Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 722
113
1973-as évjáratú AK-47.,3 millió Rubel az ára.

0_ec841_561a7223_orig.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 124
15 733
113
Ezen az AK-400-ason a tokfedél rögzítése mennyire hatékonyan van megoldva?

Ha jól vettem ki a netes forrásokból, akkor a tokfedél középtájt valahogy kapcsolódik ahhoz a fémelemhez is, ami egy normál AK-nál a hátsó irányzék lenne (ami a reteszágy előtt - vagy után, ahogy vesszük - van).

Ha ezt ügyesen oldották meg, akkor ez már elég stabil lehet ahhoz, hogy a tokfedélre telepített optikák kellő pontosságot biztosítsanak?

Elvileg a Joshua Mk5 is valami hasonló megoldással él (és tippem szerint talán a Galil ésa Valmet is).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
A helyzet az , hogy az A-545 (AEK-971) bármelyik AK típusjelzésű fegyvernél jobb. Sőt a legtöbb nyugati fegyvernél is jobb karabély. 2 ok miatt nem terjedt még el sajnos:
1. Nincs akkora politikai hátszele, mint a Kalasnyikov koncernnek (ami ugye állami tulajdon ;-) )
2. Az AEK fegyvercsalád drága fegyver. Amennyire én tudom semmivel nem olcsóbb, mint egy SCAR vagy egy H&K416.
(Viszont szerintem még ezeknél is jobb fegyver)
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 124
15 733
113
A helyzet az , hogy az A-545 (AEK-971) bármelyik AK típusjelzésű fegyvernél jobb. Sőt a legtöbb nyugati fegyvernél is jobb karabély. 2 ok miatt nem terjedt még el sajnos:
1. Nincs akkora politikai hátszele, mint a Kalasnyikov koncernnek (ami ugye állami tulajdon ;-) )
2. Az AEK fegyvercsalád drága fegyver. Amennyire én tudom semmivel nem olcsóbb, mint egy SCAR vagy egy H&K416.
(Viszont szerintem még ezeknél is jobb fegyver)

Az a kis energiaelnyelő mechanizmus iylen drága lenne?

Ezt azért kétlem.

Esetleg ők már komolyabb arányban használtak valailyen polimereket?
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Szeruntem az egész fegyver igényesebb kialakítású szigorúbb tűrésekkel készül ami drágábbá teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nézem ezeket a modelleket és az az érzésem velük kapcsolatban, hogy az egyik fő szempont amit támasztottak velük szemben, hogy a már meglévő gépekkel lehessen gyártani őket.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Addig amíg a költséghatékonyság a fő szempont Kalasnyikovéknál addig ebből nem lesz modern fegyver.
Nekem is az ugrott be elsőre, hogy eléggé "médiaízűre" sikeredett a prezentáció.
Meg színvilág, erőteljesen a sivatagi kamuflázst kedvelő országokra kacsintgatnak újabban. Ahonnan jöhetnének a vaskosabb megrendelések.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Teljesen mindegy a színe, meg az, hogy új műanyag markolatot, meg mittoménmilyen válltámaszt szereltek rá. A lényeg, hogy ugyanaz a préselt acéllemez tok, ugyanazzal a belső szerkezettel.
Már rég át kellett volna térjenek a rövid gázdugattyú-hátrasiklásos rendszerre.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 124
15 733
113
A s
Teljesen mindegy a színe, meg az, hogy új műanyag markolatot, meg mittoménmilyen válltámaszt szereltek rá. A lényeg, hogy ugyanaz a préselt acéllemez tok, ugyanazzal a belső szerkezettel.
Már rég át kellett volna térjenek a rövid gázdugattyú-hátrasiklásos rendszerre.


A különféle súlyzáras/tömegzáras megoldásoknak nincs jövője?