Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
Ausztria:
34 748 új fertőzött
1402 kórházban (ez emlékeim szerint valamivel több, mint előző nap)
-12 intenzíven
+16 halott

Február 5től nyitás.
Január 26-án az osztrák alkotmánybizottsàg egy sor kényes kérdést tett fel az osztràk egészségügyi miniszternek a tervezett oltàsi kötelezettséggel kapcsolatban, amit február 18-ig kell az megvàlaszoljon. A kérdések egy egész sor adattal kapcsolatosak, amelyeket eddig gondosan elhallgattak a hatóságok és amelyek feltètele azonnal a kiközösitéshez vezetett eddig.
Pl: A halottak és a kórházakban fekvők sszáma covid miatt, coviddal, milyen az àldozatok kor szerinti elosztása, milyen az oltàsok abszolut és relativ kockázatcsökkentő hatása 1,2,3 oltàs után, mennyire csökkenti az oltàs a megbetegedési és fertőyési kockàzatot, mekkora a kórhàzba kerûlés kockázata az oltàs után szàmszerüleg és kor szerint...
A biróság választ vár arra is, hogy ha 2021-ben kevesebb covidhalott, viszont ugyanakkor egy jelentős túlhalálozás volt, akkor ennek mi az oka.
Rdekes, hogy erről a levélről az osztrák kiràlyi média ORF eddig nem szàmolt be és csak az " alternativ" Tichys Einblicknek köszönhető, hogy a krdések nyilvánossàgra kerültek.
Sajnos nem tudom a cikket linkelni, mert tök hûlye vagyok.
( exxpress.at, "Kurz vor Impfpflicht-Gesetz: Das sind die harten Fragen des Verfassungsrichters an Mückstein". 2021. Jan.30.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Január 26-án az osztrák alkotmánybizottsàg egy sor kényes kérdést tett fel az osztràk egészségügyi miniszternek a tervezett oltàsi kötelezettséggel kapcsolatban, amit február 18-ig kell az megvàlaszoljon. A kérdések egy egész sor adattal kapcsolatosak, amelyeket eddig gondosan elhallgattak a hatóságok és amelyek feltètele azonnal a kiközösitéshez vezetett eddig.
Pl: A halottak és a kórházakban fekvők sszáma covid miatt, coviddal, milyen az àldozatok kor szerinti elosztása, milyen az oltàsok abszolut és relativ kockázatcsökkentő hatása 1,2,3 oltàs után, mennyire csökkenti az oltàs a megbetegedési és fertőyési kockàzatot, mekkora a kórhàzba kerûlés kockázata az oltàs után szàmszerüleg és kor szerint...
A biróság választ vár arra is, hogy ha 2021-ben kevesebb covidhalott, viszont ugyanakkor egy jelentős túlhalálozás volt, akkor ennek mi az oka.
Rdekes, hogy erről a levélről az osztrák kiràlyi média ORF eddig nem szàmolt be és csak az " alternativ" Tichys Einblicknek köszönhető, hogy a krdések nyilvánossàgra kerültek.
Sajnos nem tudom a cikket linkelni, mert tök hûlye vagyok.
( exxpress.at, "Kurz vor Impfpflicht-Gesetz: Das sind die harten Fragen des Verfassungsrichters an Mückstein". 2021. Jan.30.
Apu kezdődik ! Kezdődik !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
Nem csoda, hogy nem merték bevezetni eddig sehol a kötelező oltàst ( ami szerintem az egyetlen logikus intézkedés, ha a hatósàgok következetesek lennének.)
Be vagyok 3x oltva, mert tudtam már régen, hogy mit jelent az ônkéntesség, az az " oltàsi ajànlat" a hatósàg részéről és mi lesz annak nem követésének következménye előbb utóbb.
Félreértés ne essék, èn csak a logikát hiányolom a jàrvàny kezelésèben vilàgszerte.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Nem csoda, hogy nem merték bevezetni eddig sehol a kötelező oltàst ( ami szerintem az egyetlen logikus intézkedés, ha a hatósàgok következetesek lennének.)
Be vagyok 3x oltva, mert tudtam már régen, hogy mit jelent az ônkéntesség, az az " oltàsi ajànlat" a hatósàg részéről és mi lesz annak nem követésének következménye előbb utóbb.
Félreértés ne essék, èn csak a logikát hiányolom a jàrvàny kezelésèben vilàgszerte.
A logika sokszor az, hogy nemcsak egészségügyi szempontokat vesznek figyelembe világszerte. Mellé teszik a gazdasági hatást és politikai közhangulat valtozasát is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and zeal

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 816
113
Azért van tanárhiány mert a tanárok öregednek ki. de ezek a régi tanárok nem engedték be a fiatal frissen képzett ppedagogust
Szia,

Ne viccelj. Azert nem megy szinte senki fiatal tanarnak, mert felhaboritoan keveset keresnek a tanarok.

Diplomasoknak fel kell kerekiteni a fizetesuket arra a szintre, amivel a szakmunkas minimalbert elerik!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
A logika sokszor az, hogy nemcsak egészségügyi szempontokat vesznek figyelembe világszerte. Mellé teszik a gazdasági hatást és politikai közhangulat valtozasát is.
1.Az àllam felelòs a népegészséget veszélyeztető kérdésekért.
2. A pandémia veszélyezteti a népegészséget.
3. Első intézkedések jobb hijján karantén, mozgàsi korlátozàsok, maszk viselése stb. Mint a középkorban, de jobbat nem ismerûnk.
4. Rendelkezésre állnak oltàsok egy idő után, amelyek hatàsossàgáról az állam meg van győződve.
5. Állam elrendeli az oltàsi kötelezettéget. Nem érdekes a néphangulat, mert az elrendelt intézkedés hatàsossàga, kockázatai bizonyitottak, a gazdasági hatás meg éppen ezt követeli meg, a korlátozàsokkal ellentétben.
Ezzel szemben tesz egy ajànlatot, felhiv, gyòzködi a népet stb. De nem alkotmànyjogi kerdések miatt, mert azok nem rdekelték amikor mindenféle korlátozàsokat vezetett be.
6.Mindenki beoltva. Pandémia letudva.
Logikai hibát követtem el? Nem kizárt természetesen.

Egy kolera stb pandémia esetén is igy lépne az állam. Igy lépett a gyermekbénulàs esetében is, ha jól tudom.
Ha ez nem logikus, akkor törljûk az adófizetési, betegbiztositàsi stb kötelezettségeket, mert elég egy felhivás, egy ajànlat, hogy pl. fizessûnk adót, mert abból mennyi jó jön létre stb.
Egy pillanatig nem kètelkedek abban, hogy az állam jót akar nekem, csak jó lenne tudni, mit is gondol valóban.
Kiváncsi vagyok a jogi fejlòdményekre Ausztriában.

De részemről ennyi. Úgysem tudok vàltoztatni a dolgon.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Azért van tanárhiány mert a tanárok öregednek ki. de ezek a régi tanárok nem engedték be a fiatal frissen képzett ppedagogust vagy ha megengedték hogy tanítson az iskolába amég támogatás járt utánna alkalmazták majd nem alkalmazták tovább...
van egy csomo olyan tannár aki tanitott engem de még anyámat is !!!
van egy szakadék évekig nem engedték évtizedekig nm engedték a fiatalok bekerülését a tanári karba kivéve amire muszály vólt.... info ének ha valaki nyugdíjba ment az előzö generációból.
csak most aez a nyugdíjbamenetel tömeges mert egy generáció tanít az utánpótlást már 20 éve fel kelett vólna venni.meg 15 meg 10 meg 5 évig a kisegítő tanároknak meg kéne lenni....
de ez az öreg tanárook rendje vólt.... ezért nem is tudnak fegyelmezni.
kellene a fiatal de a tanári karok (vagy az igazgatók) gondoskodtak arról hogy most ne legyen mert nmem fog senki 25 évet várni arra hogy majd állást kap tanárként... keresett más munkát már rég...
ez persze nem mindenhol van így valahol joban kezelték és nincs tanárrhiáyn vagy nem olyan jelentős.
Itt van egy kis tévedés. Eleve tanárképzésre botrányosan kevesen jelentkeznek. Volt olyan év, hogy fizikatanárnak egy vagy kettő három ember jelentkezett országosan! De ezt már lebeszéltük itt, kb itt.
 
M

molnibalage

Guest
Azért van tanárhiány mert a tanárok öregednek ki. de ezek a régi tanárok nem engedték be a fiatal frissen képzett ppedagogust vagy ha megengedték hogy tanítson az iskolába amég támogatás járt utánna alkalmazták majd nem alkalmazták tovább...
van egy csomo olyan tannár aki tanitott engem de még anyámat is !!!
van egy szakadék évekig nem engedték évtizedekig nm engedték a fiatalok bekerülését a tanári karba kivéve amire muszály vólt.... info ének ha valaki nyugdíjba ment az előzö generációból.
csak most aez a nyugdíjbamenetel tömeges mert egy generáció tanít az utánpótlást már 20 éve fel kelett vólna venni.meg 15 meg 10 meg 5 évig a kisegítő tanároknak meg kéne lenni....
de ez az öreg tanárook rendje vólt.... ezért nem is tudnak fegyelmezni.
kellene a fiatal de a tanári karok (vagy az igazgatók) gondoskodtak arról hogy most ne legyen mert nmem fog senki 25 évet várni arra hogy majd állást kap tanárként... keresett más munkát már rég...
ez persze nem mindenhol van így valahol joban kezelték és nincs tanárrhiáyn vagy nem olyan jelentős.
Nem. Azért, mert nem fizetik meg és n+1 faszságot aggatnak még a nyakukba, meg a sokl büdösbunkó szülő, büdösbunkó gyerekét még fegyelmezni kéne. Eszköz nélkül.

Lássuk be reálisan, ki az a hülye, aki így tanítani menne?
Én szívesen tanítanék, de minőséget senki ne várjon el pénz és eszköz nélkül.

Az oktatásban részt venni lehetőség.
Aki ebben nem kooperatív, az repül az óráról.
Ennyi. Én nem pazarlom az erőforrást és időt arra, aki nem akar tanulni.

Valamiféle olyan szemléletváltás kéne, ahol nem minden felelősség a tánáré.
Aki nem akar tanulni, annak viszlát, lehet menni az utcára, majd a szülő oldja meg a megőrzést és a gyerek jövőjét.
A közoktatás lehetőség és nem az, hogy a sok büdösbunkó más lehetőségét teszi tönkre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
1.Az àllam felelòs a népegészséget veszélyeztető kérdésekért.
2. A pandémia veszélyezteti a népegészséget.
3. Első intézkedések jobb hijján karantén, mozgàsi korlátozàsok, maszk viselése stb. Mint a középkorban, de jobbat nem ismerûnk.
4. Rendelkezésre állnak oltàsok egy idő után, amelyek hatàsossàgáról az állam meg van győződve.
5. Állam elrendeli az oltàsi kötelezettéget. Nem érdekes a néphangulat, mert az elrendelt intézkedés hatàsossàga, kockázatai bizonyitottak, a gazdasági hatás meg éppen ezt követeli meg, a korlátozàsokkal ellentétben.
Ezzel szemben tesz egy ajànlatot, felhiv, gyòzködi a népet stb. De nem alkotmànyjogi kerdések miatt, mert azok nem rdekelték amikor mindenféle korlátozàsokat vezetett be.
6.Mindenki beoltva. Pandémia letudva.
Logikai hibát követtem el? Nem kizárt természetesen.
Annyi, hogy a vírus mint az infulenza gyorsan változik és ezt az oltások nem tudják lekövetni. 2 oltás kb. lóxart sem ér az omikronnal szemben.
2 lehetőség van.

1. Szelidül a vírus, jön egy omikron light. Aki akar olt, aki akar nem, de a rendszer nem terhelődik túl. Max. kórházi látogatási zárlatok lesznek, ami az infulenzánál is megszokott.

2. Nem szelidül. Csináljuk a jelenlegi bulit tovább, mert az egészségügy kapacitásai korlátozások nélkül nem tudják fogadni a sok fertőzöttet.

Azt látni a többlethalálozásokból, hogy a hivatalos covid halálozási statisztikák nagyon alulbecsülik világszerte a covid halottak számát, jóval több van. Mindenhol világháború óta nem látott halálozási rekordok dőlnek meg.
Egy kolera stb pandémia esetén is igy lépne az állam. Igy lépett a gyermekbénulàs esetében is, ha jól tudom.
Ha ez nem logikus, akkor törljûk az adófizetési, betegbiztositàsi stb kötelezettségeket, mert elég egy felhivás, egy ajànlat, hogy pl. fizessûnk adót, mert abból mennyi jó jön létre stb.
Egy pillanatig nem kètelkedek abban, hogy az állam jót akar nekem, csak jó lenne tudni, mit is gondol valóban.
Kiváncsi vagyok a jogi fejlòdményekre Ausztriában.

De részemről ennyi. Úgysem tudok vàltoztatni a dolgon.
Ez a vírus 100-ból 10 esetben okoz súlyos tüneteket, maradandó betegséget. 100-ból, csak ketten halnak meg. Ez nem kolera. Viszont a fertőzőképessége miatt úgy túlterheli az eü. rendszert, hogy más betegségben is sokan meghalnak, mert nem jutnak időben eü. ellátáshoz. Az se megoldás, ha ezeket a betegeket, beküldöd a kórházba a szükséges műtétre, mivel az omikron durván terjed a kórházakban is az eü. dolgozók között. Így a műtét utáni legyengült immunrendszerű betegekből gyorsan covid halott lehet.

És ezek még csak az eü. szempontok. Van ugyanennyi gazdasági és még több politikai, a közvélemény rezdüléseit k{vető szempont is.

Ráadásul a közvélemény hangulata folyamatosan változik. Egyszer túl sok a korlátozás, aztán ha anyu vagy ő kórházba kerül túl kevés. Ezen a hangszeren játszanak világszerte a politikusok. Nekik a sikerességük fokmérője demokráciában a minél több iksz, nem a covid halottak száma és az intézkedések logikája. Főleg egy ilyen tarsadalmi környezetben, ahol a fénynél csak a faszság terjed gyorsabban a facebookon.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 713
113
1.Az àllam felelòs a népegészséget veszélyeztető kérdésekért.
2. A pandémia veszélyezteti a népegészséget.
3. Első intézkedések jobb hijján karantén, mozgàsi korlátozàsok, maszk viselése stb. Mint a középkorban, de jobbat nem ismerûnk.
4. Rendelkezésre állnak oltàsok egy idő után, amelyek hatàsossàgáról az állam meg van győződve.
5. Állam elrendeli az oltàsi kötelezettéget. Nem érdekes a néphangulat, mert az elrendelt intézkedés hatàsossàga, kockázatai bizonyitottak, a gazdasági hatás meg éppen ezt követeli meg, a korlátozàsokkal ellentétben.
Ezzel szemben tesz egy ajànlatot, felhiv, gyòzködi a népet stb. De nem alkotmànyjogi kerdések miatt, mert azok nem rdekelték amikor mindenféle korlátozàsokat vezetett be.
6.Mindenki beoltva. Pandémia letudva.
Logikai hibát követtem el? Nem kizárt természetesen.

Egy kolera stb pandémia esetén is igy lépne az állam. Igy lépett a gyermekbénulàs esetében is, ha jól tudom.
Ha ez nem logikus, akkor törljûk az adófizetési, betegbiztositàsi stb kötelezettségeket, mert elég egy felhivás, egy ajànlat, hogy pl. fizessûnk adót, mert abból mennyi jó jön létre stb.
Egy pillanatig nem kètelkedek abban, hogy az állam jót akar nekem, csak jó lenne tudni, mit is gondol valóban.
Kiváncsi vagyok a jogi fejlòdményekre Ausztriában.

De részemről ennyi. Úgysem tudok vàltoztatni a dolgon.
Nálunk a kötelező oltás nem lenne elég hatásos, ezt is ki lehetne próbálni:

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 700
32 375
113
Szia,

Ne viccelj. Azert nem megy szinte senki fiatal tanarnak, mert felhaboritoan keveset keresnek a tanarok.

Diplomasoknak fel kell kerekiteni a fizetesuket arra a szintre, amivel a szakmunkas minimalbert elerik!
az elmult 30 évbe? ha normális rendsze lett vólna kiépítve nem bebetonozott helyek. ma nem kellen félni a ztanárhiánytól mert egy egy generációból csak pár tanár menne nyugijba nem úgy mint most hogy 5 év alatt a tanárok fele.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 700
32 375
113
van iskola az rszágba ahol 20 évig nem vettek fel új állandó tanárt hogy lenne utánpótlás a tanár végzettségűek 98% nem tudott elhelyezketni suli után mert nem vólt hely mert az öreg tanárok foglalták a helyeket max beugrós kisegítő tanárnak alkalmazták őket.
az én általános iskolámba 2 kisegítő tanár jött minden évbe. 10 év alatt 1 et vettek fel a tanári kar 70% anyámat is tanította 1-2 év eltéréssel mennek nyugdíjba... 3 peagogus végzetségű is van a családba,,, növérem tudott bekerülni suliba ő is ilyen szmélyüges fejlesztős stb...
ez van a tanári kar tulnyomó része egyívású pár év korkülönbséggel.akik egyszerre mennek nyugdíjba. utánppótlás meg nyista mert nem vár senki évekig hogy beugrós tanárból főállásúvá válljon ha valamelyik meghal...