Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Érdekes ez a vita!
Szerintetek az egyszerű 20-50 év közötti állampolgár mennyi idő múlva "kaphat" oltást? Szerintem kb fél év múlva jut el hozzám, hacsak a munkahelyem nem intézi el előbb, mert azt is esélyesnek tartom.De még ez is elég pozitív becslés a részemről. Én ráérek akkor mérlegelni, hogy érdemes-e beoltatnom magam vagy sem. Alapvetően nem oltatnám be magam, de emiatt nem akarok hátrányba kerülni.

Szerintem kb. 3-4 hónap mire elér eddig a csoportig és 5-6 hónap, mire tömegessé válik. A 90-95%-os védettséghez oltóanyagtól függően jellemzően 42-56 nap kell az első oltástól számítva (feltételezve, hogy a második adagot is megkapod). Ezt érdemes belekalkulálni a nyári terveidbe.

A regisztráció semmire nem kötelez, de az adott kategórián belül azt fogják először értesíteni, hogy mehet oltatni, aki regisztrálta magát.
https://vakcinainfo.gov.hu/
A munkahelyemben én is bízok, de a mostani influenza oltóanyag hiány megmutatta, hogy ők sem tudnak csodát tenni. Pedig amúgy van pénz és érdekérvényesítő képesség. Sőt még szándék is. Végül is 2,5 héttel korábban tudta a munkahelyem elintézni, mint ahogy a háziorvosnál sorra kerültem volna, de 5 héten át a munkahelyem is hiába próbált megmozgatni kapcsolatokat. Szóval a központi regisztrációnak van értelme.

Remélem hogy úgy döntesz, hogy beoltatod magad. A saját magad és a társadalom érdekében.
A megalapozatlan, ismeretlentől való félelmekkel szemben a legjobb ellenszer az informáltság. Olvasd el az egyes oltóanyagok oltási tüneteiről, mellékhatásairól, azok előfordulási esélyéről, súlyosságáról, az oltások hatékonyságáról elérhető, megbízható, ellenőrizhető, valós mérésekkel, tesztekkel, az egyre növekvő számú átoltottnál tapasztaltakkal alátámasztott, hivatalos információkat! Ne pedig megbízhatatlan (vagy adott esetben valótlan), szenzációhajhász, egy-egy kiragadott példán alapuló véleményeket. Mire te megkapod elég sok tapasztalat lesz. Először az egészségügyisek kapják és az ő tapasztalataikra szerintem lehet alapozni. Meg persze a hatósági engedélyezésre is. Külföldi oltottból pedig milliók (vagy akár tízmilliók) lesznek előtted.
Vesd össze ezeket a betegség kockázataival, tüneteivel. A kevésbé súlyos és súlyosabb lefolyással és azok esélyeivel. Vedd figyelembe a többi ember, a környezeted és az egész társadalom érdekét is a saját érdekeid mellett! Van még időd gondolkodni, információt gyűjteni. Örülnék neki, ha az oltás mellett döntenél. Mindegyikünk érdeke a nyájimmunitás elérése.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and fulcrum11

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
A járvány szabadon eresztését sok ország megpróbálta és nem működik. Nem lehet bírni kapacitással (teljesen mindegy, hány lélelegeztető gépet szerzünk be) és iszonyatos ára van emberéletekben. Féken kell tartani addig, amíg nem nincs meg a nyájimmunitás. Ennek két módja van. Az egyik, hogy korlátozásokkal fékezik addig, amíg természetes úton, átfertőződéssel kialakul a nyájimmunitás. De ez úgy néz ki, hogy nagyon sok ideig, több évig tart. Rengeteg felesleges betegséget és halált eredményez és nagyon hosszú ideig visszafogja a gazdaságot. Ráadásul csak imádkozni lehet, hogy a horribilis számú fertőzés közben ne alakuljon ki olyan mutáció, ami lenullázza a természetes immunitást és még az sem biztos, hogy a természetes immunitás milyen arányban alakul ki és meddig tart. A másik módszer a mesterséges immunizálás oltással. Ehhez átoltottság kell és nem az oltás elméleti lehetősége.

Ha az a cél, hogy minél előbb fel lehessen oldani a korlátozásokat, akkor a lehető leghamarabb át kell oltani a lakosságot. Ehhez rá kell venni az embereket, hogy beoltassák magukat. Ennyire egyszerű a képlet. Az a társadalom fog jobban kijönni ebből a helyzetből, amely vagy eleve el sem engedte a járványt és azután szép komótosan átoltatja magát, miközben csak mérsékelt intézkedéseket kell fenntartania (főleg határzárat). Vagy ha elengedte és már kemény intézkedésekre volt szükség, akkor viharos sebességgel átoltja az embereket a nyájimmunitásig.

A járvány nem ismer más logikát. Nem demokratikus. Nem érdeklik őt az egyéni szabadságjogok. Magasról tesz az oltás elméleti lehetőségére. Nem izgatja hogy egy társadalom talál-e magának bűnbakot, vagy sem, vagy hogy megideologizálja-e magának, hogy miért kezeli hibásan a járványt. A járvány a hibákért büntet.
Mi is elbaltáztuk már. Tanulnunk kell a saját hibáinkból, mások hibáiból és abból, hogy akik jó eredményeket értek el, hogyan álltak hozzá.
Kínában végig vittték a saját módszerüket és működött. A társasház ajtót is behegesztették egy bejárat kivételével, ahova őrt állítottak és nagyvárosokat zártak le hermetikusan korlátozott időre.
Ausztrália, Új-Zéland, Thaiföld, Tajvan, Laosz, Kambodzsa, Mongólia, senkit nem enged be és az első két ország kivételével a belső terjedést csírájában elfojtja. Nem lazítgatnak, nem kivételeznek, nem az emberek egyéni döntéseire bízzák a kérdést.
A szlovákok is megpróbálkoztak egy módszerrel a tömeges teszteléssel (én bíztam benne, hogy jó eredményei lesznek), de nem tették kötelezővé. Csak a társadalom 60%-át tesztelték. Nem volt elég hatékony.
Dél-Korea sokáig tartotta magát határzárral, szelektív korlátozásokkal, sok teszteléssel, hatékony kontakt kutatással, mobil akalmazással. Azonban november elejétől náluk is gyors ütemben emelkedik az esetszám. Már ezer felett van a hét napos mozgó átlag és a korábbi intézkedések nem működnek. Ők is kénytelenek szigorítani.
Az oltáshoz is hozzá lehet állni töketlenül, vagy eltökélten. Egyszer kellene egy működőképes módszert tisztességesen végig vinni. Hányszor fogunk még alapvető hibákat elkövetni? Amíg folyamatosan hibázunk, addig ne álmodozz normális életről!
Alakul ez a vita, mert lassan eljutunk valamilyen következtetésre. Abban máris egyetértünk, hogy több elcseszett intézkedésen vagyunk túl. :) És talán abban sincs ellentmondás, hogy csak felelősségtudó lakossággal lehet(ne) jól végigcsinálni mindezt. Mert amíg kényszeríteni kell a népeket, addig a hatalom a felelősségtudókkal is folyvást kibaszik (szerintem ezt a kormányok imádják amúgy, országtól és oldaltól függetlenül, de ez már más tészta).

És el fog jönni a pillanat, amiről beszéltem, amikor fel lehet állni, és azt mondani, hogy "mi megtettük a magunkét, kérjük vissza az életünket, mostantól aki hülye, vagy peches, az így járt, mert ez a világ rendje."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
És el fog jönni a pillanat, amiről beszéltem, amikor fel lehet állni, és azt mondani, hogy "mi megtettük a magunkét, kérjük vissza az életünket, mostantól aki hülye, vagy peches, az így járt, mert ez a világ rendje."
Ezt mondom följebb! Én is qrvára unom már és 2021-ben vagy normális életem lesz beoltva az oltási appal bizonyítva az éttermekben, mozikban, szórakozóhelyeken és legfőképp fesztiválokon, hogy bemehetek oda, vagy együtt gyújtogatom az autókat a kormányellenes lázadáson szétvert fővárosban az oltásellenesekkel! Az utolsó erőfeszítés amire hajlandó vagyok, hogy a legkésőbb tél végén bekövetkező beoltásomig (makk egészséges negyvenes vagyok) még fegyelmeezetten követem a szabályokat. Regisztráltam, alig százezren regisztráltunk akkor, szóval ha hallom, hogy megérkezett százezer tétel, akkor tudom, hogy sorra kerültem. De csak tavaszig van már türelmem, amíg jön a jó idő. Egy év eltűnt az életemből, szétb@szok mindenkit ha tavaszra nem vagyok beoltva és nem vagyok szabad végre és térhetek vissza a normális életemhez!

Eddig tart az én türelmem is, aztán elegem van.

Ugyanígy nem érdekelnek a szociopták, akik nem hajlandóak önként együttműködni. Ha nekem egy éven át ment, akkor nekik is menni kellene! Szóval igenis legyenek kirekesztett másodrendű állampolgárok a normalitáshoz való hozzáférés joga nélkül. Nem akarok beülni egy újranyíló étterembe egy oltatlannal, ahogy nem akarok egy koncerten együtt ugrálni sem egy ilyennel! Semmi keresnivalójuk a normális emberek között és maximálisan lesz@rom, hogy mi lesz velük és mennyire nem tetszik ez nekik majd tavasszal! Én akkor már egy éven át fegyelmezetten teljesítem az állampolgári kötelességemet a járványügyi szabályok betartásával, úgyhogy eljött az én időm, hogy megkapjam a jutalmam: vissza mindent, ahogy régen volt és ha ezért a hülyéknek és szociopatáknak nagy árat kell fizetniük, akkor fizessék!

És mégegyszer, az oltások 70-95 százalékos hatékonyságúak, tehát az oltatlanokat továbbra is kirekesztéssel és elszeparálással (az oltatlanok maszkviselésre kötelezeése, stb.) kell elkülöníteni a beoltottaktól, akiknél valószínűleg ezt évente ismételni kell majd, ahogy mondjuk az influenzánál is. Sajnos egyelőre nincs jobb megoldás, az emberi szervezet nem képes tartós immunitást fenntartani a koronavírussal szemben jelen tudásunk szerint, úgyhogy csak annyit érhetünk el, hogy a fegyelmezett, szabálykövető és beoltott állampolgárok visszakapják a normális életet. Ez is hatalmas eredmény!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
És már meg is született az első 7+ milliárd emberre kiterjedő globális adó.
Az egész emberiség krónikus "beteg" lett. Zseniális.
A természet nem egy összeesküvéselmélet. Ha nem tetszik, hogy megint kibaszott velünk, ahogy az elmúlt évezredekben újra és újra megtette, akkor sem tehetsz semmit, de egyvalami biztos: az elmebeteg összeesküvéselméletek gondolataival jottányit nem leszel előrébb! Az ember csak annyit tehet, hogy folytatja a harcot a természet végeleges legyőzéséért! Ez a járvány is bizonyítja, hogy a természetben semmi védendő nincs, most is az a gonosz és aljas ellenségünk, ami mindig is volt.
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 999
15 480
113
Ki a felelős azért, mert kína és olaszország felől 4 héttel kézőbb zártunk mint kellett volna? Hogy a rommá fertőzőtt Tirolból 1 hétig mindenkit hazaengedtünk ellenőrzés nélkül vagy hogy a csúcson lévő Horvátország felől nem zártunk mert hát nyaralni kő.

Ja, hogy is van az az oltási papír meg a törvény?
Vakcinagyártó NEM PERELHETŐ és nem vonható felelősségre a "mellékhatásokért"!
Alá KELL írni egy papírt, hogy saját felelősségre oltatod magad!

Szóval, ha én kiírom, hogy vakcinagyártó vagyok és disznóhúgyot töltök a fecskendőbe és mindenki meghal röhögök, mert nem vagyok perelhető, de tömeggyilkosságot követtem el.

Bevizsgálás?
Hogy is volt az ígéret? Csak a magyar szakemberek által bevizsgált, ellenőrzött és jóváhagyott vakcinával lehet oltani!
A pfizert akkor látták először, amikor beletolták az első emberbe.....
Ja tudom volt EU engedélye..... csak épp ők sem látták a vakcinát....
mert volt angol engedélye....2 nap alatt.
Az oroszt 1 hónapja vizsgáljuk.


Köszönöm, majd ha ott lesz, a vakcinagyártók felelősségre vonásának a lehetősége akkor beszéljünk FELELŐSSÉGRŐL.
Az nem úgy van, hogy én vagyok felelős a vírusért, a terjedésért, a gdp veszteségért és a szar oltásért is, a gyógyszergyár meg felmarkolja aprofitot a kormány meg nem tette meg időben a megfelelő intézkedéseket.

A vírus terjedésért a FELELŐS Kína, WHO, EU és a Magyar kormány, ebben a sorrendben.
A vakcia esetleges hatásaiért meg a gyártók, USA, Angolok, EU és a Magyar kormány akik körbehivatkozták egymást, de senki sem nézte át rendesen úgy, hogy ez a technológia még sosem volt emberen tesztelve.

A régi kötelező oltásokat meg ne hozzuk ide, mert azokat 10+ évig tesztelték mire engedélyt kapott.

Majd 12 év múlva beoltatom magam.
+1
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Hát egy ilyen papírért a Pfizer és a Moderna is ölni tudna...de még nekik sincs :p

https://www.fda.gov/media/144245/download

A 33. oldaltól kezdődik a biztonságossági és mellékhatásos rész. Elég részletes. Több, mint 10 oldal. Nagyon hivatalos (FDA). Az amcsi hivatalos papíron kívül a Pfizernek van EU-s is. Az tény, hogy külön magyar eljáráson nem ment keresztül.
Erre írtam, hogy azzal egyetértek, hogy kettős a mérce. Pontosabban az EU engedélyezést és ajánlást elfogadjuk a Pfizerre, de amit nem az EU engedélyezett, annál magyar engedélyezésre van szükség. Ezt az orosz oltóanyagnak külön meg kell ugrania, mert EU Gyógyszerügynökségnél nem is vizsgálják politikai okból, hogy minél inkább el tudják lehetetleníteni, mint konkurenciát.

Ez meg a Modernáról ugyanaz. 31. oldaltól a biztonságossági és mellékhatásos rész:
https://www.fda.gov/media/144434/download
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Lochi F. Echi

Active Member
2020. július 15.
40
198
33
A természet nem egy összeesküvéselmélet. Ha nem tetszik, hogy megint kibaszott velünk, ahogy az elmúlt évezredekben újra és újra megtette, akkor sem tehetsz semmit, de egyvalami biztos: az elmebeteg összeesküvéselméletek gondolataival jottányit nem leszel előrébb! Az ember csak annyit tehet, hogy folytatja a harcot a természet végeleges legyőzéséért! Ez a járvány is bizonyítja, hogy a természetben semmi védendő nincs, most is az a gonosz és aljas ellenségünk, ami mindig is volt.
"A természet nem egy összeesküvéselmélet."
Egyetértünk.

"Ha nem tetszik, hogy megint kibaszott velünk, ahogy az elmúlt évezredekben újra és újra megtette, ..."
Túlfejlett az egód. Nagyon személyesen fogod fel a dolgokat.

"...akkor sem tehetsz semmit, ..."
Dehogynem. Maszk, távolságtartás, vakcina, stb.

"...de egyvalami biztos: az elmebeteg összeesküvéselméletek gondolataival jottányit nem leszel előrébb!"
Egyetértünk. Csupán ténymegállapítottam. Gondolod, aki teheti nem használja ki a lehetőségeit? Ha lett volna pénzem fél évvel ezelőtt, a vakcinafejlesztő gyógyszercégekbe nyomtam volna.

"Az ember csak annyit tehet, hogy folytatja a harcot a természet végeleges legyőzéséért!"
Te is a természet része vagy. Gondolom a jólbeszólokazösszeesküvéselméletesidiótának-inger hevében írtál ilyen butaságot.

"Ez a járvány is bizonyítja, hogy a természetben semmi védendő nincs, most is az a gonosz és aljas ellenségünk, ami mindig is volt."
Hááát... a természet éltet is. Téged is. Ez nagyon korlátolt szemléletre valló vélemény.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
A régi kötelező oltásokat meg ne hozzuk ide, mert azokat 10+ évig tesztelték mire engedélyt kapott.
Hát ez nagyon nem így van! A gyermekbénulás elleni oltást két évig tesztelték csak mire megindult a tömeges oltás vele és ebből a második évi tömeges teszt volt több százezer amerikai gyereken!

1952 - első biztató eredmények
1953 - a bejelentés, hogy van valami végre ami működhet
1954 - kisszériás tesztek sikeresek, felkészülés a tömeggyártásra
1955 - négyszázezres nagyságrendű tömeges tesztelés, majd licensz (ez az a pont, ahol most tartunk a koronavírus vakcinával)
1955-1956 - tömeges oltások

Az eredmény:
let-lt-s.png
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and laiki
T

Törölt tag 008

Guest
https://www.fda.gov/media/144245/download

A 33. oldaltól kezdődik a biztonságossági és mellékhatásos rész. Elég részletes. Több, mint 10 oldal. Nagyon hivatalos (FDA). Az amcsi hivatalos papíron kívül a Pfizernek van EU-s is. Az tény, hogy külön magyar eljáráson nem ment keresztül.
Erre írtam, hogy azzal egyetértek, hogy kettős a mérce. Pontosabban az EU engedélyezést és ajánlást elfogadjuk a Pfizerre, de amit nem az EU engedélyezett, annál magyar engedélyezésre van szükség. Ezt az orosz oltóanyagnak külön meg kell ugrania, mert EU Gyógyszerügynökségnél nem is vizsgálják politikai okból, hogy minél inkább el tudják lehetetleníteni, mint konkurenciát.

Ez meg a Modernáról ugyanaz. 31. oldaltól a biztonságossági és mellékhatásos rész:
https://www.fda.gov/media/144434/download
Akkor érdekelne, hogy milyen hatása van a terhességre. Ha pl valaki a terhesség elején van, vagy 2 oltás között esik teherbe, vagy oltás után 1 hónappal esik teherbe.
Érdekelne hogy az ismételt (tehát 3.,4. merthogy évente kell ugye ezeket is adni) oltás után milyen mellékhatások lehetnek.
Szóval eltölthetett volna ez a technológia a laborban még kis időt. Mondjuk 3 évet. :)
Mondom, nem oltásellenes vagyok, az adenovírus alapúakkal semmi bajom.

Ja, Trump, Putyin, Merkely, Pfizer CEO? De Fauci is a bal karjába "kapta" majd a jobb karjára mondta, hogy hát kis viszketés volt utána de ennyi. Szóval aki belém tolná az sem meri magának beadatni.

De számomra lényegtelen. Párom nem kaphatja meg. Innentől, ha az oltatlanokat kitiltják valahonnan nem jöhet velem. Akkor meg én minek oltassam magam? Szóval maszk, távolság ennyi. Max ha kötelező lesz, beállok az orosz sorba. Arra legalább azt mondták, egyben biztosak lehetünk, ártani nem fog :)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Akkor érdekelne, hogy milyen hatása van a terhességre. Ha pl valaki a terhesség elején van, vagy 2 oltás között esik teherbe, vagy oltás után 1 hónappal esik teherbe.
Érdekelne hogy az ismételt (tehát 3.,4. merthogy évente kell ugye ezeket is adni) oltás után milyen mellékhatások lehetnek.
Szóval eltölthetett volna ez a technológia a laborban még kis időt. Mondjuk 3 évet. :)
Mondom, nem oltásellenes vagyok, az adenovírus alapúakkal semmi bajom.

Ja, Trump, Putyin, Merkely, Pfizer CEO? De Fauci is a bal karjába "kapta" majd a jobb karjára mondta, hogy hát kis viszketés volt utána de ennyi. Szóval aki belém tolná az sem meri magának beadatni.

De számomra lényegtelen. Párom nem kaphatja meg. Innentől, ha az oltatlanokat kitiltják valahonnan nem jöhet velem. Akkor meg én minek oltassam magam? Szóval maszk, távolság ennyi. Max ha kötelező lesz, beállok az orosz sorba. Arra legalább azt mondták, egyben biztosak lehetünk, ártani nem fog :)

Én is szívesebben venném az orosz oltást, mint az amerikait. Nem azért, mert félnék bármelyiktől is, vagy ideológiai okból, hanem mert a rendelkezésemre álló információk szerint egy picit valószínűbb, hogy az orosz hatékonyabb és tartósabb védelmet alakít ki. Ráadásul már az első adag után is elég magas arányú a védettség és a mellékhatása is kicsivel kevesebb (ami egyébként meglepő). De a kínai elölt teljes vírusos oltás sorába is boldogan beállnék.
Azt azonban látni kell, hogy az orosz oltás kb 2-3 hónappal (vagy rossz esetben még többel) később fog megindulni Magyarországon és nem tudjuk, hogy mikor mennyit tudnak szállítani. A hazai gyártás pedig még csak terv.
Az idő tényező az egyik fontos szempont. Ezért én kiegyezek a Pfizer oltóanyaggal is. Azután ha már úgyis oltóanyag túltengésben lesz az ország és nem mástól veszem el a lehetőséget, akkor maximum repetázok, hogy ne menjen veszendőbe az a sok lekötött adag és a hosszú tespedés után egy kicsit formába lendüljön az immunrendszerem. Az influenza oltást is ezért adattam be az idén és nem azért, mert úgy gondolnám, hogy veszett nagy lesz az influenza járvány ebben a szezonban.

Ha a párod nem kaphatja meg, akkor az ő védelmében is érdemes lenne oltatnod magad. Hatékonyabb védelmet ad, mint a maszk.

Szerintem a 2. és a sokadik adag közt már nem szabadban számottevő különbségnek lenni, hacsak nem válsz allergiássá az oltóanyagra. Azt honnan gondolod, hogy évente ismételni kellene ezt az oltást? Ezt egyelőre senki nem tudja 100%-os biztonsággal, de most még az a szakemberek álláspontja, hogy elég stabil a tüske fehérje ahhoz, hogy több éves védelmet adjon az oltás. Különösen akkor, ha nagy arányú átoltással vissza lehet szorítani a természetes terjedést és ezáltal a mutációkat.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Ja, Trump, Putyin, Merkely, Pfizer CEO? De Fauci is a bal karjába "kapta" majd a jobb karjára mondta, hogy hát kis viszketés volt utána de ennyi. Szóval aki belém tolná az sem meri magának beadatni.

Csehországban Andrej Babis miniszterelnök volt az első oltott. A szerbeknél szintén Ana Brnabić miniszterelnök oltatta be magát elsőnek. Az oroszoknál Putyin lánya, Sujgu, Szobjanyin még a III. fázisos tesztelés alatt kapták meg.
Nálunk a Dél-pestiben Szlávik saját kezűleg adta be az első adagot. Az oltott Kertész Adrienne volt, a Dél-pesti Centrumkórház infekciókontroll osztályának osztályvezető főorvosa. Merkely az első körben még nem kapott, mert ő nemrég átesett a betegségen és a SOTE-n egyébként is a frontvonalban lévőkön kezdték az oltást. De 132 SOTE dolgozó megkapta. Szóval nem lehet azt állítani, hogy vizet prédikálnának és bort innának.
Trump is nemrég volt koronavírusos. Putyin, vagy például Orbán remélem rövidesen oltatja magát kamera előtt.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 724
28 357
113
A mai oltási vitához kapcsolódóan csupán érdekességként berakom az alábbi hírt:
Úgy tűnik még a német kormányon belül sincsen egységes álláspont a kérdésben, szóval itthon is bőven lesznek még viták erről
 
T

Törölt tag 008

Guest
A mai oltási vitához kapcsolódóan csupán érdekességként berakom az alábbi hírt:
Úgy tűnik még a német kormányon belül sincsen egységes álláspont a kérdésben, szóval itthon is bőven lesznek még viták erről
Egyszer eljut majd az emberekhez, hogy a lezárások, meg az egész hiszti nem a vírus miatt van, hanem a kontrol és a tőketranszformáció miatt. De akkor már késő lesz.
(Nem azt mondtam, hogy nincs vírus. Sajnos van, de az intézkedéseknek pont kapóra jött)
Kíváncsi vagyok, mi meddig bírjuk. A lezárásokkal szembe ment Viktor miután rájött miről szól a dolog, sőt nyíltan elkezdte a kisvállalkozásokat támogatni. Ellenben az oltásigazolásos dolog és a Pfizer erőltetése már gyanúsan befeküdés gyanús. :(
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
"Így kell legyőzni a koronavírust: 2 eset miatt "háborús készültség" Pekingben
Pénteken a kínai főváros északkeleti kerületéből, Sunjiból jelentettek két Covid-19-cel diagnosztizált beteget. A járványügyi hatóságok ezt követően azonnali kontaktkutatásba és széleskörű tesztelésbe kezdtek, és szombatra további öt beteget azonosítottak.
Sunji vezetése "háborús készültséget" hirdetett szombaton, és lezárták a betegek lakónegyedeit.
Sunjiban mintegy 800 ezer emberen végeznek vírustesztet a további esetek mielőbbi kiszűrésére.
Felszólították továbbá a lakosságot, hogy ne vegyenek részt nagyobb létszámú rendezvényen sem szilveszter, sem pedig a kínai újév alkalmából. Bár kifejezett tiltást nem adtak ki a belföldi utazásokat illetően, egyes munkahelyek arra szólították fel a munkavállalóikat, hogy ne hagyják el a várost, és ugyanezt kérte a családoktól több pekingi iskola és óvoda is. A városban ismét szigorították a maszkviselési szabályokat és a testhőmérséklet-ellenőrzést, a közösségi létesítményekbe lépéskor pedig regisztrációra kötelezik az embereket egy mobiltelefonos alkalmazáson keresztül.
Pekingen kívül az ország északkeleti részén fekvő Liaoning tartományban azonosítottak még új belföldi eseteket a közelmúltban. A tartomány székhelyén, Talienben és környékén a december 15-én észlelt új esetek megjelenését követően több mint 6 millió emberen végeztek vírustesztet, és szombatig összesen 28 Covid-19 beteget, valamint 24 tünetmentes fertőzöttet szűrtek ki."

https://www.portfolio.hu/global/202...set-miatt-haborus-keszultseg-pekingben-463222

Egyesek azt kérdezgetik: "Hogy lehet, hogy az 1,4 milliárdos Kínában alig vannak új esetek." "Biztos eltitkolják azokat".

Pedig nagyon egyszerű a megoldás. Csírájában lefojtják a legkisebb kialakuló terjedési gócot is.

Az eredmény pedig:

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...5-evvel-hamarabb-elozheti-meg-amerikat-463166

"Kína tulajdonképpen példásan szigorú járványkezelésének köszönheti, hogy viszonylag gyorsan túlesett a válságon, és az év második felében már dinamikus növekedést tudott produkálni."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...onavirus-de-kik-voltak-a-leggyorsabbak-462118

Ennyi a különbség a között, hogy egy védekezési módszert alaposan végig visznek vagy töketlenkednek és az emberekre bízzák.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 683
86 201
113
Egyszer eljut majd az emberekhez, hogy a lezárások, meg az egész hiszti nem a vírus miatt van, hanem a kontrol és a tőketranszformáció miatt. De akkor már késő lesz.
(Nem azt mondtam, hogy nincs vírus. Sajnos van, de az intézkedéseknek pont kapóra jött)
Kíváncsi vagyok, mi meddig bírjuk. A lezárásokkal szembe ment Viktor miután rájött miről szól a dolog, sőt nyíltan elkezdte a kisvállalkozásokat támogatni. Ellenben az oltásigazolásos dolog és a Pfizer erőltetése már gyanúsan befeküdés gyanús. :(
Igen, Orbán mindenről IS tehet.

Miközben tönkre is teszi az európai egységet: