MiG33 késöbb egy 29 változat jelölése volt.MiG 33 tervezet meg a MIg21 utódja lett volna.MiG honlap szerint már a BIS sorozatgyártásának elkezdésekor bemutatták az illetékes elvtársaknak a vázlatokat.Persze azok nem részletes tervek voltak.
a29 és a Su27 alapvető formatervét meg a CAGI kutatóközpont csinálta,már a 60as évek végétől induló fejlesztésben.Igy nézve a 29es tényleg korábbi terv.
De az iroda maga nem a kéthajtóműves formát,hanem a saját egy hajtóműves tervüket javasolták frontvadásznak,könnyűvadászak exportra.
Érdekesség, hogy az egyhajtóműves LFI vadászból a Szuhojnak is volt egy koncepciója, a Sz-37-es típusjelet elsőként megkapó "Szuhoj Gripen":
A resolution was passed by the Communist Party in 1989 tasking Sukhoi with developing a conceptual design of a multirole fighter-bomber.The S-37 was a single engine canard delta (single and twin seat versions were studied) designed to replace the Su-7/-17, Su-25, MiG-21, MiG-23 and MiG-27...
www.secretprojects.co.uk
Ez az Sz-37 nem összetévesztendő a Szu-47 Berkut eredeti típusjelével, ami ráadásul mint Sz-32 jelent meg először. Majd átnevezték Sz-37-re, végül, hogy valós harci típusként hivatkozhassanak rá, Szu-47-re.
Ahogy ezt az LFI-t hívták Szu-37-nek is, de azt meg a T-10M11 Szu-27M tizenegyedik, TVC fúvócsöves példánya kapta meg.
A Szuhoj LFI esetében a Jak-141-es R-79-es hajtóművével számoltak kezdetben, ami itt a 3BSN fúvócső elhagyásával már elvileg 180kN tolóerőt adott volna le, ami egy 9.31-es MiG-29K tolóereje lett volna CsR-el, egyetlen hajtóműből leadva. Ugyanezt a tolóerőt tudta az alternatívaként szóba jöhető Izdelije 20, vagyis az AL-41F, ami végül csak a MiG 1.44-be került beépítésre.
Érdekes adalék, hogy ha ez utóbbi megvalósul és az oroszok a MiG 1.44-et választják mellé, akkor a Szu-27 - MiG-29 Hi - Low mix pároshoz hasonlóan ismét két azonos aerodinamikai elrendezésű, de eltérő méretű típus uralta volna az orosz légierőt, csak épp fordított felállással.
Azonos hajtómű mellett a MiG adta volna a nagy kéthajtóműves, míg a Szuhoj a kis, egyhajtóműves deltaszárnyas, kacsaszárnyas harcászati típust a hadseregnek.