Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 725
28 358
113
Na friss infók szerint 6 ezer adagnyi Szputnyik V-t küldtek ma Grísáék.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 725
28 358
113
Probléma náluk a gyártási kapacitás.Nem tudnak nagy mennyiségben gyártani.
Ahogy olvastam a második komponens előállítása a problémásabb és igyekeznek újabb bioreaktorokat is bevonni, de nehéz lépést tartani. Argentíneknek is elvileg eddig csak az első komponens szállították le, meg a lite verziót is valszeg ezért dobták be. Kíváncsi vagyok, hogyha beindul a koreai licenszgyártás, akkor mennyiben fog enyhülni a probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and laiki

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 047
82 476
113
Feljavult a brit/svéd AstraZeneca vakcina is a Sputnik-V második komponensétől. A kombinált vakcina 2 évre biztosít védettséget a Covid ellen.
A Sputnik komponens nélkül igen gyangécske volt a brit vakcina.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 047
82 476
113
Ahogy olvastam a második komponens előállítása a problémásabb és igyekeznek újabb bioreaktorokat is bevonni, de nehéz lépést tartani. Argentíneknek is elvileg eddig csak az első komponens szállították le, meg a lite verziót is valszeg ezért dobták be. Kíváncsi vagyok, hogyha beindul a koreai licenszgyártás, akkor mennyiben fog enyhülni a probléma.
Azért is kínálják több országnak a közös gyártást. Már Kazahsztánban is megkezdték a gyártását. Indiával is tárgyalnak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 752
86 394
113
316669 fertőzött (+609)
6261 kórházban (+189)
448 lélegeztetőgépen (-19)
173164 aktív eset (-3429)
134344 gyógyult (+3924)
9161 elhunyt (+114)
2615237 mintavétel (+4647)
22779 hatósági házi karanténban (-1548)
5dbe2feb9f1e8b56c21418cba8f39c55.png
Mi ez a kevés teszt? Karácsony?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 752
86 394
113
"... azok is képesek megfertőződni és továbbadni a vírust, akiket már beoltottak, csupán nem lesznek tüneteik ..."

Ez nem úgy van, hogy ha a két oltás között (első és második) megfertőződsz, akkor tényleg fertőzöl, de csak akkor. Honnan lett ez kiszopva?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 752
86 394
113
Igen, Orbán mindenről IS tehet.

Miközben tönkre is teszi az európai egységet:
És közben még:
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"... azok is képesek megfertőződni és továbbadni a vírust, akiket már beoltottak, csupán nem lesznek tüneteik ..."

Ez nem úgy van, hogy ha a két oltás között (első és második) megfertőződsz, akkor tényleg fertőzöl, de csak akkor. Honnan lett ez kiszopva?
Nem. Egyszerűen nem tudjuk, de számos szakember felvetette ezt a jogos kételyt. Ld itt. Majd meglátjuk... a szakemberek egy része már tényként állítja. De gondolom ezek előzetes eredmények még csak.
 
S

Shektor11

Guest
" De vannak olyan tehenek, amelyek természetes módon az A1-fehérje nélkül termelnek tejet. Az A2 tej hívei azt mondják, hogy az A1-fehérje emésztési zavarokon túl cukorbetegséghez, szív- és érrendszeri megbetegedésekhez, továbbá rák kialakulásához vezethet, amit akadémiai szintű kutatások támasztanak alá."

https://www.origo.hu/gazdasag/20190...-ujzelandi-gyartojanak-a-vitatott-a2-tej.html

Külföldön már kapható az A2 tej, ami sokkal biztonságosabb mint a hagyományos, A1 fehérjét is tartalmazó tej.
Még egy kis információ a tejről:
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU
S

Shektor11

Guest
1976(2020-2021):

Tragikomikus látni, ahogy a történelem ismétli önmagát. Tragikus, mert szomorú, ugyanakkor vicces is, mert az emberek egy része hagyja magát hülyének nézni.
 
S

Shektor11

Guest
A másik része eredendően hülye. És a két csoport ujjal mutogat egymásra. :)
Csak fel szerettem volna hívni a figyelmet a történelmi párhuzamokra. De nyilván én vagyok a hülye, mert nem szeretném beoltani magam egy olyan szerrel, amiről szó szerint semmit nem tudunk. Csak annyit, hogy még a saját gyártója sem vállalja a felelősséget érte.
 
Last edited by a moderator:

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 109
113
Csak fel szerettem volna hívni a figyelmet a történelmi párhuzamokra. De nyilván én vagyok a hülye, mert nem szeretném beoltani magam egy olyan szerrel, amiről szó szerint semmit nem tudunk. Csak annyit, hogy még a saját gyártója sem vállalja a felelősséget érte.
Én ilyet nem mondtam. De a "szerről" nagyon sok mindent tudunk. Nem hullanak tőle halomban az emberek és nem válnak "balliberális zombivá" vagy "fideszistenítővé" esetleg "putyinhívővé".
De nem értem a dolgot. Ne legyenek járványügyi védekezés, ne legyen védőoltás, akkor szerinted a hulljon a férgese elv az igazi? Esetleg zárjuk a férgesét koncentrációs táborokba megvédendő őket? Vagy oltsuk őket azzal, akitől félünk, mint a tisztítótűztől?
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Én ilyet nem mondtam. De a "szerről" nagyon sok mindent tudunk. Nem hullanak tőle halomban az emberek és nem válnak "balliberális zombivá" vagy "fideszistenítővé" esetleg "putyinhívővé".
De nem értem a dolgot. Ne legyenek járványügyi védekezés, ne legyen védőoltás, akkor szerinted a hulljon a férgese elv az igazi? Esetleg zárjuk a férgesét koncentrációs táborokba megvédendő őket? Vagy oltsuk őket azzal, akitől félünk, mint a tisztítótűztől?
Mindig jönni fognak új indokokkal, hogy nekik miért nem kell vállalni a közös kockázatot, a nagyobbat elkerülendő, mert szociopaták. Emlékszem ősz elején arról ment a vita, hogy nem is hal bele senki, hisz nincs többlethalott és ogretankostul mind beállt e mögé a hülyeség mögé. Már akkor lett nekik szólva, hogy máshol ez nem így van és itt is lesz másképp, de nem hajlandóak azóta se használni az eszüket.
Meg ne bántsak senkit, mind értjük az aggodalmakat, csak nem egyénekben, hanem társadalomban gondolkodunk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
316669 fertőzött (+609)
6261 kórházban (+189)
448 lélegeztetőgépen (-19)
173164 aktív eset (-3429)
134344 gyógyult (+3924)
9161 elhunyt (+114)
2615237 mintavétel (+4647)
22779 hatósági házi karanténban (-1548)
5dbe2feb9f1e8b56c21418cba8f39c55.png
317571 fertőzött (+902)
6298 kórházban (+37)
444 lélegeztetőgépen (-4)
169914 aktív eset (-3250)
138365 gyógyult (+4021)
9292 elhunyt (+131)
2621427 mintavétel (+6190)
21667 hatósági házi karanténban (-1112)
3c6de6b8eaefdf71df69379adc7a3ba5.png
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Mindig jönni fognak új indokokkal, hogy nekik miért nem kell vállalni a közös kockázatot, a nagyobbat elkerülendő, mert szociopaták. Emlékszem ősz elején arról ment a vita, hogy nem is hal bele senki, hisz nincs többlethalott és ogretankostul mind beállt e mögé a hülyeség mögé. Már akkor lett nekik szólva, hogy máshol ez nem így van és itt is lesz másképp, de nem hajlandóak azóta se használni az eszüket.
Meg ne bántsak senkit, mind értjük az aggodalmakat, csak nem egyénekben, hanem társadalomban gondolkodunk.
Az a "vicces", hogy ezt a kérdést is sikerült betolni a narratívaháborús frontra, és a beszélgetések máris a gyíkember-összeesküvésekig ölelik fel a "valóságot".

Ez sajnos itt is megjelenik, pedig a racionális kételkedés az egyik legtudományosabb hozzáállás.

És mivel az információk szintén a hadviselő felektől jönnek (politika, média), egyáltalán nem érzek problémának némi egészséges szkepszist. Erről is kaffogok, amikor az egyéni felelősséget firtatom. Mert oké, hogy felelős vagyok a közösségért, a hazámért, de ugyanúgy felelősen kell döntenem, amikor pl. a családomról vagy a saját egészségemről van szó.

Másképp fogalmazva: el tudom fogadni, ha vakaki nincs meggyőzve attól, hogy az évtizedek óta hazudozó sajtó most látványosan bizonygatja az oltás biztonságosságát. Sőt: megértem a kételkedést.
 
S

Shektor11

Guest
Én ilyet nem mondtam. De a "szerről" nagyon sok mindent tudunk. Nem hullanak tőle halomban az emberek és nem válnak "balliberális zombivá" vagy "fideszistenítővé" esetleg "putyinhívővé".
De nem értem a dolgot. Ne legyenek járványügyi védekezés, ne legyen védőoltás, akkor szerinted a hulljon a férgese elv az igazi? Esetleg zárjuk a férgesét koncentrációs táborokba megvédendő őket? Vagy oltsuk őket azzal, akitől félünk, mint a tisztítótűztől?
Jó lenne, ha nem ferdítenél. Az 1976-os oltástól sem hullottak az emberek tömegesen. Senki sem mondta, hogy ha beoltatod magad, akkor megfogsz dögleni. Nézd, én ezt a videót azoknak linkeltem be, akik képesek a kritikus gondolkodásra. Mindenki másnak ott a vakcina. Senki sem mondta, hogy hulljon a férgese, ez a te rosszindulatú fantáziád megint csak.
Védekezésképp pedig belehetne indítani az országos D-vitamin programot, sokkal hatékonyabb lenne, mint ez a középkori, dogmatikus védekezés. De mivel ez nem érdeke az égvilágon senkinek(leszámítva az emberek 99,99%-át), ezért saját magatoknak kell gondoskodnotok erről.