Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Szerintem, ha nem jön létre a szükséges kritikus tömeg a folyamatok leállítására, akkor a jelenleg ismert civilizációnak vége. És attól félek, hogy ami azután következik az olyan lesz, hogy nem szeretnénk abban élni és hogy abban éljenek utódaink.
Szerencsére ébredezik az emberiség.
Az általunk ismert civilizációak előbb-utóbb vége lesz. Ebben egyetértük. Szerintem szimplán ki fogunk halni, mert megszűn(tek)nek a túlélési ösztöneink.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Szerintem, ha nem jön létre a szükséges kritikus tömeg a folyamatok leállítására, akkor a jelenleg ismert civilizációnak vége. És attól félek, hogy ami azután következik az olyan lesz, hogy nem szeretnénk abban élni és hogy abban éljenek utódaink.
Szerencsére ébredezik az emberiség.
Nos, én tavaly márciusban, mikor Európában elszabadult a vírus, és megkezdődtek a lezárások, akkor írtam, hogy az eddig ismert világnak vége. Akkor mondjuk a legtöbben engem is hülyének néztek. Úgyhogy ebben szegről-végről egyetértünk.
A különbség, hogy én nem gondolom szándékosnak a vírus elterjesztését és én nem feltétlenül tartom ezt rossznak sem a változást, elég sok olyan dolog van / volt az eddigi világrendben, ami nem tetszett.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nos, én tavaly márciusban, mikor Európában elszabadult a vírus, és megkezdődtek a lezárások, akkor írtam, hogy az eddig ismert világnak vége. Akkor mondjuk a legtöbben engem is hülyének néztek. Úgyhogy ebben szegről-végről egyetértünk.
A különbség, hogy én nem gondolom szándékosnak a vírus elterjesztését és én nem feltétlenül tartom ezt rossznak sem a változást, elég sok olyan dolog van / volt az eddigi világrendben, ami nem tetszett.
Az biztosan jó lenne, ha még mindig a feudalizmus lene a világrend és az orvos piócával meg érvágással gyógyítana.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A különbség, hogy én nem gondolom szándékosnak a vírus elterjesztését és én nem feltétlenül tartom ezt rossznak sem,
Végiggondolod te miket írsz? :mad: :eek:
Mindkét oldalon rengeteg már az áldozat! Ugyanolyan érzéketlen barom megjegyzés volt ez most, mint Rusvaié tegnap! Ennyi erővel akár egy kiadós atomháborút is kívánhattál volna b@zmeg! :confused: :mad:
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Végiggondolod te miket írsz? :mad: :eek:
Mindkét oldalon rengeteg már az áldozat! Ugyanolyan érzéketlen barom megjegyzés volt ez most, mint Rusvaié tegnap! Ennyi erővel akár egy kiadós atomháborút is kívánhattál volna b@zmeg! :confused: :mad:
Nem tudom, mire gondolsz. Én nem kívántam semmit, és legfőképp nem ilyen módon. Én csak megállapítottam, hogy az eddigi világrendnek vége. Attól, hogy elég sok dologgal nem értek egyet abban, ahogy eddig működött a világ, nem ilyen drasztikus módon akartam volna változtatni, ezen nem tudok segíteni. Épp azért szajkózzuk, amit szajkózunk, hogy kevesebb legyen az áldozat, csak ti terjesztitek az igét az ellenkezőjéről.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nem tudom, mire gondolsz. Én nem kívántam semmit, és legfőképp nem ilyen módon. Én csak megállapítottam, hogy az eddigi világrendnek vége. Attól, hogy elég sok dologgal nem értek egyet abban, ahogy eddig működött a világ, nem ilyen drasztikus módon akartam volna változtatni, ezen nem tudok segíteni. Épp azért szajkózzuk, amit szajkózunk, hogy kevesebb legyen az áldozat, csak ti terjesztitek az igét az ellenkezőjéről.
Azt írtad, hogy nem feltétlenül tartod rossznak sem a vírus elterjesztését!
Szerinted? :mad:
Nézd már meg mi kezd lenni a világból!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az általunk ismert civilizációak előbb-utóbb vége lesz. Ebben egyetértük. Szerintem szimplán ki fogunk halni, mert megszűn(tek)nek a túlélési ösztöneink.
Azért a kihalás előtt még be fog következni 1-2 társadalmi berendezés változás, csak nem mindegy hogy az milyen irányba fog tartani.
Nos, én tavaly márciusban, mikor Európában elszabadult a vírus, és megkezdődtek a lezárások, akkor írtam, hogy az eddig ismert világnak vége. Akkor mondjuk a legtöbben engem is hülyének néztek. Úgyhogy ebben szegről-végről egyetértünk.
A különbség, hogy én nem gondolom szándékosnak a vírus elterjesztését és én nem feltétlenül tartom ezt rossznak sem a változást, elég sok olyan dolog van / volt az eddigi világrendben, ami nem tetszett.
Én tőled eltérően hiszek a szándékosságban és veled egyetértve szükségesnek tartom a változást. Egy változást az erőforrások igazságosabb elosztásáért és az erőforrások pazarlásának megszüntetését. Viszont egyáltalán nem hiszek azokban akik a mostani változásokat előidézték.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 520
113
Ezt már én is írtam egy másik topikban! Rendkívül értékes szakembereket kezd elveszíteni az amerikai hadsereg.
(Valószínűleg a háttérhatalom az Egyesült Államok ejtése mellett döntött és az új gazdatest, amely által a világot uralni akarják, az Kína lesz, az ott már tökélyre fejlesztett digitális kontrollal és lakosságot leuraló terrorral.)


Kedves moderátorok!
@Tcat
@Mackensen
Ez a topic már nagyon erősen megérett a minimum 1-2 hónapos bezárásra.
A komplett idiotizmus hajóágyúhoz hasonlóan szabadult el itt.
Ha nektek ez buli, hogy a f@szságokat 0-24-ben kell innen gyomlálni, akkor hajrá, de ennek így semmi értelme.
Pár oltásellenes gyökér játszóterévé vált ez a homokozó, akik ezt érzik életcéljuknak, hogy itt kiéljék konteós hajlamaikat.
A hozzáértő emberek pedig már belefáradtak abba, hogy hétről hétre előkerülő ugyan azon állításokat (még ha azok más szórendű mondatokba is kerülnek elő) cáfolják. Mert lehet, hogy emellett van normális életük, neadjisten éppen nekik kell az ilyen nagytudású, vagy önérzetes emberek miatt a "szart visszalapátolni a tehénbe"
Innentől pedig egy oltásellenes propaganda felületté válik az egész topic.
/Ez meg ugye nem ugyan az a kategória, mint hogy azon vitatkozunk, hogy felújítsuk-e a T-72-eseket, vagy inkább kilincs legyen belőle./
A kérdés az, hogy biztosan fel akarjátok ezt vállalni? o_O

Tisztelettel!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Kezdik bevallani! Elérkeztünk az újabb narratíva-váltáshoz!
Mellesleg Szingapúrban pl. ~90% közeli átoltottságnál van ez:
---
"Sokáig azonban azt lehetett gondolni, hogy az újabb hullám már leginkább az oltatlanok járványa lesz, illetve nem fut fel kifejezetten magasra a halálozás. Ez azonban az elmúlt hetekben megkérdőjeleződött. Amíg a kormány igyekezett a lehető legkevesebbet beszélni a vírusról, addig az expozíció extrém mértékűvé vált Magyarországon. A koronavírus robbanásszerű terjedése miatt a következő hetekben, hónapokban a járvány már nem csupán az oltatlanok problémája lesz, hanem az egész országé."
..
napiujbetegek-489098.png

..
"Most látszik, milyen károsak voltak az olyan nyilatkozatok nyáron, hogy Magyarországon nem lesz 4. hullám. Az egyre romló adatok alapján ugyanis már mindenki számára nyilvánvaló, hogy azoknak a szakértőknek volt igazuk, akik nyáron sem dőltek hátra. Alapvető fontosságú lenne a vírus szekvenálása – melyik variáns terjed, az mire képes!" - Miért, nem szekvenálták volna még a vírust? :eek:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Kedves moderátorok!
@Tcat
@Mackensen
Ez a topic már nagyon erősen megérett a minimum 1-2 hónapos bezárásra.
A komplett idiotizmus hajóágyúhoz hasonlóan szabadult el itt.
Ha nektek ez buli, hogy a f@szságokat 0-24-ben kell innen gyomlálni, akkor hajrá, de ennek így semmi értelme.
Pár oltásellenes gyökér játszóterévé vált ez a homokozó, akik ezt érzik életcéljuknak, hogy itt kiéljék konteós hajlamaikat.
A hozzáértő emberek pedig már belefáradtak abba, hogy hétről hétre előkerülő ugyan azon állításokat (még ha azok más szórendű mondatokba is kerülnek elő) cáfolják. Mert lehet, hogy emellett van normális életük, neadjisten éppen nekik kell az ilyen nagytudású, vagy önérzetes emberek miatt a "szart visszalapátolni a tehénbe"
Innentől pedig egy oltásellenes propaganda felületté válik az egész topic.
/Ez meg ugye nem ugyan az a kategória, mint hogy azon vitatkozunk, hogy felújítsuk-e a T-72-eseket, vagy inkább kilincs legyen belőle./
A kérdés az, hogy biztosan fel akarjátok ezt vállalni? o_O

Tisztelettel!

Itt nincsenek oltásellenesek. Legalábbis olyan kommentet amire ezt rá lehet sütni én még nem olvastam itt. Senki sem mondja, hogy ne adasd be a vakcinát, itt olyanok vannak, akik ellenzik a kényszert. Illetve, hogy lehetne oltásellenes az, aki mondjuk influenza ellen évente beoltatja magát, de a koronavírus vakcinát ilyen-olyan okból elutasítja? Vagy az, aki ugyan beadatta koronavírus elleni vakcinát, de a kényszerítést még is ellenzi? Ezek az emberek nem oltásellenesek.
Vagy akik kétségbe vonják a hivatalos narratívát, de ez nem lehet senki számára sem meglepő, hiszen hétről-hétre mást mondanak a "szakértő" urak is, gyakran saját korábbi állításaiknak mondanak ellent.
Az is feltűnő, hogy ezek az emberek általában nem akarják az ellenkező véleményű társaikat elhallgattatni, sem pedig egzisztenciálisan ellehetetleníteni.