Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Az agyucsokopas korantsem biztos. Hogy akkora hogy 50-100 lovesnel cserelni kellenne ugyanis urmeretre lehet nagy a granat es a robanotoltet atmerore kicsi tehat erdekes kaliber.
Iranyitottnak iranyitott granatokat tuzel az fix.
Mivel a toltet atmeroje nem tul nagy es valoszinuleg a rendszer nagymertekben automatizalt. /ercsd tuzeles utan nem a szemelyzet huzza vonja vissza a loveget/ eleg gyors is lehet es kis letszammal is uzemelhet.
Lasd csatahalyok. /ott se kelltt 1300 ember egy loveg uzemeltetesehez esakkor meg hol voltak az agyongepiesitestol./
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 937
4 920
113
Elolvastam a linket.
Nem értem mit akartál ezzel mondani. Annyira más területen folytak a kutatások. Hordozórakéták vs. kis hatótávú ballisztikus rakéták ???
Amúgy érdekes véletlen, egy kis OFF. Az ex pk.-m szolgált a SCUD-oknál és nem értette, hogy az irakiak mit tudtak így elqrni rajta, hogy még izraelt is nehezen találták volna el. Szóval ez az ürge a tettes.

A DF-15 költségeiről nem találtam adatot, az ágyúhoz pedig nincs így nehéz összehasonlítani.

Szóval még mindig nem győztél meg.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 327
8 842
113
A még Bejrútot is bombázó IOWA osztály fő tüzérségét adó ágyúkat is 100 lövés után kellett cserélni és az USA egyik fő érve a rakéta fegyverek mellett az olcsóságuk volt.
Egy csatahajó ágyúcsövét sem túl egyszerű (és gyors cserélni).
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
A csőkopáshoz: Az eddigi legnagyobb szárazföldi ágyú - természetesen német volt. A löveg csöve 100 lövést bírt ki, de ezt a problémát már akkor megoldották ! A Nem a 400 tonnás csövet kellett cserélni, hanem egy béléscsövet ! Hihetetlenül nehéz volt, de hatékony is : a szovjet tenger alatti lőszerraktárat egyetlen 7,1 tonnás gránáttal megsemmisítette !
Egyébként Szaddam is terveztetett egy hatalmas ágyút, de a tervezőjét a mosszad időben kivégezte !
 

hangtompito

Member
2013. október 22.
44
0
6
Minden óriás ágyú ipari csoda,de fegyvernek csőd...Hihetetlen költség előállítani,lehetetlen álcázni,körülményes mozgatni,jól képzett embertömeg (1000-es nagyságrendben) kell a használatukhoz,jelentős kapacítást leköt a gyártás,felújítás....a németek az erre fordított kapacítást sokkal hatékonyabban más egyszerübben előállított fegyverekre kellett volna fordítani...A legköltséghatékonyabb eszköz a harctereken máig a mezei,sima aknavető...Ezek a nagy ágyúk megalomán hókusz-pókusz.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
az a helyzet hogy meg mindig nem tudju a granat atmerolyet.
Ha 85 mm bol kepeselk voltak 300 km et kicsikarni siman eloforduhat hogy ezek az ahyu valojaban 210 vagy 190 mm esek.
Ebben az estben a csokopas mar nem olyan veszes. Hozateve hogy a koserletek simaxcsovuekkel folytak. Es hogy iranyitott granat eseten szinte 100% hogy az. Tehat a csokopasa nem olyan biztos hogy olyan merteku kint itt sokan gondolja /de lehet hogy en tevedek/
Ha a granat atmerolye kisseb bizony tobb szaaz fo se szukseges az uzemelteteshez.
Valoszinuleg a nagyfoku automatizaltsag biztositott mint utantles esete mint mozgatas mint celzas. A cso mozgatasa teren. Ebben az esetben akar 100 fo ala is leredukaodhat a kezelok. Letszama.
Ha a 600 km et valoba eleri a lotav akor valolyaban nincs akora fenyegetes alatt. Boven bejatszhato a legvedelmi ernyo ala. Sot valoszinuleg kulon legvedelmet kap vagy egyenesen a vezerkar /kozvetlen kozelebe helyzkedi el a kozvetlen ozel a lotav miatt 8-10 km is belefer.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
-Azért tettem be azt a linket, mert konkrét számokat is közöl. Összesen 10 millió dollárt költöttek az egészre és gyakorlatilag már ócskavasból állították elő (egy US NAVY standart 16 colos ágyújából) és inkább politikai okai voltak a program elkaszálásának meg az, hogy ezt nem fegyverként akarták használni, hanem műholdakat akartak pályáraállítani vele.
-Az ágyú valószínű, hogy nem 800 mm mint a német Dora és mint a képek is mutatják valszeg nagyméretű gépkocsira is rászerelhető, mint a rakéták.
-Wiki adat szerint DF-15-ből van kb 100 darab indító és kb 355 rakéta. Ezek 2008-as adatok. Ha feltételezzük, hogy azóta még gyártottak és netalán az adatok megduplázódtak, akkor lesz 200 indítónk és 700 rakétánk. Vagyis indítónként még négy rakéta sem.
http://en.wikipedia.org/wiki/DF-15
-Egy ágyúhoz, bármilyen csőkopás is társuljon, valszeg nem csak 4 lövedék lesz a javadalmazás. Ezen kívül, ahogy mások is elmondták a csőnél a betétcsövet kell csak cserélni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 937
4 920
113
Hazafelé sokat gondolkodtam ezen szörnyetegen és bevillant egy vitathatalan előnye, amivel eddig az iszkander rendelkezett. A lövedék nem ballisztikai pályán repül így nem kiszámítható az ellenségnek. Lehet hogy mégis van jövője.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Azon a környéken akik ellen használni érdemes azok valamilyen szövetségben vannak az amerikaiakkal. Ha éles a szitu akkor ahogy elkezdenek lövöldözni már fel is fedik magukat.
Itt a költségek és a tűzerő ami miatt érdemes ilyesmivel foglalkozni.
Amúgy ajánlom mindenkinek, hogy GE-n Budapest köré méricskéljen 600 km távolságban dolgokat. Pl át lehet lőni Ausztrián és el lehet érni Németország déli részét. Szlovákián is át lehet lőni Lengyelországba. De Trieszt kb 550 km-re van légvonalban Budapesttől:)))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
32 121
113
Műholdat ilyennel pályára állítani nem lehet. Túl pontatlan és olyan erőhatások érnék az értékes műszereket, aminek valószínűleg egy századától is szarrámenne. Annyira masszívra meg nem tudod megépíteni, mert vagy egy reaktor vagy egy fotocella kell neki amiről kapja az energiát, az viszont nem strapabíró.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
A kanadai-amerikai terveknél többek közt ez is közrejáchatott a projekt elkaszálásához. Nem is beszélve arról, hogy egy löveg esetében maga a műhold méretét korlátozza a cső űrmérete, míg egy rakétánál ez nem épp akkora probléma.
A gyorsulás szerintem nem lehet akkora probléma ami az elektronikát illeti. Jelenlegi lövegek is indítanak irányítható lövedékeket (Krasnopol, Copperhead, Excalibur stb) és ugyanúgy indítanak rakétarásegítéses lőszereket is.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Műholdat ilyennel pályára állítani nem lehet. Túl pontatlan és olyan erőhatások érnék az értékes műszereket, aminek valószínűleg egy századától is szarrámenne. Annyira masszívra meg nem tudod megépíteni, mert vagy egy reaktor vagy egy fotocella kell neki amiről kapja az energiát, az viszont nem strapabíró.

Ha muholdat nem is de muhold elharito raketat aminek az elso fokozata a loveg azt lehet belole epiteni es szerintem eddig ez a legelfogadhatobb lehetoseg. Ha 600 km re kepes ellonni az azt jelenti hogy cca 100 km van a ballisztikus palya tetopontja. Az mar a vilagur hatara es amugy is 10 000 meteren a legkor 90 % a mar alattad van az az legellenalas mar kategoriakkal kisebb.

A fenti ASAT okon kivul meg egy okot latok megpedig hogy valamely kinai katonai vagy partfomufti valamikor tuzer volt vagy tuzer ma is es ez az eszement otletet agyalta ki az alattvalok meg bologatva vegrehajtjak kerul amibe kerul.'
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
32 121
113
Az elektrónika miatt én sem aggódok, az az egyik legkeményebb része a lövedéknek (műholdnak), de a többi része nem bírja ki a többezer G-s gyorsulást.

Kuruc a kínaiaknak van műhold leszedésére alkalmas rakétájuk, szerintem még mindig olcsóbb azokból sokat gyártani, mint ilyen ágyúban használhatót kifejleszteni. Egy az Excaliburhoz hasonló irányított lövedék még talán gazdaságosan kivitelezhető, de egy rakéta már nagyságrendekkel összetettebb és drágább.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
OK, belinkelem nagyobb felbontasba az abrat
http://img401.imageshack.us/img401/1460/g098.jpg
g098.jpg
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 645
9
38
Iszkander ellen egyetlen előnye van: nem esik az 500-5000 km hatőtávolságú rakéták tilalma alá, bár asszem azt Kína alá sem írta..
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 937
4 920
113
Szerintem azok a törések azt jelzik, hogy a lövedék azokon a pontokon módosíthatók a röppályákon, azaz mint tegnap említettem, nem kiszámítható ballisztikai pályán repül. Ez csak tipp.

Mackensen

Mire utal a 300mm és 400 mm, valamint a 250??? Űrméret, esetleg a 250 a töltetnek a súlya?

Amúgy a cikk szerint a 400 mm-es WS-2-vel 350km-t is elérték. Lehet, hogy előbb meglesz ezzel az 5-600 km, és hatékonyabb, olcsóbb lenne - gondolom.

http://www.military-today.com/artillery/ws2.htm