Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 131
113
Amúgy egyszerű a helyzet: akinek egyetemistaként volt már dolga mindenki kedvenc Neptun tanulmányi rendszerével az nem fog meglepődni azon, hogy országos szintre felskálázva hasonló módon összefosta magát a szerver. Az akciózott krumpliból összerakott szerverek nem bírták el a hirtelen megnövekedett terhelést, ahogy tárgyfelvételkor is ha nem vagy ügyes csak 12 ezredik alkalomra enged be (volt olyan csoporttársam). Szeptemberben konkrétan egy sima COVID kérdőív úgy két vállra fektette a Neptunt nálunk órákra, hogy azt hittem egyszerűen az egész szerverszoba egyszerűen belecsúszott a Dunába. Neptun évek óta szar, most is az és gyanítom azután is az lesz, de legalább kellően felkészített mostanra.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy egyszerű a helyzet: akinek egyetemistaként volt már dolga mindenki kedvenc Neptun tanulmányi rendszerével az nem fog meglepődni azon, hogy országos szintre felskálázva hasonló módon összefosta magát a szerver. Az akciózott krumpliból összerakott szerverek nem bírták el a hirtelen megnövekedett terhelést, ahogy tárgyfelvételkor is ha nem vagy ügyes csak 12 ezredik alkalomra enged be (volt olyan csoporttársam). Szeptemberben konkrétan egy sima COVID kérdőív úgy két vállra fektette a Neptunt nálunk órákra, hogy azt hittem egyszerűen az egész szerverszoba egyszerűen belecsúszott a Dunába. Neptun évek óta szar, most is az és gyanítom azután is az lesz, de legalább kellően felkészített mostanra.

Én még anno megtapasztalhattam a hasonló kvalitású ETR-t is, amit az elmúlt 8 év holdudvara készített, ugyanolyan fos volt az is (nem akarom védeni a mostanit, ami szar az szar).

Kedvencem mikor egy NAAAGY vasúti bemutatón összeomlottak a hálózatba kötött szimulátorok akkor egy látogató gúnyosan megkérdezte, hogy
"Vasúti szoftver?"
"Sokkal rosszabb, vasútbarát."
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 162
113
legalább egy emailes visszaigazolás miért nem képezte már eleve a regisztrációs oldal működésének részét
Két egyszerű kérdés:
- te regisztráltál?
ha igen,
- te kaptál visszaigazolást?

Elárulom, én regisztráltam. Még az elején. És kaptam visszaigazolást. Megőriztem. Ha akarod elküldöm neked, hogy lássad.
Vagyis a regisztrációs oldal működésének része a visszaigazolás. (vagy legalább is akkor az volt, hetente meg nem ellenőrzöm)
Neked is illik tudni, ha páran nem kapnak visszaigazolást annak jó néhány oka lehet, még akkor is ha küldtek neki.
Tudod hányan kaptak visszaigazolást és hányan nem?

Nem akarod újraértelmezni a fenti idézetet? Vagdalkozás helyett.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
hasonló kvalitású ETR-t is,
Klasszisokkal jobb volt. Én használtam mindkettőt. Az etrt kb csak a majdnem 10 ezer főnyi btk ttik közös versenyjelentkezésnél láttam megreccsenni, a neptunt megtérdeltette a max 1500 fős biosz szak előjelentkezése.
Nincs normális órarendtervezője
Nincs infosheet
Nincs igazából semmi értelmes kieg funkció.
Csak a lobbit a neptun nyerte.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Egy fél napig volt gond az oldallal, de sírjunk tele 5 oldalt ezzel.

Vissza virushoz. Tegnap beböktek 140.000 oltást. Ez sztem rekord! Fele első, fele második faszán haladunk. Most már csak ezzel menekülünk előre, a virus meg remelhetőleg max. jövő hét végéig platózik.

@zeal meg ne basztassátok. Hozza faszán több mint 1 éve az adatokat. Az, hogy a politikai szimpátiája a kormány felé húz, mint nekem, @molnibalage, neked meg az ellenzék felé, ezen lépjünk túl. Ugyanazokat a pol.köröket megfutni unalmas.

Nézzük a számokat.
A második oltások elkezdtek meredeken emelkedni, a kínai vakcinának köszönhetően.
oltasok-0327-441432.png

A pozitiv tesztek aránya stagnál, megállt az emelkedés.


pozitiv-teszt-441430.png


Sztem a lelegeztetéses betegek és halottak száma még 1 hetig tuti emelkedik.
korhazi-apoltak-es-lelegeztetettek-441428.png


elhunytak-korona-0327-441426.png


korona-magyar-uj-eset-441424.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Számolgattam egy kicsit !

2019.január 20- 2019.március 3-ig meghalt 20362 ember itthon.

2021.január 18- 2021.február 28-ig meghalt 18033 ember itthon .

Ez azt mutatja , hogy ebben a 6 hetes összehasonlításban 2329-el kevesebben haltak meg a járvány dulva ideje alatt mint akkor amikor nem volt járvány !

Várnám a tudományos magyarázatokat , hogy csiszolódjon az elmém !

Nem akarod 2020 hasonló időszakához hasonlítani?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Amúgy egyszerű a helyzet: akinek egyetemistaként volt már dolga mindenki kedvenc Neptun tanulmányi rendszerével az nem fog meglepődni azon, hogy országos szintre felskálázva hasonló módon összefosta magát a szerver. Az akciózott krumpliból összerakott szerverek nem bírták el a hirtelen megnövekedett terhelést, ahogy tárgyfelvételkor is ha nem vagy ügyes csak 12 ezredik alkalomra enged be (volt olyan csoporttársam). Szeptemberben konkrétan egy sima COVID kérdőív úgy két vállra fektette a Neptunt nálunk órákra, hogy azt hittem egyszerűen az egész szerverszoba egyszerűen belecsúszott a Dunába. Neptun évek óta szar, most is az és gyanítom azután is az lesz, de legalább kellően felkészített mostanra.
Igen, a naptunnal (és az etr-rel is) a vizsgaidőszakok külön izgalmasak voltak, hogy sikerül-e vizsgára jelentkezni, vagy épp felvenni egy tárgyat :)
De aki black friday kezdetén próbált egy-egy felkapottabb boltban vásárolni, az is tapasztalt már hasonlót.
Egyébként felesleges ezen a témán törpölni, mert úgysem fog kiderülni, hogy mi történt valójában.
Simán benne van a pakliban, hogy tényleg rávetették magukat az emberek (miután sokan már több, mint egy hónapja regisztráltak és nem kerültek sorra), amivel túlterhelik a rendszert, de elméletileg a támadások is lehetségesek, láttunk már ilyet is.
Mondani meg mindenki azt mond, amit akar, egyiket sem lehet készpénznek venni manapság...
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and nyugger

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Egy személyes történet: 2 héttel ezelőtt édesanyám szívizom gyulladással bement a sürgősségire (megyeszékhely kórház). Édesanyám egyébként 67 éves. Mivel a gyulladás miatt a test-hőmérséklete meghaladta 37 Celsius-t, ezért közölték vele, hogy először befektetik a COVID ambulanciára, és PCR tesztnek vetik alá. Amíg az eredmény meg nem érkezik (másnap), addig marad a COVID ambulancián a többi gyanús beteg között. Ha másnap negatív a PCR teszt eredménye, akkor majd átküldik az illetékes osztályra. Édesanyám rövid gondolkodás után passzolta azt a lehetőséget, hogy szívizom gyulladással 67 évesen befektessék a COVID gyanús betegek közé, és inkább megpróbálta otthon átvészelni ezt. Mikor ezt elmesélte, majdnem leestem a székről. Ilyen eljárási protokollal már elhiszem, hogy terjed és pusztít a vírus.. :(
 
T

torsen

Guest
Klasszisokkal jobb volt. Én használtam mindkettőt. Az etrt kb csak a majdnem 10 ezer főnyi btk ttik közös versenyjelentkezésnél láttam megreccsenni, a neptunt megtérdeltette a max 1500 fős biosz szak előjelentkezése.
Nincs normális órarendtervezője
Nincs infosheet
Nincs igazából semmi értelmes kieg funkció.
Csak a lobbit a neptun nyerte.
És ugyanaz a cég csinálja a világbajnok Krétát is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Két egyszerű kérdés:
- te regisztráltál?
ha igen,
- te kaptál visszaigazolást?

Elárulom, én regisztráltam. Még az elején. És kaptam visszaigazolást. Megőriztem. Ha akarod elküldöm neked, hogy lássad.
Vagyis a regisztrációs oldal működésének része a visszaigazolás. (vagy legalább is akkor az volt, hetente meg nem ellenőrzöm)
Neked is illik tudni, ha páran nem kapnak visszaigazolást annak jó néhány oka lehet, még akkor is ha küldtek neki.
Tudod hányan kaptak visszaigazolást és hányan nem?

Nem akarod újraértelmezni a fenti idézetet? Vagdalkozás helyett.
Én regisztráltam, és nem kaptam email visszaigazolást. Ez hetekkel ezelőtt történt, semmi email időközben.
Tegnap előtt lekérdeztem a státuszom, és utána azonnal kaptam egy levelet, hogy milyen faszán halad az oltás.

Vagdalkozás? Pár gyakornok kókányolhatta ezt össze, az az érzésem, mert eléggé gyenge az egész. Értem én, hogy szorít az idő, de nem lett volna nehezebb vagy több munka rendesen megcsinálni.

Amúgy általában a regisztráció megerősítő email szokott a módja lenni a regisztrációnak, amiből a felhasználó is megtudja, hogy sikeres volt a regisztráció, és a szolgáltató is bizonyos lehet abban, hogy az email cím működőképes.

Ha a tranzakcionális levelekre mondjuk egy SES-t, mailchimpet, sendgridet, vagy hasonlót használnak, ami külön támogatja a tömeges email kampányokat, kijelzi hova nem sikerült a kézbesítés, nem csak fire&forget bedobják egy kéznél levő SMTP szerverbe, az sokat tud segíteni...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Nyugodtan légy büszke arra a 20.000 hullára amit a fáradhatatlan fideszes szakértelem megtermelt.
A járványhelyzet kezelésének a következménye hogy Magyarország világelső az egy főre jutó Covid halálozás tekintetében.
Csak egyszer ismernétek be hogy hibáztatok.
Azért a ló túloldalára sem kell átesni: fos az IT rendszer == 20000 halott!?!?!?
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Egy személyes történet: 2 héttel ezelőtt édesanyám szívizom gyulladással bement a sürgősségire (megyeszékhely kórház). Édesanyám egyébként 67 éves. Mivel a gyulladás miatt a test-hőmérséklete meghaladta 37 Celsius-t, ezért közölték vele, hogy először befektetik a COVID ambulanciára, és PCR tesztnek vetik alá. Amíg az eredmény meg nem érkezik (másnap), addig marad a COVID ambulancián a többi gyanús beteg között. Ha másnap negatív a PCR teszt eredménye, akkor majd átküldik az illetékes osztályra. Édesanyám rövid gondolkodás után passzolta azt a lehetőséget, hogy szívizom gyulladással 67 évesen befektessék a COVID gyanús betegek közé, és inkább megpróbálta otthon átvészelni ezt. Mikor ezt elmesélte, majdnem leestem a székről. Ilyen eljárási protokollal már elhiszem, hogy terjed és pusztít a vírus.. :(
Ez nem eljárási protokoll, kényszerpálya. Nincs annyi hely, hogy minden gyanúsat rendesen izolálni lehessen.
 
W

Wilson

Guest
Két egyszerű kérdés:
- te regisztráltál?
ha igen,
- te kaptál visszaigazolást?

Elárulom, én regisztráltam. Még az elején. És kaptam visszaigazolást. Megőriztem. Ha akarod elküldöm neked, hogy lássad.
Vagyis a regisztrációs oldal működésének része a visszaigazolás. (vagy legalább is akkor az volt, hetente meg nem ellenőrzöm)
Neked is illik tudni, ha páran nem kapnak visszaigazolást annak jó néhány oka lehet, még akkor is ha küldtek neki.
Tudod hányan kaptak visszaigazolást és hányan nem?

Nem akarod újraértelmezni a fenti idézetet? Vagdalkozás helyett.


Szerintem felesleges belemenni a dologba de válaszolok neked.Elősször is nem vagdalkozok másodszor igen regisztráltam február közepén visszaigazolást nem kaptam de kormányzati prop anyagot igen.Ezért néztem meg az oldalon a regisztrációmat ami tizedig próbálkozásomra sikerült.De jó néhány ismerősömnek csak az esti órákban sikerült leellenőrizni a státuszát.
Én értem, hogy jó pár ember kötelességének érzi.hogy a kormányt illetve intézkedéseit érő jogos v jogtalan kritika esetén azonnal a kormány védelmére kelljen és az sem zavar ha teljes mértékben elhiszik, hogy az oltás regisztrációt visszaigazoló oldalt rögtön az élesítés követően a sorosistagyurcsánygyíkemberdékás körökből túlterheléses támadás érte.De nekem az a véleményem, hogy a jogosan megfogalmazott kritikák miatt sebtében összedobott oldal nem bírta, hogy az oltásra regisztrált de oltást és visszaigazolást nem kapott magyarok tömegével keresték fel az oldalt.A kormány pedig ahelyett, hogy beismerte volna, hogy hibáztak bedobta a túlterheléses dumát.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Egy SOTE-s szakember szerint optimális esetben április közepére minimum napi 400 haláleset valószínűsíthető, és félő, hogy a túlpörgött háborús kapacitás is kevés lesz, óriási a baj:

Azt megkérdezhetem, hogy mitől szakértő Pártos Balázs? Azt látom, hogy nem doktor, és ahogy látom nem is SOTE-s. A nevét most hallom először (ami persze az én tájékozatlanságom is). Érdemes esetleg követni az írásait, vagy csak egy önjelölt próféta?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Számolgattam egy kicsit !

2019.január 20- 2019.március 3-ig meghalt 20362 ember itthon.

2021.január 18- 2021.február 28-ig meghalt 18033 ember itthon .

Ez azt mutatja , hogy ebben a 6 hetes összehasonlításban 2329-el kevesebben haltak meg a járvány dulva ideje alatt mint akkor amikor nem volt járvány !

Várnám a tudományos magyarázatokat , hogy csiszolódjon az elmém !


Szinte éreztem , hogy ilyen simán besétálsz a jóindulatoddal ebbe az ingoványba ! A 2019-es járvány szinte elenyésző volt de a sokéves statisztikáknak is a végén téblábol !

Az mostani halálozásokat összegezve finoman szólva is erős torzítást látok a naponta megjelenő COVID halálozások között . A 6 hetes halálozás ugye 18033 fő volt ha ebből 6 hétre csak átlagos napi 100 fővel leveszek 4200(kb ennyi Covid statisztikás halott volt ekkor) főt akkor gyakorlatilag ezen hat hét alatt 13833 ember halt csak meg azaz ha leszámítom azt a lehetőséget , hogy a 2019-es influenza is elvitt vagy 200 embert (ti írtátok többször , hogy az influenzához köthető halálozások minimálisak , ezt erősíti meg a KSH is azzal , hogy nincs statisztikája az influenza halálozásoknak ) akkor 20362-200 nem 362(nagyvonalúan ) akkor marad 20000 egyéb halál arra a 6 hétre míg most amikor tombol a vírus és kaszálja a Magyart akkor meg leszámítva a Covid halottakat "csak" 13833 halt meg ! ... Vagy csak egy eltorzított számháborúnak amivel összeugrasztják az embereket és senki semmit nem tud a valóságról ? Béláim az égben gondolkodjunk !
A 2019-es járvány pont hogy a komolyabbak közé tartozik. A sokéves átlaghoz (2015-2019) képest 2019 januárjában ~26%-kal többen haltak meg benne, mint egyébként. Így aztán a természetes fogyás is közel a duplája volt a szokásosnak: 3300 helyett 6326 fővel lettünk kevesebben.
2019-ben a két évvel korábbihoz hasonló mértékben nőtt a 100.000 lakosra vetített influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma. A 2016-2017-es járvány csúcspontján ezerrel nőtt a heti halálozások száma. Az a szezon még durvább volt, mint a 2019-es, akkor januárban és februárban együttesen több mint ötezerrel többen haltak meg az átlagosnál.