Nem jártak már le a szubszónikus hajó elleni rakéták?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem jártak már le a szubszónikus hajó elleni rakéták?
Nem jártak már le a szubszónikus hajó elleni rakéták?
A késő-szovjet/új-orosz rakétafegyverzetek közül, mint az R-77-es és az R-37-es után végre a Vihr is révbe érni látszik.Miert van későn?
Nem. Pont ugyanúgy 1 db rakéta lelövése kell 1 db lassú ASM-hez, mint gyors esetén.Nem jártak már le a szubszónikus hajó elleni rakéták?
A késő-szovjet/új-orosz rakétafegyverzetek közül, mint az R-77-es és az R-37-es után végre a Vihr is révbe érni látszik.
Ez se mai találmány, de az R-77-1-eshez és az R-37M-hez hasonlóan az Vikhr-1-es is az elődtípus alapos átdolgozásával jött létre.
Szóval a jobb későn, mint soha arra vonatkozott - és ezzel egyet is értek - hogy ez a rendszer se mi találmány. Hosszú évekig csak ígéret volt, a másik két rakétához hasonlóan ez is közvetlenül a sorozatgyártás megkezdése előtt torpant meg legalább két és fél évtizednyire.
Annyiban árnyalnám a dolgot, hogy ilyenkor nem csak a leküzdendő célokkal szembeni alkalmasságot kell vizsgálni, de a cél leküzdésének módját is.Későnk akkor jön egy ATGM vagy egy légi harc rakéta(vagy bármi),ha az elődtípus már nem tudja kielegíteni az igényeket,azaz az ellenség harckocsijai vagy légi harc rakétái túlhaladják a meglévő eszközt.Az ATAKA V esetében erről beszélni nem lehet,mert az még ma is elég minden szóbajöhető ellenség ellen (nem az USA nem szóbajöhető ellenség bár az Abrams-et is megtréfálhatja az ATAKA V).Viszont az R-77-1 az egyértelműen késett vagy 20-25 évet.
Annyiban árnyalnám a dolgot, hogy ilyenkor nem csak a leküzdendő célokkal szembeni alkalmasságot kell vizsgálni, de a cél leküzdésének módját is.
Az Ataka rádió-parancsközlő rendszere és a sebessége komolyabb korlátokat jelent a helikopternek, mint jó légköri viszonyok esetén a Vihr-1-es. Az Ataka se lassú, de a Vihr-1-es az gyorsabb.
Ez utóbbi gyorsabban fogja be a célt, a helikopter személyzetétől függetlenül is célra vezethető és gyorsabban is éri el a célját.
De mivel félaktív-lézeres önrávezetésű, így ez is zavarható, vagy megvannak az alkalmazhatóságának korlátai.
A Vikhr a Kornethez hasonló lézeres vezetősugaras irányítású, külső forrás nem tudja célra vezetni cserébe majdnem lehetetlen zavarni, a Shturm/Ataka fejlesztett, Ka-52-re integrált verzióját egészítették ki félaktív lézeres önirányítással, az tényleg tud használni külső célmegjelölést.Ez utóbbi gyorsabban fogja be a célt, a helikopter személyzetétől függetlenül is célra vezethető és gyorsabban is éri el a célját.
De mivel félaktív-lézeres önrávezetésű, így ez is zavarható, vagy megvannak az alkalmazhatóságának korlátai.
Értem.A Vikhr a Kornethez hasonló lézeres vezetősugaras irányítású, külső forrás nem tudja célra vezetni cserébe majdnem lehetetlen zavarni, a Shturm/Ataka fejlesztett, Ka-52-re integrált verzióját egészítették ki félaktív lézeres önirányítással, az tényleg tud használni külső célmegjelölést.
Ez olyan, mintha azt linkelted volna be, hogy "Ka-52, rotorlapátokkal".Ka-52 Vityebszk önvédelmi rendszerrel
Ez olyan, mintha azt linkelted volna be, hogy "Ka-52, rotorlapátokkal".
Abban mi újdonság van, hogy a Ka-52-esen van Vityebszk? Az összes átadott példányon ez van. Mindig is ez volt.
Úgy néz ki, mint egy szonárÉrdekes, új, nagylátószögű AESA radar a leendő Ka-52K és Ka-52M-hez. A Fazotron FN-1E (27. oldal):
Na hol van a lapátokon a varázsszem?