199 fertőzött (+3878)
4205 kórházban (+157)
306 lélegeztetőgépen (+25)
57302 aktív eset (+2763)
20078 gyógyult (+1046)
1819 elhunyt (+69)
1083743 mintavétel (+18600)
29635 hatósági házi karanténban (+1039)
42a69261f467f9e82e6187698535ccf1.png
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Lehet, mire lesz oltás, nagyítóval kell keresni azt az embert, aki még nem kapta el. :) Aztán elölről kell kezdeni a vizsgálatot, hogy a betegségen már átesettekre hogy hat az oltás.
Mire itt oltás lesz addigra a xedik mutacioja lesz a vírusnak amire az oltás nem lesz jó... Pont mint az infulenzanal.... Van vagy 20btörzse... És 3 ellen van oltás kB.... Szóval vicces hogy itt mindenki oltani akarja magát de azt se tudja mi ellen... Ez a vírus is itt marad nekünk mint az infulenza... Spanyolnatha emlékszel?? 1916-17 körül indult, most 2020ban is itt van és kit is zavar??? Na ezzel is ez lesz, egy lesz a sok közül....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 2361

Guest
Mire itt oltás lesz addigra a xedik mutacioja lesz a vírusnak amire az oltás nem lesz jó... Pont mint az infulenzanal.... Van vagy 20btörzse... És 3 ellen van oltás kB.... Szóval vicces hogy itt mindenki oltani akarja magát de azt se tudja mi ellen... Ez a vírus is itt marad nekünk mint az infulenza... Spanyolnatha emlékszel?? 1916-17 körül indult, most 2020ban is itt van és kit is zavar??? Na ezzel is ez lesz, egy lesz a sok közül....

es mi lesz ha a mutacio utan durvabb lesz?

vagy par ev mulva beut meg egy ami sokkal de sokkal halalosabb?

ez legyengiti az embereket, es utana a kovetkezo meg lesz az igazi problema..

a spanyol natha sem lett volna olyan halalos ha nem lett volna az elso vilaghaboru elotte...
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 435
7 997
113
79199 fertőzött (+3878)
4205 kórházban (+157)
306 lélegeztetőgépen (+25)
57302 aktív eset (+2763)
20078 gyógyult (+1046)
1819 elhunyt (+69)
1083743 mintavétel (+18600)
29635 hatósági házi karanténban (+1039)
42a69261f467f9e82e6187698535ccf1.png
Baz Borsodban jól elszállt :( Szabolcsban meg 4 ik napja stagnál elvileg a térképek szerint. Remélem így is marad.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 570
10 269
113
Ja, és nem influenza megfázás ellen sincs. És még hosszan lehetne sorolni. De veszettség ellen is eltartott egy darabig, amíg normális védőoltás született (az élő, atenualt vírusfertőzött turmixolt és higított birkaagyvelő - alkalmanként 3-4 DECILITER a has bőre alá - sok problémával járt).
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU