Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Nekem is két kínaira lesz valami, de lövésem nincs, hogy mi alapján döntsek a n+1 mRNS alapú vakcina közül.
Már, ha egyáltalán én választok.
Csak 2 mrns van szóval n=1. Pfizer+moderna minden más vektor egyelőre.
Szerintem a Szputnyik elfogyott vagy lejárt már.
Vidéken még oltanak vele, de harmadiknak nem adják mert az ugye I, II.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and SilvioD

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Valaki kapott már két kínai után Modernát v Pfizert?Kíváncsi vagyok,hogy mit tapasztalt,mennyire viselte meg.

Ja meg hát öcsém, apám, anyám dettó 2 kínai + 1 pfizer. Ősök nem igazán érezték meg, öcsém oltást követő nap estére érezte meg, szokatlanul fáradt volt tőle.

Ja meg amit előbb kihagytam: az oltás helye sokkal tovább volt érzékeny, mint a kínaiakat követően. Pár napig.

Nekem is két kínaira lesz valami, de lövésem nincs, hogy mi alapján döntsek a n+1 mRNS alapú vakcina közül.
Már, ha egyáltalán én választok.

Én amúgy is Pfizert kértem volna, de majdhogynem meg sem kérdezték. A sorbanállás előtti papírmunkánál legalábbis nem, az oltópontoknál meg a Pfizeres sorba álltam. Természetesen a konkrét oltás előtt rákérdeztek, hogy akkor Pfizer? 3 oltópont volt, a két másik közül az egyik tán Janssen volt , a másik meg Astra.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Csak hogy tisztázzuk: ha tovább hozom a híreket, amelyek szerint (egyre nyilvánvalóbb) a kínaiaknal a laborbol szökött meg a vírus (lasd FBI legutóbbi summary), annak semmi köze az új hazirendben említett viristagadashoz, igaz @Tcat ?

Így van.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
W

Wilson

Guest
Október elején Pfizert kaptam 2 kínai után.

A kínait szinte semennyire nem éreztem meg, a Pfizert azért igen, de semmi vészes nem volt. Oltás után olyan 1-2 órával elkezdett kicsit nyomni a fejem, nem ugrotta meg azt a szintet, hogy bevegyek rá valamit, magától elmúlt pár óra alatt. Másnap délután aztán elkezdtem érezni elég sok izmomat, meg kicsit ismét fájt a fejem. Másnapra elmúlt.

Mint kiderült egyik cimbim szintén aznap kapta a 3. oltást, szintén Pfizer. Ő Szputnyikot kapott első kettőnek. Az rendesen kiütötte 1-1 napra tavasszal. Most a Pfizer is alaposan odacsapott neki.
Thanks:) a két kínait én sem éreztem meg, igazából azért kérdeztem ,hogy bevállaljam-e azt a "kockázatot", hogy pénteken oltassam-e be magamat a hétvégére tekintettel, de a te általad leírtak és mások tapasztalatai alapján inkább hétfő lesz belőle.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
"„Akik eddig nem vették fel az oltást, már egy picit késésben vannak, ne felejtsük el az első oltás után 3 héttel lehet beadni a második oltást. Igazi védettség a második oltás után két héttel alakul ki. Tehát, ha valaki most adatja be az első oltást, akkor az csak 5 hét múlva lesz védett. Én épp akkora várom a járvány tetőzését – magyarázta. – Most, ebben a felfutó szakaszban lenne a legnagyobb szüksége az oltatlanoknak védettségre. Én őszintén nagyon remélem, hogy azok, akik eddig még alapimmunizálást sem kaptak, megússzák a következő öt hetet.”"

 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Nekem is két kínaira lesz valami, de lövésem nincs, hogy mi alapján döntsek a n+1 mRNS alapú vakcina közül.
Már, ha egyáltalán én választok.
Elvileg válogathatsz.
Legalábbis Győrben a Szputnyikon kívül minden volt. Alapból Pfizert adnak, de én 2 Pfizer után mRNS-ről vektorvakcinára akartam váltani, hátha a különböző típusú oltások átfogóbb védettséget adnak. Így Janssen lett. Akivel beszéltem a tapasztalatai alapján a Modernat és a Janssent favorizálja. Bár most elfelezik a Moderna eddigi adagját... mondjuk még a felében is több hatóanyag van, mint a Pfizerben.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Elvileg válogathatsz.
Legalábbis Győrben a Szputnyikon kívül minden volt. Alapból Pfizert adnak, de én 2 Pfizer után mRNS-ről vektorvakcinára akartam váltani, hátha a különböző típusú oltások átfogóbb védettséget adnak. Így Janssen lett. Akivel beszéltem a tapasztalatai alapján a Modernat és a Janssent favorizálja. Bár most elfelezik a Moderna eddigi adagját... mondjuk még a felében is több hatóanyag van, mint a Pfizerben.

Elvileg csak azoknál felezik meg, akik 2 Moderna után, 3.-ra is azt kérik.
2 Astra után nekem ma teljes adag Modernát adtak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
Az első Pfizer-től enyhe fejfájás (hazamentem és aludtam egy rövidet) ill. egy napig fájt a felkarom ha felemeltem. Feleségemnek ugyanígy.
A második adag után hasonlóan, a kezem csak egy nap után és tartósabban jópár napig fájt, ha emeltem. Néhány nap múlva érdekes módon megduzzadtak a hónalj alatti nyirokcsomóim, egy hétig úgy éreztem mint ha most rakattam volna be szilikonjaimat :D.
A minap az IgG S ellenanyagokra levett véreredmény a feleségemnél 1122 U/ml, nálam - mint azt már írtam 1861 U/ml volt, ami az ismeretségi körömben eddig tapasztalt hasonló 2 Pfizer-os emberek átlag 4-600-as értékeihez mérve igencsak jó.
Így most nem kell sietnem a harmadikkal,...ha lehet ugyanúgy Pfizer-nél maradok.
Tanácstalanul csak a gyermekeimmel kapcsolatban vagyok, (7/13),...oltani/nem oltani...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Gondolkodtam már rajta egy ideje, de úgy érzem megérett rá a helyzet, hogy a topicot határozatlan időre bezárjam. Legalább míg megnyugszanak a kedélyek. Azt majd még megnézem, hogy a fórummotor jogosultsági rendszerében megoldható-e, hogy @zeal be tudja pakolni a napi közérdekű statot, ha esetleg úgy gondolja.

Ennek oka, hogy az elmúlt időszakban számomra megdöbbentő mértéket öltöttek itt olyan folyamatok, amikkel azt hiszem sokan másokkal együtt én sem értek egyet. Nagyon nem. Lényegében már az orvostudomány gyalázásáig süllyedtek egyesek. És ez nem az a felület ahol ennek helye van.

Az is látszik, hogy a napokban valószínűleg össze lett trombitálva az oltásellenes csapat összes tagja, hiszen azok is újult erővel megjelentek, akik egy ideje inaktívak voltak.

Ezúton is köszönet mindenkinek, aki az elmúlt bő 1,5 évben hozzászólt a topichoz és nem non-stop oltott hallottak tömegét, polgárháborúkat, szekotorok összeomlását, koncentrációs táborokat, stb. vízionált a kezdetek óta.
Köszönet, ez világos beszéd!
Véleményt nem, csak híreket posztolok ide, fősodratút. Esetleg kérdést, ha valamit nem értek majd.
..
Boldog, Kitartó, Lankadatlan Oltakozást Kívánok valamennyi felebarátomnak!
(Remélem ez belefért.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"Pedagógus szakszervezetekkel tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és itt előkerült egy új követelés: a kormánytól azt kérik, hogy vonja vissza a kötelező oltás elrendelését az állami szektorban."
..
"Nagy Erzsébet, a PDSZ választmányi tagja a lapnak kifejtette: a PSZ és a PDSZ képviselői szerdán három és fél órán keresztül tárgyaltak az Emberi Erőforrások Minisztériumában, ahol azt az ígéretet kapták: a kormány jövő hét szerdáig átgondolja a szakszervezetek követelését a kötelező oltás visszavonásáról, és egy új javaslatot tesznek majd."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
"Pedagógus szakszervezetekkel tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és itt előkerült egy új követelés: a kormánytól azt kérik, hogy vonja vissza a kötelező oltás elrendelését az állami szektorban."
..
"Nagy Erzsébet, a PDSZ választmányi tagja a lapnak kifejtette: a PSZ és a PDSZ képviselői szerdán három és fél órán keresztül tárgyaltak az Emberi Erőforrások Minisztériumában, ahol azt az ígéretet kapták: a kormány jövő hét szerdáig átgondolja a szakszervezetek követelését a kötelező oltás visszavonásáról, és egy új javaslatot tesznek majd."
édesjóistenem.....

csak egy apró két megatonnásat dobj ide, kérlek.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Amerikai tanulmány az oltottak körében jelentkező újrafertőzések (áttöréses fertőzések) jellemzőiről
A Mortality and Morbidity Weekly Report (MMWR) amerikai szaklapban megjelent egy tanulmány a Massachusetts államban lévő Barnstable megye egy városában 2021 július folyamán megrendezett tömegrendezvényeken azonosított 469 SARS-CoV-2 fertőzött személy (85%-ban férfiak) jellemzőiről.
Az illető személyek 74%-a (346 fertőzött) a teljes Pfizer, Moderna vagy Janssen oltási sort minimum 14 nappal korábban megkapók közül került ki (Massachusetts-ben az oltásra alkalmas polgárok között az átoltottság 69%-os). A vírus típusát 133 embernél határozták meg, akik közül 119 esetben (89%) a delta (B.1.617.2) variáns okozta a fertőzést. A vírusterhelés kb. azonos szinten állt az oltottak és a nem oltottak körében.
Összességében 274 személynél (79%) az áttöréses fertőzés tünetekkel járt. A kórházba került 5 COVID-19 beteg között négyen voltak teljes oltási sorral oltva. Halálesetet nem jelentettek. (A tünetmentes fertőzések aránya alulbecsült is lehet).
Július 27-én az amerikai Betegségkontroll és -Prevenciós Központ ajánlást adott ki arról, hogy az oltottak is viseljenek belterekben maszkot olyan területeken, ahol a COVID-19 terjedésének kockázata magas.
A fenti adatok nem kérdőjelezik meg a vakcinák hatásosságát; minél nagyobb az oltottak aránya, annál nagyobb az áttöréses fertőzések kockázata. A tanulmány nem foglalkozott az oltások beadásának időpontja és az áttöréses fertőzések kockázatának kapcsolatával (egy izraeli értékelés szerint a korábban beadott oltások esetén ez a kockázat nagyobb lehet).
Pár gondolat:
1. Az a szöveg, hogy az esetleges újabb hullámért az oltatlanok lesznek felelősek, úgy tűnik, nem helytálló. Ugyanakkor a megbetegedések súlyosságát az oltások több vizsgálat szerint is jelentősen csökkentik
2. A „védettségi igazolvány”szakmailag értelmetlen műanyagdarab, és hasonlóképpen kérdésessé vált a különféle oltási igazolványok önmagában (egyéb intézkedések nélkül) vett jelentősége a betegség terjedésének korlátozásában.
3. A beltéri maszkhordási kötelezettséget minél hamarabb vissza kell állítani, bár a mocskos, sokszor használt, ráadásul sebészi vagy szövetmaszkok értelme is erősen kérdéses.
4. Szorosan figyelni kell a harmadik oltások kemény klinikai végpontokra (köztük az áttöréses fertőzések kockázatára) gyakorolt hatását. Jelenlegi feltevéseink a védőhatásról csak ellenanyagszint méréseken alapulnak.

Hivatkozás: Brown CM, Vostok J, Johnson H, et al. Outbreak of SARS-CoV-2 Infections, Including COVID-19 Vaccine Breakthrough Infections, Associated with Large Public Gatherings — Barnstable County, Massachusetts, July 2021. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2021;70:1059-1062. DOI: http://dx.doi.org/10.15585/mmwr.mm7031e2
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/pdfs/mm7031e2-H.pdf
CDC.GOV
www.cdc.gov