13 halottról számolt be a Moderna a vakcina tesztelése során. Angol nyelvü videó a cikkben.
Americká farmaceutická firma Moderna ve své zprávě kontrolnímu úřadu FDA uvádí 13 mrtvých účastníků svých testů vakcín. Kromě toho je
cz24.news
Ha nem tetszik, amikor megpróbálják lejáratni az orosz oltást, akkor miért teszed ugyanezt az amerikaival?
30 ezer résztvevőből 13 halott 4 hónap alatt időarányosan, egy évre felszorozva is csak 1,3 ezreléket jelent, szemben a teljes USA lakosság járvány előtt évi 8,8 ezrelékes normál halálozási rátájával. A járvány alatt ez az összehasonlító érték nőtt.
Pont abba próbálnak az oltás ellenesek belekötni, hogy túl alacsony a halálozás a részvevők között és ebből próbálják levezetni, hogy túl egészségesek voltak a résztvevők és ezen az alapon próbálják megkérdőjelezni az eredményeket. Ami persze méretes butaság. Az is, hogy túl egészségesek voltak a résztvevők, mert ismert az életkor, betegségek, rizikó faktorok szerinti összetétel. Tényszerűen nem igaz, hogy direkt egészséges fiatalokat válogattak volna. Legfeljebb csak annyi igaz, hogy a résztvevők nem végstádiumos haldoklók voltak, vagy nagyon súlyos állapotúak voltak és a teszteléssel együtt járó orvosi felügyelet, meg kivizsgálás miatt eleve kisebb volt az esély a váratlan, hirtelen elhalálozásokra.
Meg persze az is méretes butaság, hogy ki kellene dobni az eredményeket az ablakon, akkor ha egészségesek szerepelnek a vizsgálatban és az esetükben bizonyul hatásosnak az oltóanyag. A kontroll csoport pont ugyanannyira volt fiatal/idős, beteg/egészséges, mint a valós oltóanyagot kapott csoport és így jött ki a nagyságrenddel kevesebb COVID megbetegedés, mint a kontroll csoportban. Ez még akkor is gaz lenne, ha csak egészséges fiatalok vettek volna részt a tesztelésen.
Ráadásul a 13 halottból 6 kapott valós oltást és 7 palcebot, azaz még a résztvevőkön belül is, a kontroll csoporthoz képest sem nagyobb az oltottak halálozása.
Valamint a halálesetek és az oltás (vagy placebo) között nem találtak ok-okozati összefüggést egyetlen esetben sem.
Korrektebb lenne, ha azt emelted volna ki kritikaként, hogy a Moderna mRNS vakcinája az első adag után sokkal gyengébb védelmet nyújt, mint a Szputnyik-V és csak a második adag után 28 nappal előzi meg hajszállal az oroszt. Tudomásom szerint a Pfizert mRNS oltására is ugyanez igaz. De ez a 13 halottas riogatás...
Csak? Elég fiatal korosztálynak adhatták.
30.000 emberből átlagosan naponta 1 meghal. 1 hónapos megfigyelés az átlagosan 30 halott.
30 ezer emberből 0,73 halott a napi átlag az USA-ban (járvány előtt) de a megfigyelési időszak nem 30 nap volt. Július végétől oltottak október végéig. + az immunitás kialakulásához szükséges 4 hét. (Szemben a Szputnyik-V és a Pfizer oltóanyaggal, amelyekből 21 napos különbséggel adják a két adagot, a Moderna oltásából 28 napos különbséggel.) Ezért tartott idáig a Klinikai III-as tesztelési fázis. Kb. 4 hónap megfigyelés alatt jött össze 13 halott 30 ezer résztvevőből.
A résztvevők közt valójában számottevően magasabb volt az átlag életkor, mint az USA lakosságnál. Kb. 30% 25-44 éves, 40% 45-64 éves, 25% 65 éves, vagy e feletti és 5% 18-24 éves a résztvevők között. Ráadásul a Moderna (etikailag némileg megkérdőjelezhető módon) felvállalta annak kockázatát, hogy nagy számban rizikócsoportba tartózókat tesztelt. 58% volt 18 és 65 év közti, kockázatoktól mentes, 25% 65 éves, vagy e feletti és 17% 18-65 éves, de kockázati csoportba tartozó. Az is megvan, hogy milyen betegségeik voltak a kockázati csoportba tartozóknak.
https://www.modernatx.com/sites/def...COVE-Study-Enrollment-Completion-10.22.20.pdf
Szóval kicsit sem kell félni a Moderna oltóanyagától sem. Legfeljebb az a baja, hogy míg az orosz Szutnyik-V már az első adag után 90% feletti védelmet biztosít, addig a két amerikai mRNS oltás csak a második adag után 3 héttel tudja ugyanezt az a eredményt. Meg persze az a baja, hogy drága és Európa észszerű időn belül nem kap belőle kellő mennyiséget.