Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 772
113
Túl van a harmadikon. (Bár inkább a 33333.-on.)

2021110368.jpg
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
ennek a topicnak a címe "Járványok, fertőzések". Most meg már összeskövés elméletek topiccal össze lehetne vonni...

Mióta világ a világ, a gyengébbet lenyomja az erős. Folyik a harc az élőlények közt az ennivalóért, innivalóért, helyért, biztonságért. Közben kialakultak nagy és bonyolult szervezetek meg van, amelyik kicsi és egyszerűbb marad. Ezek is küzdenek egymással, mikor a kicsi támad, az a fertőzés, esetleg ételmérgezés, vagy hasonló mikor a nagy, az a fertőtlenítés, esetleg az élőhyely felszámolása, meg egyebek.
Na mármost ha a kicsi úgy fejlődik, hogy képes sikeresen megtámadni a nagyot és az egyik nagyról a másikra terjdni, akkor az úgy hívjuk, hogy járvány. Eddig van ellenvetés?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 846
113
Nem, ez a világ az anyagi javak tekintetében egyre jobb hely lesz az értelem tekintetében meg egyre rosszabb...
Mondjuk valahol igazad van, hiszen oldalak százain mondták el a lényegi érveiket és álláspontjukat a 'tagadók', de te újra rákérdezel ugyanabból kiindulva, mint egy szenilis nénike aki nem tudja mikor jön haza az amúgy halott fia.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 846
113
Nem, mert az egy logikus és értelmes (igaz nem túl erkölcsös) módja a profitszerzésnek. :)
Hát igen, ha az anyagfelhasználás hasznosságát nézzük, maga az értelem. Egy csomó ember munkaerejét leköti a kibányászás, szövetelkeszítés, réztekercsek legyártása, elektronikai alkatrészek és fröccsöntött műanyagelemek elkészítése, fakivágás és papíripari munka és nyomdai kezelés és egy használati útmutató tudományosan alátámasztott axiomális igazságokkal hogy gyártsunk egy faszságot és technikailag és ismeretanyagukban múltbeli szintet képviselő hiszékeny öregembereknek áruljuk a tudomány, orvoslás és fejlettség jegyében. Gratulálok a tudományos és ezért fantasztikus társadalomnak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Mondjuk valahol igazad van, hiszen oldalak százain mondták el a lényegi érveiket és álláspontjukat a 'tagadók', de te újra rákérdezel ugyanabból kiindulva, mint egy szenilis nénike aki nem tudja mikor jön haza az amúgy halott fia.
Nincs semmi gond, midenki olyan hülye lehet, amilyen csak akar, ha betartja a kötelező szabályokat (totál fügetlenül a járványtól), Egyébként megbüntet(he)tik. Ennek elég nagy társadalmi támogatottsága van és egyidős az élettel. De lehet ez ellen prédikálni, csak minek.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and bel

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
.
ennek a topicnak a címe "Járványok, fertőzések". Most meg már összeskövés elméletek topiccal össze lehetne vonni...

Mióta világ a világ, a gyengébbet lenyomja az erős. Folyik a harc az élőlények közt az ennivalóért, innivalóért, helyért, biztonságért. Közben kialakultak nagy és bonyolult szervezetek meg van, amelyik kicsi és egyszerűbb marad. Ezek is küzdenek egymással, mikor a kicsi támad, az a fertőzés, esetleg ételmérgezés, vagy hasonló mikor a nagy, az a fertőtlenítés, esetleg az élőhyely felszámolása, meg egyebek.
Na mármost ha a kicsi úgy fejlődik, hogy képes sikeresen megtámadni a nagyot és az egyik nagyról a másikra terjdni, akkor az úgy hívjuk, hogy járvány. Eddig van ellenvetés?
Ez idáig ok, azonban megemlíteném a megtévesztést is mint egy féle harc-módot (hogy mondják ezt szépen magyarul?).
Ezerszer átrágtuk már, felesleges bármelyik oldalnak erőlködnie, mindenki akit érdekel a téma elfoglalta már pozícióját.
.
Nem, mert az egy logikus és értelmes (igaz nem túl erkölcsös) módja a profitszerzésnek. :)
szerinted tehát értelmes dolog becsapni az embereket
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 846
113
Nincs semmi gond, midenki olyan hülye lehet, amilyen csak akar, ha betartja a kötelező szabályokat (totál fügetlenül a járványtól), Egyébként megbüntet(he)tik. Ennek elég nagy társadalmi támogatottsága van és egyidős az élettel. De lehet ez ellen prédikálni, csak minek.
Büntetni a törvény ellen cselekvőket szokták(bizonyos százalékban), mert a valós erkölcsi ítéleteket többnyire felváltotta a római jog. Lehet erre jóként vagy rosszként tekinteni ahogy a matracárusra is, csak ettől még maga a matrac ugyanúgy egy halom pazarló faszság marad.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
.

Ez idáig ok, azonban megemlíteném a megtévesztést is mint egy féle harc-módot (hogy mondják ezt szépen magyarul?).
Ezerszer átrágtuk már, felesleges bármelyik oldalnak erőlködnie, mindenki akit érdekel a téma elfoglalta már pozícióját.
.

szerinted tehát értelmes dolog becsapni az embereket
Haja,úgy nevezik kamuflázs. Rengeteg élőlény alkalmazza.

Igen, értelmes (profitot hoz), csak totál erkölcstelen és számomra megvetendő. Le kell írnom még egyszer, mert ezek szerint nem jött át elsőre.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Büntetni a törvény ellen cselekvőket szokták(bizonyos százalékban), mert a valós erkölcsi ítéleteket többnyire felváltotta a római jog. Lehet erre jóként vagy rosszként tekinteni ahogy a matracárusra is, csak ettől még maga a matrac ugyanúgy egy halom pazarló faszság marad.
Ok, csak egy társadalmi cselekvést igénylő probléma kezelését nem biztos, hoggy logikus és hasznos a (hozzá többbé-kevéssé nem értő de nagyon magabiztos) egyén megítélésére bízni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 846
113
Ok, csak egy társadalmi cselekvést igénylő probléma kezelését nem biztos, hoggy logikus és hasznos a (hozzá többbé-kevéssé nem értő de nagyon magabiztos) egyén megítélésére bízni.
Hozzanak törvényt rá de reálisat, az alaptörvénynek megfelelőt. Jelenleg erről én dönthetek, mert nem köteleztek rá. Ha köteleznének és úgy látnám, hogy nem vetem alá magamat, akkor is megvan ez a döntési jogom, de akkor számolnom kell a közösség szabályozó jogrendjéből származó hátrányokkal és üldöztetéssel. Jelenleg a meglévő döntési jogomat jogtalanul mégha esetleges erkölcsi aggállyal is kérdőjelezed meg, mint én a matracot. Nincsen különbség. A megfogalmazott kívánalmaid egyéni vágyálomnak számítanak, ugyanúgy mint ahogyan az én egyénieskedésemet igyekszel megfogalmazni. Csak míg nekem jelenleg van döntési jogom a kérdésben a nézőpontom szerint és önmagamra vonatkoztatva és akár másoknak beszélve erről, neked is csak ennyi van a kérdésben önmagadra vonatkoztatva és masoknak beszélve erről, kötelezésre, általánosításra nincs.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
ennek a topicnak a címe "Járványok, fertőzések". Most meg már összeskövés elméletek topiccal össze lehetne vonni...

Mióta világ a világ, a gyengébbet lenyomja az erős. Folyik a harc az élőlények közt az ennivalóért, innivalóért, helyért, biztonságért. Közben kialakultak nagy és bonyolult szervezetek meg van, amelyik kicsi és egyszerűbb marad. Ezek is küzdenek egymással, mikor a kicsi támad, az a fertőzés, esetleg ételmérgezés, vagy hasonló mikor a nagy, az a fertőtlenítés, esetleg az élőhyely felszámolása, meg egyebek.
Na mármost ha a kicsi úgy fejlődik, hogy képes sikeresen megtámadni a nagyot és az egyik nagyról a másikra terjdni, akkor az úgy hívjuk, hogy járvány. Eddig van ellenvetés?
Na akkor folytatás:
A járványos betegségek többfélék. Vannak nagyon fertőzőek, amelyek már fiatalon átfertőzik a populációt, vannak, amelyek időnként felángolnak, vanak, amelyek lappangva terjednek és krónikus nyavalyákat okoznak és mindig vanak új kórokozók, mert az evolúció halad tovább. A járvány terjedési sebességét nagyban befolyásolja egy csomó dolog, atttól függően, hogyan jut be a szervezetbe a kórokozó. A járányok az élelmiszer mennyisége, és a ragadozók mellett az egyik ok, ami miatt nem tud egy populáció túlszaporodni és kihalni. Miután az emberi faj elért egy bizonyos fejlettséget, megfigyelte a járványos és egyéb fertőző betegséget tulajdonságait, megtalálta a kórokozókat és kidolgozott védekezési módszereket ellene, valamint ahol lehetett még gyógymódokat is felfedezett.
Ellenvetés?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Hozzanak törvényt rá de reálisat, az alaptörvénynek megfelelőt. Jelenleg erről én dönthetek, mert nem köteleztek rá. Ha köteleznének és úgy látnám, hogy nem vetem alá magamat, akkor is megvan ez a döntési jogom, de akkor számolnom kell a közösség szabályozó jogrendjéből származó hátrányokkal és üldöztetéssel. Jelenleg a meglévő döntési jogomat jogtalanul mégha esetleges erkölcsi aggállyal is kérdőjelezed meg, mint én a matracot. Nincsen különbség. A megfogalmazott kívánalmaid egyéni vágyálomnak számítanak, ugyanúgy mint ahogyan az én egyénieskedésemet igyekszel megfogalmazni. Csak míg nekem jelenleg van döntési jogom a kérdésben a nézőpontom szerint és önmagamra vonatkoztatva és akár másoknak beszélve erről, neked is csak ennyi van a kérdésben önmagadra vonatkoztatva és masoknak beszélve erről, kötelezésre, általánosításra nincs.
Az alaptörvényt bármikor módosíthatja a parlament egy egyszerű bár 2/3-os többséget igénylő szavazással. Ami vezető politikai erőnknek rendelkezésére áll koalíció szükségssége nékül.
A matracos dolog egy átb@szás A védőoltás meg egy eszköz a járvány okozta veszteségek csökkentésére.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Mellékesen a szabályozás sose tökéletes és igazságos.
Pl. szarul vezetni nem tilos, csak gyorsan vezetni az. Mellékesen az egyénnek mindig van olyan normális igénye, ami a másiknak meg nem normális.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Gondolkodtam már rajta egy ideje, de úgy érzem megérett rá a helyzet, hogy a topicot határozatlan időre bezárjam. Legalább míg megnyugszanak a kedélyek. Azt majd még megnézem, hogy a fórummotor jogosultsági rendszerében megoldható-e, hogy @zeal be tudja pakolni a napi közérdekű statot, ha esetleg úgy gondolja.

Ennek oka, hogy az elmúlt időszakban számomra megdöbbentő mértéket öltöttek itt olyan folyamatok, amikkel azt hiszem sokan másokkal együtt én sem értek egyet. Nagyon nem. Lényegében már az orvostudomány gyalázásáig süllyedtek egyesek. És ez nem az a felület ahol ennek helye van.

Az is látszik, hogy a napokban valószínűleg össze lett trombitálva az oltásellenes csapat összes tagja, hiszen azok is újult erővel megjelentek, akik egy ideje inaktívak voltak.

Ezúton is köszönet mindenkinek, aki az elmúlt bő 1,5 évben hozzászólt a topichoz és nem non-stop oltott hallottak tömegét, polgárháborúkat, szekotorok összeomlását, koncentrációs táborokat, stb. vízionált a kezdetek óta.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
(Hm...tegnap voltam ellenanyag vizsgálaton, pont ki akartam kérni mások véleményét is...,most pl. hol tegyem meg?)

Hát kicsit off. Nekem a 2. oltás után, kb 2 hónappal volt az ellenanyag tesztem. 53.14 volt az enyém. Astrát kaptam, első kettőre. Azon munkatársaimé, akik nem oltatták be magukat, 0.0004, meg hasonló jött ki eredménynek. Tehát nekem saccra 50-szeres volt az ellenanyagszintem, mint azon kollégáké, akik oltatlanok voltak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
Hát kicsit off. Nekem a 2. oltás után, kb 2 hónappal volt az ellenanyag tesztem. 53.14 volt az enyém. Astrát kaptam, első kettőre. Azon munkatársaimé, akik nem oltatták be magukat, 0.0004, meg hasonló jött ki eredménynek. Tehát nekem saccra 50-szeres volt az ellenanyagszintem, mint azon kollégáké, akik oltatlanok voltak.
Köszi. Pont ezért akartam róla pár szót váltani a megfelelő topikban, mert nekem az IgG S értékem 1861,0 U/ml volt... 2 Pfizer után...
(Annyit adtak meg, hogy >0,8 U/ml az már pozitív eredmény, azaz van elég ellenanyagom.)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
A topic megnyitásra került, ugyanakkor kiegészítő házirendet kapott. Ezt permanens jelleggel a topic címe alatt megjelenő értesítőben olvashatjátok, de szerepeljen itt is:

Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

Kérek mindenkit, hogy ezek figyelembe vételével szóljon hozzá. Vagy ne szóljon hozzá, ha ezen feltételek mellett nem megy.
Nyilvánvalóan ahogy eddig, a későbbiekben is felmerülhetnek normálisan megfogalmazott kételyek, felvetések. Ezek továbbra is jöhetnek. Az oltások, mint a jelenlegi legjobb megoldás elleni offenzíva nem.
 
W

Wilson

Guest
A topic megnyitásra került, ugyanakkor kiegészítő házirendet kapott. Ezt permanens jelleggel a topic címe alatt megjelenő értesítőben olvashatjátok, de szerepeljen itt is:



Kérek mindenkit, hogy ezek figyelembe vételével szóljon hozzá. Vagy ne szóljon hozzá, ha ezen feltételek mellett nem megy.
Nyilvánvalóan ahogy eddig, a későbbiekben is felmerülhetnek normálisan megfogalmazott kételyek, felvetések. Ezek továbbra is jöhetnek. Az oltások, mint a jelenlegi legjobb megoldás elleni offenzíva nem.
Szerintem jó és logikus döntést hoztál (hoztatok) amikor ilyen feltételek mellett újranyitottátok a topikot...