Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
dr. Novák Hunor oldalán egy anonim COVID-orvos interjú
"Két nagy (nem budapesti) intenzív osztályról kaptam megbízható, nem publikált adatokat: mindkét helyen a koronavírus miatt intubált, gépi (invazív) lélegeztetésre szoruló páciensek 92-95%-a meghalt."
"Van, ahol még egy COVID-os beteget sem tudtak extubálni (levenni a lélegezetőgépről), a halálozás eddig 100%-os. Sajnos a legjobb adat, amiről én tudok, hogy 78%-os a mortalitás, azaz a COVID miatt invazívan lélegeztetett betegek csak 22%-a éli túl. Az adatokat egyetemi és megyei nagy kórházakból kaptam."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/koronavirus-covid-jarvany-orosz-oltas-orvos.719163.html

Annyira biznak a sajat vakcinajukban az oroszok hogy az orvosaik 2/3-a nem meri beoltatni magat vele. A szakembereik mindossze 1/4-e bizik Putyin vakcinajaban. Akkor mi minek lojuk magunkba ezt a sz(a)ert?
Önkéntesen nem mind1??
Politikai kérdést csinálnak a vakcibából. A kampány a ruszki vakcina elleni üzleti érdekből fakad, de ideológiai háttere van.

A szakértő, független, nyugatos újságírók sajnos felelőtlenek Ez van.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
dr. Novák Hunor oldalán egy anonim COVID-orvos interjú
"Két nagy (nem budapesti) intenzív osztályról kaptam megbízható, nem publikált adatokat: mindkét helyen a koronavírus miatt intubált, gépi (invazív) lélegeztetésre szoruló páciensek 92-95%-a meghalt."
"Van, ahol még egy COVID-os beteget sem tudtak extubálni (levenni a lélegezetőgépről), a halálozás eddig 100%-os. Sajnos a legjobb adat, amiről én tudok, hogy 78%-os a mortalitás, azaz a COVID miatt invazívan lélegeztetett betegek csak 22%-a éli túl. Az adatokat egyetemi és megyei nagy kórházakból kaptam."
Hangukatkeltés helyett néha segithetne is, ha már orvos, ne csak a facen és a youtube-on rendeljen.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Hát inkább tényleg menj a Balkánra ! Napestig sorolhatnám azokat a dolgokat amiket a te fajtád nem tud/akar ésszel felfogni , megérteni ! Ha csak a stratégiai ágazatok visszavételét említem is sokat mondtam ! Az elmúlt 10 évben nem hallottam azt a szót amit 2010 előtt sokszor évente is a MEGSZORÍTÁSOKAT ! A család támogató rendszerünk a világon is dobogós ! Soha nem volt az elmúlt 30 évben olyan kevés munkanélküli mint tavaly ! Soha nem fogyott el olyan gyorsan rendszám mint az R-es ! Soha nem éltem olyan nyugodtan mint az elmúlt 8 évben pedig 2008-2009-ben mindenemet elveszítettem ! Menj el bármikor valamelyik bevásárló központba és tömve lesz a nagy szegénységbe ! Nem találok jó szakmunkásokat napi nettó 20 000 Ft.ért mert Pesten 25-30 000-ket adnak már ! Miről beszélsz ? Fingod sincs csak nyomod hibbant bal-libsi dumát ! Lopnak Orbánék ? Ha mellette jól élek és fejlődik az ország (sose látott mértékben) qrvára nem érdekel ! Ez a szerencsétlen ország most erősebb és jobb helyzetben van mint bármikor az elmúlt 300 évben ! A szomorú az , hogy vannak olyanok mint te !
Durva fröcsögésed és szüklátásod nyilván hipnotizált állapotodnak tudható be, így nem szívom mellre.
Amúgy meg nem kell sehová mennem, helyben vagyok. Hozzád mérhető durva emberek ott sem gyakoribbak.
Béke veled és szokj le a hülye libsi stb stigmatizálásról. Pont olyan ócska mint a másik oldal nácizása. Tulképen a két oldal ugyan az. A két szélsőség.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/koronavirus-covid-jarvany-orosz-oltas-orvos.719163.html

Annyira biznak a sajat vakcinajukban az oroszok hogy az orvosaik 2/3-a nem meri beoltatni magat vele. A szakembereik mindossze 1/4-e bizik Putyin vakcinajaban. Akkor mi minek lojuk magunkba ezt a sz(a)ert?
A Pfeizer vakcina is tele van kockázatokkal, ahogy az összes eddig piacra dobott változat, tekintve, hogy kb 1 év alatt dobták ki. Egy ilyen vakcina biztonságos kifejlesztéséhez évekre van szükség, szóval az amerikai - német változatnak is van kockázata. Nemrég valaki pont ide linkelte be azt az ATV-s beszélgetést ahol maga a virológus csajszi mondta, hogy ő biztos nem oltatná be magát első körben.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93

Megy ezerrel az ellenpropaganda a nyugat részéről. Fáj nekik, hogy az oroszok csinálták meg elsőnek, na meg ők kaptak eddig legnagyobb rendelést az összes vakcinagyártó közül. Valahogy le kéne járatniuk, hogy ne legyen profit belőle az oroszoknál.

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/koronavirus-covid-jarvany-orosz-oltas-orvos.719163.html
Annyira biznak a sajat vakcinajukban az oroszok hogy az orvosaik 2/3-a nem meri beoltatni magat vele. A szakembereik mindossze 1/4-e bizik Putyin vakcinajaban. Akkor mi minek lojuk magunkba ezt a sz(a)ert?

És ezt a felmérést ki készítette? Nem valami "független" NGO???? Akkor érthető az eredmény.
Majd kiderül, hogy jó-e az oltás. Ha igen, akkor bár mit is mondanak róla, akkor is elfogadják az országok. Esetleg a nyugatiak nem, majd várnak az alig tesztelt oltásaikra. Nehogy úgy járjunk, hogy mire megérkeznek, addigra keleten a COV19 csak történelem legyen. Akkor ott fogunk állni letolt gatyával az út szélén és törölgetjük a port a szemünkből, amit a keleti gazdaság elhúzása vert fel.

dr. Novák Hunor oldalán egy anonim COVID-orvos interjú
"Két nagy (nem budapesti) intenzív osztályról kaptam megbízható, nem publikált adatokat: mindkét helyen a koronavírus miatt intubált, gépi (invazív) lélegeztetésre szoruló páciensek 92-95%-a meghalt."
"Van, ahol még egy COVID-os beteget sem tudtak extubálni (levenni a lélegezetőgépről), a halálozás eddig 100%-os. Sajnos a legjobb adat, amiről én tudok, hogy 78%-os a mortalitás, azaz a COVID miatt invazívan lélegeztetett betegek csak 22%-a éli túl. Az adatokat egyetemi és megyei nagy kórházakból kaptam."

Már a tavasszal megmondta az orvosok egy része, hogy nem jó eljárás az eröltetett gépi lélegeztetés, mert az egyébként is sérült tüdőt tovább roncsolja. Helyette az oxigénterápiát és vérhigítót ajánlták (ha jól emlékszem). Túl kéne lépni ezen a lélegeztető gépes eljáráson.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
256367 fertőzött (+2219)
8045 kórházban (+113)
656 lélegeztetőgépen (-18)
174966 aktív eset (+1085)
75281 gyógyult (+998)
6120 elhunyt (+136)
2158818 mintavétel (+195670)
45542 hatósági házi karanténban (-5943)
2965d20356796709f131f777bfc97d30.png
259588 fertőzött (+3221)
7945 kórházban (-100)
661 lélegeztetőgépen (+5)
177038 aktív eset (+2072)
76270 gyógyult (+989)
6280 elhunyt (+160)
2187555 mintavétel (+28737)
45957 hatósági házi karanténban (+415)
8add3111a690053f9f23ee274691bf43.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 374
113
Na, kidurrant ez a láz lufi éjjel, mindenem elázott az izzadságtól, de elment a láz. Viszont qurva nagy kupit hagyott maga után. Én nem tudom mibe kavart ez a szar covid bele, de mintha vért pisilnék, és fáj minden porcikám. De legalább láz nincs. Be akartunk menni a covid ambulanciára, amikor hirtelen lement a láz.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
A Pfeizer vakcina is tele van kockázatokkal, ahogy az összes eddig piacra dobott változat, tekintve, hogy kb 1 év alatt dobták ki. Egy ilyen vakcina biztonságos kifejlesztéséhez évekre van szükség, szóval az amerikai - német változatnak is van kockázata. Nemrég valaki pont ide linkelte be azt az ATV-s beszélgetést ahol maga a virológus csajszi mondta, hogy ő biztos nem oltatná be magát első körben.

Majd Ladagrantot beoltják a nagyon nagyon cuki-fincsi Pfeizerrel. Csak nehogy az legyen a mellékhatása, hogy elkezdenek osztódni, mint az amöbák.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 374
113
Megijedtél, hogy ott majd szurit vagy kúpot adnak? :D

Az Algopyrin még maradhat egy-két napig. Jó az fájdalomcsillapításra, és az sem baj, ha nem jön vissza a láz. Igyál sok folyadékot, stb, stb.
Megcétézték volna a tüdőm, vérvétel, stb, meg favipiravir.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Megy ezerrel az ellenpropaganda a nyugat részéről. Fáj nekik, hogy az oroszok csinálták meg elsőnek, na meg ők kaptak eddig legnagyobb rendelést az összes vakcinagyártó közül. Valahogy le kéne járatniuk, hogy ne legyen profit belőle az oroszoknál.
Ez szerintem is vicc. Oroszországban azt kérni, hogy ne igyál 6 hétig. :D Ellenőrizni kellene hogy valóban mondta -e akire hivatkoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Már a tavasszal megmondta az orvosok egy része, hogy nem jó eljárás az eröltetett gépi lélegeztetés, mert az egyébként is sérült tüdőt tovább roncsolja. Helyette az oxigénterápiát és vérhigítót ajánlták (ha jól emlékszem). Túl kéne lépni ezen a lélegeztető gépes eljáráson.
Ne terjessz ilyen libsi propagandát! Nálunk van a világon a legtöbb lélegeztetőgép lakosság arányosan. Csak az ellenzék terjeszti, hogy feleslegesen költöttünk el 300 milliárd forintot lélegeztetőgépre. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Ne terjessz ilyen libsi propagandát! Nálunk van a világon a legtöbb lélegeztetőgép lakosság arányosan. Csak az ellenzék terjeszti, hogy feleslegesen költöttünk el 300 milliárd forintot lélegeztetőgépre. :oops:

A kezdeti kapkodásnál, illetve amikor minden "mértékadó" szervezet/szakember a lélegeztetés mellett tette le a voksot, a kormány - jogosan - úgy vélte, hogy ez a járható út. Nagyjából mindenki ezt a protokolt követte. Amás eljárást javasló orvosok hangja elsikkadt a nagy kakafoniában.
Most, így ennyi tapasztalat után, célszerű lenne felülvizsgáli a gyógyítási módok eredményességét és a lagjobbat alkalmazni, hisz a gyógyultak száma az ami fontos. Tévedni emberi dolog, van amikor a vadász is téved a lőszer erejét illetően, aztána vad sebzetten vagy anélkül odébb áll.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Az a tény, hogy a SARS-CoV-2 vírus genetikai kódjának januári megismerését követően 10 hónappal már engedélyezett vakcina készülhetett, az új technológiák sikerességének köszönhető – írja Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Biológiai Intézetének adjunktusa, a Virológiai Nemzeti Laboratórium munkatársa."
https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...kcina-ez-nem-csoda-hanem-a-technologia-461016
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Azt javasolja a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa, hogy mindenki, aki teheti, kérje a koronavírus elleni védőoltást."
"Hozzátette, az ország sok millió vakcinát kötött le azért, hogy ezek mihamarabb eljussanak az emberekhez. Ehhez azonban az kell, hogy a polgárok megértsék, az oltások hasznosak, jók, és nem rendelkeznek azokkal a súlyos mellékhatásokkal, amelyeket az oltástagadók hangoztatnak."
https://www.portfolio.hu/deviza/202...ti-kerje-a-koronavirus-elleni-vakcinat-460996
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and BJani