Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Így igaz!

A kínaiak előbb megveszik az eredetit az oroszoktól, szétszedik, visszafejtik, majd elkészítik a gyártósort hozzá, legyártják és azt szerelik fel a saját gépeikre, amiket úgy gyártottak, hogy az eredetieket megvették az oroszoktól, szétszedték, visszafejtették, majd elkészítették a gyártósort hozzá, és legyártották. ;) Úgyhogy teljesen rendben van, amit írsz. Ginuine made in china parts for ginuine made in china planes! :D

Ez nagyrészt igaz, csak annyivel még kiegészíteném, hogy nem csak orosz cuccokhoz jutottak hozzá az évek folyamán, hanem egy rakás egyébbhez is, amit szintén visszafejtettek. Így fordul elő az a szitu, hogy az eredetileg még orosz gép másolatában az alrendszerek egy jó részének semmi köze az eredeti orosz vashoz.
Szóval kicsit bonyolultabb a szitu.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ez nagyrészt igaz, csak annyivel még kiegészíteném, hogy nem csak orosz cuccokhoz jutottak hozzá az évek folyamán, hanem egy rakás egyébbhez is, amit szintén visszafejtettek. Így fordul elő az a szitu, hogy az eredetileg még orosz gép másolatában az alrendszerek egy jó részének semmi köze az eredeti orosz vashoz.
Szóval kicsit bonyolultabb a szitu.
Ezt nem vitatta senki szem küzülünk szerintem. Mindent amihez hozzáférnek megvesznek, ha nem eladó ellopják - ha tudják. Nem állítom hogy mindent az Oroszoktól loptak - vettek, de a nagy részét igen. Igazából ez lényegtelen is, a lényeg az, hogy MÉG honnan hova áramlik a technológia. Jelenleg még nem az Oroszok vesznek légvédelmi rakétát, vadászgépet, egyéb fegyvereket a Kínaiaktól, és pl. nem az Orosz űrtechnológia az alapja a Kínainak, hanem fordítva. A félhomályos fotókat jó nézegetni, meg légvárakat építeni, elemezgetni, néha én is belemegyek ilyenekbe, csak ezek a nagyobb jelentőségű dolgok, ezekből lehet jobban/biztosabban következtetni arra, hogy ki hol tart kb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ezt nem vitatta senki szem küzülünk szerintem. Mindent amihez hozzáférnek megvesznek, ha nem eladó ellopják - ha tudják. Nem állítom hogy mindent az Oroszoktól loptak - vettek, de a nagy részét igen. Igazából ez lényegtelen is, a lényeg az, hogy MÉG honnan hova áramlik a technológia. Jelenleg még nem az Oroszok vesznek légvédelmi rakétát, vadászgépet, egyéb fegyvereket a Kínaiaktól, és pl. nem az Orosz űrtechnológia az alapja a Kínainak, hanem fordítva. A félhomályos fotókat jó nézegetni, meg légvárakat építeni, elemezgetni, néha én is belemegyek ilyenekbe, csak ezek a nagyobb jelentőségű dolgok, ezekből lehet jobban/biztosabban következtetni arra, hogy ki hol tart kb.
Nyilván elkúrtam logikailag ezt az űrtechnológiás részt, tehát helyesen: NEM a Kínai az Orosz űrtech. alapja, hanem fordítva. Gyakorlatilag Szojuz kapszula RE a Shenzou, és az újhullámos Kínai CZ-5 teherűrhajóban és CZ-7 emberesben pedig ott figyelnek az YF-100 as "eredeti Kínai" hajtóművek, amik meg a Szovjet/Orosz RD-120 ből virágoztak ki... Többek közt.

Azt állítom, hogy az Oroszok nélkül pl. Kína valóban önerőre hagyatkozva még Sztratoszférából sem lépett volna ki, nemhogy Mars missziókról álmodozhatna...
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Azt állítom, hogy az Oroszok nélkül pl. Kína valóban önerőre hagyatkozva még Sztratoszférából sem lépett volna ki, nemhogy Mars missziókról álmodozhatna...

Ilyet szerintem senki sem állított. Igen! A jelenlegi haditechnika egy jelentős része orosz/szovjet hadtech másolataira épül, viszont attól amit az orosz agitprop gépezet próbál sugallni, nem csak és kizárólag orosz hadtechre. Nem szabad megfeledkezni a nyugat-európai, amerikai, izraeli, dél-afrikai stb fejlesztésekről sem. És, hogy ha elkezded ezeket is beleszámolni akkor már jóval árnyaltabb ez a kép.

A félhomályos fotókat jó nézegetni, meg légvárakat építeni, elemezgetni, néha én is belemegyek ilyenekbe, csak ezek a nagyobb jelentőségű dolgok, ezekből lehet jobban/biztosabban következtetni arra, hogy ki hol tart kb.
Hogy ki hol tart kutatása egy érdekes hobbi, és mivel félhomályos fotók elemezgetését is jelenti, benne van a hibázás lehetősége. Ezt mindig is elismertem. A véleményem a hi, hol tart kérdésben az, hogy vannak olyan területek ahol előrébb járnak már és vannak ahol hátrébb.

Nyilván elkúrtam logikailag ezt az űrtechnológiás részt, tehát helyesen: NEM a Kínai az Orosz űrtech. alapja, hanem fordítva. Gyakorlatilag Szojuz kapszula RE a Shenzou, és az újhullámos Kínai CZ-5 teherűrhajóban és CZ-7 emberesben pedig ott figyelnek az YF-100 as "eredeti Kínai" hajtóművek, amik meg a Szovjet/Orosz RD-120 ből virágoztak ki... Többek közt.
Igen, ez így van, és? De ha már itt tartasz, akkor kicsit vizsgáld is meg azt a kapszulát, mert nem 1:1 másolat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ilyet szerintem senki sem állított. Igen! A jelenlegi haditechnika egy jelentős része orosz/szovjet hadtech másolataira épül, viszont attól amit az orosz agitprop gépezet próbál sugallni, nem csak és kizárólag orosz hadtechre. Nem szabad megfeledkezni a nyugat-európai, amerikai, izraeli, dél-afrikai stb fejlesztésekről sem. És, hogy ha elkezded ezeket is beleszámolni akkor már jóval árnyaltabb ez a kép.


Hogy ki hol tart kutatása egy érdekes hobbi, és mivel félhomályos fotók elemezgetését is jelenti, benne van a hibázás lehetősége. Ezt mindig is elismertem. A véleményem a hi, hol tart kérdésben az, hogy vannak olyan területek ahol előrébb járnak már és vannak ahol hátrébb.


Igen, ez így van, és? De ha már itt tartasz, akkor kicsit vizsgáld is meg azt a kapszulát, mert nem 1:1 másolat.
Alapvetően egyet értünk, bevallom "vitaindítónak" szántam, de jól válaszoltál ;).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kína 80 H6K és H-6M géppel rendelkezik ezek együttesen 300 AKD-20 CM indítására alkalmas és ez csak a levegőből.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 375
11 342
113
Kína 80 H6K és H-6M géppel rendelkezik ezek együttesen 300 AKD-20 CM indítására alkalmas és ez csak a levegőből.

Feltéve, ha az összeset összegrundolják és egyszerre repülhet, van hozzá elég személyzet és fel is tudják fegyverezni.
Valahogy nincs a szemem előtt, hogy egy 80 gépes kötelék baktatna ott.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 020
113
Az a Liaoning. Ez a Type 001A, annak a tervein alapul, némi módosítással, pl a felépítmény, viszont ezt már a kínaiak építették.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
C-X9aJQWAAIotYV.jpg
C-X9bJeXgAAj0o5.jpg
C-X9cN4XcAAIkB7.jpg