Szerintem Magyarországon az lenne az ideális, hogyha :
1. Visszatérnénk az erős megye rendszerhez, a központi és a helyi hatalom egy jelentős részét is ide kellene átcsoportosítani.
2. Ha arányos listás rendszerben választanánk ki a megyei és az országos törvényhozó testületet. Megyénként 20 hely , országosan 100 is elegendő lenne, minimum 5%-os bejutási küszöbbel.
3. A végrehajtó hatalmat úgy választanánk meg helyi szinten, hogy megyénkét 1 db megyei elnököt választanánk mindezt többségi rendszerben.
(Budapest és Pest megye egybeolvadna +létre jönne egy külön megye a Balaton környékének)
4. Az országos szinten többségi rendszerben választanánk államelnököt, értelemszerűen az nyer aki a legtöbb szavazatot kapja.
5. A kormány tagjait a 100 fős törvényhozásban testületi rendszerben választanánk ki, vagyis minden parlamentbe bejutott párt delegálna 5%-onként egy főt a kormányba. A kormány 1 államelnökből (közvetlenül választott), 10 miniszterből és 10 államtitkárból állna.
6. Én a település szintű önkormányzatiságot fölszámolnám, és a megyékre bíznám a települések igazgatását, ahova a település létszámától függően delegálnánk a szakmai vezetőket és egyéb szakembereket.
(igazából most is ez van, az más kérdés, hogy van egy politikai sík is a polgármesterek+képviselő testület személyében, ez szűnne meg, és csak az államigazgatás maradna)
Ez jelentősen hatékonyabbá és olcsóbbá tenné az egész rendszert.