KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Papinak kurva sok pénzbe kerül kifejleszteni a technológiát és a KF51 televan az RM legújabb termékeivel ami kegyetlen drágává teszi és szeretne profitot belőle ha lehetséges.
Az infók meg onnan vannak ahonnan az összes többi infóm.

A leopard 2A7 meg a lőszerek ára az összebogarászható az internetről.
Természetesen a 51 árára gondoltam...!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 761
122 565
113
Természetesen a 51 árára gondoltam...!
Becslés, de most gondolj bele, hogy a jelenlegi top német gép mennyibe kerül, ez elvileg mindenben többet tud és mindene vadonat új és bonyolult technológia aminek a fejlesztési költségeit ki kell termelni meg nem ártana még keresni is vele. Én 20-30 millió közé simán belőném.

Ez a technológiai és képességszint nem egy hazánk kaliberű országra van szabva (és nem is mi vagyunk az elsődleges célközönsége)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Becslés, de most gondolj bele, hogy a jelenlegi top német gép mennyibe kerül, ez elvileg mindenben többet tud és mindene vadonat új és bonyolult technológia aminek a fejlesztési költségeit ki kell termelni meg nem ártana még keresni is vele. Én 20-30 millió közé simán belőném.

Ez a technológiai és képességszint nem egy hazánk kaliberű országra van szabva (és nem is mi vagyunk az elsődleges célközönsége)
Én azért nem lennék meglepve ha nem sokkal adná drábábban a 7esnél! Ha tudja persze,ez nyilván az első megrendelések számától is függ! Pont hogy a KMW-nek akar odaba...ni...!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 761
122 565
113
Én azért nem lennék meglepve ha nem sokkal adná drábábban a 7esnél! Ha tudja persze,ez nyilván az első megrendelések számától is függ! Pont hogy a KMW-nek akar odaba...ni...!
Attól még a pézt vissza kell termelnie amit belefektettek, ki kell fizettetni a veővel az ipari háttér kialakítását etc. etc. etc. Nem az a kérdés, hogy mennyiért akarja adni hanem az, hogy mennyiért tudja adni. Szerintem azt gondolni, hogy egy forradalmian új technológia hasonló árban lesz mint az előző generiáció utolsó tagja azért eléggé naiv dolog. Jó példa az F16V és az F35.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 761
122 565
113
287497616_741732126869731_5895356306073684905_n.jpg


287589803_511984217343109_8551951020326907588_n.jpg
287815435_5406281439428705_637203157857569504_n.jpg
287470660_993850271325627_3559361544432372512_n.jpg
288605296_438663094381962_342310543291900219_n.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 763
37 786
113
Egyébként a Leopardjainkat is Pantherré lehet alakítani ha már nem elég ütős a 120-as és az RM fejlesztés is tényleg elkészül 2030-as éveben. Végül is csak egy torony csere...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 436
31 748
113
Egyszer az is eljön. Előbb-utóbb jönnek majd az exoskeletonok, majd a full önjáró robotok. A jövő harcosait majd videójátékokban toborozzák, mint Az utolsó csillagharcos című filmben :D
Yoda majd szétküldi a liábe diókat! Gyermekkorom kedvence volt az űrvitorlás, meg a "nyuszi ül a fűben"!
Egyébként a Leopardjainkat is Pantherré lehet alakítani ha már nem elég ütős a 120-as és az RM fejlesztés is tényleg elkészül 2030-as éveben. Végül is csak egy torony csere...
Az a kedvencem, hogy eddig az volt a baj,
-hogy böhöm nagy, kiderült, hogy nem
-hogy drága
-amúgyis nehéz, ja nem
-papírpáncélos
-minekbeledrón.
Igazából egy bemutató "ígyfogmajdkinéznitalánhaelkészül" darabon kívül a sajtóiroda anyagai alapján, működni. Vagyis felküldi a páncélos, a drón meg a rangsorolt célpontok közül kiválasztja a célt, a kezelő leokézza és csimbumcirkusz.
 
K

kamm

Guest
de egyébként szerinted ez a KF51 mennyire szól annak, hogy az RM jelzi a KNDS-nek, meg a német politikának, hogy "hahó, itt vagyok, adjatok nekem is egy szép szeletet az MGCS-ből"

mert jelenleg nehezen látom át, hogy Leo2 uprgade-ként kinek adnák el....
Ezt a hülyeséget meddig ismetelgetitek még?
:rolleyes:
Az RM kezdettol fogva része az MGCSnek, fogjátok már fel.

Papperger konkrétan azt is hozta fel érvként a KF51 lépésük mellett, hogy értelmetlen az MGCSben a részvételük, mert 1. nem 2040-ben kell az oroszok ellen tank, hanem nagyon hamar, 2. érdemi-ertelmes beleszólást nem kapnak, mert hiaba lett az FCAD francia vezetés alá adása miatt az MGCS cserében német, ha kozben a KNDS egy francia konglomerátum a Nexter miatt és a KMW beolvadasaval nekik is a franciák dirigálnak, érdemi nemet döntés nem születik már ott sem.

Ott a Handelsblatt interjú, direkt elofizettem, hogy bemasolhassam, legalább egy fordítót ne legyetek már lusták használni, elég már a sok süket tevhitbol.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 942
8 373
113
meg fognak vetni, meg megint kommentek hada jön, de meg kéne érteni végre, hogy tűzerőt és nem célpontot kell beszerezni. Nos az MBT tüzerő és célpont egyaránt. A katonáinkat nagyon jelentős számú automata fegyverrel, ATGM-mel és MANPADS-sal, valamint könnyű páncélozott terepjárókkal kell ellátni (lásd Yörük-Nomád méret), valamint kerekes támogató tüzérséggel - lásd az RM long range lövegét. Persze szükség van egy nehézdandárra is, ok ez meglesz. de több MBT-ra, Pzh2000 stb. nem kell. Én még a Hiuz-ból is csak a nehézdandárt látnám el, a többi kerekes, vagy legalábbis 1 zlj max ami láncos (bár ez meg ellentmond a közös mozgékonyságnak).. Hozzáteszem ez nem csak az én gondolatom, hanem többen akik benne vannak a Zrinyiben is igy gondolkodnak, valamint más szakember is, én csak amatőr vagyok. Az orosz-ukrán háború egyik tanusága, hogy a könnyű de jól felszerelt gyalogság, ATGM-mel és kézi légvédelmi rakétákkal nagyon hatékony. A tüzérségnek minél nagyobb a lőtáv és a pontossák, mozgékonyság annál jobb. és a 155mm-nél kisebb ürméret már nem megfelelő. A rakétatüzérségnélnél a nagyobb mozgékonyság talán feláldozható, amennyiben nő a lőtávoláság, és a célbajutatott rakéta fejrészek tömege, ezeket inkább láncos tecnikára kell rakni..
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 042
93
meg fognak vetni, meg megint kommentek hada jön, de meg kéne érteni végre, hogy tűzerőt és nem célpontot kell beszerezni. Nos az MBT tüzerő és célpont egyaránt. A katonáinkat nagyon jelentős számú automata fegyverrel, ATGM-mel és MANPADS-sal, valamint könnyű páncélozott terepjárókkal kell ellátni (lásd Yörük-Nomád méret), valamint kerekes támogató tüzérséggel - lásd az RM long range lövegét. Persze szükség van egy nehézdandárra is, ok ez meglesz. de több MBT-ra, Pzh2000 stb. nem kell. Én még a Hiuz-ból is csak a nehézdandárt látnám el, a többi kerekes, vagy legalábbis 1 zlj max ami láncos (bár ez meg ellentmond a közös mozgékonyságnak).. Hozzáteszem ez nem csak az én gondolatom, hanem többen akik benne vannak a Zrinyiben is igy gondolkodnak, valamint más szakember is, én csak amatőr vagyok. Az orosz-ukrán háború egyik tanusága, hogy a könnyű de jól felszerelt gyalogság, ATGM-mel és kézi légvédelmi rakétákkal nagyon hatékony. A tüzérségnek minél nagyobb a lőtáv és a pontossák, mozgékonyság annál jobb. és a 155mm-nél kisebb ürméret már nem megfelelő. A rakétatüzérségnélnél a nagyobb mozgékonyság talán feláldozható, amennyiben nő a lőtávoláság, és a célbajutatott rakéta fejrészek tömege, ezeket inkább láncos tecnikára kell rakni..
Pisti ez azért ennyire nem egyszerű. Ki ellen készülsz stb, állomány, tartalékos létszám stb. Egy nehéz dandár kell és elkerülhetetlen tartalék gépekkel. Részben egyet értek veled a kerekesek terén. Egy tanulsága van a szomszédos eseményeknek nem lesz elég a jövőbeni légvédelem Mistral, Nasams kombó édes kevés lesz komolyabb dolog is kell és Manpads dögivel, drónokról nem is beszélve. Harci heli szerintem, ahogy mindig is mondtam fölösleges. Tüzérséget brutálisan erős szintre kell hozni. 2 század géptől, úgyse lesz több nekünk. ATGM nem kérdés szerintem senkinek sem.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Az a baj, hogy egy olyan háborúból indultok ki ami csak úgy néz ki mint egy konvencionális háború! Az oroszok lengyelországba meg romániába nem így harcolna, gyalulná le a picsába a városokat civilekkel együtt. Felszólítana, adna 36 órát, folyosót nyitna és utána darálna a picsába, ott nem szláv testvérek laknak. Most is miért picsognak az ukránok nehéz technika,tüzérség! A könnyű gyalogosok meg mennek a hullaházba 300 - 1000 naponta!