Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

torsen

Guest
Lásd Szíjjártó videóját. Megpróbálják a gazdaság leállítása nélkül kibekkelni az oltások beérkezéséig. Ez ha kézben tartják a kórházi kapacitásokat, relatív gazdasági előnyt jelent majd a lockdownos országokhoz képest.

Csakhogy ehhez a taktikához nagyon gyorsan kell az oltás, különben gebasz lesz. Oltás gyorsan -szerintem- csak kínából vagy az oroszoktól érkezhet, a nyugati gyártók lassabbak (vagy alaposabbak) illetve azoknak nem vagyunk prioritás. (Kínának, Oroszországnak presztizskérdés, hogy egy uniós ország az ő vakcinájukat választja) És akkor jön a kérdés, hogy a lakosságnak lesz-e bizalma egy orosz vagy egy kínai vakcinában, amit sebtiben hoztak létre. Megmondom őszintén nekem pl. nem lenne, sőt én egyik oltást sem adatnám be magamnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Friss MTA videók a témában.
Jakab Ferenc: Mit tanultunk a koronavírus-járványból?

Csakhogy ehhez a taktikához nagyon gyorsan kell az oltás, különben gebasz lesz. Oltás gyorsan -szerintem- csak kínából vagy az oroszoktól érkezhet, a nyugati gyártók lassabbak (vagy alaposabbak) illetve azoknak nem vagyunk prioritás. (Kínának, Oroszországnak presztizskérdés, hogy egy uniós ország az ő vakcinájukat választja) És akkor jön a kérdés, hogy a lakosságnak lesz-e bizalma egy orosz vagy egy kínai vakcinában, amit sebtiben hoztak létre. Megmondom őszintén nekem pl. nem lenne, sőt én egyik oltást sem adatnám be magamnak.

Idézet a Jakab Ferenc előadásból:
Kérdés: Professzor úr beadatná - amennyiben rendelkezésre állna - kínai, vagy orosz vakcina Magyarországon?
Jakab Ferenc: Professzor úr lenne az első szerintem aki az oltóközpont előtt lesátorzna.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
94916 fertőzött (+3928)
5183 kórházban (+312)
378 lélegeztetőgépen (+23)
69946 aktív eset (+2253)
22823 gyógyult (+1591)
2147 elhunyt (+84)
1147616 mintavétel (+17968)
34603 hatósági házi karanténban (+1860)
cf5d6267977f764b778ad5792ee5417f.jpg
99625 fertőzött (+4709)
5489 kórházban (+306)
391 lélegeztetőgépen (+13)
74162 aktív eset (+4216)
23213 gyógyult (+390)
2250 elhunyt (+103)
1167641 mintavétel (+20030)
34603 hatósági házi karanténban (tegnapi adat)
d453e8c0b82be97f202666ce905eb41c.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
2250 elhunyt (+103)
Az nem jó. Ha stabil növekedés lenne, akkor most 85-90 körül kellene lennie, csak gyorsuló növekedés esetén lehetünk már száznál! Nagyon nem állunk jól, tényleg az jöhet, ami az olaszoknál volt, csak káosz nélkül! Ebből még napi 500 halott is lehet, pedig korábban a napi 250 tűnt legpesszimistábbnak!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az nem jó. Ha stabil növekedés lenne, akkor most 85-90 körül kellene lennie, csak gyorsuló növekedés esetén lehetünk már száznál! Nagyon nem állunk jól, tényleg az jöhet, ami az olaszoknál volt, csak káosz nélkül!
Yep! A reggeli riportban Ovi azt mondta, hogy a saját elemzésük szerint november 21-én 2240 intenzíves ágy fog kelleni. December 10-én már 4480. Ez nagyjából a max terhelés lesz. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Most, rögtön az sem ártana ha bezárnák az iskolákat.
Kossuth rádió ma délelőtt:

„Megpróbáljuk nem bezárni az iskolákat, ameddig csak lehet. […] Mindenki ezt javasolja, fölméréseket is végzünk, próbálunk szondázni a vélemény alakulását, meg volt egy nemzeti konzultációnk is, tehát mindenki azt szeretné, hogy ameddig lehet, az észszerűség határáig tartsuk nyitva az iskolákat.”

A téli szünetig 7 hét van hátra, addig kellene kibírni, tette hozzá. A mérlegelés nem egyszerű, mert „ha bent vannak az iskolában, akkor valamifajta rendezett kontroll alatt vannak, középiskolásokról beszélek”. Azt kell mérlegelniük, magyarázta, hogy az iskolában kontroll alatt tanulás jelent-e nagyobb járványügyi kockázatot, „vagy azt mondjuk, ne is jöjjenek be, de a biológia működik, és ebben az életkorban az ember megy. De folyamatosan értékelik a szakemberek ezt a kérdést.” Vita zajlik arról, mondta, hogyan kommunikáljanak a járványról, és erre azt mondta, hogy ő nem akar rémisztgetni, komolyan akar beszélni a magyar emberekhez. A helyzet súlyos, de világszínvonalú orvosaink vannak, együtt sikerülni fog túlvészelni a helyzetet. Egyébként úgy látja, a maszkviselést tartják az emberek. no comment.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 635
113
Ha az oroszok teljesen hitelt érdemlően tudnák bizonyítani a vakcina hatékonyságát dokumentációval a tesztelési fázisból, illetve ha egy nem nyerészkedő kormányfüggetlen orvosi bizottság meggyőződne annak hatékonyságáról, akkor felőlem jöjjön az orosz vakcina. Csak ne hulljon el több ember, túl sok az áldozat már.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Yep! A reggeli riportban Ovi azt mondta, hogy a saját elemzésük szerint november 21-én 2240 intenzíves ágy fog kelleni. December 10-én már 4480. Ez nagyjából a max terhelés lesz. o_O
bemásolok egy kommentet szó szerint:
És honnét a faszból akasztják le ezeket. amikor már a medikusokat meg pszichiátereket is be kell vetni?
xxxxx
küldte
pár másodperce
Ahogy helipilóta, mozdonyvezető meg rendőr sincs már.

xxxxx
küldte
pár másodperce
Alakul a shithole country.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A sógoroasszony is megkapta.
Szarul van, nem érez szagokat, ízeket, hasmenés, gyenge, magas láz. Egy hét volt a mintavételtől az eredményig, addig nem a két nagyobb gyerek iskolába járt, nem volt karantén. Ők akarták, de az iskola azt mondta hogy amíg nincsen eredmény, be kell járniuk. Okos rendszer, nagyon. A harmadik szintén beteg, kiscsoportos, neki mivel lázas volt nem kellett mennie.
Simán szórták a gyerekek az áldást egy hétig, ráadásul az anyjuk vitte őket, mivel a tesom reggel négykor elmegy dolgozni. Jelezte ős is hogy mi a helyzet, a munkahelye azt mondta ha nem megy be amíg egészséges, kirúgják. Magyar cég, ingázik, alvállalkozója valamelyik nagy futárcégnek, 100 helyre megy egy nap, mondjuk ezt legalább a sógorok kapják.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Nem tudom a kollégáknak mi a véleménye, de én úgy látom hogy ezt a problémát a honvédség (kivetelesen) profi módon,gyorsabban,komolyabban kezeli mint a civil szervek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 777
113
bemásolok egy kommentet szó szerint:
És honnét a faszból akasztják le ezeket. amikor már a medikusokat meg pszichiátereket is be kell vetni?
xxxxx
küldte
pár másodperce
Ahogy helipilóta, mozdonyvezető meg rendőr sincs már.

xxxxx
küldte
pár másodperce
Alakul a shithole country.
Belgiumban a katonákat képzik ki. Ők is ápolják majd a betegeket.