[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Megint el kellett ámulnom az MS profizmusán.

Adott az eredeti, notebook-hoz mellékelt Windows 10.
Ezen van gyári Xbox applikáció.
Elő van fizetve Game Pass Ultimate, gondoltam HALO-zok egy kicsit.
De csak Master Chief Collection-ben lehet egyben letölteni az első 4 rész + Reach-et.
Jó, letölt 137GB-ot.
Indítanám.
Nem indul, azt írja le kell még tölteni fájlokat, majd kilistázza az összes játékot, hogy le van töltve.
Újra próba.
Ugyanez.
Csodafegyver, újraindítás.

Mostmár kiírja, hogy a Master Chief Collection 2.2GB-os fájlja kellene neki (gondolom a launcher, ami éppen mutatja, hogy nincs letöltve saját maga).
De baszik letölteni, ha rányomok letöltés gombra behozza az Xbox app-ot, ahol virít, hogy le van tőtve mind a 137 GB.
Ha már ott vagyok fájlok integritásának ellenőrzése, minden fasza.
Mi a fax-t csinálják, Xbox App-ban rányomva az indításra feldob egy opciót, hogy Anticheat nélkül mod-olható indítás.
Nem vinnyog, felkínálja melyik játékot akarom indítani.
Történeti szempontból Reach az első, kezdjük ott.
Single, Easy... Nincs letöltve a campaign, töltsem le.
Accept.
Behoz egy képernyőt, részenként lebontva, hogy Single-Multiplayer, minden be van pipálva, alul jelzi, hogy 137GB...
Ha már ott vagyok kiveszem a pipákat a multi elől, -25GB, hurrá.
Rányomok megint Single-re, megint kiírja, hogy nincs letöltve, Accept, csak Single előtt van pipa és 89GB, hát qva jó.
Kilépek.
Erre letölt az Xbox App 2.2GB-ot!
Rányomok indításra, minden pöccre működik...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 899
113
Megint el kellett ámulnom az MS profizmusán.

Adott az eredeti, notebook-hoz mellékelt Windows 10.
Ezen van gyári Xbox applikáció.
Elő van fizetve Game Pass Ultimate, gondoltam HALO-zok egy kicsit.
De csak Master Chief Collection-ben lehet egyben letölteni az első 4 rész + Reach-et.
Jó, letölt 137GB-ot.
Indítanám.
Nem indul, azt írja le kell még tölteni fájlokat, majd kilistázza az összes játékot, hogy le van töltve.
Újra próba.
Ugyanez.
Csodafegyver, újraindítás.

Mostmár kiírja, hogy a Master Chief Collection 2.2GB-os fájlja kellene neki (gondolom a launcher, ami éppen mutatja, hogy nincs letöltve saját maga).
De baszik letölteni, ha rányomok letöltés gombra behozza az Xbox app-ot, ahol virít, hogy le van tőtve mind a 137 GB.
Ha már ott vagyok fájlok integritásának ellenőrzése, minden fasza.
Mi a fax-t csinálják, Xbox App-ban rányomva az indításra feldob egy opciót, hogy Anticheat nélkül mod-olható indítás.
Nem vinnyog, felkínálja melyik játékot akarom indítani.
Történeti szempontból Reach az első, kezdjük ott.
Single, Easy... Nincs letöltve a campaign, töltsem le.
Accept.
Behoz egy képernyőt, részenként lebontva, hogy Single-Multiplayer, minden be van pipálva, alul jelzi, hogy 137GB...
Ha már ott vagyok kiveszem a pipákat a multi elől, -25GB, hurrá.
Rányomok megint Single-re, megint kiírja, hogy nincs letöltve, Accept, csak Single előtt van pipa és 89GB, hát qva jó.
Kilépek.
Erre letölt az Xbox App 2.2GB-ot!
Rányomok indításra, minden pöccre működik...
A világ legbutább felülete. Fs, Fallout 4, ezek vannak meg ebből a forrásból, de rémálom nèha ha hosszú idő után rakom fel őket ...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Szerintem méltánytalanul kevés nézettséggel/feliratkozóval rendelkező csatorna, mondjuk lehet azért mert olyan játékokat mutat be amiket anno rommá játszottam :)

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 565
113
Megint el kellett ámulnom az MS profizmusán.

Adott az eredeti, notebook-hoz mellékelt Windows 10.
Ezen van gyári Xbox applikáció.
Elő van fizetve Game Pass Ultimate, gondoltam HALO-zok egy kicsit.
De csak Master Chief Collection-ben lehet egyben letölteni az első 4 rész + Reach-et.
Jó, letölt 137GB-ot.
Indítanám.
Nem indul, azt írja le kell még tölteni fájlokat, majd kilistázza az összes játékot, hogy le van töltve.
Újra próba.
Ugyanez.
Csodafegyver, újraindítás.

Mostmár kiírja, hogy a Master Chief Collection 2.2GB-os fájlja kellene neki (gondolom a launcher, ami éppen mutatja, hogy nincs letöltve saját maga).
De baszik letölteni, ha rányomok letöltés gombra behozza az Xbox app-ot, ahol virít, hogy le van tőtve mind a 137 GB.
Ha már ott vagyok fájlok integritásának ellenőrzése, minden fasza.
Mi a fax-t csinálják, Xbox App-ban rányomva az indításra feldob egy opciót, hogy Anticheat nélkül mod-olható indítás.
Nem vinnyog, felkínálja melyik játékot akarom indítani.
Történeti szempontból Reach az első, kezdjük ott.
Single, Easy... Nincs letöltve a campaign, töltsem le.
Accept.
Behoz egy képernyőt, részenként lebontva, hogy Single-Multiplayer, minden be van pipálva, alul jelzi, hogy 137GB...
Ha már ott vagyok kiveszem a pipákat a multi elől, -25GB, hurrá.
Rányomok megint Single-re, megint kiírja, hogy nincs letöltve, Accept, csak Single előtt van pipa és 89GB, hát qva jó.
Kilépek.
Erre letölt az Xbox App 2.2GB-ot!
Rányomok indításra, minden pöccre működik...
Akkor mi a probléma?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Játszik valaki innen esetleg a missionchief -el?
www.missionchief.com
www.missionchief.co.uk

/böngészős dispatch játék/
index.php
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?

MegaMek, Battletech scenario-kat lehet tolni bot ellen meg online, az is hasonlóan hardcore cucc, de ismerni kell hozzá a Battletech szabályrendszerét (ha nagyon ráérek akkor akár tolhatunk tanuló pvp meccset).

Vagy az örök gnu klasszikus Battle for Wesnoth fantasy.

Steel Panthers World at War-t anno sokat toltuk haverral egymás ellen, aztán egyszer kifogytunk szinte mindenből, neki egy löveg nélküli T-34-ese volt, nekem egy gépágyús páncélautó (talán sdkfz 232), aztán addig prüttyögtettem a 20milissel, míg beadott egy alulról felpattanó critical-t ami berobbantotta a lőszert.
Utána többet nem volt hajlandó elindítani :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Körökre osztott, taktikai stratégiát keresek, kérlek ajánljatok valamit! :)
Még jó régen elég sokat játszottam a Steel Panthers-szel (az elsővel, haha), valami ahhoz hasonló mélységű/komplexitású darabot keresek. Jó lenne, ha nem csak világháborús vasak lennének benne, illetve alapvetően Windowsra keresek.

Megtaláltam a SteelPanthers: World at Wart, még nem próbáltam, viszont mintha csak 2.vh lenne - ezt pl ismeri valaki?
Taktikait vagy stratégiát?

Jagged Alliance 2.
Master of Orion 2.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Alap. Jó régen az alappal játszottam. A PG miatt kevésbé jutott el sokakhoz, de remek kis játék volt.

Theatre of War sorozat (Ebben van minden korszak!)

II. VHban:
The Campaign Series: Fall Weiss
Panzer Tactics HD
Hex of Steel

ill. ha kicsit elvontabbat:
Third Front
Axis and Allies 1942 Online (van single is)

MegaMek, Battletech scenario-kat lehet tolni bot ellen meg online, az is hasonlóan hardcore cucc, de ismerni kell hozzá a Battletech szabályrendszerét (ha nagyon ráérek akkor akár tolhatunk tanuló pvp meccset).

Vagy az örök gnu klasszikus Battle for Wesnoth fantasy.

Steel Panthers World at War-t anno sokat toltuk haverral egymás ellen, aztán egyszer kifogytunk szinte mindenből, neki egy löveg nélküli T-34-ese volt, nekem egy gépágyús páncélautó (talán sdkfz 232), aztán addig prüttyögtettem a 20milissel, míg beadott egy alulról felpattanó critical-t ami berobbantotta a lőszert.
Utána többet nem volt hajlandó elindítani :D

Taktikait vagy stratégiát?

Jagged Alliance 2.
Master of Orion 2.

Combat mission sorozat ha van rá della. Van ukrán orosz konfliktus szimuláló is. Nem nézz ki jól de azthiszem hogy a harcjárműveknel konkrétan átütést számol, meg nincs Hp mindig ott sérül ahol eltalálják. A kampány taktikai csaták sorozata es attól függően milyen eredménnyel zársz egy csatát ugy változik hogy mi lesz a következő küldetés.
Szerintem az egyik legjobb taktikai szimulátor csak ugye kicsit bugos, szarul optimalizált és kurva drága. Janmeg iranyítani is fura. Van vagy négy kezelő panel. De amúgy az egyik legjobb.

X-COM, az 1993-as vagy remake, filléres mindkettő ma már.

Totalwar :) bármelyik
Köszönöm a javaslatokat!
Nem írtam, de a hangsúly a 20-21. századi háborús settingen lenne ;)
A JA2, XCOM nagyon jók, azokat is sokat toltam anno, de most valami háborús cuccra fáj a fogam.
A Combat Mission jól néz ki, vajon tényleg annyira nyögvenyelős?
Illetve próbáltam a Wargame Red Dragont, de az elég komplikált így elsőre :(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 899
113
Köszönöm a javaslatokat!
Nem írtam, de a hangsúly a 20-21. századi háborús settingen lenne ;)
A JA2, XCOM nagyon jók, azokat is sokat toltam anno, de most valami háborús cuccra fáj a fogam.
A Combat Mission jól néz ki, vajon tényleg annyira nyögvenyelős?
Illetve próbáltam a Wargame Red Dragont, de az elég komplikált így elsőre :(
Tényleg annyira nyögvenyelős. :)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 423
12 047
113
X-COM, az 1993-as vagy remake, filléres mindkettő ma már.

Van olyan köztetek aki az xcom3 apocalipset végig tudta vinni, akár a legkönnyebb fokozaton?
Az szerintem tuti autista
Az enemy unkown és a terror from the deep is nagyon király.
Viszont a remakek nem az igaziak szerintem.
Bár ha csak full grafikai update az jó lehet.
 
M

molnibalage

Guest
Van olyan köztetek aki az xcom3 apocalipset végig tudta vinni, akár a legkönnyebb fokozaton?
Az szerintem tuti autista
Az enemy unkown és a terror from the deep is nagyon király.
Viszont a remakek nem az igaziak szerintem.
Bár ha csak full grafikai update az jó lehet.
Valamelyik XCOM / UFO játék harcrendszedre volt hibrid real time és körökre osztott. Azt elvittem a végéig könnyen és a végén, az utolsó harcot nem tudtam megcsinálni.

A remake, nagy 2K games-s egyáltalán nem rossz, jól áramvonalasította a játékmenetet. De a kieg nem kell az elsőhöz, mert csak idegesített engem. A második része felejthető, egy DLC jellege van kb. Oszt teljes áron adták el.

Az eredeti UFO 1 műkdő very hard vagy 4. szinten, na, az kihívás ám.
Életem egyik legszebb időszaka volt, amikor haverokkal HKK-t és UFO-t toltuk. Nagyon bevésődött minden téren az az időszak nálam.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 423
12 047
113
Valamelyik XCOM / UFO játék harcrendszedre volt hibrid real time és körökre osztott. Azt elvittem a végéig könnyen és a végén, az utolsó harcot nem tudtam megcsinálni.

A remake, nagy 2K games-s egyáltalán nem rossz, jól áramvonalasította a játékmenetet. De a kieg nem kell az elsőhöz, mert csak idegesített engem. A második része felejthető, egy DLC jellege van kb. Oszt teljes áron adták el.

Az eredeti UFO 1 műkdő very hard vagy 4. szinten, na, az kihívás ám.
Életem egyik legszebb időszaka volt, amikor haverokkal HKK-t és UFO-t toltuk. Nagyon bevésődött minden téren az az időszak nálam.

Akkor te egy állat vagy, persze jóértelemben. Én nem éreztem rá, mondjuk az ufo 1-2t sem superhumanon toltam.
De az újak szerintem egy idő után unalmasakká váltak és nem is volt nehéz.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor te egy állat vagy, persze jóértelemben. Én nem éreztem rá, mondjuk az ufo 1-2t sem superhumanon toltam.
De az újak szerintem egy idő után unalmasakká váltak és nem is volt nehéz.
Az ufo terror form the deep olyan piszok nehéz volt, hogy csak 3. szinten tudtam megcsinálni. Az első részt legnehezebb szinten is. Pont nem bugos valtoztaom volt. A játék velejen a katonák hullotak, mint a legyek
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat