[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Most már, hogy hivatalosan is a Microsoft-é a Bethesda bekerült 20 játékuk GamePass-ba, köztük az összes Doom és Fallout.
Gondoltam végre végigtolom a Fallout 4-et, természetesen Enclave mod-dal, erre ez a fogad:
"It just works!"...


OvNku7E.png
 
M

molnibalage

Guest
Ha valakinek kimaradt volna.


Meg lesz ilyen is.
(A 2. rész nálam kimaradt a nem túl jó értékelések miatt.)
 
  • Tetszik
Reactions: "AZO29"
T

Törölt tag 008

Guest
a nem túl jó értékelések miatt.)
Én azoknak már nem hiszek.
Az Outriderst és a CP2077-et is lehúzták és nekem mindkettő iszonyatosan bejött.
A CP2077-nél azt vártam, hogy iszonyat bugok lesznek ehhez képest kb 20 óra alatt volt 2 textúra illesztési probléma, meg 2x nem tudtam a lootot felvenni, mert takarta valami és nem lehetett ráklikkelni. Ennyivel tudok élni, főleg, hogy valami eszméletlen jó a hangulata, teljesen kész vagyok tőle.
 
M

molnibalage

Guest
Én azoknak már nem hiszek.
Az Outriderst és a CP2077-et is lehúzták és nekem mindkettő iszonyatosan bejött.
A CP2077-nél azt vártam, hogy iszonyat bugok lesznek ehhez képest kb 20 óra alatt volt 2 textúra illesztési probléma, meg 2x nem tudtam a lootot felvenni, mert takarta valami és nem lehetett ráklikkelni. Ennyivel tudok élni, főleg, hogy valami eszméletlen jó a hangulata, teljesen kész vagyok tőle.
A LiS első része nálam etalon. A BtS hiába 80 pontos értékelésű a metán, dögunalmasnak találtam, kb. csak becsületből vittem végig.
Van olyan ismerős, aki a 2. rész vétele előtt mondta, hogy nagyon nem olyan, mint az első.

A CP2077 kapcsán sokaknak nem a bugokkal volt baja, hanem hogy a játék beígért mechanikákból szinte semmit nem tudott és W III közelében nincs a kidolgozottsága sok téren.
 

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Az új Life is Strange első látásra tetszik, most akartam posztolni ide
A második epizóddal nem volt még időm játszani. Mindenki lehúzza, de nem érdekelnek a kritikák. Majd kipróbálom és az alapján döntök.

Az első rész és a Before the storm egyik legjobb sztori volt amit végig vittem valaha.
 
M

molnibalage

Guest
Az új Life is Strange első látásra tetszik, most akartam posztolni ide
A második epizóddal nem volt még időm játszani. Mindenki lehúzza, de nem érdekelnek a kritikák. Majd kipróbálom és az alapján döntök.

Az első rész és a Before the storm egyik legjobb sztori volt amit végig vittem valaha.
A BtS-ból, ha agyoncsapsz sem emlékszek három momentumnál többre. Az első
Az első, hogy valami bulira akar bejutni C
Aztán az, hogy lebukik Rachel faterja, hogy szeretője van, ha jól emlékszem
és az, hogy vacsorára mész R-hez?

És ennyi.

Ezzel szemben a LiS-ből kb. minden megvan még.
De a 2. rész egyszer talán lemegy, ha nagyon nem lesz más dolgom.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A CP2077 kapcsán sokaknak nem a bugokkal volt baja, hanem hogy a játék beígért mechanikákból szinte semmit nem tudott és W III közelében nincs a kidolgozottsága sok téren.
Nem játszottam egyik witcherrel sem, szóval nincs összehasonlítási alap. Így viszont baromira bejön. Csak kár, hogy 80 fokon megy a gépem tőle. Nem baj időszerű volt már, hogy Noctuáék zsebét kitömjem :p
 
M

molnibalage

Guest
Nem játszottam egyik witcherrel sem, szóval nincs összehasonlítási alap. Így viszont baromira bejön. Csak kár, hogy 80 fokon megy a gépem tőle. Nem baj időszerű volt már, hogy Noctuáék zsebét kitömjem :p
A CP2077 lehet, hogy nálam is befigyel egyszer, mikor majd -70%-ért adják és nem egy 960-as kártyával szenvednék, mert ezen tuti, hogy nem moccanna meg még MED beállításokkal sem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A CP2077 lehet, hogy nálam is befigyel egyszer, mikor majd -70%-ért adják és nem egy 960-as kártyával szenvednék, mert ezen tuti, hogy nem moccanna meg még MED beállításokkal sem.
Ryzen 5 3600 + 1660Ti. 1080p, 60 FPSre limitálva, med beállítás.
CPU 60%, 75-80 fok,
VGA 85-100%, 80-83 fok.
Gamers Nexus csinált egy jó videót a beállításokról, hogy mi hány FPS-t jelent, az alapján egész jól be lehet állítani.
És 23 000 ft volt GOG-on..... egy picit sírdogáltam, de nagyon jó, szóval megérte.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ryzen 5 3600 + 1660Ti. 1080p, 60 FPSre limitálva, med beállítás.
CPU 60%, 75-80 fok,
VGA 85-100%, 80-83 fok.
Gamers Nexus csinált egy jó videót a beállításokról, hogy mi hány FPS-t jelent, az alapján egész jól be lehet állítani.
És 23 000 ft volt GOG-on..... egy picit sírdogáltam, de nagyon jó, szóval megérte.

Nálam annyi különbség, hogy Ryzen 7, szintén 60 fps limit, beállította magát high-ra, nem is nyúltam hozzá, mivel simán futott.
Én nagyon sírdogáltam, mivel konzolvilágban 18k lett volna egy gog-os aktiváló kód és lenne egy fémdobozom is.
 
M

molnibalage

Guest
Ryzen 5 3600 + 1660Ti. 1080p, 60 FPSre limitálva, med beállítás.
CPU 60%, 75-80 fok,
VGA 85-100%, 80-83 fok.
Gamers Nexus csinált egy jó videót a beállításokról, hogy mi hány FPS-t jelent, az alapján egész jól be lehet állítani.
És 23 000 ft volt GOG-on..... egy picit sírdogáltam, de nagyon jó, szóval megérte.
A videokártyád fényévekkel erősebb az enyémnél...
 
M

molnibalage

Guest
Ryzen 5 3600 + 1660Ti. 1080p, 60 FPSre limitálva, med beállítás.
CPU 60%, 75-80 fok,
VGA 85-100%, 80-83 fok.
Gamers Nexus csinált egy jó videót a beállításokról, hogy mi hány FPS-t jelent, az alapján egész jól be lehet állítani.
És 23 000 ft volt GOG-on..... egy picit sírdogáltam, de nagyon jó, szóval megérte.
Már -20% a GOG-on redeem kóddal a CP2077...
 

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Nekem nagyon tetszett a Before the storm is.
A sok agyatlan "hentelde" meg "fortnájt" multi játék között igazi felüdülés látni egy ilyet amiben a fejlesztők megerőltetik magukat egy remek sztorival.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem nagyon tetszett a Before the storm is.
A sok agyatlan "hentelde" meg "fortnájt" multi játék között igazi felüdülés látni egy ilyet amiben a fejlesztők megerőltetik magukat egy remek sztorival.
De ezt nem értem. Hol volt a remek történet, ha semmire nem emlékszem belőle? 2018-ban játszottam végig.
A LiS-t 2015 decemberében és emlékszem kvázi az egészre.

bethesda quality


A végén összeomlott a játék...
Ez a játék ocsmányabbul néz ki, mint a MOD-olt NV...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De ezt nem értem. Hol volt a remek történet, ha semmire nem emlékszem belőle? 2018-ban játszottam végig.
A LiS-t 2015 decemberében és emlékszem kvázi az egészre.


Ez a játék ocsmányabbul néz ki, mint a MOD-olt NV...

Levettem low-ra, mert a központi tűznél vmi folyamatosan robban és beesik az fps a béka segge alá.
Mondjuk előtte ultra-n se volt egy szépségbajnok.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A CP2077 kapcsán sokaknak nem a bugokkal volt baja, hanem hogy a játék beígért mechanikákból szinte semmit nem tudott és W III közelében nincs a kidolgozottsága sok téren.

Az utóbbi kijelentést én kétségbe vonom. Nagyon is ki van dolgozva a CP2077, a karakterek, karaktermodellek, fegyverek, autók, ruhák, animációk, szinkronhangok, stb. brutál jól meg vannak csinálva.
Sokkal több féle fegyver van például, mint a Witcher III-ban, annak összes DLC-jét is figyelembe véve. A ruhákról nem is beszélve (én nagyon rüheltem, hogy nem tudtam normális kinéző fegyvereket és páncélt ráadni, vagy jól nézett ki valami, vagy jó statja volt, időről-időre szembejött egy jó középút, majd aztán elavult, ahogy haladtam tovább a játékban... :p ).

A fizika és az AI az, ahol tényleg vannak gondok a CP2077 kapcsán...
 
M

molnibalage

Guest
Az utóbbi kijelentést én kétségbe vonom. Nagyon is ki van dolgozva a CP2077, a karakterek, karaktermodellek, fegyverek, autók, ruhák, animációk, szinkronhangok, stb. brutál jól meg vannak csinálva.
Sokkal több féle fegyver van például, mint a Witcher III-ban, annak összes DLC-jét is figyelembe véve. A ruhákról nem is beszélve (én nagyon rüheltem, hogy nem tudtam normális kinéző fegyvereket és páncélt ráadni, vagy jól nézett ki valami, vagy jó statja volt, időről-időre szembejött egy jó középút, majd aztán elavult, ahogy haladtam tovább a játékban... :p ).

A fizika és az AI az, ahol tényleg vannak gondok a CP2077 kapcsán...
És van is értelme? Mert a Witcher III esetén csak a te vs szörny LVL számított. A fegyver semmit. Ugyanazzal a gearral 26. szinten egy 30. szintű gólem beszerezhetetlen volt, amit 30 szinten levertem kb. fél tucat ütésből....

Ha itt is ez van, akkor halottnak a csók.
És a cuki az, hogy n+1 "open world" játékban ez a modellezési alap. Valójában az "open world" emiatt majdnem egy csőjáték, csak a többségnek nem tűnt fel. Mert nem csőben mész, mert cső láthatatlan.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
És van is értelme? Mert a Witcher III esetén csak a te vs szörny LVL számított. A fegyver semmit. Ugyanazzal a gearral 26. szinten egy 30. szintű gólem beszerezhetetlen volt, amit 30 szinten levertem kb. fél tucat ütésből....

Ha itt is ez van, akkor halottnak a csók.
És a cuki az, hogy n+1 "open world" játékban ez a modellezési alap. Valójában az "open world" emiatt majdnem egy csőjáték, csak a többségnek nem tűnt fel. Mert nem csőben mész, mert cső láthatatlan.

Lőttem le páncéltörő puskával sokkal magasabb szintű ellenfeleket CP-ben, ez W3-ban tényleg lehetetlen.
Persze nem volt sima ügy, mert ők alap pisztollyal fél km-ről 1 lövéssel leszednek, de meg lehet csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu