Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
A második adag AstraZeneca után öt hónappal, ma felvettem egy teljes adag Modernát.
:cool:

A topic megnyitásra került, ugyanakkor kiegészítő házirendet kapott. Ezt permanens jelleggel a topic címe alatt megjelenő értesítőben olvashatjátok.

Köszönöm a topic újranyitását, remélem olvashatóbbá válik a fenti vélemény kőkemény betartatásával.
:hadonaszos:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
"A kormányzati Covid-statisztikákat elemző forrásunk azt mondja, a koronavírus harmadik hullámában többnapos, esetenként egy-két hetes csúszást is lehetett látni a Covid-halottak rögzítésében. Vagyis előfordult, hogy egy szerdai adatközlés múlt keddi állapotot mutatott. A jelenség több szempontból is veszélyes, hiszen a védekezést irányító politikusoknak így valótlan idejű adatok alapján kell dönteniük arról, hogy zárjanak-e a boltok vagy eldobható-e a maszk."

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
A második adag AstraZeneca után öt hónappal, ma felvettem egy teljes adag Modernát.
:cool:



Köszönöm a topic újranyitását, remélem olvashatóbbá válik a fenti vélemény kőkemény betartatásával.
:hadonaszos:
Kivancsi vagyok mennyire ütött ki, majd írd meg a tapasztalataidat.
Köszi
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Csak hogy tisztázzuk: ha tovább hozom a híreket, amelyek szerint (egyre nyilvánvalóbb) a kínaiaknal a laborbol szökött meg a vírus (lasd FBI legutóbbi summary), annak semmi köze az új hazirendben említett viristagadashoz, igaz @Tcat ?
Nincs. Mert a vírus eredete bizonytalan. Ha tippelnem kell, nekem is a wuhani labor a fő gyanusitott. Hanyagságból, szándékosan nehéz lesz megállapítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm
W

Wilson

Guest
Valaki kapott már két kínai után Modernát v Pfizert?Kíváncsi vagyok,hogy mit tapasztalt,mennyire viselte meg.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Valaki kapott már két kínai után Modernát v Pfizert?Kíváncsi vagyok,hogy mit tapasztalt,mennyire viselte meg.

Október elején Pfizert kaptam 2 kínai után.

A kínait szinte semennyire nem éreztem meg, a Pfizert azért igen, de semmi vészes nem volt. Oltás után olyan 1-2 órával elkezdett kicsit nyomni a fejem, nem ugrotta meg azt a szintet, hogy bevegyek rá valamit, magától elmúlt pár óra alatt. Másnap délután aztán elkezdtem érezni elég sok izmomat, meg kicsit ismét fájt a fejem. Másnapra elmúlt.

Mint kiderült egyik cimbim szintén aznap kapta a 3. oltást, szintén Pfizer. Ő Szputnyikot kapott első kettőnek. Az rendesen kiütötte 1-1 napra tavasszal. Most a Pfizer is alaposan odacsapott neki.
 
M

molnibalage

Guest
Október elején Pfizert kaptam 2 kínai után.

A kínait szinte semennyire nem éreztem meg, a Pfizert azért igen, de semmi vészes nem volt. Oltás után olyan 1-2 órával elkezdett kicsit nyomni a fejem, nem ugrotta meg azt a szintet, hogy bevegyek rá valamit, magától elmúlt pár óra alatt. Másnap délután aztán elkezdtem érezni elég sok izmomat, meg kicsit ismét fájt a fejem. Másnapra elmúlt.

Mint kiderült egyik cimbim szintén aznap kapta a 3. oltást, szintén Pfizer. Ő Szputnyikot kapott első kettőnek. Az rendesen kiütötte 1-1 napra tavasszal. Most a Pfizer is alaposan odacsapott neki.
Nekem is két kínaira lesz valami, de lövésem nincs, hogy mi alapján döntsek a n+1 mRNS alapú vakcina közül.
Már, ha egyáltalán én választok.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Magyarország egy viszonylag nyugalmas sziget volt a járvány szempontjából, de elért minket a járvány, és belobbant – mondta a virológus.


Magyarországon terjed a leggyorsabban a koronavírus-járvány – mondta Boldogkői Zsolt biológus-kutató az Oxfordi Egyetem adatbázisa alapján az RTL Klub Híradójában . A ráta azt mutatja meg, hogy egy beteg mennyi másik embert fertőz meg. A televízió által megkérdezett virológus szerint ez azt jelenti, hogy Magyarországon berobbant a járvány.

A reprodukciós ráta a hivatalos járványszámokból dolgozó oxfordi adatbázis szerint Magyarországon október végén elérte az 1,85-öt, ami azt jelenti, hogy egy fertőzött átlagosan közel két embert fertőz tovább. A fertőzöttségi és halálozási adatok azóta is látványosan romlottak Magyarországon, míg október elején még csak 1,3-nál járt ez a szám.

Magyarország mögött a Szlovákia és Csehország áll 1,68 és 1,4-es arányszámokkal.

A reprodukciós rátának többféle számítási módja létezik, Röst Gergely járványmatematikus szerint 1,4-1,5 között jár az érték. Ez is magasabb azonban, mint ami a második és a harmadik hullám felívelő szakaszát jellemezte.

https://www.nyugat.hu/cikk/nalunk_a_vilagon_a_legmagasabb_a_koronavirus
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Magyarország egy viszonylag nyugalmas sziget volt a járvány szempontjából, de elért minket a járvány, és belobbant – mondta a virológus.


Magyarországon terjed a leggyorsabban a koronavírus-járvány – mondta Boldogkői Zsolt biológus-kutató az Oxfordi Egyetem adatbázisa alapján az RTL Klub Híradójában . A ráta azt mutatja meg, hogy egy beteg mennyi másik embert fertőz meg. A televízió által megkérdezett virológus szerint ez azt jelenti, hogy Magyarországon berobbant a járvány.

A reprodukciós ráta a hivatalos járványszámokból dolgozó oxfordi adatbázis szerint Magyarországon október végén elérte az 1,85-öt, ami azt jelenti, hogy egy fertőzött átlagosan közel két embert fertőz tovább. A fertőzöttségi és halálozási adatok azóta is látványosan romlottak Magyarországon, míg október elején még csak 1,3-nál járt ez a szám.

Magyarország mögött a Szlovákia és Csehország áll 1,68 és 1,4-es arányszámokkal.

A reprodukciós rátának többféle számítási módja létezik, Röst Gergely járványmatematikus szerint 1,4-1,5 között jár az érték. Ez is magasabb azonban, mint ami a második és a harmadik hullám felívelő szakaszát jellemezte.

https://www.nyugat.hu/cikk/nalunk_a_vilagon_a_legmagasabb_a_koronavirus
Ahoz képest hogy 8-at becsültek a deltának, annyira nem is rossz...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Kivancsi vagyok mennyire ütött ki, majd írd meg a tapasztalataidat.
Köszi

Beszámolok majd.
Az első AstraZeneca után volt némi fejfájásom (simán lehetett bármi mástól is), illetve pár napig éreztem az oltás helyét.
A második AstraZeneca (12 hétre az első után) semmi mellékhatás sem volt.

Ja és az EUs oltási igazolásban Moderna 3/3 van feltüntetve.
A magyar normálisan listázza a három oltást.