KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
A4 et könnyebb olcsóbb és valószínűleg gyorsabb is lesz át alakítani mint a lynx alvazat…
Aztán meg lehet hogy mi gondoljuk pont rosszul es rm teljesen saját alvazat akar amihez nincs köze a kmw-nek
Egy 59 tonnás harckocsihoz aminek a védelmét passzív páncél helyett inkább APS-re bízzák, tök elég egy módosított A4-es alváz. Ha komolyan gondolják a 18 hónapon belül gyártást, akkor ez nem is lehet másként! Lehet, hogy 2-3 év lesz ebből a 18 hónapból, de egy új alvázhoz ez is kevés.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 493
8 254
113
Egy 59 tonnás harckocsihoz aminek a védelmét passzív páncél helyett inkább APS-re bízzák, tök elég egy módosított A4-es alváz. Ha komolyan gondolják a 18 hónapon belül gyártást, akkor ez nem is lehet másként! Lehet, hogy 2-3 év lesz ebből a 18 hónapból, de egy új alvázhoz ez is kevés.
lehet egy dologra nem gondoltunk túl sokan de bennem felvetődött, hogy azért ezen a tankon már dolgoznak legalább egy 2-3eve es már van pár prototípus alváz akar mind a két fele verzióból es a mi pénzünk meg az utolsó loket hogy tényleg kész legyen ilyen hamar csak egy felvetés de ki tudja
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Végy egy Suzuki alvázát, egy Nissan motort, egy Lada sebváltót, thyssenkrupp kormányt, egy pár lemezt, Volswagen golf lámpát, ALT légzsákot, pár marék processzort, aztán a haverokkal tolj ki valamit ami működik.
Az egész gépkocsi kész elemekből lesz összelegózva.
Ne legyél már balfék, innen már csak egymilliárd euró és lesz gyárható autó. Pedig minden készen volt.

Lehet IDF-"izraelesen" csinálni(Merkava/Achzarit, ...), vagy Rajnabilivas-"németesen(Lynx, Boxer, ...!

Az egyiket már láttuk több példányban, a másik "éppen" folyamatban van pár éve! :oops:

.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: perceptron and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
lehet egy dologra nem gondoltunk túl sokan de bennem felvetődött, hogy azért ezen a tankon már dolgoznak legalább egy 2-3eve es már van pár prototípus alváz akar mind a két fele verzióból es a mi pénzünk meg az utolsó loket hogy tényleg kész legyen ilyen hamar csak egy felvetés de ki tudja
Há nem
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Lehet IDF-"izraelesen" csinálni(Merkava/Achzarit, ...), vagy Rajnabilivas-"németesen(Lynx, Boxer, ...!

Az egyiket már láttuk több példányban, a másik "éppen" folyamatban van pár éve! :oops:

.
Merkavaból készült 1800 darab 45 év alatt, Boxerből meg 700 darab 15 év alatt. Nem látom a hatalmas különbséget.
Lynx-et egy éve gyártják kb, lassan indul de majd lesz.
Az Achzarit-ot meg nagyon speciális igények teremtették meg, majd ha nekünk is kell rendet teremteni gázában mi is veszünk olyat, addig nem kell.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Mintha erről a Boxer-ről lettek-volna/lennének hírek a "piszok-drága-de-legalább-piszok-rossz/-megbízhatatlan/..." Bundeswehr-es tapasztalatok rövidített összefoglalásával.

.
A drágát aláírom, de hogy megbízhatatlan arról nem hallottam (ettől függetlenül lehet ilyen max lemaradtam róla)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Merkavaból készült 1800 darab 45 év alatt, Boxerből meg 700 darab 15 év alatt. Nem látom a hatalmas különbséget.
Lynx-et egy éve gyártják kb, lassan indul de majd lesz.
Az Achzarit-ot meg nagyon speciális igények teremtették meg, majd ha nekünk is kell rendet teremteni gázában mi is veszünk olyat, addig nem kell.
Valami elírásokat gyanítok! Lehet?





lehet egy dologra nem gondoltunk túl sokan de bennem felvetődött, hogy azért ezen a tankon már dolgoznak legalább egy 2-3eve es már van pár prototípus alváz akar mind a két fele verzióból es a mi pénzünk meg az utolsó loket hogy tényleg kész legyen ilyen hamar csak egy felvetés de ki tudja

Az egészben az a "vicces", hogy van hónapok/fél-év alatt összerakható, proto-terv 5-6 éve, a KF-51-tudásával! :p :p

A "német"-hez képest a szinte szokásos harmad-áron! :oops:
Ha nem bennünket szívatnának, akkor kedélyesen sörözve vigyorognék!
A jelenlegi helyzetünkben "vmiért" nem tudok mosolyogni, pedig az A4-eseinkre passzolt volna! :(

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Mármint mit írtam el? Már az izraeli tank nevén túl?

@krisss ezres nagyságrend Boxer-t írt, te 700-at.
Feltételeztem, hogy a hivatásos infó jó, és ezért írtam az az "elírás-gyanút"!

A Hivatásos tévedett, ezért én is! Azóta megnéztem a Wiki-n: 700 alatti darabszám készült!
Mi volt a "mosoly" tárgya? :eek:
... "csak", hogy tudjam! :oops:


.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
@krisss ezres nagyságrend Boxer-t írt, te 700-at.
Feltételeztem, hogy a hivatásos infó jó, és ezért írtam az az "elírás-gyanút"!

A Hivatásos tévedett, ezért én is! Azóta megnéztem a Wiki-n: 700 alatti darabszám készült!
Mi volt a "mosoly" tárgya? :eek:
... "csak", hogy tudjam! :oops:


.
Én írtam sokat aztán rájöttem, hogy az angol rendeléssel lesz majd több.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mikor 3-4 év múlva majd meglesz a rajnabilivas-tól a "mindját-mutatjuk-de-már-tényleg-de-igazán-kész-van" KF-51A4,5 protó, majd jövök a "jó-hírrel"! ;) + :oops: + :hadonaszos:

.
Jó. A kf51 be beszallni baromság lenne szerintem is.
Az hogy mertünk kockáztatni a lynx-el nekem nincsen ellenemre, ha bejön akkor még piacot/pénzt/tekintélyt/iparfejlesztési is hozhat. De ilyen projektbol nekünk elég egy. Ha nagyon akarunk vegyünk részt alvaltozatok fejlesztésében, de többire nekünk nincsen pénzünk.
300 millió dollár az 50-60darab modern Apc, vagy az összes Btr kiganajozasa, fegyvercsereje távirányítót 25mm-es toronyra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
A boxer most mér? 15 éve a piacon van több ezer eladott pèldánnyal.

Azért sárosabb talajra ne menj vele...
A Boxer az egy kíváló missziós jármű, mondjuk afgánba.
De nem egy valódi háborúba, ahol akár rossz talajminőségen is jól kellene szaladni.
Nem véletlen, hogy szeretnék láncosítani, és készült is már ilyen protó elvileg.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 009
12 854
113
A német szuperfegyvert először Magyarországon gyártják majd. Budapest gyártósort készít a Panther KF51-hez


"Már korábban is volt információ arról, hogy a Rheinmetall Ukrajnában is üzemet szeretne építeni a Panthers gyártására. A Norddeutscher Rundfunk állomás szerint a Rheinmetall egyelőre ragaszkodik ehhez a tervhez, azért is, mert a következő 20 évben sok olyan ügyfél lesz, aki modernizálni akarja harckocsi-hadseregét, ahogyan a német fegyvergyártó cég véli."

Ez akkora idiota olvasokozonseg lehet hogy ilyen gyerekes szovegeket a szerkeszto kiengedhet a nagyvilagba. Persze, KF51-et fognak gyartani minden bokorban mostantol. :D