Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
Kis tapasztalat:
Tavasszal volt sok gyanús beteg, de kevés volt valóban COVID-os azok nagy része is kórházi/szoc.otthonos járványból volt.
Ősszel eleinte szintén sok volt a gyanús, de kevés volt a pozitív, de sokkal több jött az "utcáról".
Jelenleg aki gyanús, az majdnem mind pozitív, minden nap van néhány "félhulla", és aki nem gyanús, azokból is pozitív egy csomó, több, mint amennyi volt tavasszal vagy szeptemberben a gyanúsak közt.
És sok dolgozó is otthon van, mert elkapta (nyugodtan az "utcán" is akár vagy hazavitte a gyerek az iskolából), nem lehet bővíteni a személyzet számát műszakonként, aki nem beteg így is túl van terhelve.

"Az a gyanús, aki nem gyanús!" :) Vagy: "Aki ludas, az nem ludas. Aki meg nem ludas... hogy is van ez?"
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Akkor ha az életben a közelében sem jártál mi alapján mondasz véleményt?
Igen van olyan. Legyen kb 5%.
A maradék 95 %al mi is lesz?
Tudom ittene pestet mindenhol gigabites internetek, sőt a nagyvárosokban is. Az ország jó részén meg jön az adsl, és örülj ha a videót tudod nézni...

Nálam mobilnet van falun. Igaz, itt megy el a falu mellett egy főút. Gond nélkül lehet videót nézni, letölteni, torrentezni, csak a letöltési forgalomkorlátot nem jó átlépni. Lehetne vezetékes is, de nem vagyok járványon kívül sokat itt és a mobilnet rugalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
T

Törölt tag 4082

Guest
Nálam mobilnet van falun. Igaz, itt megy el a falu mellett egy főút. Gond nélkül lehet videót nézni, letölteni, torrentezni, csak a letöltési forgalomkorlátot nem jó átlépni. Lehetne vezetékes is, de nem vagyok járványon kívül sokat itt és a mobilnet rugalmas.
Nem az a baj, hogy nincs mobilnet, meg nem az a baj, hogy nincs olyan adsl csomag, amivel ez nem megoldható. A gond az, hogy a kollégisták legalább felének ez más miatt megoldhatatlan.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Nem az a baj, hogy nincs mobilnet, meg nem az a baj, hogy nincs olyan adsl csomag, amivel ez nem megoldható. A gond az, hogy a kollégisták legalább felének ez más miatt megoldhatatlan.

Valamiért azt feltételeztem, hogy aki egyetemre jár, annál azért alap az otthoni jó minőségű net na meg használható számítógép. Nem túl drága egy hónap előfizetése.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
Volt már?

A Pfizer állítja: 90%-os védelmet nyújt a védőoltása a koronavírus ellen

A Pfizer 43 500 fővel végezte el a vakcina tesztjét összesen hat országban, és egyetlen esetben sem merült fel semmilyen biztonsági aggály – összegzi az eredményeket a BBC. Az alanyok közül 94-en kapták el a koronavírust úgy, hogy ők korábban nem voltak fertőzöttek. Közülük kilenc volt olyan alany, aki megkapták a két védőoltást, ami alapján úgy tűnik, a két cég által fejlesztett vakcina igen hatékony.

https://hvg.hu/tudomany/20201109_koronavirus_vedooltas_pfizer_vakcina_bointech_kiserlet
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and enzo

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Az ilyen teszteket úgy kell elképzelni, hogy 43500 főt beoltanak, majd rá mondjuk 2 héttel mindet meg is fertőzik koronával, és nézik hány lesz pozitív? Vagy hogy?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Az ilyen teszteket úgy kell elképzelni, hogy 43500 főt beoltanak, majd rá mondjuk 2 héttel mindet meg is fertőzik koronával, és nézik hány lesz pozitív? Vagy hogy?

Nem. 21750-et beoltanak, a másik 21750 placebot kap. Életkor, nem, betegségek eloszlása lehetőleg legyen egyforma. Sem az oltó, sem a beteg nem tudja mit ad/kap - ez a kettős vak módszer. Aztán a spontán megfertőződést figyelik a mellékhatások mellett. Emiatt ott jó tesztelni az oltást, ahol dúl a járvány. Mesterséges megfertőzés nem etikus.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Python

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az ilyen teszteket úgy kell elképzelni, hogy 43500 főt beoltanak, majd rá mondjuk 2 héttel mindet meg is fertőzik koronával, és nézik hány lesz pozitív? Vagy hogy?

Én úgy képzelem, hogy beadják a védőoltást, majd leellenőrzik, hogy a szervezet megkezdi-e az anti-test termelést.Nem úgy, hogy beadják az oltást, majd nézik, hogy túléli-e :)
Szerintem senkit nem fertőznek meg szándékosan.Elvben elég a korona-fertőzés ellen az anti-test megléte.De lehet hülyeséget mondok.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Én úgy képzelem, hogy beadják a védőoltást, majd leellenőrzik, hogy a szervezet megkezdi-e az anti-test termelést.Nem úgy, hogy beadják az oltást, majd nézik, hogy túléli-e :)
Szerintem senkit nem fertőznek meg szándékosan.Elvben elég a korona-fertőzés ellen az anti-test megléte.De lehet hülyeséget mondok.

Figyelhetik az antitesttermelést is, főleg fázis 1/2-ben, de a lényeg a klinikai hatás.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Nem tudom volt e már, de berakom, hogy egyben meglegyen:
  1. este 8 és hajnal 5 óra között kijárási tilalom lesz, kivétel csak a munkába járás, és rendkívüli esetekben lehetséges;
  2. minden gyülekezés tilos;
  3. az éttermek bezárnak, csak házhoz szállítás lehetséges, kivételt jelentenek az üzemi étkezdék;
  4. az üzletek, fodrászatok, egyéb kisipari szolgáltatók este 19 órakor bezárnak;
  5. a szállodák csak üzleti célból érkezett vendégeket fogadhatnak, turistákat nem;
  6. általános rendezvénytilalom lép életbe;
  7. családi összejöveteleken és magánrendezvényeken legfeljebb tízen vehetnek részt;
  8. esküvők csak lakodalom nélkül szervezhetők, tanúk, szülők, testvérek részvételével;
  9. temetéseken legfeljebb 50 fő vehet részt;
  10. a sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött lehet megrendezni;
  11. szabadtéren egyéni sportolás lehetséges, de az amatőr csapatsport tilos;
  12. a szabadidős létesítmények, fitness termek, fedett uszodák, múzeumok, színházak, állatkertek bezárnak;
  13. felső- és középfokú oktatás csak online formában működhet, a felsőfokú oktatás kollégiumait be kell zárni;
  14. bölcsődék, óvodák, általános iskolák nyitva maradnak;
  15. oktatási és egészségügyi intézmények dolgozóit hetente célzottan tesztelni fogják (gyorstesztekkel);
  16. amennyiben a szállodák nem bocsátják el az alkalmazottakat, akkor a zárás utáni első 30 napban a november 8-ig történő foglalásokat, illetve azok 80%-át az állam megtéríti;
  17. éttermek és szabadidős létesítmények dolgozói után erre a 30 napra nem kell járulékot fizetni, itt az állam a munkavállalók bérének a felét megtéríti;
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Vajon az állatvédők közbelépnek?
https://www.zerohedge.com/medical/denmark-kill-17-million-mink-after-covid-mutation-found
..
https___images.saymedia-content.com_.image_MTc2NjIxMDE2MTU4NTc4MjU1_17-million-mink-to-be-killed.png
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
Némileg kíváncsivá tett "szeretve tisztelt" Miniszterelnökünk kijelentése, hogy csak néhány hetet kell kibírnunk, mert utána itt a vakcina. Nos, két kattintással ellenőrizve (WHO honlap) egyetlen vakcina széleskörű elérhetőségét sem ígérik májusnál hamarabb, de inkább augusztus-október között. A Pfizer-nek talán meglesz az engedély november 3 hetében, de ez azt jelenti hogy december 31.-ig csak 50 millió adagot fognak tudni legyártani, amit a két gyártó ország, USA és Németország (kb. 300 + 80 millió fő lakosság) köszöni szépen és eltesz saját használatra. Úgyhogy szerintem az az opció, hogy valaki nem kapja el a koronavírust, már nem játszik. A lassítással lehet próbálkozni, de májusig ez még oda-vissza keresztül megy Magyarországon. Szerintem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 777
113
Némileg kíváncsivá tett "szeretve tisztelt" Miniszterelnökünk kijelentése, hogy csak néhány hetet kell kibírnunk, mert utána itt a vakcina. Nos, két kattintással ellenőrizve (WHO honlap) egyetlen vakcina széleskörű elérhetőségét sem ígérik májusnál hamarabb, de inkább augusztus-október között. A Pfizer-nek talán meglesz az engedély november 3 hetében, de ez azt jelenti hogy december 31.-ig csak 50 millió adagot fognak tudni legyártani, amit a két gyártó ország, USA és Németország (kb. 300 + 80 millió fő lakosság) köszöni szépen és eltesz saját használatra. Úgyhogy szerintem az az opció, hogy valaki nem kapja el a koronavírust, már nem játszik. A lassítással lehet próbálkozni, de májusig ez még oda-vissza keresztül megy Magyarországon. Szerintem.
Orosz vakcina jön decemberben. Januártól nagyobb mennyiségben.Hazai gyártásról is tárgyalnak már a cégek.


A kínai és az izraeli is sanszosan előbb ideér, mint az európai.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Némileg kíváncsivá tett "szeretve tisztelt" Miniszterelnökünk kijelentése, hogy csak néhány hetet kell kibírnunk, mert utána itt a vakcina. Nos, két kattintással ellenőrizve (WHO honlap) egyetlen vakcina széleskörű elérhetőségét sem ígérik májusnál hamarabb, de inkább augusztus-október között. A Pfizer-nek talán meglesz az engedély november 3 hetében, de ez azt jelenti hogy december 31.-ig csak 50 millió adagot fognak tudni legyártani, amit a két gyártó ország, USA és Németország (kb. 300 + 80 millió fő lakosság) köszöni szépen és eltesz saját használatra. Úgyhogy szerintem az az opció, hogy valaki nem kapja el a koronavírust, már nem játszik. A lassítással lehet próbálkozni, de májusig ez még oda-vissza keresztül megy Magyarországon. Szerintem.

Valahogy csak kell tartsa a lelket a népben. :(
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Úgy 10 rugóért (jó tudom az is pénz) már van korlátlan vagy gyakorlatilag korlátlan mobilnet. Persze ez is pénz, de videót simán lehet nézni (nem 4k minőségben), inkább csak a ping fos. Az azért videónézésnél annyira nem számít.
Hiába korlátlan, ha nincs sávszélesség. És nem a világ vége, hanem megyeszékhely + 10 km.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Szlovákia:
Csökkent a kiszűrt fertőzöttek aránya a koronavírus-tesztelés második fordulójában

https://felvidek.ma/2020/11/csokken...a-koronavirus-teszteles-masodik-fordulojaban/
IMG_4267-1.jpg

Valami azért nem kerek nekem megint csak...
..
1. forduló: 3.625.332 teszt = 38.359 fertőzött
2. forduló: 2.044.855 teszt = 13.509 fertőzött
Na már most, ugye az a szabály, hogy aki pozitív az 10 nap karantén, miután megkapta az eredményt kb. negyedórán belül. És az is, akik nem vettek részt!
Ennek ellenére hogyan találnak napról-napra ennyi új fertőzöttet?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/
..
nov. 6. - 2.354
nov. 7. - 2.579
nov. 8. - 1.828
..
Hogy lehetséges, hogy a napi mintavételek során arányaiban kiugróan több fertőzöttet detektálnak?

Mert a fenti számokat és dolgokat végiggondolva, a helyzet ez kell, hogy legyen!
???