Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 572
113
A kínai kézifegyverekben a legérdekesebb dolog nem is feltétlenül a működésük, hanem a felhasznált lőszer, amit rendszeresítettek hozzájuk. Lényegében kiiktatták a teljes értékű puskalőszert. Nem tudok még egy országról, amely ezt meglépte volna.
A standard karabélylőszert picit erősebbre csinálták (5,8X42 milliméteres) mint az amerikaiak és az oroszok és kész. Kivégezték a 7,62X54R lőszert.
Itt egy felvétel egy hadgyakorlatról. Mindennel lőnek csak puskalőszerrel nem.
Szóval nincsen lőszerük 5.8 és 12.7 között?? A rajtámogató géppuskáik is 5.8mm esek?
Érdekes
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Szóval nincsen lőszerük 5.8 és 12.7 között?? A rajtámogató géppuskáik is 5.8mm esek?
Érdekes
Pontosan. Van az 5,8 és utána a 12,7, köztük meg semmi.
Rajtámogatónak még ok a köztes lőszer. Tudtommal a franciák is FN MInimi-t használnak rajtámogatásra, de aztán szakasz-század szinten ott a 7,62-es lőszer.
Itt nem. Fogták a nehézgéppuskákat és olyan könnyűre csinálták meg őket amennyire lehet és ezzel a két kaliberrel pótólják a puskalőszert.
A videón 44 másodpercnél látszik egy ilyen nehézgéppuska.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 572
113
Pontosan. Van az 5,8 és utána a 12,7, köztük meg semmi.
Rajtámogatónak még ok a köztes lőszer. Tudtommal a franciák is FN MInimi-t használnak rajtámogatásra, de aztán szakasz-század szinten ott a 7,62-es lőszer.
Itt nem. Fogták a nehézgéppuskákat és olyan könnyűre csinálták meg őket amennyire lehet és ezzel a két kaliberrel pótólják a puskalőszert.
A videón 44 másodpercnél látszik egy ilyen nehézgéppuska.
Igen, franciában MINIMI a rendszeresített a lövészrajokban,de megtalálható még az AANF1 és pár éve a MAG58 szakasz és századszinten+ harcjárműveken.Èrdekes választás ,anyagilag és logisztikai szempontból biztosan megéri,de hatékonyságban is? Azèrt egy MAG58 komolyabb tűzerőt képvisel mint egy MINIMI
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Igen, franciában MINIMI a rendszeresített a lövészrajokban,de megtalálható még az AANF1 és pár éve a MAG58 szakasz és századszinten+ harcjárműveken.Èrdekes választás ,anyagilag és logisztikai szempontból biztosan megéri,de hatékonyságban is? Azèrt egy MAG58 komolyabb tűzerőt képvisel mint egy MINIMI

Persze. Ilyen radikális lépésre nem tudok példát semmilyen más hadsereg esetében sem.
Ha jól tudom az új fejlesztésű 5,8-as lőszer kb 2000J energiájú, ami alulról karcolgatja az 5,8 grammos Grendel lőszert (2250J). Ebből van egy golyószóró, de azt elég ritkán lehet látni.
Ez:
http://modernfirearms.net/machine/ch/type-95-lmg-e.html
Aztán van egy általános rendeltetésű géppuska
http://modernfirearms.net/machine/ch/type--gpmg-e.html
És nehézgéppuska
http://modernfirearms.net/machine/ch/type-9-hmg-e.html
A nehézgéppuska tömege állvány nélkül 17,5 kg tehát elméletileg hordozható, még ha fájdalmas is.
http://modernfirearms.net/machine/ch/type-9-hmg-e.html
Szóval raj-szakasz szinten használnak valamilyen 5,8-as fegyvert. Század-zászlóalj szinten meg 12,7-est.
És ezzel pontot tettek a puskalőszer végére.
Amire igazán kíváncsi vagyok, hogy az új tankokba milyen lőszert használ a belövőgéppuska?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 572
113
Na ez komoly, mennyivel kisebb a tömege a a type 89 nek az M2HB hez kèpest! Az ãlvánnyal 56 kg ès azt is cipeltük eleget:) Ez a 17.5 + 8.5kg simán vállalható
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Na ez komoly, mennyivel kisebb a tömege a a type 89 nek az M2HB hez kèpest! Az ãlvánnyal 56 kg ès azt is cipeltük eleget:) Ez a 17.5 + 8.5kg simán vállalható

Ha elkezdünk egy kicsit játszani a számokkal akkor egy FN MAG háromlábú álvánnyal kb 21 kg, míg a Type 89 26 kg. Kb. 5 kilóval nehezebb a nehézgéppuskájuk mint a NATO egyik legelterjedtebb általános rendeltetésű géppuskája.
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a rendszer a gyakorlatban mennyire válik be?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Szerintem nem jó.

A leggyengébb pont ebben a szakasz szint. Míg raj szinten a köztes lőszer eléggé elterjedt és század szintem jön a nehézgéppuska, addig szakasz szinten marad a köztes lőszer és Type 88 géppuska.
Hát, nem is tudom...
???
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A leggyengébb pont ebben a szakasz szint. Míg raj szinten a köztes lőszer eléggé elterjedt és század szintem jön a nehézgéppuska, addig szakasz szinten marad a köztes lőszer és Type 88 géppuska.
Hát, nem is tudom...
???
Szerintem nem század szinten jön a nehézgéppuska hanem szakasz szinten.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
És mégis gyakorlatba ültették. Gondolom jó párszor kipróbálták a dolgot csapatpróbákon

Kétlem. Szerintem század-zászlóalj szinten vannak rendszerben.

Ha azt nézzük, hogy pl. a Tibetet védeni hivatott gyalogsági egységek ilyeneken nyomják, az árnyal a képen.
southlive-english%2F2017-07%2F16f04c18-19aa-4c21-b744-9c7f59740486%2FChinese_soldiers_perform_live_fire_exercise_with_Lynx_all-terrain_vehicles_armed_with_machine_gun_640_001.jpg


Lenne jobb érvem is szemléletesebb fotóval bizonyítva az irgalmatlan darabszámú nehézfegyverzetet amit magukkal cipelnek de max. holnap este tudom átnyálazni a fórumot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Ok, de ez a járművön van. IFV-k esetében meg egy 30 mm gépágyú támogatja a lövészrajt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 572
113
A MAG58 at szinte sosem használtuk állvánnyal. A kihajtható támaszték elég hozzá.Szerintem ha ilyen könnyű ez a 12,7 es type 98 akkor simán van beløle legalább 1 szakaszonként, føleg így hogy nem használnak 7,62 es kalibert.3 fő simán elcipeli bizonyos lőszerkészlettel.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 572
113
A MAG58 at szinte sosem használtuk állvánnyal. A kihajtható támaszték elég hozzá.Szerintem ha ilyen könnyű ez a 12,7 es type 98 akkor simán van beløle legalább 1 szakaszonként, føleg így hogy nem használnak 7,62 es kalibert.3 fő simán elcipeli bizonyos lőszerkészlettel.
Type 89 akartam irni;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 296
13 753
113
Hát szakasz szinten egy ilyennel lövöldöznek az egy csomó problémát nagyon gyorsan és hatékonyan képes kezelni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 678
14 692
113
Ehhez a kínai könnyű nehézgéppuskához annyit, hogy az amerikai XM 12,7-es prototípusok (312, 806) is 20 kiló alatt voltak (+ állvány).

Szerintem is jobb egy gyalogsági szakasznak/rajnak a 7,62, a 12,7 max akkor lehet hasznos, ha járműves vagy könnyű fedezékes ellenségre számítanak, akiket ezzel a cuccalakár 1km-en túlról (vagyis egy hagyományos ellenség gyalogsági lőfegyvereinek hatásos lőtávján túlról) is tűz alá vehetnek.

Abban is biztos vagyok, hogy a kínaiak nem dobták ki/adták el/semmisítették meg a 762-es puskalőszereiket, ott vannak azok, ha mégis azokra lenne szükség.

Ami a Kínai DPB lőszert illeti, annak valóban 2000J a torkolati energiája, de csak igen hosszú, 56cm-escsőből. Ezzel a teljesítménye elmarad a szovjet M43 lőszertől, ami 41cm-es csővel is többet tud, de 51cm-es csőhossz mellett az 556-os NATO sem sokkal marad el tőle, szóval teljesítménye alapján nemigen nevezném ezt átmeneti lőszernek egyszerűen csak a kínaiak használják annak. Szerintem a Type-88-ra is jobban illik a magyar golyószóró kifejezés, mint a könnyű géppuska, szóval a Type-88 az kb. az a kínaiaknak, mint az RPD volt egy rövid ideig a szovjeteknél.


Szerintem gyalogsági géppuskának a technológia mai állása - értsd lőszer méret és tömeg értékei, visszalökésének ereje, fegyver tömege, stb.) szerint egy Lapua Magnum/Winchester Magnum erősségű (kb. bő 6000J, vagyis a mostani orosz és NATO géppuskák teljesítményének duplája) lőszernél nem igen kell több, az viszont megfontolandó lenne. Esetleges járművek, fedezékben levő ellen ellen pedig inkább egy Hiúz szerű rombolópuska.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero