KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
kf51_1655184817.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Venom85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A töltőkezelőnek egész sok más feladata is van a kulimunkán kívül amik nem szünnek meg azzal, hogy nem kell tölteni és lőszert málházni.
Ezt arra írtam, hogy ezzel ki lehet pipalni azt az érvet, hogy azért kell nagy személyzet, mert záros időn belül kell tudni betárazni a harckocsit.
Ha elolvasod a fentebb belinkelt amerikai cikket, akkor láthatod, hogy eléggé körüljárják mostanában ezt a témát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Ezt arra írtam, hogy ezzel ki lehet pipalni azt az érvet, hogy azért kell nagy személyzet, mert záros időn belül kell tudni betárazni a harckocsit.
Ha elolvasod a fentebb belinkelt amerikai cikket, akkor láthatod, hogy eléggé körüljárják mostanában ezt a témát.
Ez marhaság. Aki kicsit is ért hozzá azt tuidja, hogy nem ezért 4 fősek a nyugati harckocsik. Eszembe nem jutott, hogy a gyors málházás miatt kel a 4 fő.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nekem az tűnt fel a legelejétől, hogy piszok nagy a torony hatranyúlása.
Ezt azért érdemes megemlíteni, mert akik azt gondoljok picsányi a védelem a tornyon pont ezzel vannak megcáfolva.
Ok, hogy a löveg nehezebb, de annak tómege kózelebb van helyezve a torony függőleges tengelyéhez.
A 2 fő pedig annyira hátul van (síkban), - vagy még hátrébb - mint a Leo 2-esek tornyában a parancsnok helye.
Szerintem az ékpáncél és a mögöttes erősítés szerintem van vagy 2 méter.
Érdekes, hogy a Natter torony is - kimondottan azbellensúlyozás miatt - még egy külön nyúlványt is kapott a toronyra, hogy minnél hátrébb kerülhessen.
A torony tetején (jobb oldalt) pedig látszik egy olyan csatorna, ami szerintem a párhuzamosított .50-es lőszerét hozza előre a torony jobb hátsó részéből
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Újabb hull, 6 futógörgővel. Talán ez egy lapított kf41? Így kép alapján nem egyértelmű, hogy 120-as mortar, vagy 155-ös akar lenni.
Nono! Az egy ABM képes gépágyú, magas állasszögben, egy szerintem a valódi KF-51-es alappal. (A Leo alap csak egy opció)
Egyértelműen sokkal alacsonyabb, mint egy KF-41, és hátul van a motorja!
Szóval lehet, hogy nem is az Eurosatory-n van az igazán nagy szenzáció, hanem most találta meg @kamm "az apróbetűs részben".
:)
 
H

Hummen23

Guest
En inkabb vagy egy 35-os Skyrangerre vagy Lynxre tippelnek... de mitol van ilyen buflak, szogletes tornya?
Igazad van. Talán a skyranger 30 koncepciója alapján (aesa, hell, integrált rakéták) dolgoznak egy 35-ös verzión.
Minden esetre ez az első koncepciós grafika a lapított kf41 alvázról, amiről korábban beszéltünk. Ez jobb alap lehet minden olyan verzió számára, ami nem visz desszantot, és nem szükséges plusz munkaállomásokat kialakítani a desszanttérben.
Szívesen látnék ezen egy 120-as tornyot. :)
Na de kussolok, nem rontom itt a levegőt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Az egesz teremtmeny nagyitva... az egyik korai Skyranger proto volt hasonlo kinezeture korbepakolva radarokkal, nem?

image.png