1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2016. január 13..

1. fip7

fip7 Well-Known Member

Molni

Én annyiban vitatkoznék veled, hogy a diplomácia nem csak dísz volt. Én még az MI-vel is elég jó kis szövetségeket tudtam kötni. Viszont a diplomácia igazán neten emberek ellen volt király :)
    Haverommal azt csináltuk, hogy ő a Shinariakkal volt én meg az Emberekkel. Ő diplomáciában ingyen szórta nekem a pénzt én meg neki a 3 szoros sebességgel kifejlesztett technológiákat. Mire egy másik játékos megtámadott a rombolóival/korvettjeivel addigra nekem már csata hajóm volt meg hamvasztó sugaram. Szóval volt annak értelme :)

Viszont az IG II-ben az MI sokkal "reálisabb" ellenfél volt, mint a CIV 3-4-5-ben. A CIV-ben olyan az érzésem, hogy az összes másik népet ugyan az az MI irányítja és mindenki csak ellened játszik.
    Az IG II-ben meg olyan volt , hogy a különböző népek különböző MI-k voltak akik végig saját érdek mentén játszottak. Ott simán tudtam olyan tartós szövetségeket kötni az MI-vel, a többi MI ellen, hogy a játék végéig kitartson. Így nem ritkán úgy nyertem, hogy 3-4 MI szövetségessel együtt.
    CIV-ben nekem ilyen sose volt. Ott szinte mindig mindenki ellenem harcol, ha van is szövetségesem az is szándékosan úgy alakítja a diplomáciát, hogy ellenem tudjon fordulni stb....
    Ha az MI-t az alapján osztályozzuk, hogy mennyire "emberi" ellenfél akkor a CIV sorozat 10-0-ra kikap az Imperium Galactika II-től nálam. És ennyi év távlatából szerintem ez elég nagy probléma :-(

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaage :)

fip7 likes this.
  3. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha IG II kapcsán bejött a retro, akkor ezzel ki játszott anno? :)

cinikus and Luthero like this.
  4. molnibalage

Jagged Alliance?

5. Tcat

Japp, a 2. része 1999-ből. Ez is azon játékok közé tartozott, amit irdatlan sokat toltuk öcsémmel akkoriban. Azóta se lett a 2. részhez méltó remake / folytatás sajna.

6. Roni

Roni Well-Known Member

Nálam hoki ez a rész de nagyon ! .

Moder warfare 1,2,,3,végigtoltam. igaz azok mentek a 2011-ben vásárolt. új gépen. :D

Ami az új cod-ok hááát egyedül a black ops 2 és a Advenvced warfare tud csak meg fogni .

Mivel én szeretem a high tech kütyüket az új cod jelentős visszalépés még az advenced-hez is .

7. Roni

Roni Well-Known Member

Nem rossz :)

Vajon mikor jutunk el odáig hogy egy vadászrepcsivel csak így kimenjünk az űrbe?

Szuper volt látni a függetlenség napja 2-ben is hogy csak úgy lazán kimennek és vissza jönnek:p

8. omae

omae Well-Known Member

Combat Mission: Black Sea-t próbálta valaki? A shock force elég érdekes volt, kíváncsi vagyok hogy sikerült ez a rész.

9. molnibalage

Én a Demót igen. Egész érdekes, de még Wargame tapasztalat ellenére is rohadt nehéz még MI ellen is. A közössége sajnos szűk, amennyire tudom, multizni nehéz vele.

10. omae

omae Well-Known Member

A demót én is próbáltam de abból nem tudtam eldönteni hogy ez most a shock force újra textúrázva vagy van is valami lényegi változás a dúsabb növényzeten kívül. Meg csinálhatnának végre valami szerver keresőt mert eddig egyetlen egyszer nem tudtam cm-ezni ember ellen.

11. joker

joker Well-Known Member

12. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Egy kis old school. :)

Luthero likes this.
  13. molnibalage

Kölcsönöznöm kell majd egy PSX-et.

14. Luthero

Luthero Well-Known Member

cinikus likes this.
  15. jani22

jani22 Well-Known Member

Mintha lett volna, de nem találtam.:rolleyes:

Bocsánat, ha fáj valakinek. Sajnálom, de C-64 :):)

A zenéje is megfogott.
    Last Ninja C64 longplay part 1/2

Feldolgozás - nagyon tetszik

C64 Longplay - The Last Ninja 2

Valójában a nagy kihívást Impossible Mission jelentette (magyar gyártmány).

Valamint, ezen nagyon sokat agyaltam, mert ez sem volt lineáris. (lövök és megyek)

Luthero likes this.
  16. Tcat

Na ha már The Last Ninja előkerült. Azzal ugyan nem játszottam, de ugyanattól a fejlesztőtől február végén érkezik az Constructor remakje:
    https://www.facebook.com/ConstructorHD/

Nagyon remélem nem cseszték el az angolok, ha már többször is elhalasztották a kiadási dátumot. Mondjuk az utóbbi időben közzétett anyagok alapján (ismét) jó kis játékot kapunk :) Elvileg február 28-án jelenik meg és aki like-olja a fenti facebook oldalt, az január 31-én megkapja az eredeti, 1997-es játékot, illetve a remake demóját.

jani22 and Luthero like this.
  17. molnibalage

Ez mi volt? Nem ismerem.

18. Luthero

Luthero Well-Known Member

Látátok már ezt a dokumentum filmet? Ajánlom mindenkinek akit érdekel a 8-32 bites korszak. Igaz hogy nem játékról szól hanem a demoscene világáról de azért itt is jó lesz.

Vakondok 2

Ha igaz, létezik egy negyedik része is de még csak részleteket láttam belőle. Esetleg valaki tud valami forrást?

19. Tcat

Lényegében egy építési vállalatot kellett irányítanod: telkeket vásárolni, lakóházakat felhúzni, azokat bérbe adni, fenntartani. A bérlők kívánságait teljesíteni, a gép által tolt rivális vállatokat beelőzni / legyakni / válogatottan módokon (vissza)szivatni :)

Eléggé rá lehetett kattanni és nem mellesleg több játékmódjában is jó nehéz is volt. Annyiban nem szimpla remake, hogy elvileg csiszoltak itt-ott az egykori játékmenten.

20. fip7

fip7 Well-Known Member

Akkor lényegében ez egy ilyen Trump szimulátor? :)

Ezen oldal megosztása