[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Na ha már The Last Ninja előkerült. Azzal ugyan nem játszottam, de ugyanattól a fejlesztőtől február végén érkezik az Constructor remakje:
https://www.facebook.com/ConstructorHD/


Nagyon remélem nem cseszték el az angolok, ha már többször is elhalasztották a kiadási dátumot. Mondjuk az utóbbi időben közzétett anyagok alapján (ismét) jó kis játékot kapunk :) Elvileg február 28-án jelenik meg és aki like-olja a fenti facebook oldalt, az január 31-én megkapja az eredeti, 1997-es játékot, illetve a remake demóját.
Ez mi volt? Nem ismerem.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Látátok már ezt a dokumentum filmet? Ajánlom mindenkinek akit érdekel a 8-32 bites korszak. Igaz hogy nem játékról szól hanem a demoscene világáról de azért itt is jó lesz.

Vakondok 2


Ha igaz, létezik egy negyedik része is de még csak részleteket láttam belőle. Esetleg valaki tud valami forrást?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Ez mi volt? Nem ismerem.

Lényegében egy építési vállalatot kellett irányítanod: telkeket vásárolni, lakóházakat felhúzni, azokat bérbe adni, fenntartani. A bérlők kívánságait teljesíteni, a gép által tolt rivális vállatokat beelőzni / legyakni / válogatottan módokon (vissza)szivatni :)

Eléggé rá lehetett kattanni és nem mellesleg több játékmódjában is jó nehéz is volt. Annyiban nem szimpla remake, hogy elvileg csiszoltak itt-ott az egykori játékmenten.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Még csak annyit, hogy a Last Ninja 2 egyik legjobb zenei feldolgozása. Csak egyszer hallgassátok meg.:):)

 
M

molnibalage

Guest
Bár lehet, hogy a humorba kéne.
eHMx3RF.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: bolneroll

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Volt más is amit sokáig fejlesztettek, én bízom benne ők legalább mertek nagyot álmodni :)
A fejlesztés eleje óta követem és szépen haladnak. Én nem aggódok :)
 

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Ha esetleg kedvetek szottyanna naprendszereket építeni, aztán felfalatni egy fekete lyukkal, nézve mi lesz a bolygókkal, akkor próbáljátok ki ezt a játékot.
Fantasztikus! És már VR szemüveggel is használható.

 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Star Citizen-ben nem igazán hiszek, Elite Dangerous fejlesztése sokkal "profibb". Szeptember óta nyúzom, eleinte elég masszívan kereskedtem (a Type 6-os egy garázsban várja sorsa jobbra fordulását), a nyereségből megvettem az egyik legjobb felderítő hajót (Asp Explorer). Múlt héten tértem vissza egy laza két és fél hónapos túráról, a "térképekért" kapott pénzből vettem egy Vulture vadászgépet, most kalózokat kergetek...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Star Citizen-ben nem igazán hiszek, Elite Dangerous fejlesztése sokkal "profibb". Szeptember óta nyúzom, eleinte elég masszívan kereskedtem (a Type 6-os egy garázsban várja sorsa jobbra fordulását), a nyereségből megvettem az egyik legjobb felderítő hajót (Asp Explorer). Múlt héten tértem vissza egy laza két és fél hónapos túráról, a "térképekért" kapott pénzből vettem egy Vulture vadászgépet, most kalózokat kergetek...
Én a First Encounrtersz-el többször porbóálkoztam, de játszhatatlan volt. Nem értem, hogy mit ettek a népek az ELITE-en. Kereskedéssel kb. 5 perc analízissel kiderítő volt, hogy hogyan lehet vagyonokat csinálin. Unalom az egész.
A bányagépek nem működtek, de még ha működtek volna is, mire azokat megvetted milliomos voltál.A katoni küldiket meg nem lehetett megcsináli. Hatan támadnak rám és a NAVAL ECM sem segít. Surótól a 25 éves felnőtt fejjeli korszakban próbálkoztam vele.Ezek után már nem tudott érdekelni a ED, ha rossz, akkor azért, ha meg jó, akkor nincs rá időm... :)

Van bármiféle sztori módja a játéknak? Most ez online világ, solo vagy hogyan megy?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Én a First Encounrtersz-el többször porbóálkoztam, de játszhatatlan volt. Nem értem, hogy mit ettek a népek az ELITE-en. Kereskedéssel kb. 5 perc analízissel kiderítő volt, hogy hogyan lehet vagyonokat csinálin. Unalom az egész.
A bányagépek nem működtek, de még ha működtek volna is, mire azokat megvetted milliomos voltál.A katoni küldiket meg nem lehetett megcsináli. Hatan támadnak rám és a NAVAL ECM sem segít. Surótól a 25 éves felnőtt fejjeli korszakban próbálkoztam vele.Ezek után már nem tudott érdekelni a ED, ha rossz, akkor azért, ha meg jó, akkor nincs rá időm... :)

Van bármiféle sztori módja a játéknak? Most ez online világ, solo vagy hogyan megy?

Online világ, de lehet solo-zni/zárt csoportban is játszani. Internetkapcsolat nélkül nem működik, a játékosok cselekedetei írják a sztorit, pl. néhány hónapja felfedezte egy játékos egy idegen bázis romjait, aminek hatására rengetegen odamentek és elkezdték szétlőni a romokat eladható relikviákért, néhányan autóversenyeket is rendeztek ott. 3 héttel később kijött egy hír, hogy a romokkal kapcsolatos kutatások elakadtak a hatalmas rombolás miatt, így talán sosem fog kiderülni kik építették...

Fontosak még a community goal-ok, pl. új űrbázis építéséhez alapanyagok szállítása, xy szektorban terraformálásra alkalmas bolygók keresése stb. Ezek végkifejlete alapján alakulgat az emberiség és a három erőközben jövője.

Meg itt vannak mostmár ezek is:
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero