[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Akkor meséld már el (nem kell név szerint, elég lesz létszámra is) hogy kiket tartanak fogva Guantanamón, Irakban és Afganisztánban, és hogyan illeszkedik ennek jogossága az az USA törvényeinek rendszerébe és mérhetetlen demokráciájába? Ja, és mit tartalmaz az ottani rabkoszt - már a kínvallatásokon kívül persze - ha már a polóniumot kihagyják belőle? Meg miért támogatnak olyan országot, amely hadseregével tömegvérengzést rendez a szomszédban a civil tüntetők között - ha már annyira felháborodtak és szankcióztak a Tienanmen-téri kínai vérengzés miatt? Szóval az a rendszer se mindenkinek élhetőbb csak annak aki befogja a száját - de az ilyenek Putyin alatt is lehetnek hosszú életűek!!

Én nem vagyok Amerika ügyvédje ez a szál valamilyen politikai renszer összehasonlítása miatt jött be. De tudtommal akik a fent említett intézményekben vannak, nem az ameriai elnök politikai ellenfelei.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Ezt a legtöbb kormányfő megteheti.
Mikor volt utoljára dróntámadás Viktor parancsára vagy Dragnea bácsi szép szavára?

Itt konkrétan azokról volt szó aki kritizálták
Khorodovskyt is kicsinálhatták volna ugyanúgy, gondolom akiket kiiktattak komolyabb okuk volt rá.

Főleg azokat amelyek huliganizmusba torkolltak.
Elég nehéz egy ilyen után megítélni, hogy ki ütött először és az hogyan folytatódott.

És ez nem feltételez semmilyen munkát? Csak úgy megy az egész mint a karikacsapás.
Hát az állami, titkosszolgálati, katonai fronton feltételez munkát, de normális esetben nem ebből él jól egy ország.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Az nem a választási rendszer eredménye, hogy 150 éve csak a két párt tud elnököt juttatni a Fehérházba. Ez annak az eredménye, hogy a két párt elosztotta a hatalmat és oda kívülálló a lábát be nem teszi.
Pedig az. A választási rendszer befolyásolja a pártok számát. Ezért van Angliában is két párt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 812
113
Az intelligens emberek immúnisak erre a vírusra. Sajnos a többség a történelem folyamán mindig is kretén volt. Annyi a difi, hogy ma a neten való jelenlét és észosztás miatt még inkább nyilvánvaló. Elég csak ebben a topikban a sorosozást és más félkonteós baromságokat elolvasni....
Figyelj, nincs alaptalan sorosozás. Kint voltam a határon. Láttam hogy mi van ott, s beszéltem más szakaszon lévő RENGETEG emberrel, akik szintén ott voltak/vannak. Ezek a jóképességű valóban 16-45 közötti FÉRFIAK 20 as falkákban jönnek, egy két nőt - gyereket maguk előtt terelve, SZERVEZETTEN, drága tabletekkel, okos telefonokkal, tele köteg eurókkal, térképekkel, leírásokkal, mind mind a soros pénzelte "civilektől" kapja a tippet, látni is lehet őket nem ritkán a túloldalon, ahogy terelgetik őket. Nincs itt semmi konteó. Az öreg elmondta brüsszelben, hogy szerinte be kéne ide még pár milliót telepíteni midnenféle 3. viágbeli analfabéta muzulmánból/afrikaiból, akkor is ha épp nincs rá pénzünk/pénze az EU-nak, vegyünk fel hitelt. Ezt nem én mondom, ezt Ő mondta. Nincs itt konteó, megint innen Pestről tolod hogy konteó, olyannak mint pl. én, aki meg ott voltak, nem is egyszer, láttam - tapasztaltam hogy mivan.
Tedd meg azt a szivességet, ha nem látsz rá, csak szimplán ne szólj bele.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 812
113
Nem lesznek álmatlan éjszakáim, ha bezár Budapesten a CEU, de a féktelen boldogság sem fog elönteni.
Amúgy mi ütött a vilniusziakba, hogy ilyen veszedelmes intézményt akarnak a városukba?
Nem a Vilniusziakba, hanem abba a néhány politikusba, akik ezt nyilatkozták. S annyi, hogy ŐK most még abban a téveszmében vannak, ahol mi voltunk '90 -ben, "álmainkban amerika visszainteget" korszakban, ahol még a szar is finom, ha amerikai. Majd rájönnek ők is, kívánom nekik hogy kapják meg az itteni TASZ-t, és az összes neolib okosságot tőlünk.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én nem vagyok Amerika ügyvédje ez a szál valamilyen politikai renszer összehasonlítása miatt jött be. De tudtommal akik a fent említett intézményekben vannak, nem az ameriai elnök politikai ellenfelei.
Aha, és ettől több joggal bánnak velük úgy, ahogy?!! Egyébként te írtál ezekről e témákról, nem véletlenül válaszoltam neked.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Mikor volt utoljára dróntámadás Viktor parancsára vagy Dragnea bácsi szép szavára?
Nincs is drónjuk és nincs is ki ellen. De ha valamiért mondjuk komolyab szerepet vállalnának egy háborús övezetben, megtehetnék.
Khorodovskyt is kicsinálhatták volna ugyanúgy, gondolom akiket kiiktattak komolyabb okuk volt rá.
Gondolom azon kívül, hogy kritizáltak még egy csomó dolgot is tudtak.
Elég nehéz egy ilyen után megítélni, hogy ki ütött először és az hogyan folytatódott.
Ha emberek elkezdenek kukákat gyújtogatni, meg üzleteket kifosztani elég nehéz összekötni valamilyen politikai céllal.
Hát az állami, titkosszolgálati, katonai fronton feltételez munkát, de normális esetben nem ebből él jól egy ország.
Szerintem Amerika még mindig elsőszámú ipari, tech és agrár állam.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nem a Vilniusziakba, hanem abba a néhány politikusba, akik ezt nyilatkozták. S annyi, hogy ŐK most még abban a téveszmében vannak, ahol mi voltunk '90 -ben, "álmainkban amerika visszainteget" korszakban, ahol még a szar is finom, ha amerikai. Majd rájönnek ők is, kívánom nekik hogy kapják meg az itteni TASZ-t, és az összes neolib okosságot tőlünk.
Válaszd meg mi lesz a következő amit a putyinisták levadásznak Magyarországon? Mire mondják azt hogy Soros bérenc? Kórházakra? Nyugdíjasokra?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Nem a Vilniusziakba, hanem abba a néhány politikusba, akik ezt nyilatkozták. S annyi, hogy ŐK most még abban a téveszmében vannak, ahol mi voltunk '90 -ben, "álmainkban amerika visszainteget" korszakban, ahol még a szar is finom, ha amerikai. Majd rájönnek ők is, kívánom nekik hogy kapják meg az itteni TASZ-t, és az összes neolib okosságot tőlünk.

És Bécs? Mintha ők is bejelentkeztek volna? Náluk mi nincs rendben?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 812
113
És Bécs? Mintha ők is bejelentkeztek volna? Náluk mi nincs rendben?
Komolyan, most soroljam? Nem volt két éve hogy a saját személyautóikkal jöttek "menekíteni" tőlünk a rohadt szadista fasiszta országból az ILLEGÁLIS migránsokat!
Elcsaltak jó eséllyel egy választást?
Conchita Wurst a leghíresebb kortárs Osztrák "művész" ?
Akarsz még?
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Soha nem gondoltam volna, hogy a HTKA kommentszekció ilyen mélyre süllyed. Régen az idiótákon itt röhögni lehetett, most meg....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezek nem a saját állampolgáraik.
Akkor milyen alapon tartják őket fogva, kínozzák őket, esetleg meg is ölik közben (habár humánusak, mert talán nem polóniummal teszik?!), támogatják Szaúdiát ugyanolyan vérengzésért amiért Kínát elítélték és szankciózták - soroljam még?!! Ilyen alapon ráadásul a déli határon halomra géppuskázhatjuk a migránsokat mert nem a saját állampolgáraink?!! Szóval mitől demokrácia a demokráciának mondott valami? Az atomfegyvereitől? Jaj bocsi, akkor Oroszország is demokrácia, függetlenül attól mit is csinál?!! Már teljesen összezavarodtam a sok okosságtól...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 990
53 869
113
Az valami olyasmit jelent, hogy kifogytál az érvekből?


Igen,mi mást.:D

father-kissing-his-son-forehead-18688983.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Nincs is drónjuk és nincs is ki ellen. De ha valamiért mondjuk komolyab szerepet vállalnának egy háborús övezetben, megtehetnék.
Mire egy Magyarország vagy Románia kaliberű ország háborúba indul vagy külföldön légicsapást végez, arra a parlament kétharmada meg kell szavazza a dolgot, mindenféle jogot kell adjon az elnöknek, aztán jöhet a szerencsétlenkedés. Az amerikaiaknál ő a hadsereg parancsnoka, ha reggel neki épp feláll vagy nem áll fel vagy valami nem tetszik, már megy is a Hellfire.

Gondolom azon kívül, hogy kritizáltak még egy csomó dolgot is tudtak.
Konkrétan nem tudjuk, hogy Putyin volt a megrendelő, na meg elég szépen kihúzta az országot a kátyúból. Nem tudom mi árthatott volna neki akkorát, esetleg ha amerikai kém volt és arról volt infójuk. Amikor lelőtték 1-2 éve azt az orosz politikust Moszkvában, aki a legnagyobb ellenzéki volt, és akiről azelőtt soha senki sem hallott, és legnagyobb ellenzékiként annyira volt népszerű, ami kerekítési hiba Putyin támogatottságánál, akkor nem tudom, hogy miért lenne ilyenekre szüksége.

Ha emberek elkezdenek kukákat gyújtogatni, meg üzleteket kifosztani elég nehéz összekötni valamilyen politikai céllal.
Elég sok tűntetésen van kukagyújtogatás. De pl Budapesten sem elsősorban azokat verték szét 2006-ban akik konkrétan gyújtogattak.

Szerintem Amerika még mindig elsőszámú ipari, tech és agrár állam.
Miért, gyártanak is még valamit belföldön? Vagy létezik pl autógyártásuk? Ok, van vadászgép meg repülő meg minden ami katonai, de ez jólétet nem teremt hacsak nem mással fizetteted meg ezek bevetésével.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Remélem hogy te.
Meglehet.
De tudod egyszer minden véget ér, semmi sem tart örökké. Elbukik a nacionalista kizsákmányolók is.
Akkor egyedül leszel, és mindenki tudni fogja hogy fideszes vagy. Mindenki.
Ami itt történik az nem lehet kizárólag Orbán vagy Putyin nyakába varrni. Ide kellettek a rendszer kiszolgálói is.
Ilyen hozzáállással hogy várod el hogy ne higgyem nem vagy megtévesztett, hanem tudatosan képezed ennek a nemzeti maffiának az egyik fogaskerekét?
Most nem lesznek elhallgatott ügynök akták, legközelebb te is ott leszel Orbánnal egy névsorban.
Történelmi bűnök vannak folyamatban az ország ellen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Komolyan, most soroljam? Nem volt két éve hogy a saját személyautóikkal jöttek "menekíteni" tőlünk a rohadt szadista fasiszta országból az ILLEGÁLIS migránsokat!
Elcsaltak jó eséllyel egy választást?
Conchita Wurst a leghíresebb kortárs Osztrák "művész" ?
Akarsz még?

Van egy olyan érzésem, hogy be fog állni még néhány város a sorba ezért az egyetemért. És nem hinném, hogy az lenne a fő ok, hogy Concshita Wurst híres lett.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz
Status
Not open for further replies.