Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 305
10 616
113
Akkor kellett volna előzetes megállapodásokat kötni az oroszokkal a licencelt hazai gyártásról és a vásárlásról a nyáron, amikor mondtam. (kb. július vége körül) Akkor mindenki engem nézett hülyének. Nem kellett volna. Másrészt már áprilisban írtam, a világ vakcina termelő kapacitása, pláne az új technológiás vakcinák tekintetében KATASZTROFÁLISAN KEVÉS ! Ennek nézett utána anno az Index, és írtak belőle egy hatalmas cikket, mert "ült az információ" amit feldobtam. (olvasnak itt néha újságírók is) Egyébként meg mindenki tudta, hogy nincs meg a vakcina gyártásra a kapacitás, de MINDENKI ült a valagán mint a "jó-gyerekek". A vírus nyári visszaszorulása miatt a sok okostojás politikus (a fél világ ostoba politikusairól van szó !!!!!) azt hitték hogy a "bab is hús", és hogy most aztán már megint ők irányítanak mindent ! Aztán meg egy xart ! Megmondtam azt is előre, hogy a tömeges elterjedéssel jönni fognak majd a mutánsok, amitől nagy gáz lesz. Azt is megmondtam, hogy az időjárási tényezők tartják a vírust féken, de októbertől hatalmas gáz lesz, ahol nem tartották féken a terjedés. Pld. nálunk sem, pedig szeptember elején még meg lehetett volna fogni. De a világ beképzelt politikusai azt hitték már ők az urak a vírus felet ! HÁT NEM VOLTAK URAK FELETTE !!! AZ IDŐ KEGYETLENÜL IGAZOLTA AZ ÁLLÍTÁSAIMAT. Előre megmondtam szeptemberben is, de itt is csak kevesen hitték el (pld. laiki is látta előre) Ma meg Leyen bevallotta, hogy nem nyomták elég erősen a vakcina gyártási kapacitások kiépítését !!!!! DE Ő LEGALÁBB BEVALLOTTA HOGY HIBÁZOTT, NEM ELŐSZÖR VALLOTTA BE, DE A TÖBBI EGY SEM VALLOTTA MÉG BE !!!!!!!!!! Szóval... a politikusok elcseszték az egészet, a mieink is !!!! Ezzel talán szembe kéne nézni. De a politikusok jellemzője, hogy nem ismerik be ha valamit elbaxtak, hanem elterelik a figyelmet róla másfelé. Szóval nem jött itt semmi "váratlanul" az ősszel, nem jöttek "váratlanul" a mutánsok sem, mindent lehetett tudni előre, szinte 100%-ra ! Visszanézhetjük amiket írtam, és minden ott lesz. Érteni kell hozzá, ennyi az egész. Én nem tudtam többet tenni. A figyelmeztetéseimet megírtam. Előre. Időben. A többi nem az én dolgom. Akinél a hatalom és az irányítás, azoknak a dolga lett volna lépni. :) Egyébként az ellenzék sem volt jobb, és a többi EU-s országban is a dilettantizmus és a politikusi isten játszás ment, persze a semmire, a megfelelő tudás nem állt a rendelkezésükre. :rolleyes: :D:D Egyébként ha a történelmet megnézzük, ez mindig így megy. :) Szóval lenne mit boncolgatni ezen a témán, csak nem szeretem elővenni, mert a hibákat és a felelősöket is meg kéne írnom. Én meg már teszek az egészre nagyívben. Már régóta nem lehet helyrehozni semmit amit elbaxtak, akkor meg minek írjak róla ? :) Akkor írtam eleget, amikor még menthetők lettek volna a dolgok, szóval amit tehettem azt én megtettem, az én lelkiismeretem tiszta mint a frissen hullott hó. Amúgy a múltkori előre jelzéseim is "ülnek", hogy mikor kezd el normalizálódni a helyzet. Az orosz vakcinába is beletrafáltam hogy be fog válni, bár az félig szerencse volt, megérzés, de bejött.
Az a szép, hogy igazából még érteni sem kellett ehhez, elég volt, ha az ember kicsit gondolkozott (nagyon még azt sem kellett), vagy legalább hallgattak volna a szakemberekre, de úgy tűnik, hogy fontosabb dolga volt mindenkinek odafent. Már májusban vázoltuk itt páran ezt a forgatókönyvet, pedig nem vagyunk szakértők, de az egész folyamat logikus volt, ami végül meg is valósult.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
373564 fertőzött (+1576)
3638 kórházban (-10)
302 lélegeztetőgépen (+13)
84870 aktív eset (+22)
275764 gyógyult (+1456)
12930 elhunyt (+98)
264530 (92773) kapott oltást (+14843, + 8321)
3229242 mintavétel (+18693)
20254 hatósági házi karanténban (+621)
57a0ad33a1925175ae7ced0ddfc5a9f6.png
375125 fertőzött (+1561)
3601 kórházban (-37)
298 lélegeztetőgépen (-4)
84150 aktív eset (-720)
277949 gyógyult (+2185)
13026 elhunyt (+96)
279410 (101652) kapott oltást (+14880, +8879)
3246838 mintavétel (+17596)
18124 hatósági házi karanténban (-2130)
f0866419909a05f082cd70eacfee8d37.png
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 653
3 968
113
Szia,

Oltoanyag: db ar: 20 millio adag ara: ennek triplaja
Astra-Zeneca: 1.78 EUR: 12 MrdFt: 36 MrdFt
Szputnyik: 10 USD: 59 MrdFt: 157 MrdFt
Pfizef-BioNTech: 12 EUR: 85 MrdFt: 255 MrdFt
Moderna: 18 USD: 106 MrdFt: 318 MrdFt
Sinopharm: 30-77 USD: 177-456 MrdFt: 533-1269 MrdFt

hol talalhatok igazolt forrast ezekhez az arakhoz? kulonosen a kinai erdekel mivel szerbiai vok

Szia,

Annal jobb forrast nem tudok adni, mintha rakattintasz az oltas nevere az eredeti hozzaszolasomban (mindegyik forrasra mutato link, de sajnos egyik sem hivatalos, igazolt forras).
 
T

Törölt tag 2361

Guest
tipikus sved kretenseg..
ez annyira jelemzo rajuk..

nemtom hogy bir ott akarki aki tud egy kicsit is gondolkodni (ha egyaltalan van mostansag ott olyan) bizni a sajat orszaga vezeteseben?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 714
28 225
113
Az AstraZeneca klinikai tesztjeinek elsődleges eredményei alapján a gyógyszergyár vakcinája jelentősen kisebb mértékben tud védelmet biztosítani a dél-afrikai koronavírus mutáció okozta enyhe és közepes lefolyású fertőzések esetén. Korábban a brit mutáció esetében hasonló eredményekről jelentett az AstraZeneca. Bár már zajlik a mutációkhoz adoptált vakcina fejlesztése, az csak ősszel kerülhet gyártásba.
Az AstraZeneca szerint viszont az enyhébb lefolyásúakkal szemben a súlyos eseteknél továbbra is megfelelő védelmet ad a vakcina.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
375125 fertőzött (+1561)
3601 kórházban (-37)
298 lélegeztetőgépen (-4)
84150 aktív eset (-720)
277949 gyógyult (+2185)
13026 elhunyt (+96)
279410 (101652) kapott oltást (+14880, +8879)
3246838 mintavétel (+17596)
18124 hatósági házi karanténban (-2130)
f0866419909a05f082cd70eacfee8d37.png
376495 fertőzött (+1370)
3578 kórházban (-23)
291 lélegeztetőgépen (-7)
83642 aktív eset (-508)
279763 gyógyult (+1814)
13090 elhunyt (+64)
286379 (105242) kapott oltást (+6969, +3590)
3265862 mintavétel (+19024)
19510 hatósági házi karanténban (+1386)
2ec3b2d64e750f7af7c9f2bff89ba8aa.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 049
32 525
113
Ha ez (esetleg) szándékos, akkor ez háború.

Nincs itt semmi látnivaló, a New York Times közölte, hogy alaptalan elmélet, ugyanúgy mint a választási csalás.
Szándékosság nem valószínű, ha viszont bizonyítható lenne, akkor csillagászati összegű kárpótlást lehetne kizsarolni Kínából, épp ezért szerintem még fogunk erről hallani, de ez nem ebbe a topikba tartozik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 982
14 076
113

Remélem ez már az igazi​

Lehet, hogy megvan a gyógyszer a koronavírus ellen



"Egy új, egyelőre EXO-CD24 nevű izraeli gyógyszer 3-5 nap alatt meggyógyított a tel-avivi Ichilov kórházban 30-ból 29 koronavírusos beteget, akiket a Covid-19 mérsékelt vagy súlyosabb formája miatt kezeltek - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál pénteken.
..."


U.i: Ha Tóvám, elnézést!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
1. Amikor én ezt múlt nyáron - egyesek szerint vírus "tagadó " / Gődény hívőként etc- állítottam az akkori videók/nem main strem szakemberek véleménye alapján akkor az itteni megmondó "tudós" olvtársak simán lehülyéztek !
2. Amikor azt állítottam , hogy zajlik a III.Vh csak nem rakétákkal/tankokkal hanem biológiai/számítógépes vírusokkal és ez a vírus Kína válasza volt az USA kereskedelmi háborúra akkor szintén konteó hívő voltam egyes okostojások szerint !
3. Amikor kérdeztem ki járt jól a vírussal és mondtam , hogy Kína akkor szintén jött a hülyézés !
4. Amikor azt mondtam , hogy nem lehet az , hogy Kína olyan gyorsan és kevés áldozattal megúszta egy már meglévő gyógyszer/vakcina nélkül akkor jött a lehurrogás miszerint Kína ezt úgy tudta megoldani , hogy ultra vasszigorral és "behegesztett" ajtókkal oldotta meg ! Meg a faxom .

Egy sima "Ogre bocsival" is beérem !

Mielőtt azzal jönnének az okosok , hogy ez az ember nem hiteles csak szolnék eddig minden vírus hívő annak tartotta !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
És ki vívja ki ellen? Mert ez eddig kb. senkinek sem volt jó. Ennyi erővel tökön is szurkálhatta volna magát mindenki, az kvázi ingyért van, csak egy kés kell hozzá. (Meg töke legyen az embernek, elnézést a hölgyektől...)
Senkinek ? Kínának biztosan mert az eddigi 2030-ról 2025-re csökkent az a dátum amikor átveszi a világ vezető gazdasága címet !
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 981
113
Hopp, a zsidók csak kétszeres árat fizettek!

"Index: Az izraeliek a hírek szerint ki is fizették ezért a dupla árat a Pfizernek.
Karikó: Európának vagy Magyarországnak is megérte volna. Sokkal többe kerül a gazdaságnak a további néhány hónapos bezárás, mint ha kifizették volna drágábban az oltóanyagot."

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hopp, a zsidók csak kétszeres árat fizettek!

"Index: Az izraeliek a hírek szerint ki is fizették ezért a dupla árat a Pfizernek.
Karikó: Európának vagy Magyarországnak is megérte volna. Sokkal többe kerül a gazdaságnak a további néhány hónapos bezárás, mint ha kifizették volna drágábban az oltóanyagot."

Ha megpróbáltuk volna beelőzni a közös EU-s tárgyalásokat, akkor jó eséllyel alulmaradtunk volna a ny-eu-i országokkal szemben. Sőt, tuti még alánk is pakolnának a keleti vakcinagyártóknál, aztán két szék közé esnénk, mint az ukránok... A mi helyzetünkben egyszerűen nem érte meg mindent feltenni egy lapra. Egy EU-n kívüli Izrael helyzete - még Trump alatt - azért merőben más alkupozíciót jelentett. Tényleg, ilyenkor miért nem Svájc a mintaállam?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha megpróbáltuk volna beelőzni a közös EU-s tárgyalásokat, akkor jó eséllyel alulmaradtunk volna a ny-eu-i országokkal szemben. Sőt, tuti még alánk is pakolnának a keleti vakcinagyártóknál, aztán két szék közé esnénk, mint az ukránok... A mi helyzetünkben egyszerűen nem érte meg mindent feltenni egy lapra. Egy EU-n kívüli Izrael helyzete - még Trump alatt - azért merőben más alkupozíciót jelentett. Tényleg, ilyenkor miért nem Svájc a mintaállam?

Vagy "bezzeg románia" :D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and zeal